Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2021 » Vasario » 26

Liaudies medicinos receptai nuo Hemarojaus

Hemorojus – tai nepatogi ir viena dažniausiai pasitaikančių ligų, apie kurią daugelis vengia kalbėti. Pacientai praverti gydytojų kabinetų duris ieškodami pagalbos išdrįsta tik nebeapsikentę skausmų, kurie signalizuoja apie įsisenėjusią problemą. Gydytojai ragina nelaukti, mat laiku pastebėjus šią ligą galima ją suvaldyti ir net išgydyti.

Hemorojumi dažniau serga besiskundžiantys lėtiniu vidurių užkietėjimu, turintys nutukimą, dirbantys nejudrų darbą pacientai. Jis pasižymi išangės kraujavimu, niežėjimu, išskyromis ar net hemorojinių mazgų iškritimu.

„Tai kraujagyslių, esančių tiesiosios žarnos pabaigoje, liga, kuri vystosi iš kaverninių kūnelių, atsakančių už išmatų sulaikymą. Jie prisipildo kraujo ir tampa papildomu vožtuvu tiesiojoje žarnoje. Hemorojus yra tada, kada šie kūneliai dėl įvairių priežasčių ima didėti, kraujagyslių sienelė ima plonėti, atsiranda kraujavimas“, – teigia Respublikinės Vilniaus universitetinės  ligoninės gydytojas proktologas, pilvo chirurgas doc. Paulius Žeromskas.

Vis dėlto, pasak doc. P. Žeromsko, net ir kraujavimas nėra vien tik hemorojaus specifinis simptomas. Jis gali pasireikšti esant storosios ar tiesiosios žarnos vėžiui, įplėšai ar kraujuojantiems divertikulams storojoje žarnoje. Hemorojus, kaip ir daugelis ligų, kuo anksčiau diagnozuojamas, tuo lengviau išgydomas. Tačiau pas gydytojus žmonės ateina tik pajutę skausmą, kurie, pasak gydytojo, gali signalizuoti apie daug sunkesnius susirgimus.

Hemarojus, liaudies medicina, liaudies receptai

„Skausmas signalizuoja apie daug rimtesnes ligas. Skausmas, esant hemorojui, būdingas tik esant ūmiai ligos formai. Kai kaverniniai kūnai užsitrombuoja, susidaro krešulys ir tuomet skauda“, – tvirtina doc. P. Žeromskas.

Skiriamos keturios ligos stadijos. Pirmoji nustatoma tuomet, kai hemorojiniai mazgai yra nedaug padidėję, o pati liga gali būti net nepastebima. Esant antrajai stadijai tuštinimosi proceso metu į išorę patenka hemorojiniai mazgai, kurie vėliau savaime sugrįžta į išeinamosios angos vidų. Jeigu mazgai be pagalbos nesugrįžta, tuomet jau yra nustatoma trečioji hemorojaus stadija, o kai jau ir su pagalba jų sugrąžinti neįmanoma, nustatoma sudėtingiausia ketvirtoji stadija.

„Hemorojumi serga visų amžiaus grupių žmonės, tiek jauni, tiek vyresni. Statistiškai vyrai šia liga serga dažniau, taip pat tai gali būti paveldima; yra tekę ne kartą gydyti šeimos narius. Hemorojus gydomas priklausomai nuo stadijos: dažniausiai skiriamos žvakutės arba geriamieji venotonikai, tokie patys, kurie vartojami esant išsiplėtusioms kojų venoms, nes ligos mechanizmas yra išties panašus. Venotonikai gerina kraujotaką, stiprina kraujagysles, mažina uždegimą ir tokiu būdu mažėja hemorojaus simptomai. Na, o chirurginis gydymo būdas yra pasirenkamas tik esant pažengusiam hemorojui“, – pasakoja doc. P. Žeromskas.

Hemorojus gali būti ūminis, ir lėtinis ir tai dvi visiškai skirtingos ligos, kurių diagnostika ir gydymas iš principo skiriasi. Vis dėlto gydytojas ramina, jog tai – suvaldoma liga, kurią laiku pastebėjus galima išgydyti. Neretai pasitaiko, kad kartą pasireiškę ligos simptomai daugiau gyvenime nepasikartoja.

