Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2019 » Gruodžio » 23

Kriptovaliutų Biržos Įkūrėjas Į Kapus Nusinešė Bent 137mln. JAV Dolerių

Sausio pabaigoje velionio kriptovaliutų biržos įkūrėjo žmona paskelbė, kad jos vyras į kapus nusinešė bent 137 mln. JAV dolerių, priklausančių ne jam, o klientams – verslininkas mirė niekam nesuteikdamas prieigos prie savo užšifruoto nešiojamojo kompiuterio turinio. Dabar pinigus praradę investuotojai nori iškasti lavoną ir bent jau įsitikinti, kad biržos įkūrėjas iš tiesų yra miręs, rašo „Ars Technica“.

Žinia apie šį neįprastą atvejį pirmą kartą pasklido vasarį: kriptovaliutų biržos „QuadrigaCX“ steigėjo Gerry Cotteno žmona pateikė rašytinį pareiškimą, nurodantį, kad jos vyras staiga mirė per atostogas Indijoje, būdamas vos 30 metų amžiaus. Nurodoma mirties priežastis – Krono ligos komplikacijos. Krono liga – autoimuninė žarnyno liga, kuri retai būna mirtina.

Kartu su steigėjo mirtimi „QuadrigaCX“ biržos įmonė prarado ne mažiau nei 137 mln. JAV dolerių vertės klientams priklausančio turto – anot žmonos pareiškimo, visas šis turtas kriptovaliutų pavidalu buvo saugomas „šaltoje“ (prie interneto neprijungtoje) piniginėje, kuri saugoma velionio kompiuteryje, kurio įjungimo slaptažodį žinojo tik G.Cottenas.

Našlė Jennifer Robertson liudijo, kad ji neturi nei kompiuterio slaptažodžio, nei jo turinio atkūrimo rakto. Be 137 mln. dolerių klientams priklausančio turto, kuris priklausė daugiau nei 100 000 skirtingų klientų, dar 53 mln. dolerių piniginėje buvo laikomi užšaldyti, kol vyko teisiniai ginčai su trečiosiomis šalimis.

J.Robertson tvirtino, kad ji „ne kartą atliko kruopščią slaptažodžio paiešką“, tačiau jos paieškos buvo bevaisės. Ji netgi tvirtino pasamdžiusi ekspertus, kurie bandė iššifruoti kompiuterį, tačiau ir jie nieko nepešė.

Klausimus keliančios aplinkybės

Leidinys „The New York Times“ paskelbė, kad suma, kurios dėl užrakinto kompiuterio negali pasiekti biržos klientai, dabartiniais skaičiavimais yra 250 mln. dolerių. O JAV ir Kanados (kur oficialiai registruota „QuadrigaCX“ birža) atlieka tyrimus dėl galimai nusikalstamų veiksmų, kol investuotojai reikalauja įrodymų, kad G.Cottenas iš tiesų yra negyvas.

Teisininkai, atstovaujantys biržos klientams, penktadienį Kanados teisėsaugos institucijų atstovams pateikė reikalavimą ekshumuoti kūną ir atlikti skrodimą, kad būtų identifikuotas velionis ir nustatyta tiksli jo mirties priežastis. Teisininkai savo reikalavimą motyvuoja „abejones keliančiomis aplinkybėmis, kurios susijusios su G.Cotteno mirtimi ir dideliais dėl to patirtais nuostoliais“. Teisininkų laiške taip pat nurodoma, kad įvertinus kūno irimo greitį ekshumaciją ir autopsiją reikėtų atlikti ne vėliau nei 2020 m. pavasarį.

„QuadrigaCX“ informacijos apie G.Cotteno mirtį neviešino iki sausio 14 dienos. O tada, praėjus daugiau nei mėnesio, kai iš tiesų galimai mirė G.Cottenas, apie tai buvo paskelbta per feisbuką. Visa platforma savo veiklą nutraukė sausio 28 dieną, todėl biržos klientai prarado galimybę atsiimti lėšas, kurias jie saugojo biržoje. Nuo to laiko socialiniuose tinkluose netyla nuskriaustų klientų skundai ir spėliojimai, kad mirtis ir slaptažodžio praradimas galėjo būti surežisuoti, siekiant pasisavinti skaitmeninę valiutą.

Be tyrimo, kurį atlieka Naujosios Škotijos (Kanada) Aukščiausiasis teismas, situaciją aiškinasi ir JAV Federalinių tyrimų biuras (FTB).

