Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2021 » Sausio » 16

Saudo Arabijai idėjų netrūksta: čia iškils nulinės emisijos miestas, kuriame nebus nei kelių, nei automobilių

(Paranormal) Kiekvieną dienos poreikį nuo savo namų durų pasieksite per penkias minutes. Tai tik vienas iš pažadų, kuriuos „The Line“ miestas pasiūlys savo milijonui gyventojų.

„The Line“ yra pirmasis ir revoliucingas NEOM miestas, kuriame nėra anglies dvideginio. Futuristinio miesto projektas stumia švaraus ir ekologiško miesto gyvenimo pažangą į naujas ribas. Projektu tikimasi suderinti žmonių ir planetos egzistavimą.

Saudo Arabijoje įsikūrusi futuristinė verslo zona NEOM pirmą kartą buvo paskelbta 2017 m. Ja siekiama sumažinti šalies ekonominę priklausomybę nuo naftos.

Pirmasis svarbus jos projektas yra „The Line“ (liet. Linija) – miestas, kuris yra „170 km sujungtų būsimų bendruomenių juosta, be automobilių ir kelių bei pastatytas gamtos apsuptyje, yra tiesioginis atsakas į kai kuriuos aktualiausius iššūkius, su kuriais šiandien susiduria žmonija, t. y. infrastruktūra, tarša, eismu ir spūstimis“.

Jame galės apsigyventi milijonas gyventojų, jis bus visiškai valdomas švarios energijos, suteiks 380 000 ateities darbo vietų ir iki 2030 m. į šalies BVP atneš maždaug 48 mlrd. JAV dolerių.

Šalies princas pareiškė, kad „mes turime pakeisti įprasto miesto koncepciją į futuristinę“.

„The Line“ siekia nutolti nuo įprastų miesto struktūrų, turinčių kelius, spūstis ir taršą, kad vietoj jų būtų „nulis automobilių, nulis gatvių ir nulinė anglies dvideginio emisija“.

Norėdami judėti, miesto gyventojai naudos ypač greitą tranzitą ir autonominius judėjimo sprendimus, esančius po žeme. Nė viena kelionė 170 km ilgio miestu nepareikalaus daugiau nei 20 minučių.

„The Line“ bendruomenės naudos dirbtinį intelektą, kad ir toliau palengvintų ir pagreitintų gyvenimą.

NEOM pranešime spaudai teigiama, kad statybos bus pradėtos 2021 m. pirmąjį ketvirtį, nenurodant detalių, kada jos bus baigtos, tačiau neabejotinai skamba kaip labai įdomus projektas.

Parengta pagal:

avatar
0
1
Na, jeigu, dar tokiame mieste nebūtų aplinkui 5G ryšio tai būtu tobulas ekologiškas miestas... Gaila, kad kitur, pas mus nevysto tokios vietos statybos... manau dabartiniu metu, tai butu niša statybos bendrovėms. Daug kas norėtu pabėgti nuo visa to.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
22.04.2021 laikas 18:18 Viena žiauriausių avarijų istorijoje: kaip įvyko „Byford Dolphin“ katastrofa
Norint vykdyti naftos ir dujų operacijas jūroje, reikia įrengti ir prižiūrėti dideliame, maždaug 50 metrų gylyje esančią įrangą. Tam, kad nardytojai pasiektų tokį gylį, jie turi nusileisti ir pakilti ypač atsargiai. Taip pat reikia skirti laiko slėgio sumažinimui, kad išvengtų siaubingos dekompresin...

Skaityti daugiau

22.04.2021 laikas 17:51 Jei įvyktų tokia nelaimė - skristi į kosmosą taptų nebeįmanoma

Kosminės šiukšlės – neveikiantys palydovai, raketos ir jų dalys – tampa vis didesne problema. Vienas iš didžiausių pavojų yra jų susidūrimai: du objektai, lekiantys kilometrų per sekundę greičiu vienas kito atžvilgiu, susidūrę pažyra į šipulius, kurie gali sunaikinti gretimus objektus...

Skaityti daugiau

21.04.2021 laikas 21:13 Dinozauras kieme: padaras, kuris atrodo kaip „Velociraptorius“, užfiksuotas kameroje
Krokodilas ar didelis pitonas gali tikrai ateiti į Floridos gyventojo kiemą, tačiau vietoj to, kad pamatytume būtybę, labai panašią į dviejų kojų dinozaurą iš filmo „Jūros periodo parkas“, yra dar vienas nervų sistemos išbandymas....

Skaityti daugiau

21.04.2021 laikas 20:30 Indijoje gimė dviejų galvų ir trijų rankų vaikas
Indijos Odišos valstijoje gimė vaikas, turintis labai retą anomaliją. Tiesą sakant, pasirodė du dvyniai, turintys bendrą kūną žemiau šonkaulių.

Skaityti daugiau

21.04.2021 laikas 19:59 Kaip škotų hakeris įsilaužė į Pentagono failus ir juose rado informacijos apie nežemišką laivyną.

Kaip škotų hakeris įsilaužė į Pentagono failus ir juose rado informacijos apie nežemišką laivyną. Hakeris rado informacijos apie Žemės kosminį laivyną. Įvyko, Jav, Didžiausias, Karinių, Kompiuterių, Įsilaužimas, Istorijoje, Hakeris-Autistas, Škotijos, Ieškojo, Informacijos, Nso, Ateivius

...

Skaityti daugiau

22.04.2021 laikas 15:22 Virta kiaušinienė su daržovėmis ir dešrelėmis
Virta kiaušinienė - skamba egzotiškai? Pirmą kartą išgirdus ir man pasirodė kažkas visiškai ne kasdieniško. O pavyko pagaminti tiesiog puikiai. Sotu, itin skanu ir norisi dar.

Skaityti daugiau

22.04.2021 laikas 15:12 Raugas naminei juodai duonai

Žinau labai daug virtuvės šeimininkių kurios labai mėgsta kepti duoną, bet mažai iš jų kuri pati gaminasi raugą. Šiandien visiems noriu paneigti mitą, kad raugo gamyba yra itin didelio triūso reikalaujantis darbas. Visiškai ne. Reikia tik laiko, o raugas įrūgs pats.

...

Skaityti daugiau

21.04.2021 laikas 11:42 Baravykų - grybų sriuba su bulvėmis ir morkomis
Neseniai savo šaldymo kameroje atradau šaldytų baravykų. Labai ir labai apsidžiaugiau. Iškart buvau tikra, kad šeimai pagaminsiu labai skanią ir kvapnią grybų sriubą. Iki šiol gamindama niekada nenaudojau avižinių dribsnių, o šį kartą įdėjau jų kelis šaukštus, tad jie sutirštino sriubą....

Skaityti daugiau