Kineziterapeutas Vitalijus Baronas pastebi, kad hemorojus gali varginti ir sunkumus kilnojančius arba itin didelius fizinius krūvius patiriančius sportininkus. Tačiau kur kas dažniau ligą išprovokuoja pasyvus gyvenimo būdas bei tingūs įpročiai.

„Ši liga būdingesnė dirbantiems sėdimą darbą, ypač sėdint ant itin minkšto paviršiaus. Betikslis sėdėjimas tualete taip pat gali turėti įtakos hemorojaus išsivystymui, mat tokia sėdėjimo poza sukelia slėgį apatinėje kūno dalyje“, – tikina kineziterapeutas V. Baronas, rašo: lietuve.lt

Pirmiausia reikėtų pasirūpinti prevencijos priemonėmis, kurios iš tiesų paprastos ir gali pagelbėti vos tik pajutus pirmuosius hemorojaus simptomus:

1. Subalansuota mityba svarbesnė, nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Būtent mitybos sukeltos žarnyno problemos ir tampa dažniausia hemorojaus priežastimi. Pasistenkite vengti vidurius kietinančių maisto produktų: vartokite daugiau lengvesnio maisto. Pusryčiams rinkitės gerųjų bakterijų turintį jogurtą, avižų arba linų sėlenas, javainius. Kvietinės duonos sumuštinius iškeiskite į rupios duonos užkandį. Įtraukite į savo racioną daugiau vaisių ir daržovių, ypač šviežių.

Yra įprasta manyti, jog hemorojų paskatina ir aštrus maistas, tačiau iš tiesų jis ne skatina, o dirgina hemorojinius mazgus, todėl aštraus maisto atsisakykite tik tuo atveju, jei jo pavartojus jaučiate diskomfortą.

2. Sportas ir sveikas gyvenimo būdas – prevencija daugeliui ligų, o hemorojus – ne išimtis. Plaukimas baseine, pasivažinėjimas dviračiu ar paprasčiausias pasivaikščiojimas padės Jums sustiprinti organizmą, sutvirtins pilvo raumenis, todėl reguliariau tuštinsitės.

Ypač suklusti turėtų dirbantys sėdimąjį darbą – jiems tiesiog privalu daryti reguliarias kelių minučių judesio pertraukėles ir dėvėti profilaktines kompresines kojines, kurios aktyvina kraujotaką.

3. Net apie 70 proc. mūsų kūno sudaro pats paprasčiausias vanduo. Natūralu, jog menkiausias jo stygius gali paskatinti organizmo disbalansą. Įprastai rekomenduojama per dieną išgerti ne mažiau kaip 2 litrus vandens, tačiau iš tiesų Jums reikalingas vandens kiekis skaičiuojamas pagal Jūsų kūno svorį. Pasaulio Sveikatos Organizacija siūlo tokią skaičiuoklę: savo svorį dauginkite iš 0.03 ir gausite Jums reikalingą dienos vandens normą.

4. Nesėdėkite tualete ilgiau, nei būtina. Daugelis iš mūsų į tualetą keliauja ne tik išsituštinti, tačiau ir savotiškai kelioms minutėms „atsijungti“ nuo visko ir visų – paskaityti laikraštį ar panaršyti išmaniajame telefone. Ilgai sėdint ant unitazo sėdmenys nusvyra žemyn ir padidėja spaudimas išangės audiniams, į kuriuos suteka kraujas ir hemorojaus mazgai patinsta daugiau, nei įprasta.

Jei vis tik prevencijos priemonės nepagelbėjo, galite imtis gydomųjų receptų:

Žolelių arbatos ir nuovirai dar mūsų prosenelių buvo naudojami kaip gydantys vaistai. Kraujažolių arbata padės sustabdyti hemorojaus sukeltą kraujavimą, o erškėtrožių – padės palaikyti virškinimo funkcijas, pagelbės užkietėjus viduriams, arba esant viduriavimui. Panašiu poveikiu pasižymi ir aviečių lapų arbata. Arbatžoles reikia užplikyti karštu, tačiau ne verdančiu vandeniu, ir palikti pritraukti 10 minučių. Į dieną rekomenduojama išgerti 1 – 2 puodelius.

