Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2021 » Vasario » 20

Didžiausia pasaulyje požeminė potvynių vandens rezervuaro sistema Japonijoje

Po Tokijo priemiesčio paviršiumi yra didžiausia žmogaus sukurta rezervuarų sistema pasaulyje.

Kasukabėje, Tokijo pakraštyje, Saitamos prefektūroje, yra pastatyta didžiausia pasaulyje požeminė potvynių prevencijos rezervuarų sistema. Po žemės paviršiumi įrengtoje infrastruktūroje yra išsidėsčiusios didžiulės žmogaus sukurtos betoninės talpyklos, sudarančios „Metropoliteno zonos išorinį požeminį išleidimo kanalą“ („Metropolitan Area Outer Underground Discharge Channel“), dar vadinamą „G-Cans“ projektu.

Didelė požeminė drenažo sistema buvo pastatyta tam, kad būtų išvengta katastrofiškų potvynių. Dėl lietingų ir taifūnų sezonų, kurie trunka nuo birželio iki spalio pabaigos, vietovę kasmet užklumpa dideli potvyniai, kuriuos lemia vietinės geografinės sąlygos.

Iš pradžių miesto infrastruktūra buvo pakankamai negausi, todėl potvyniai nebuvo laikomi pagrindine problema. Tačiau nuo 1960-ųjų iki 1980-ųjų didžioji regiono dirbamos žemės dalis buvo pakeista gyvenamaisiais ir pramoniniais objektais, o tai žymiai sumažino lietaus ir sniego tirpimo galimybę prasiskverbti po žeme.

Kai buvo statomi Tokijo priemiesčiai, plėtra įvyko taip greitai, kad mažai buvo galvojama apie potvynių kontrolę. Tačiau miestas netrukus patyrė daug katastrofiškų potvynių, todėl daugelis vietovių tapo netinkamomis gyventi.

Didėjant gyventojų skaičiui ir vis daugiau žemės padengiant neporiu betonu, inžinieriai žinojo, kad reikia ką nors padaryti, kad padėtis būtų ištaisyta.

Statybos, pasaulio įvairenybės, Japonija, Užtvankos, technologijos

©AMANO Jun-ichi | en.wikipedia.org

Po daugelio metų kovos su potvyniais, rezervuarų sistema buvo pradėta statyti 1992 m. Ir truko maždaug pusantro dešimtmečio, kol projektas buvo visiškai baigtas 2006 m. Drenažo sistemoje yra penkios milžiniškos vandens talpyklos (šachtos). Kiekviena talpykla yra 65 m aukščio ir 32 m skersmens. Šias didžiules talpyklas jungia 6,3 km ilgio tuneliai, esantys 50 m gylyje po paviršiumi.

Kolonos, sveriančios po 500 tonų, laiko pagrindinį betoninį rezervuarą, kurio ilgis yra 177 m ir siekia 25,4 m aukštį. Šio rezervuaro viduje yra 78 10 MW galios siurbliai, kurie kiekvieną sekundę gali pernešti maždaug 200 tonų vandens į netoliese esančią Edo upę.

Ši didžiulė sistema veikia per jungiklių sistemą, kurią inžinieriai gali valdyti esant dideliam lietui ar potvyniams. Dėl tunelių, einančių visame mieste, ir sujungtų su požeminiu rezervuaru, inžinieriai gali nukreipti beveik visą miesto drenažą į 5 dideles talpyklas.

Rezervuaras padėjo sumažinti vandens apgadintų namų skaičių vietovėje apie 90%.

Statybos, pasaulio įvairenybės, Japonija, Užtvankos, technologijos

„Metropoliteno zonos išorinio požeminio išleidimo kanalo“ schema ©Edo River Office, Kanto Regional Development Bureau

Visuotinis atšilimas didina stiprių audrų paplitimą ir dažnumą. Japonijos meteorologijos agentūros duomenimis, taifūnų, kurie kiekvienais metais kelia grėsmę Tokijui, skaičius per pastaruosius keturis dešimtmečius išaugo 1,5 karto.

Panašus potvynių prevencijos įrenginys statomas Osakos prefektūroje, kurį planuojama baigti 2044 m.

