Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Gruodžio » 7

Kodėl geros merginos pasirenka blogus vaikinus?

Ši istorija – sena kaip pasaulis: protinga, graži, sėkminga mergina įsimyli tokį vaikiną, kuris, aplinkinių nuomone, nevertas nė jos mažojo pirštelio. Jos išrinktasis – egoistiškas, infantilus tipas ir būtinai vedęs. Kodėl puikiai merginai knieti atiduoti visą savo meilę žmogui, kuris netinkamas sveikiems santykiams? Kodėl vis atsiranda moterų, kurios pasirengusios kentėti, tikėti ir laukti visai to neverto išrinktojo?

Kai joms sako, kad išrinktasis netinka joms į porą, jos ir pačios jaučia, jog svajonių vaikinas elgiasi su jomis ne taip, kaip jos yra vertos. Tačiau jos nepasitraukia, tik deda dar daugiau pastangų, kad jį užvaldytų. Tuo metu jos pačios būna užkibusios ant kabliuko ir nesuvokiančios, kur įklimpo. Kodėl taip yra, atskleidė JJeremys Nicholsonas portale „Justmytype“.

1. Kuo daugiau investuojame į žmogų, tuo stipriau prie jo prisirišame

Kai mes iškart negauname pageidaujamo dėmesio ir meilės, mums atrodo, kad juos reikia užsitarnauti. Mes investuojame į santykius vis daugiau ir daugiau , tačiau mūsų nusivylimas auga, o savivertė mažėja. Psichologas Nicholsonas jas pavadino „negrąžinamais indėliais“. Kai mes rūpinamės kitais žmonėmis, sprendžiame jų problemas, mes imame juos labiau mylėti ir vertinti, nes tikimės, kad investuota meilė bus grąžinta mums su procentais.

Prieš ištirpstant kitame žmoguje verta susimąstyti, ar mes įjungėme vidinį skaitiklį. Ar tikimės gauti ką nors mainais? Kiek mūsų meilė yra besąlyginė ir nereikli? Ar esame pasirengusios tokiai aukai? Jeigu santykių pradžioje nėra meilės, pagarbos , ištikimybės, atsidavimo iš vienos pusės, tai jie neduos gerų vaisių. O emocinė duodančiojo priklausomybė tik didės.

2. Mes priimame tą meilės variantą, kurio jaučiamės vertos savo akyse

Galbūt mergina turėjo išsiskyrusį arba girtuokliaujantį tėtį. gal jos širdį jau anksčiau buvo sudaužiusi nelaiminga meilė, o gal pasirinkdamos skausmingą scenarijų, mes kartojame seną pjesę apie atstūmimą, neįgyvendinamas svajones ir vienatvę. Ir ilgiau mes tai darome, tuo labiau nukenčia savo vertės pojūtis.

Suvokusios, kad šis motyvas jau yra mūsų gyvenime, mes galime neleisti sau jo kartoti. Kiekvieną kartą, kai leidžiamės į kompromisus, sukuriame sąlygas dar vienam nesėkmingam romanui. Mes galime pripažinti sau, kad esame vertos daugiau už santykius su žmogumi, kuris mums nėra atsidavęs.

3. Smegenų cheminiai procesai

Larrys Yangas, Emory universiteto neurologijos centro direktorius, nustatė, kad partnerio praradimas dėl skyrybų ar mirties būna panašus į narkomano kančias, kai jis bando išsigydyti nuo priklausomybės. Tyrimai parodė, kad net lauko pelės patiria stiprų stresą po išsiskyrimo su partneriu. Pelės vis sugrįždavo į tą vietą, kur gyveno kartu su savo partneriu, tada sumažėdavo jų nerimas ir pasigamindavo daugiau prieraišumo hormono oksitocino.

Neurologas tvirtina, kad žmonės, patiriantys psichologinę ar fizinę prievartą santykiuose, dažnai atsisako skyrybų, nepaisant sveiko proto, nes prievartos skausmas atrodo menkesnis už išsiskyrimo kančias.

Kodėl moterys dažniau būna linkusios kentėti netinkamą savo išrinktojo elgesį? Pagal emocinės biologijos teoriją, moterys iš pradžių būna išrankesnės, kai renkasi partnerį. Nuo tinkamos poros pasirinkimo priešistoriniais laikais priklausė jų išgyvenimo tikimybė.