Žoleles galima ne tik gerti, tačiau panaudoti ir gydomosioms vonelėms. Voneles galite gaminti iš linažolių, dirvinių asiūklių, jonažolių, kalendrų ar svogūnų lukštų. Gaminant nuovirus imkite maždaug 20 g žolelių 1 litrui vandens. Patartina pažeistą vietą mirkyti bent 5 – 10 minučių, procedūrą kartoti kasdien, iki kol pasijausite geriau.

Taip pat galite išmėginti namines žvakutes:

  1. Nuskuskite ir supjaustykite bulvę maždaug 4 cm ilgio ir 1 cm pločio juostelėmis. Naudokite nakčiai. Jei jaučiate deginimą, galite pamirkyti žvakutę meduje.
  2. Pieštuką „aprenkite“ aliuminio folija, o laisvą galą užsukite. Į paruoštą formą supilkite vandens, sumaišyto su šviežiomis alijošiaus sultimis ir užšaldykite. Naudokite pirmas 3 – 5 dienas ne ilgiau, kaip 30 sekundžių, po to kasdien galite ilginti laiką po 30 sekundžių. Jei neturite alijošiaus, galite naudoti ir tik vandens žvakutes.

Skausmą, niežulį ir kitus nemalonius pojūčius padės numalšinti natūralūs kompresai. Sutarkuokite žalias morkas, šviežią bulvę, arba raudonąjį burokėlį ir sudėję į lino arba medvilnės maišelį, palaikykite 5 – 10 minučių. Taip pat galite naudoti šalto vandens kompresus.

Jei neturite laiko kompresams ir vonelėms – galite pasigaminti natūralių tepalų hemorojaus gydymui. Naudokite kiaulės, arba, idealiu atveju – zuikio, taukus ir medetkas, kraujažoles, ramunėles arba aviečių lapus. 100 g taukų imkite 20 g žolelių. Pašildykite taukus ir į juos sudėkite pasirinktas žoleles. Kaitinkite, iki kol mišinys ims burbuliuoti, tada palikite atvėsti. Atvėsus perkoškite gautą kremą ir naudokite 2 – 3 kartus per dieną. Jei nenorite gaminti tepalų, galite naudoti grynus zuikio taukus, ricinos aliejų, arba šviežiai nuskinto alijošiaus sultis.

Prie greitesnio gijimo prisidės ir itin paprasti, išangę stiprinantys pratimai – tiesiog sutraukite ir atleiskite išangės raumenis. Išmėginkite šiuos patarimus vos pajautę pirmuosius hemorojaus simptomus. Jei per 3 – 5 dienas požymiai neišnyksta, pastebite gausų kraujavimą ar jaučiate itin didelį diskomfortą – nedelsdami kreipkitės į gydytoją proktologą, kad būtų nustatyta tiksli diagnozė ir paskirtas efektyvus gydymas. Kreipkitės į gydytojus, kol maži nemalonumai netapo dideliais rūpesčiais. Laiku susirūpinus, gydymas būna lengvesnis ir greitesnis, rašo sveikatine.lt

Dirvenių šaknų trauktinė. 100 g džiovintų šaknų užpilkite 0,5 l degtinės. Po 2 savaičių nukoškite, gerkite po 1 arbatinį šaukštelį prieš valgį po 2–3 kartus per dieną, atskiedę nedideliu kiekiu vandens.

Dirvenių šaknų nuoviras. 15 g žaliavos užpilkite 0,5 l karšto vandens, pakaitinkite vandens vonelėje 30 minučių, atvėsinkite ir nukoškite. Laikykite šaldytuve, bet ne ilgiau kaip 2 savaites. Gerkite prieš valgį po 1/3 stiklinės 3 kartus per dieną.

Dėmėtasis rūgtis. 1 dalį žaliavos užpilkite 5 dalimis šalto vandens, pakaitinkite karšto vandens vonelėje 30 minučių, palaukite 15 minučių, kad kiek atvėstų, nukoškite. Darykite sėdimąsias voneles. Galimas ir kitas varianatas: tiesiog norimą kiekį užpilkite vandeniu, užvirinkite ir palikite atvėsti, darykite šiltas 15–20 minučių trukmės voneles. Paprastai pagerėjimas pajuntamas jau po 2–3 procedūrų.