Video apie Kasukabės rezervuaro sistemą:

Šaltinis: Technologijos.lt

Parengta pagal:

Įvertink šį straipsnį. Parašykite komentarą! Įvertinkite skaitomą Paranormal.lt turinį. Paremkite pasidalindami su kitais: .
Sveiki, nesuspėju, o info tiek daug! Kas Jums svarbu?
Iš viso atsakymų: 203
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
03.03.2021 laikas 22:47 Nepakeičiamas magnis mūsų kūnui
Magnis dalyvauja daugybėje organizme vykstančių procesų - energijos gamyboje, gliukozės įsisavinime, nervų signalų perdavime, baltymų sintezėje, kaulinio audinio kūrime, kraujagyslių bei raumenų atsipalaidavimo ir įtempimo reguliavime. Jis daro raminamąjį poveikį, slopindamas nervų sistemos jaudrumą...

Skaityti daugiau

03.03.2021 laikas 22:26 Išgydykite padidėjusią prostatą, diabetą, gastritą ir ne tik! Gerkite šią gydomąją arbatą iš 1 komponento!
Neįtikėtina gydomoji priemonė! Moliūgas yra labai sveika daržovė, tačiau jo sėklos yra dar sveikesnės. Kaip vieno ingrediento arbata gydo padidėjusią prostatą, diabetą ir gastritą

Skaityti daugiau

03.03.2021 laikas 20:27 Krzysztofas Jackowskis apie ateitį, geopolitiką ir karą Viduriniuose Rytuose

Kaip pirmadienį, 2021 m. kovo 1 d. pranešė „DW, NY Times“ ir visa kita svarbi žiniasklaida, atrodo, kad Iranas atsitraukia iš branduolinių derybų su Jungtinėmis Valstijomis: Teheranas atsisakė susitikti su JAV ir keliomis Europos šalimis dėl atnaujinto 2015 m. dėl branduolinio susitar...

Skaityti daugiau

03.03.2021 laikas 17:57 Skiepytis atsisakęs G.Akelaitis: „Aš - gydytojas, ne avinas“

Nors Lietuvoje nuo COVID-19 pirmiausiai buvo skiepijami medikai, tačiau „Vakaro žinios" jau rašė, kad, pavyzdžiui, Marijampolės ligoninės chirurgas-ortopedas Gediminas Akelaitis skiepytis nesutiko. Gal jau persigalvojo ir gavo dozę? Juk kai kurie žmonės net be eilės vakcinuotis veržias...

Skaityti daugiau

03.03.2021 laikas 11:00 Kur galima panaudoti bananų žievę?
Suvalgius bananą – neišmeskite jo. Pasirodo, jo žievę galima panaudoti įvairioms reikmėms.

Skaityti daugiau

03.03.2021 laikas 17:40 Veganišku Įdaryta Saldžioji Bulvė Su Grikiais Ir Rudosiomis Pupelėmis
Šį kartą noriu Jums pristatytą veganišką patiekalą (patiks ne veganams ar vegetarams), kuris labai tinka tingiai dienai, kai norisi, kad orkaitėje didžiąją darbo dalį padarytu už Jus. Pastaruoju metu vienas iš mano pačių mėgstamiausių patiekalų tapo orkaitėje kepta saldžioji bulvė....

Skaityti daugiau

03.03.2021 laikas 17:40 Žaliavalgiškos Apelsinų Ir Kivi Salotos Su Razinomis Ir Medumi
Jei kas kada nors pasakė, kad žaliai valgyti būna neskanu, tai tikrai dar negamino tokių vaisių salotų. Tokios salotos yra ne tik labai skanios, bet tuo pačiu tai gali būti patys skaniausi pusryčiai, kuriuos kada valgysite. Pamėginkite nuostabiai dienos pradžiai....

Skaityti daugiau

03.03.2021 laikas 17:28 Skaniausias omletas su rūkyta šonine, sūriu ir svogūnų laiškais
Visai nedaug ingredientų, o šis omletas su šonine, sūriu bei svogūnų laiškais gaunasi pasakiškai skanus. Tikrai rekomenduoju išmėginti ir pasilepinti.

Skaityti daugiau