Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Kosmosas » 2023 » Vasario » 25

NASA kosminis teleskopas ką tik atrado šešias didžiules galaktikas Visatos pakraštyje, kurios yra tokios senos, kad neturėtų egzistuoti

NASA kosminis teleskopas ką tik atrado šešias didžiules galaktikas

Džeimso Vebso kosminis teleskopas (James Webb Space Telescope, JWST) yra didelė, infraraudonųjų spindulių optimizuota kosminė observatorija, kuri į kosmosą buvo paleista dar 2021 m. gruodžio mėn.

Pagrindinė jo misija - tirti ankstyvąją visatą, įskaitant pirmąsias žvaigždes ir galaktikas, susiformavusias po Didžiojo sprogimo.

Pranešama, kad neseniai JWST atrado šešias masyvias galaktikas, kurios yra tokios senos, kad neturėtų egzistuoti. Pasak NASA, šios galaktikos yra vienos seniausių ir tolimiausių kada nors stebėtų galaktikų, kurių amžius siekia vos 500 mln. metų.

NASA kosminis teleskopas "James Webb Space Telescope"
Perversmas: NASA kosminis teleskopas "James Webb Space Telescope" ką tik pastebėjo šešias didžiules galaktikas ankstyvojoje visatoje (nuotraukoje), kurios yra tokios senos, kad iš tikrųjų neturėtų egzistuoti. Vienoje iš jų (apačioje kairėje) gali būti tiek pat žvaigždžių, kiek dabartiniame Paukščio Pieno take.

Šios galaktikos stebina tuo, kad jos yra daug didesnės ir labiau subrendusios, nei mokslininkai tikėjosi rasti tokiame ankstyvame Visatos evoliucijos etape. Tiesą sakant, galaktikos yra tokios masyvios, kad jų egzistavimas meta iššūkį dabartinėms galaktikų formavimosi ir evoliucijos teorijoms.

Šių galaktikų atradimas astronomams yra labai įdomus įvykis, nes jis padės geriau suprasti ankstyvąją Visatą ir procesus, kurie lėmė pirmųjų galaktikų formavimąsi. Tikimasi, kad JWST dar daugelį metų atskleis naujų ir netikėtų atradimų apie mūsų visatą.

Nuorodos (-os): (angl: Mokslinis straipsnis)

P komentaras: užsienis rašo, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Patiko pasidalinkite.

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Auka/Parama

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Čia, niekas jūsų neseka! Būkite laisvi. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
24.03.2023 laikas 09:27 Kaip išvalyti dėmę iš avikailio, kailinių ar pūkinės striukės?
Kai nusiperkame naują avikailį, kailinius ar pūkinę striukę, galvojame: "Šį naują "grožį" dėvėsiu atsargiai!" Tačiau, nepaisant viso šio ypatingo kruopštumo, ant naujo avikailio ar kito žieminio drabužio dėmių atsiranda gana greitai ir labai lengvai....

Skaityti daugiau

24.03.2023 laikas 09:09 Kaip aš jį pasirinkau?
"Į ką žiūrėjau, kai sutikau už jo ištekėti? Ką galvojau, kai jį pasirinkau?" - šiuos retorinius klausimus per konsultacijas dažnai užduoda moterys, kurios jaučiasi pasirinkusios netinkamą žmogų šeimai kurti.

Skaityti daugiau

24.03.2023 laikas 08:59 Kaip nutraukti santykius su priklausomybę turinčiu žmogumi?
Deja, kartais tenka susidurti su žiauria tiesa. Gyvenimas santykiuose su priklausomu žmogumi yra skausmingas.

Skaityti daugiau

Nemokami skelbimai

23.03.2023 laikas 23:21 Receptai | Patiekalai «Tai patys skaniausi pyragaičiai, kokius esu valgęs - nuo šiol visada juos gaminsiu taip»: bulvių pyragėliai (mano geriausias receptas)
Dabar bulvių pyragėlius gaminu tik pagal šį receptą - skanius, kvapnius, su švelniu įdaru. Juos lengva pagaminti iš pačių paprasčiausių produktų. Man tai pats geriausias receptas. Dalijuosi juo su jumis.

Skaityti daugiau

22.03.2023 laikas 20:32 Receptai | Patiekalai «Faršo daugiau nebeperku»: kapotos vištienos kotletai iš įprastų produktų (juos mėgsta visa šeima)
Šiuos kotletus mėgsta visa mano šeima! Vietoj įprastų maltos mėsos kotletų gaminu maltos vištienos krūtinėlės kotletus. Paruošti iš pačių paprasčiausių, nebrangių produktų, ir labai greitai. Dalijuosi receptu.

Skaityti daugiau

22.03.2023 laikas 19:24 Receptai | Patiekalai "Vietoj įprasto omleto gaminu skanų patiekalą visai šeimai": Omletas su grybais orkaitėje vakarienei (šeimai patinka)

Neįprastas skonis ir nepakartojamas aromatas! Nuostabus omletas su grybais orkaitėje, dažnai jį patiekiu vakarienei, šeima dievina! Jį lengva pagaminti ir visai nesudėtinga. Parodysiu jums receptą.

Skaityti daugiau