Esant įtrūkimams: po 2 šaukštus dilgėlių ir jonažolių susmulkinkite, sudėkite į emaliuotą puodą ir užpilkite 3 stiklinėmis verdančio vandens, uždenkite dangtį ir palikite pastovėti 2 valandas. Nukoškite, gerkite po 1/4 stiklinės 3 kartus per dieną (prieš valgį ar po jo – nesvarbu). Šis antpilas pasižymi antiseptiniu poveikiu ir skatina žaizdų gijimą.

Užvirinkite puode 2 litrus vandens, įberkite kaip galima daugiau jonažolių ir graikinio riešutmedžio lapų bei šakelių, virkite ant silpnos ugnies 15 minučių. Vietoje jonažolių galima naudoti apynių spurgus – jie taip pat labai efektyvūs. Supilkite kiek ataušusį nuovirą į vonelę ir sėdėkite, kol atvės. Paprastai pakanka 2–3 kartų.

Pagrindinis dalykas, norint išvengti hemarojaus suaktyvėjimo – gyventi ir maitintis taip, kad neužkietėtų viduriai. Reikėtų vengti valgyti pernelyg daug produktų, kurie skatina vidurių užkietėjimą: šokolado, kakavos, kavos, raudonojo vyno ir t. t. Naudoti pakankamai skysčių – apie 2–3 litrus vandens, natūralių sulčių, vaisinės ar žolelių arbatos.

Po kiekvieno pasituštinimo reikia gerai apsiplauti šaltu vandeniu.

Jei dažnai užkietėja viduriai, pasigaminkite spiritinio svogūnų antpilo: du trečdalius butelio užpildykite pjaustytais svogūnais, užpilkite degtine iki butelio viršaus ir palikite nusistovėti 10 dienų kambario temperatūroje, tamsioje vietoje. Nukoškite. Patariama įlašinti po 10 lašų į vandenį ir išgerti prieš valgį.
Suvalgykite ryte 15 minučių prieš valgį 1 kivi. Kaip teigia žinovai – vidurių užkietėjimo ir hemarojaus nebus.

JERONIMO (kvapioji palergonija) lapai

Jeronimo lapelį susukti taip, kad viršutinė lapelio dalis liktų viduje, o apatinė lapelio dalis liktų paviršiuje. Dėti iš lapelių kompresus prie probleminės vietos arba tiesiog į vidų. Keisti dažnai. Iš pradžių gerokai „pažnaibys“ – bet taip turi būti. Tai tikrai puiki priemonė hemarojaus gydymui.

  • Po vakarienės prieš miegą, pakelį (20 g) maltų juodųjų pipirų suberti į stiklinę, užpilti atvėsintu virintu vandeniu iki stiklinės viršaus. Vanduo turi būti vos drungnas. Viską gerai išmaišyti. Turi pasidaryti vienalytė masė. Ją rekomenduojama išgerti. Tai padaryti nėra paprasta: burna degs ir peršės. Po kurio laiko nemalonūs pokyčiai dings ir galima ramiai eiti miegoti. Po šios procedūros negalima nieko gerti bei valgyti. Ryte, nuėjus į tualetą, atrodys kad išeinamąją angą kažkas tiesiog žnaibo. Nereikia išsigąsti – taip turi būti. Tai nyksta hemorojus Praktiškai per vieną dieną. Profilaktiškai gydymą galima pakartoti po 6 mėnesių.
  • Iš avies taukų pasidaryti žvakutes, palaikyti šaldytuve ir jas įstumti į tiesiąją žarną prieš miegą. Liaudies medicina teigia, kad užtenka 3-4 kartų.
  • Pati nesudėtingiausia gydymo priemonė – medus. Jis turi būti šviežias ir valgyti jį reikia po 1 valgomąjį šaukštą 3-5 kartus per dieną užgeriant šiltu virintu vandeniu.
  • Medų galima naudoti ir išoriškai. Tam reikia keletą kartų per dieną kaip galima giliau patepti tiesiosios žarnos paviršių ir mazgus. Medus efektyviai malšina skausmą ir skatina gijimą.
  • Hemarojinėms žaizdoms ir mazgams tepti naudojamas medetkų žiedų tepalas, kraujažolių, ramunėlių tepalas. Tai veiksminga antiseptinė, antiuždegiminė ir gydomoji priemonė.

