Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasąmonės Galios » 2021 » Sausio » 16

Kiek tu sumoki už meilę?

(Paranormal) Ne čia nėra klausimas apie tai, kiek pinigų kainuoja sužavėti ar išlaikyti partnerį. Ne apie pinigus ir ne apie finansus šitie pamąstymai. Čia klausiama apie tai, kiek reikia paaukoti savęs, atsisakyti savo pomėgių, interesų, draugų, šeimos, karjeros, svajonių…, stengtis ar aukotis dėl kito žmogaus, kad jis mus mylėtų. Ar kada pagalvojai, kiek tu sumoki už JO meilę, už tai, kad jis tave mylėtų, už tai, kad būtų su tavimi?

Klienčių, kurios linkusios aukotis dėl santykių ir dėl to jaučiasi blogai, aš klausiu: „Kiek savęs tu atsisakai dėl šitų santykių, t.y. jei į savęs atsisakymą pažiūrėtum kaip į savo kūno dalių atsisakymą, kiek savo kūno esi atsisakiusi, paaukojusi? Kiek tavęs dabar čia yra? Pusė, trečdalis? Ar nėra tik pirštukų ar jau nėra rankų ir kojų?“. Mums kartais taip reikia, kad mus mylėtų, neatstumtų, kad mes pasirengusios dėl tos meilės atiduoti per daug. Tik to per daug kitam dažnai net nereikia. Kaip suprasti, kad atiduodi jau per daug ir per brangiai sumoki už meilę?

• Prisiderinimas ar aukojimasis. Ta riba tarp normalaus prisiderinimo prie antrosios pusės ir jau savęs aukojimo yra gana nematoma. Nuo prisiderinimo prie jau aukojimosi yra pereinama palaipsniui, santykių pradžioje niekas Jums nepasakys, kad laisvalaikis bus pagal mane, buitis bus tvarkoma pagal mane ir viskas bus pagal mane… Savęs atsisakoma yra žingsnis po žingsnio, dėl to suvokimas, kad manęs nebėra, o yra tik kažkieno antroji pusė, ateina po kurio laiko. Dažnai taip nutinka įvykus skyryboms, kai moteris apsidairo ir suvokia, kad artimų draugių nebeturi, yra atitolusi nuo savo šeimos, apleidusi savo karjerą ir pan., nes visą savo laiką ir energiją skirdavo santykiams puoselėti. Pabandykite pasimatuoti, kiek Jūsų gyvenime egzistuoja kitos svarbios gyvenimo sritys, ne tik romantiniai santykiai. Nusipieškite aštuonkojį, tada ant kiekvienos aštuonkojo kojos užrašykite po Jums svarbią gyvenimo sritį (pvz.: karjera, darbas, mokslai, hobis, draugai, grožis, sveikata…). Tada paanalizuokite, kiek laiko ir pastangų skiriate kiekvienai gyvenimo sričiai. Įvertinkite, kiek stabiliai Jūsų aštuonkojis stovi ant žemės, kiek tvirta yra kiekviena jo koja, nes jei save realizuojate tik per santykius su antrąja puse, tai labai rizikuojate sušlubavus šiai kojai parkristi ir neturėti atraminių kojų atsistoti. Ir atsiminkite aukų nemyli, aukas tik išnaudoja.

• Ribos. Labai naudinga apgalvoti santykiuose su antrąja puse ribas. Rekomenduoju turėti trijų lygių ribas: dėl ko niekada nesiderėsite su vyru ir nenusileisite, tai ko niekada netoleruosite (pvz.: neištikimybės, smurto, perdėtos kontrolės…), dėl ko bus galima pasiderėti ir eiti į kompromisus (pvz.: kas ir kaip tvarko buitį, ką valgyti vakarienei…) ir į ką nekreipsite dėmesio, kur leisite sprendimus priimti partneriui (tarkim kur atostogauti). Jei neturėsite ribų, galite tiesiog ištirpti partnerio gyvenime. Perimti jo hobius, jo draugus, jo vertybes, jo tikslus ir prarasti savo asmenybę. Sėkmingesnės ir laimingesnės tos poros, kurios ne visiškai susilieja vienas su kitu, bet išlaiko ir savo asmenybes.

meilė, moteris, Poros santykiai, vyrai, vyrai ir moterys, Psichologija

• Pastangos. Kiek Jūs dedate pastangų, energijos ir laiko santykiams puoselėti ir kiek jų įdeda vyras? Ar santykiai laikosi tik dėl to, kad Jums labai reikia santykių ar būtent šito vyro ar ir iš vyro sulaukiate grįžtamojo ryšio. Pabandykite atlikti tokį pratimą: ant lapo popieriaus surašykite Jūsų porai svarbias santykių sritis, pvz.: buities tvarkymas, laisvalaikio planavimas, finansų tvarkymas, intymus gyvenimas ir pan. Tada skalėje nuo 0 iki 10 įvertinkite, kiek Jūs įdedate pastangų tai sričiai palaikyti ir kurti, bei kiek darbo ideda Jūsų partneris. Gal pamatėte tokių vietų, už kurias daugiau atsakomybės galėtumėte perleisti vyrui ir pažiūrėti kas iš to išeis? Jeigu Jūs neatiduosite, kitas žmogus negalės paimti. Ir tik pabandžius atiduoti, pamatysite ar antra pusė nori prisiimti daugiau atsakomybės ar tik būna santykiuose, nes yra patogu.