Tyrimų metu jau pavyko nustatyti tam tikrų įtarimus dėl nusikalstamos veiklos dar labiau stiprinančių aplinkybių. Audito bendrovė „Ernst & Young“, kurią pasamdė Naujosios Škotijos Aukščiausiasis teismas, „QuadrigaCX“, panašu, neturėjo jokių „pagrindinių korporatyvinių įrašų“, įskaitant buhalterinę informaciją. Maža to, ši birža stambias sumas kriptovaliutomis pervedė į kitas G.Cotteno asmenines sąskaitas, laikomas kitose kriptovaliutų biržose. Auditorių ataskaitoje taip pat nurodoma, kad „reikšmingos lėšos“, priklausančios klientams, buvo pervestos į asmeninę G.Cotteno sąskaitą, nors tam nebuvo aiškių priežasčių iš verslo pusės.

Nėra žinoma, kaip autopsija galėtų padėti atgauti pradingusius pinigus. Tačiau tai tikrai padėtų išsklaidyti abejones, ar G.Cottenas iš tiesų negyvas ir ar mirė dėl tokių priežasčių, kokias nurodė jo našlė.

„QuadrigaCX“ ir dingusių milijonų situacija būtų neįsivaizduojama daugumoje finansinių institucijų. Tačiau menkai reguliuojamoje kriptovaliutų rinkoje tokie nutikimai pasitaiko ne pirmą kartą ir jau nelabai ką bestebina.

Publikuoja 15min.lt

Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
18.02.2020 laikas 11:31 Surastas „Bermudų trikampyje“ pradingęs laivas „SS Cotopaxi“
Identifikavus beveik prieš šimtmetį pradingusio laivo nuolaužas buvo paneigta viena iš populiarių sąmokslo teorijų, kad 1925 m. pradingęs laivas „SS Cotopaxi“ yra kažkaip susijęs su sunkiai paaiškinamais įvykiais Bermudų trikampyje. Sausuosius krovinius gabenęs garlaivis turėjo plaukti į Havaną, tač...

Skaityti daugiau

17.02.2020 laikas 20:35 Trumpas artrito profilaktikos ir gydymo žinynas
Tai greitai peržiūrimas sąrašas, kuriame apibendrinta daugelis faktų ir pastebėjimų, minėtų šiame leidinyje. Jei jus jau kamuoja artritas, laikykitės patarimų prižiūrint patyrusiam profesionalui. Taip pat pasitarkite su mitybos specialistu - jis nustatys būtent jums tinkamiausias maisto papildų doze...

Skaityti daugiau

17.02.2020 laikas 12:38 Ar egzistuoja ketvirtoji Gizos piramidė? Kur ji dingo?
Egipto piramidės yra vienas populiariausių turistų traukos objektų visame pasaulyje – į jas pažiūrėti kiekvieną dieną atvyksta žmonės iš tolimiausių pasaulio kampelių. Dažnai apie Egiptą girdime ir iš archeologų – mat šis kraštas yra puiki vieta daryti naujus atradimus ir tirti senovės pasaulį....

Skaityti daugiau

17.02.2020 laikas 12:09 Kodėl žagsime? Štai kodėl taip nutinka ir kas gali padėti
Žagsėjimas gali erzinti, tačiau dažniausiai jis būna trumpalaikis. Vis dėlto kai kuriems žmonėms gali pasikartoti nuolatinio žagsėjimo epizodai. Nuolatinis žagsėjimas, dar žinomas kaip lėtinis žagsėjimas, pasireiškia žagsėjimu be paliovos ilgiau nei 48 valandas....

Skaityti daugiau

17.02.2020 laikas 10:45 Prieš veikdamos imuninės ląstelės atsiklausia savo kaimynų
Kai žmogus turi priimti svarbų sprendimą, jis dažnai klausia aplinkinių patarimo. Mūsų imuninės ląstelės elgiasi panašiai: jos pasitaria prieš priimdamos kolektyvinį sprendimą dėl tinkamo reagavimo į grėsmę. Žinios apie šį gyvybiškai svarbų ir sudėtingą procesą galėtų padėti apsaugoti ir gydyti žmon...

Skaityti daugiau

16.02.2020 laikas 22:46 Laktofermentuotas svogūnas: veiksmingas probiotikas, kuris rūpinasi mūsų sveikata
Prieš pradėdami kalbėdami apie laktofermentuotų svogūnų savybes, reikėtų pažymėti, kad mes kalbame apie procesą, kuris padeda išsaugoti daržovių savybes.

Skaityti daugiau