Medetkų tepalas

Keptuvėje pakaitinami 250 gramų kiaulės taukų ir į karštus riebalus suberiamos dvi saujos su kaupu medetkų lapų, žiedų ir stiebų. Ėmus putoti, gerai išmaišoma, keptuvė nukeliama nuo ugnies, uždengiama ir paliekama per naktį atvėsti. Kitą dieną vėl truputį pašildoma, per švarų lininį audinį išfiltruojama, išspaudžiamos joje likusios žolelių sultys ir tepalas supilstomas į stiklinius užsukamus stiklainius. Laikyti šaldytuve.

Kraujažolių tepalas

Keptuvėje pakaitinama 180 gramų kiaulės taukų ir į karštus riebalus suberiama 30 gramų šviežių smulkiai supjaustytų kraujažolių žiedų bei 30 gramų aviečių lapų. Ėmus putoti, gerai išmaišoma, keptuvė nukeliama nuo ugnies, uždengiama ir paliekama nakčiai atvėsti. Kitą dieną vėl pašildoma, kad taukai suskystėtų, per švarų lininį audinį išfiltruojama, gerai išspaudžiamos joje likusių žolelių sultys ir tepalas supilstomas į užsukamus stiklainius. Tepalu išoriškai gydomi hemorojaus mazgai. Laikoma šaltoje vietoje.

Kraujažolės lapų arbata

Arbatinis šaukštelis lapų užplikomas 1 litru vandens, patariama gerti 3 kartus dienoje po stiklinę, valandą prieš valgį. Dar galima užpilu paplauti įšangę.

Ramunėlių tepalas

Keptuvėje pakaitinama 250 gramų kiaulės taukų ir suberiamos dvi saujos su kaupu šviežių ramunėlių žiedų. Ėmus putoti, išmaišoma, keptuvė nukeliama nuo ugnies ir paliekama nakčiai atvėsti. Kitą dieną vėl truputį pašildoma, per lininį audinį nukošiama, nuspaudžiamos audinyje likusios žolės ir supilama į tinkamus užsukamus indelius. Laikyti šaltai.

Žliūgės kompresai

Žiupsnį žliūgės žolės užpilti 1/3 stiklinės verdančio vandens. Leisti prisitraukti 15 minučių. Paimkite žliūgės žolę, dėkite ją ant audinio ar marlės ir dėkite ant hemarojaus. Ištrauką išgerkite. Taip daryti 4-5 dienas.

  • Hemorojaus gydyme labai vertingi zuikio taukai. Zuikio taukus sudėti į indelį ir indelį įdėti į indą su verdančiu vandeniu. Palaikyti 10-15 minučių. Laikyti šaldytuve. Galima taip naudoti ir kiaulių žarnyno taukus. Paruošti taukai laikomi šaldytuve.
  • Iš žalios bulvės išpjauta žvakutė įkišama į išeinamąją angą, tai pakartojam po dienos. Jeigu degina, bulvių žvakutę patartina pamirkyti meduje. Gydymo kursas 10 dienų.
  • Ant hemorojaus mazgų galima uždėti tarkuotų bulvių arba kepto svogūno.
  • Patariama dėti į vidų nakčiai vatos tamponą apsuktą marlės gabalėliu ir suvilgytą ugniažolės sultyse. Pirmą naktį tamponą palaikyti 30 minučių. Antrą naktį tamponą palaikyti 45 minutes. Trečią naktį ir visas sekančias naktis rekomenduojama laikyti po 1 valandą. Išėmus tamponą rekomenduojama įdėti kitą tamponą suvilgytą šaltalankio aliejuje. Taip daryti siūloma 2-3 savaites. Sumaišyti sudžiovintos ugniažolės miltelius su senais lašiniais ir patariama tepti probleminę vietą.
  • Sergant hemorojumi, naudinga išorinę išeinamąją angą ištepti ricinos aliejumi, jis palankiai veikia gleivinę ir skatina gijimą.

Šaltalankio aliejus

Šaltalankio aliejaus kompresėliai padeda hemarojaus mazgų gijimui. Vatos tamponas apsuktas gabalėliu marlės gerai suvilgomas šaltalankio aliejuje. Dedamas į probleminę vietą ir paliekamas visai nakčiai. Naudojant šią priemonę, patartinas lovos režimas.

