Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Gruodžio » 26

Kodėl per Kalėdas prie židinio kabinamos kojinės?

(Paranormal) Prieš eidamas miegoti ponas Bynas prie židinio kabina kojines - vieną sau, vieną Tedžiui, o trečiąją pelei pakabina prie jos urvelio sienoje. Tik kodėl? Kaip atsirado ši tradicija?

Iš tikrųjų, kojinės nebūtinai kabinamos prie židinio - juk ne visi namai apskritai turi židinius. Kartais jos kabinamos prie lovos ar tiesiog ant sienos netoli eglutės. Ir, aišku, jos yra skirtos dovanoms. Įprastai čia atsiranda smulkesnės dovanos ir saldainiai, kai pagrindinės dovanos yra dedamos po eglute.

Iš tikrųjų, ši tradicija yra labai sena. Manoma, kad ji atsirado dar paties Šventojo Mikalojaus laikais. Kaip žinote, šis žmogus, tapęs Kalėdų Senelio pirmtaku, buvo labai dosnus. 270-347 metais gyvenęs Mikalojus neturtingiems žmonėms dalino dovanas - kartais tiesiog vaikštinėdavo miestelio gatvėmis ir per tvoras mėtydavo įvairias dovanas. Kaip dabar byloja legenda, tai paskatino žmones dovanoti dovanas ir vieni kitiems.

Tai iš kur čia kojinės? Na, legenda byloja, kad ne visi žmonės norėjo priimti Mikalojaus dovanas. Vienas trijų dukrų tėvas buvo labai neturtingas, tačiau tuo pačiu buvo ir labai užsispyręs ir niekada nebūtų priėmęs labdaros. Mikalojus tiesiai per kaminą į jo namus įmetė šiek tiek aukso. Teigiama, kad dalis jo įkrito į prie židinio padžiautas kojines.

Ar tai tik mitas, tik legenda? Tikriausiai. Tačiau žodis pasklido ir vaikai prie židinio ėmė palikinėti kojines ar batus. Iš pradžių tai buvo paprastos kasdienės kojinės, vėliau - specialiai šiai progai skirtos kojinės. Jos tapo tradicine Kalėdų dekoracija. Anksčiau jos būdavo kabinamos Šv. Mikalojaus dieną - gruodžio 5 ar 6-ąją - o vėliau jas imta kabinti per Kūčias.

Kalėdinių kojinių tradicija prasidėjo Europoje, tačiau dabar ji yra populiaresnė Šiaurės Amerikoje. Senajame Žemyne dovanos įprastai atkeliauja po eglute. Tuo tarpu JAV smulkesnės dovanos - dažnai saldainiai ir monetos - atkeliauja į kojines, o didesnės - po eglute. Aišku, į šią tradiciją įsitraukė ir prekybininkai, kurie ėmė siūlyti pačias įvairiausias kojines. Dabar jos dažnai turi išsiuvinėtus žmonių vardus, integruotas LED švieseles ar kitus privalumus.

Šaltinis: technologijos.lt

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį. Norite sužinoti daugiau, sutikite gauti naujienas arba pasidalinkite spausdami .
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
20.01.2021 laikas 13:43 Pranešimai apie po COVID-19 skiepų mirusiuosius žmones gąsdina, bet ką iš tikrųjų žinome?
Pranešimai apie maždaug 30 mirčių tarp pagyvenusių Norvegijos slaugos namų gyventojų, kurie gavo „Pfizer“ vakciną, apskriejo visą pasaulį – ir žinoma, sukėlė susirūpinimą dėl vakcinos saugumo.

Skaityti daugiau

20.01.2021 laikas 10:44 Stojame į kovą su strijomis!
Net 90 % moterų nėštumo metu susiduria su strijomis. Dažniausiai į tai numojama ranka, nes manoma, kad nieko pakeisti nebeįmanoma. Visgi imantis tinkamų priemonių, strijų atsiradimo tikimybę galima sumažinti.

Skaityti daugiau

20.01.2021 laikas 10:37 Žiemos dieta. Ką valgyti, kai šalta?
Atėję šalčiai – iššūkis mūsų organizmui. Tada jis tampa silpnesnis ir imlesnis ligoms. Pagrindinis dalykas, kurį galėtumėte padaryti, kad kūnas nesušaltų – tai tinkamai apsirengti ir gerai maitintis. Ir jei viskas daugmaž aišku, kokia turėtų būti drabužių spinta žiemą, tai subalansuota žiemos dieta ...

Skaityti daugiau

20.01.2021 laikas 19:28 President Trump Sets Stage to Start ‘Patriot Party’
President Trump is preparing to start his own political party for 75 million disenfranchised Americans called the ‘Patriot Party.’

Skaityti daugiau

20.01.2021 laikas 19:28 Hollywood Celebs Still Lashing Out At Trump & His Supporters
Some left wing Hollywood celebs are still lashing out at Donald Trump and his 74 million supporters as the commander in chief prepares to leaves the White House.

Skaityti daugiau

20.01.2021 laikas 19:20 SHE’S BACK! Hillary Clinton Demands to See Trump’s Phone Records to Prove He’s ‘Putin’s Puppet’
Hillary Clinton roared back to life on Monday, demanding to see President Trump’s phone records, claiming it will prove he is “a puppet” of Russian President Vladimir Putin.

Skaityti daugiau