Kita vertus, moterų troškime bet kokia kaina išsaugoti ryšį su partneriu mokslininkai įžvelgia seną apsauginį mechanizmą. Anksčiau moteris negalėjo viena išauginti vaiko, jai būtinai reikėjo, kad šalia būtų koks nors vyras.

Kitaip tariant, vyrui lengviau pasitraukti iš netinkamų santykių jo reprodukcinių perspektyvų atžvilgiu. Moterims gresia didesnė rizika tiek užmezgant santykius su vyru, tiek ir juos nutraukiant.

Originalas

alfa.lt

Įvertink šį straipsnį. Parašykite komentarą! Įvertinkite skaitomą Paranormal.lt turinį. Paremkite pasidalindami su kitais: .
Sveiki, nesuspėju, o info tiek daug! Kas Jums svarbu?
Iš viso atsakymų: 204
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
04.03.2021 laikas 19:49 Gydomasis Sirupas Kepenims, Inkstams, Virškinamojo Trakto Ligoms
Taigi jai davė receptą, kuris visiškai padėjo pasveikti nuo kepenų cirozės. Bet juo, kaip paaiškėjo, galima gydyti beveik visas kepenų, inkstų ir virškinamojo trakto ligas.

Skaityti daugiau

03.03.2021 laikas 22:47 Nepakeičiamas magnis mūsų kūnui
Magnis dalyvauja daugybėje organizme vykstančių procesų - energijos gamyboje, gliukozės įsisavinime, nervų signalų perdavime, baltymų sintezėje, kaulinio audinio kūrime, kraujagyslių bei raumenų atsipalaidavimo ir įtempimo reguliavime. Jis daro raminamąjį poveikį, slopindamas nervų sistemos jaudrumą...

Skaityti daugiau

03.03.2021 laikas 22:26 Išgydykite padidėjusią prostatą, diabetą, gastritą ir ne tik! Gerkite šią gydomąją arbatą iš 1 komponento!
Neįtikėtina gydomoji priemonė! Moliūgas yra labai sveika daržovė, tačiau jo sėklos yra dar sveikesnės. Kaip vieno ingrediento arbata gydo padidėjusią prostatą, diabetą ir gastritą

Skaityti daugiau

03.03.2021 laikas 20:27 Krzysztofas Jackowskis apie ateitį, geopolitiką ir karą Viduriniuose Rytuose

Kaip pirmadienį, 2021 m. kovo 1 d. pranešė „DW, NY Times“ ir visa kita svarbi žiniasklaida, atrodo, kad Iranas atsitraukia iš branduolinių derybų su Jungtinėmis Valstijomis: Teheranas atsisakė susitikti su JAV ir keliomis Europos šalimis dėl atnaujinto 2015 m. dėl branduolinio susitar...

Skaityti daugiau

03.03.2021 laikas 17:57 Skiepytis atsisakęs G.Akelaitis: „Aš - gydytojas, ne avinas“

Nors Lietuvoje nuo COVID-19 pirmiausiai buvo skiepijami medikai, tačiau „Vakaro žinios" jau rašė, kad, pavyzdžiui, Marijampolės ligoninės chirurgas-ortopedas Gediminas Akelaitis skiepytis nesutiko. Gal jau persigalvojo ir gavo dozę? Juk kai kurie žmonės net be eilės vakcinuotis veržias...

Skaityti daugiau

04.03.2021 laikas 17:56 Orkaitėje kepta lašiša su džiūvėsėlių plutele ir šparaginėmis pupelėmis
Tai labai paprastas būdas pagaminti lengvą bei skrandžio neapsunkinančią vakarienę iš lašišos orkaitėje. Prie šios lašišos kartu iškepsime šparagines pupelės, kurio čia tinka tiesiog idealiai.

Skaityti daugiau

04.03.2021 laikas 16:19 Keptuvėje kepti kiaulienos nugarinės kepsniukai su svogūnų ir gervuogių padažu
Šis svogūnų ir gervuogių padažas idealiai dera prie kiaulienos kepsniukų. Jis gaunasi šiek tiek ir saldokas, ir rūgštokas. O paruošti jį visai nesudėtinga. Tikrai rekomenduoju išmėginti tokį derinį. Jis Jus gali labai teigiamai nustebinti!...

Skaityti daugiau

04.03.2021 laikas 09:20 Dozens of Italian teachers fall ill after getting vaccinated for coronavirus

Several dozen teachers in Italy called in sick from work after Wuhan coronavirus (Covid-19) vaccines from AstraZeneca left them violently ill.

Skaityti daugiau