Obuolių actas

Obuolių actas padeda sumažinti iškilusius ir skaudamus hemarojaus gumbus. Išorinio hemarojaus atveju vatos tamponėlius, apsuktus marlės gabaliuku, sumirkykite obuolių acte ir pridėkite prie uždegimo apimtos vietos. Iš pradžių bus deginimas, bet greitai pajusite pagerėjimą. Dėti kompresėlius kelis kartus per dieną, tol kol viskas nesusitvarkys.

Kalio permanganatas

Šiltas vanduo ir keli kristalėliai kalio permanganato, gerai išmaišyti. Daryti pastoviai apiplovimus ne mažiau kaip 3 kartus per dieną.

Šermukšnio žiedų arbata

15 gramų šermukšnio žiedų užpilti 1 stikline verdančio vandens. Leisti prisitraukti 30 minučių, nukošti. Patariama gerti po 3-4 gurkšnius 3-4 kartus per dieną.

Kalankės lapai

Kalankės lapą nuimti vienos pusės odelę ir sulenkus pusiau nuimta puse dėkite į išangę nakčiai. Procedūrą kartoti 7 dienas.

Česnakas

Nulupti česnako skiltelę, patariama suvilgyti seilėmis ir dėti į išangę. Ir palikti ilgesniam laikui. Jeigu skiltelė iškrenta, dėkite kitą. Taip daryti rekomenduojama 3-5 paras. Jeigu dar nebus galutinio pagerėjimo, procedūrą pakartokite po 10 dienų.

Hemarojaus profilaktikai tokią procedūrą patariama pasidaryti 3-4 kartus per metus.

Kamuojant vidiniam hemorjui, nuvalytą česnako skiltelę patepti aliejumi arba sviestu iš įkišti į tiesiąją žarną. 2-3 česnako skilteles sutrinti, sumaišyti su karštu sviestu ir padaryti žvakutes (supilti sviestą į kūgines formeles ir padėti į šaldytuvą). Išsituštinus, dėti į išangę.

Morkų lapų arbata

Džiovinti arba šviežūs morkų lapai (2 arbatiniai šaukšteliai + 250 ml verdančio vandens) užplikinami verdančiu vandeniu, leisti prisitraukti 15 minučių, nukošti ir gerti patariama 0,5 stiklinės 3 kartus per dieną po valgio.

Reikia paimti minkštą audinį, gerai sumirkyti nuovire ir pridėti jį 30 minučių prie hemarojaus mazgų. Kompresėlis sumažina skausmą ir kitus nemalonius pojūčius esant išoriniam hemarojui.

Galimi kompresai iš šviežių morkų lapų. Morkų lapus nuplauti, susmulkinti iki košytės pavidalo. Dėti į šaldytuvą, kad atšaltų. Atšalusią masę sudėti ant marlės, susukti ir naudoti kaip kompresą hemarojui.

Į košelę įpylus trupučio vandens ir padėjus į šaldiklį, galima pasidaryti ledo ruošinį, kurį galima naudoti tai pačiai procedūrai.

Smulkiai sutarkuoti morką, suvynioti į marlę ir naudoti kompresams hemarojui. Procedūrą daryti kasdien, iki kol pajusite, kad liga pasitraukė.

Raudonųjų burokėlių kompresas

Atsiradus skausmingiems hemorojaus mazgams, patariama ant jų uždėti į lininę ar medvilninę medžiagą suvyniotų tarkuotų raudonųjų burokėlių kompresėlį.

Alijošius

Alijošiaus sultimis patariama sutepti hemarojaus mazgus.

Vidiniam naudojimui: nuimti visus spygliukus, pasidaryti perpjovus juostelių, dėti jas į šaldiklį ir sušaldyti. Dėti prie probleminės vietos.

Citrinos sultys

Vatos tamponą apsuktą marlės gabalėliu sumirkyti citrinos sultyse ir dėti prie hemarojaus mazgų.

Tūbė

Tūbės žiedus (šviežūs arba džiovinti) reikia užplikyti verdančiu vandeniu. Leisti prisitraukti 10-15 minučių ir gerti kaip arbatą. Kraujavimas sustos po 2-3 dienų, o dar po kelių dienų liga išnyks.

