- 05.04.2022
- 0.0 Reitingas
- 1018 Peržiūros
- Komentarai
Šiame straipsnyje gali būti teiginių, atspindinčių autoriaus nuomonę
Praėjus vos kelioms valandoms po to, kai Maisto ir vaistų administracija (FDA) leido atlikti ketvirtą vakcinos Moderna ir Pfizer Wuhan koronaviruso (COVID-19) injekciją, agentūros interneto svetainėje rašoma, kad iki rudens gali prireikti penktos injekcijos.
Dr. Piteris Marksas (Peter Marks), šias vakcinas reguliuojančio FDA centro vadovas, per pokalbį žurnalistams sakė, kad rudenį gali prireikti papildomo stiprinamojo skiepo, taip pat gali prireikti bendresnės stiprinimo kampanijos, ypač jei reikės pereiti prie kitokio varianto aprėpties.
Neseniai paskelbtas skubaus naudojimo leidimas ketvirtą kartą skiepyti 50 metų ir vyresnius amerikiečius bei vaikus iki 12 metų, kurių imuninė sistema nusilpusi. Šie "Pfizer" ir "Moderna" papildomi skiepai skirti būtent 2021 m. pradžioje cirkuliavusiems štamams, tačiau nuo to laiko Jungtinėse Valstijose atsirado ir ėmė dominuoti keli štamai.
Bendrovės "Moderna" ir "Pfizer" netestuoja vakcinų formulių, specialiai nukreiptų prieš omikronus. Jungtinės Karalystės Nacionalinis statistikos biuras anksčiau yra pažymėjęs, kad rizika pakartotinai užsikrėsti omikrono atmaina yra maždaug 10 kartų didesnė, palyginti su delta atmaina.
Marksas sakė, kad bus pereita prie vakcinos, kuri būtų nukreipta arba prieš vieną iš variantų, arba prieš ką nors kita, tačiau tai dar bus svarstoma. Tačiau jis teigė, kad gali būti, jog žmonėms reikės dar vienos vakcinos.
Taip pat buvo pasakyta, kad FDA leido naudoti pasenusius stiprinamuosius preparatus, nes priežiūros institucijos manė, kad tai gali išgelbėti gyvybes, ir todėl, kad gali prireikti dar kelių mėnesių, kol bus išsiaiškinta, ar konkrečiai omikronui skirtas stiprinamasis preparatas veikia. Be to, iš tikrųjų dar neaišku, koks bus optimalus stiprintuvas, teigia Marksas. (Susiję straipsniai: NEEDLES FOREVER: Jungtinės Karalystės Nacionalinė sveikatos priežiūros tarnyba pradeda penktąjį COVID skiepą)
Klausimas dėl didesnio skiepų skaičiaus bus svarstomas balandžio 6 d. FDA ekspertų patariamajame komitete.
Kai kurie išreiškė susirūpinimą dėl pakartotinio COVID-19 vakcinų švirkštimo žmonėms, iš dalies dėl to, kad pagrindinės vakcinos buvo sukurtos naudojant mRNA technologiją, kuri niekada nebuvo patvirtinta iki pandemijos panaudojimo. Kita vertus, kiti mano, kad vakcinas geriau vartoti rečiau, nors daugybė tyrimų parodė, kad vakcinų veiksmingumas sumažėja per kelis mėnesius.
Pakartotinis skiepijimas gali kelti problemų dėl imuninio atsako
Jei pakartotinai bus skiriamos stiprinamosios vakcinos, gali kilti problemų dėl imuninio atsako.
Europos vaistų agentūros vakcinų strategijos vadovas Marco Cavaleri (Marco Cavaleri) teigė, kad paskiepytų asmenų imuninis atsakas gali būti ne toks geras, kokio norėtų valdžios institucijos, todėl žmonės turėtų būti atsargūs ir neperkrauti savo imuninės sistemos pakartotine imunizacija.
Dr. Robertas Malone'as (Robert Malone), prisidėjęs prie mRNA technologijos, taip pat teigė, kad jo apžvelgtuose tyrimuose įrodyta, jog vakcinos sukelia imuniteto slopinimą, kai natūrali organizmo imuninė sistema susilpnėja prieš įvairias infekcijas ir ligas. "Tai yra rizika, susijusi su šia pakartotinio stiprinimo strategija", - sakė jis.
Kai jam buvo pateiktos Markso pastabos, jis teigė, kad jos nepagrįstos ir yra gryna spekuliacija. "Tai į ateitį nukreiptas pareiškimas. Nėra jokio mokslinio pagrindo jį vertinti. Ir, mano nuomone, FDA nederėtų taip spekuliuoti". (Susiję: Baltieji rūmai siekia didesnio finansavimo COVID vakcinos stiprintuvams, tačiau respublikonai sako NE).
PSO tikisi, kad COVID-19 laikui bėgant bus mažiau pavojinga
Pasaulio sveikatos organizacija tikisi, kad COVID-19 laikui bėgant bus ne tokia sunki, o ataskaitoje nurodoma, kaip šalys turėtų reaguoti blogiausiu, geriausiu ir vidutiniu pandemijos atveju.
PSO generalinis direktorius Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas (Tedros Adhanom Ghebreyesus) spaudos konferencijoje sakė: "Remiantis tuo, ką žinome dabar, labiausiai tikėtinas scenarijus yra toks: COVID-19 virusas toliau vystosi, tačiau jo sukeliamos ligos sunkumas laikui bėgant mažėja, nes imunitetas didėja dėl skiepų ir infekcijos."
Omikrono varianto atsiradimas žmonėms suteikė daugiau optimizmo, kad COVID virusas evoliucionuoja į labiau užkrečiamą, bet mažiau pavojingą ligą, tačiau taip ne visada būna virusų evoliucijos atveju.
Vis dėlto COVID-19 imunitetas, nesvarbu, ar įgytas natūraliai, ar skiepijant, laikui bėgant silpnėja ir žmonės yra labiau linkę pakartotinai užsikrėsti - omicron variantas evoliucionavo taip, kad geriau išvengė imuniteto, o pakartotinio užsikrėtimo dažnis, palyginti su kitais variantais, yra didesnis.
Sekite Vaccines.news, kad sužinotumėte daugiau naujienų apie COVID-19 vakcinas ir įgaliojimus.
Daugiau informacijos apie COVID-19 vakcinų keliamus pavojus žiūrėkite toliau pateiktame vaizdo įraše.
Šaltiniai:
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau