Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Pasaulis » 2024 » Liepos » 4

Nesąmoningi pacientai įtraukiami į medicininius eksperimentus be jų sutikimo

Nesąmoningi pacientai įtraukiami į medicininius eksperimentus be jų sutikimo

Kaip teigiama naujoje žurnalisto Sean Miller (Šono Milerio) ataskaitoje, kai kurie amerikiečiai be jų žinios ar sutikimo įtraukiami į medicininius eksperimentus, kai jie yra be sąmonės.

Jis paaiškino, kaip FDA taisyklė, įsigaliojusi šių metų pradžioje, leidžia įgyvendinti šį siaubingą scenarijų. Joje nustatyta išimtis iš seniai galiojančio reikalavimo gauti informuoto asmens sutikimą, "kai klinikinis tyrimas nekelia didesnės nei minimalios rizikos tiriamajam žmogui ir apima tinkamas apsaugos priemones, skirtas tiriamųjų asmenų teisėms, saugumui ir gerovei apsaugoti".

Bent devynios sveikatos priežiūros įstaigos jau pradėjo tuo naudotis, automatiškai įtraukdamos žmones į klinikinius tyrimus dėl pavojingų vaistų, tokių kaip ketaminas ir fentanilis - taip, tas pats fentanilis, dėl kurio kilo opioidų epidemija, pražudžiusi šimtus tūkstančių amerikiečių, - kai jie suleidžiami pacientams, kurie yra be sąmonės, kai juos greitosios pagalbos automobilis atveža į ligoninę po automobilių avarijų ir panašių incidentų.

Vienas iš tokių eksperimentų - PAIN (angl. Prehospital Analgesia Intervention) bandymas, kuriam vadovauja Pitsburgo universitetas, finansuojamas JAV gynybos departamento.

Medicinos paslaugų teikėjų tinklas Guthrie savo poziciją gynė pranešime spaudai, pažymėdamas: "Kadangi sunkius trauminius sužalojimus reikia gydyti nedelsiant, gali nelikti laiko gauti sutikimą. Duoti sutikimą medicininiams tyrimams paprastai reiškia perskaityti informaciją, pasikalbėti su gydytojais ir slaugytojais ir turėti laiko pagalvoti, ar prisijungti. Trauminį sužalojimą patyręs asmuo dažnai negali to padaryti."

Be to, kadangi šeimos narių paprastai nėra šalia arba jie nepasiekiami tokiais kritiniais atvejais, tyrėjai dažnai negali paprašyti ir jų turinio.

Nors daugelis žmonių neprieštarautų, kad greitosios pagalbos ekipažai po nelaimingo atsitikimo jiems suleistų vaistų nuo skausmo, ir jei būtų sąmoningi, duotų tam sutikimą, svarbu nepamiršti, kad kai pacientui suleidžiamas ketaminas arba fentanilis, kai kur jis automatiškai įtraukiamas į šį eksperimentą, todėl tikimasi, kad jis laikysis tyrimo protokolų net šešis mėnesius.

Pranešime spaudai rašoma, kad devyniose dalyvaujančiose sveikatos priežiūros įstaigose atsitiktinai atrinktiems traumas patyrusiems pacientams bus skiriamas ketaminas arba fentanilis. Ir nors FDA taisyklėje numatyta, kad medicininių tyrimų, kuriuose dalyvauja ne savo noru tiriamieji, rizika turi būti minimali, tyrime atvirai pripažįstama, kad yra rimtų šalutinių poveikių, pripažįstama, kad fentanilis gali sukelti priklausomybę, o ketaminas - haliucinacijas ir kitas komplikacijas.

Atsisakyti yra sudėtinga ir nėra patikima

Vienintelis būdas atsisakyti dalyvauti šiame ketverius metus trukusiame tyrime - susisiekti su tyrimo organizatoriais ir paprašyti silikoninės apyrankės, kurią galėtumėte užsidėti, kad nenorite dalyvauti tyrime. Gyvenantieji paveiktose vietovėse, pavyzdžiui, pietinės Niujorko ir šiaurinės Pensilvanijos dalies kaimo vietovėse, paštu gavo pranešimus apie tyrimą su instrukcijomis, kaip jo atsisakyti.

Tai nėra visiškai patikima sistema; net ir tie, kurie skiria laiko apyrankei, jei patektų į eismo įvykį, gali jos nenešioti eismo įvykio metu arba ji gali būti sunaikinta eismo įvykio metu. Neaišku, ar asmenys, kurie nėra vietos gyventojai, bet kuriuos greitoji medicinos pagalba atveža į ligoninę, taip pat galėtų būti įtraukti į registraciją.

Galiausiai į tyrimą įtraukti asmenys yra naudojami kaip bandomieji triušiai, siekiant padėti JAV kariuomenei.

UPMC traumatologas daktaras Jasonas Sperry (Jason Sperry) paaiškino: "Tikslas - padėti kariuomenei suteikti geriausią pagalbą sužeistiesiems, padėti nustatyti geriausią vaistą nuo skausmo ir nustatyti, kokie yra geriausi trumpalaikiai ir ilgalaikiai rezultatai lyginant šiuos vaistus."

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
20.05.2019 laikas 14:19 Receptai Vaistažolių mišiniai esant kojų skausmams

Kojų skausmai liaudies medicinoje, Vaistažolių mišiniai esant kojų skausmams, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis uogomis, kaip gydytis vaisiais.

...

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 15:38 Receptai Omletas orkaitėje su varške ir daržovėmis
Omletas orkaitėje su varške ir daržovėmis - vasariškas patiekalas su daug baltymų ir vasariškų skonių. Tinka valgyti tiek pusryčiams, tiek pietums. Man jis skanus ir šaltas. Šio patiekalo proporcijas lengva pakeisti. Galima naudot...

Skaityti daugiau

31.01.2018 laikas 11:26 Receptai Morkų kaukė
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Įvairių tipų odą. Ingredientai: Morka

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
13.07.2024 laikas 20:30 Meilė virš 50 atrodo būtent taip…
Ji atėjo į miegamąjį jau po ketvirtos ryto. Jis knarkė. Gulėjo ant nugaros ir tyliai šnarpštė. Maža lempelė šalia jos spintelės degė – kad ji nesukluptų prietemoje. Jis rūpestingai paliko ją degti specialiai dėl jos....

Skaityti daugiau

13.07.2024 laikas 19:15 Kaip vartoti kalcį, kad nepakenktumėte organizmui?
KALIS yra mikroelementas, dalyvaujantis žmogaus organizmo ląstelių kūrime. Jis užtikrina kaulų, dantų, nagų tvirtumą, prisideda prie normalios širdies ir kitų gyvybiškai svarbių organų veiklos, mažina kraujospūdį ir teigiamai veikia kraujo krešėjimą....

Skaityti daugiau

13.07.2024 laikas 18:12 Naktiniai kojų mėšlungiai: pavojus!

Net 60 proc. suaugusiųjų yra patyrę nemalonų ir neretai skausmingą reiškinį, kai naktį sutraukia kojų mėšlungis, neretai sukeliantis nemigą.

Skaityti daugiau