Drebulės lapai

Drebulės lapai – 2 valandoms pridedama prie hemorojaus mazgų, po to 1 valandos pertrauka ir vėl pridėti 2 valandoms. Nuplauti su šaltu vandeniu. Jei darosi neramu, lapus reikia nuimti, atsargiai apiplauti skaudančią vietą ir vėl pailsėti. Po dienos ar dviejų, procedūrą reikia kartoti. Mažėjant gumbams reikia vis rečiau naudoti drebulės lapus ir palaipsniui pereiti tik prie apiplovimo vandeniu. Kursas 7 dienos, darant pertrauką ne ilgiau kaip parą.

Ledinės žvakutės

Tam ruošiamos cilindro formos, į apačią smailėjančios popierinės tūbelės, kurios be skausmo sutilptų į išeinamąją angą. Taip paruoštas tūbeles užpildyti vandeniu ir sušaldyti. Prieš naudojant ledo žvakes reikia išimti jas iš popieriaus ir šiltu vandeniu nutirpdyti aštrias briaunas, kad šios neužgautų vidaus audinių.

Pirmas 3-5 gydymosi ledo žvakėmis dienas reikia jas laikyti tik 30 sekundžių. Po to, kas 3-5 dienas prailginti laiką +30 sekundžių. Jeigu nesilaikoma eiliškumo arba žvakutės laikomos per ilgai gali atsirasti suerzinimas. Tokiu atveju daromi šalto vandens kompresai laikant juos po 3-5 min.

Lašiniai

Atpjaukite gabaliuką senų pageltusių lašinių (vieno centimetro storio ir maždaug žvakutės ilgio) ir po išvalomosios klizmos įkiškite nakčiai į išeinamąją angą.

Bičių pikis

Pakaitinkite vandens vonelėje 15 gramų sutarkuoto bičių pikio su 150 gramų sviesto, o paskui supilstykite į nedideles žvakučių formos dėžutes ir padėkite į šaldytuvą, kad sustingtų. Po to žvakutes sudėkite į stiklainį ir laikykite šaldytuve. Mėnesį rytais ir vakarais įsikiškite po žvakutę į tiesiąją žarną.

100 gramų propolio (bičių pikio), suminkštinkite jį rankomis ir pasidarykite iš jo žvakutes. Turėtų gautis apie 15 žvakučių. Du kartus per dieną dėkite žvakutę į išangę, iš anksto ją patepus riebalais. Liaudies medicina teigia, kad po to hemarojus ilgam nepasirodys.

Vynuogės

Valgykite vynuogių prieš valgį rytą, dieną ir vakare, paskirstę į tris lygias dalis. Gydymo pradžioje suvalgykite po vieną kilogramą, o pabaigoje – iki dviejų. Kauliukų ir žievelių nevalgykite! Gerkite vynuogių sultis.

Tabako lapai

Į vonelę įdėkite vidutinio didumo žalius tabako lapus (galima naudoti ir apdžiovintus) ir užplikius verdančiu vandeniu, palaukti kol užpilo temperatūra nukris iki 36-37 laipsnių. Tada patariama 20-30 minučių pasėdėti tame užpile. Po 3-4 tokių pasisėdėjimų tikrai išsivaduosite ir nuo labiausiai įsisenėjusio hemorojaus.
Atminkite, kad pirmą kartą pasiruoštą užpilą galima pasišildyti iki kūno temperatūros dar 2-3 kartus, bet ne daugiau.

Tikrasis storalapis

Rekomenduojama pridėti gerai nuplautą perpjautą lapelį.

Patariama iš 3-4 gerai nuplautų lapelių išspausti sultis ir sumaišyti su vazelinu ir po tuštinimosi vatiniu tamponu patepti hemorojaus mazgelius. Po to pagulėti nemažiau 20 minučių. Taip daryti rekomenduojama po 2-3 kartus per dieną iki visiški išgijimo.

Rasakila

Sergant hemorojumi rasakilos nuoviras naudojamas į vidų ir dedama sumirkytus nuovire tamponus.

Fikuso lapai

Ledinės žvakutės talpos paruošimas: paimti pieštuką, apsukti jį iki pusės folija, nuimti foliją nuo pieštuko ir užsukti vieną gautos formos galą. Žvakutei talpa paruošta.