Tai kiek sumoki už meile? Ar ta kaina nėra per didelė? Jei mokėtum mažiau, kam skirtum savo laiką ir jėgas? Jeigu Jūs turite milžinišką meilės poreikį, pagalvokite kaip ir kur galite gauti meilės arba kaip daugiau meilės skirti sau.

Jei turite daug jėgų ir noro rūpintis kitu žmogumi, pagalvokite kur ne romantiniuose santykiuose galėtumėte realizuoti savo jėgas, pvz.: savanoriauti, rūpintis beglobiais gyvūnais, daugiau bendrauti su vienišais giminaičiais.

Psichologė-psichoterapeutė Gintarė Jurkevičienė

Šaltinis: psichika.eu

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
19.04.2021 laikas 19:43 Jei vargina plaukų ir galvos odos ligos, rekomenduoju
Nuo pleiskanų ir riebios galvos odos įtrinti mišinį iš 10 dalių spiritinės medetkų trauktinės ir 1 dalies ricinos aliejaus. Nuo sausos galvos odos medetkų trauktinės ir ricinos aliejaus imti vienodomis dalimis.

Skaityti daugiau

19.04.2021 laikas 19:25 Lauro lapų paslaptis ir panaudojimo būdai
Lauriuko laukia vienas kelias: į sriubą arba į antrą patiekalą; taip galvoja daugelis iš mūsų. Tačiau taip manome dėl nežinojimo. Lauro lapai turi daug magiškų ir gydomųjų savybių, žinomų nuo seniausių laikų.

Skaityti daugiau

19.04.2021 laikas 19:09 Drebulės žievė nuo vyriškų negalavimų
Dažnai prisimenu, kaip kartą pavasarį ėjome su tėčiu į drebulyną. Ką tik buvo nutirpęs sniegas, pradėjo tekėti medžių sula. O tėtis nuo jaunų drebulės šakelių lupo žievę. Prieina prie medžio, nusilenkia jam, atsiprašo ir lupa....

Skaityti daugiau

19.04.2021 laikas 13:45 Nerimo ženklai: paaiškėjo, kad Grenlandijoje kadaise nebuvo ledo
Pasaulio trijų didžiųjų ledo dangų stabilumas yra vienas svarbiausių klimato mokslininkų klausimų. Bet kuriam iš jų ištirpus, šimtai milijonai žmonių, gyvenančių žemai esančiose vietovėse, turėtų palikti savo namus....

Skaityti daugiau

18.04.2021 laikas 22:34 Didžiažiedė Tūbė Ir Lipikai Nuo Baisių Negalavimų

Kaip puiku, kad mes, žmonės, draugiškai sugyvename su didingais medžiais ir gydomosiomis kvapniosiomis žolelėmis. Juk ir pats žmogus - gamtos dalis. Tai reiškia, kad turime sumaniai ir protingai naudoti dosnias gamtos dovanas savo sveikatos labui.

...

Skaityti daugiau

19.04.2021 laikas 17:34 Ėriuko kumpis orkaitėje

Ėriuko kumpis iškeptas orkaitėje tikrai gali būti ne tik eiliniai, bet ir prabangios šventės pietūs. Mėsa nerealiai skani. Turiu pripažinti, kad ėriuko kumpį su kaulu aš gaminau pirmą kartą, bet sakyčiau, kad pasiskaičius daug receptų internete išsirinkau tinkamą ir pavyko viskas labai gerai. Tad...

Skaityti daugiau

18.04.2021 laikas 07:36 Naminis veganiškas baltasis šokoladas be glitimo
Veganiškas baltasis šokoladas vis dar ganėtinai sunkiai randamas įvairiuose prekybos centruose, o ir suradus - kaina ganėtinai didelė. Todėl sugalvojau gerą išeitį - iš įvairių internete rastų receptų susidėliojau savąjį ir pasigaminau baltąjį šokoladą savo virtuvėje. Niekada pati nebuvau gaminusi b...

Skaityti daugiau

18.04.2021 laikas 05:59 Sočios virtų kiaušinių salotos su rūkyta šonine
Sočios, maistingos ir mūsų šeimai labai patinkančios salotos su virtais kiaušiniais. O jeigu yra kiaušinis, privalo būti ir avokadas. Dar pridėkime rūkytos šoninės ir turime nuostabų rezultatą.

Skaityti daugiau