Kelis fikuso lapus sumalti mėsmale. Išspausti sultis. Paimti švarų virintą vandenį ir sumaišyti su gautomis sultimis – 2 dalys vandens ir 1 dalis sulčių. Gerai išmaišyti ir supilti turinį į paruoštas folijos talpas. Sudėti į puodelį ar stiklinę ir šaldiklyje sušaldyti.

Kaip naudoti žvakutes: prieš pat naudojimą, sušalusią žvakutę su folija trumpam patalpinti į šiltą vandenį – taip lengviau nusiims folija. Svarbu: kad žvakutės galas nebūtų aštrus. Pirmąsias kelias dienas (3-4) žvakutės įvedimas bus gana skausmingas. Pirmą dieną žvakutę patariama palaikyti 10 sekundžių, o su sekančiais kartais patariama ilginti žvakutės buvimo laiką. Rekomenduojama taip gydyti hemorojų ne trumpiau kaip 8-10 dienų.

Fikuso sultys: šviežiai išspaustomis sultimis rekomenduojama sumirkyti kvadratinį binto gabalą, susukti jį vamzdeliu ir atsargiai įdėti visai nakčiai (pritvirtinti jį prie ilgesnio binto – paliekant išorėje). Kartoti šia procedūrą patariama 10 dienų.

Šaltinis: liaudiesismintispataria.lt

Pabrėžiame, kad tai - liaudiški patarimai, neįrodyti mokslinėse laboratorijose. Tik išbandyti protėvių ir perduoti iš lūpų į lūpas ateities kartoms. Mūsų tikslas informuoti. Todėl paliekame jums teisę patiems spręsti, tikėti jais ar ne, o dar geriau pasitarkite su gydytoju, dėl galimo šalutinio poveikio.

Jei jūs žinote daugiau naudingų liaudiškų patarimų, pasidalinkite jais su mumis, prisijunkite ir rašykite bloge!

* „Paranormal.lt“ straipsniai skirti tik informaciniams ir švietimo tikslams ir nepakeičia profesionalių medicininių patarimų, diagnostikos ar gydymo. Visais klausimais apie savo sveikatos būklę visada pasitarkite su gydytoju.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
28.07.2019 laikas 12:35 Receptai Stulbinančios spurgos iš stebuklingos tešlos! Minkštos, lengvos ir beprotiškai skanios!
Gaminame namuose. Spurgų receptas. Išsamią informacija apie paruošimą žiūrėkite vaizdo įraše.

Skaityti daugiau

11.10.2019 laikas 07:03 Receptai Pyragas Su Sūriu Ir Šonine (Video)

Pirmiausia paruoškite tešlą. Dubenyje sumaišykite miltus, druską ir cukrų. Dėkite gabaliukais pjaustytą sviestą ir trinkite šakute ar pirštais, kol tešla panašės į smėlio tekstūrą. Pilkite šaltą vandenį ir maišykite tešlą iki v...

Skaityti daugiau

19.08.2019 laikas 08:29 Receptai Organizmo draugės – gervuogės
Dabar miškuose gausu įvairių uogų, taip pat ir gervuogių. Jos ne tik skanios, bet ir turi daug naudingų medžiagų. Be to, vartojamos kaip vaistas įvairioms ligoms gydyti. Gervuogėmis gardinami įvairūs desertai, kepiniai ir kokteili...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.12.2024 laikas 21:26 Storosios žarnos valymas nuo toksinų: 1 paprastas receptas
Virškinimo sistemos problemos, tokios kaip dirgliosios žarnos sindromas ar lėtinis vidurių užkietėjimas, yra vis labiau paplitusios. Daug žmonių ieško natūralių būdų, kaip pagerinti savo savijautą ir išvalyti gaubtinę žarną. Šiame straipsnyje pristat...

Skaityti daugiau

21.12.2024 laikas 19:19 Stebuklingas svorio metimas tinginiams: imbiero mišinys
Naujausi Kinijos mokslininkų tyrimai atskleidžia revoliucingus atradimus apie litocholinę rūgštį, natūraliai gaminamą organizme. Šis junginys, kuris pasireiškia, kai organizmas patiria badavimo būseną, gali tapti raktu į senėjimo procesų sulėtėjimą i...

Skaityti daugiau

21.12.2024 laikas 11:40 Kaip Neužversti Artimųjų Savo Negatyvumu?

Kiekvienas iš mūsų susiduria su iššūkiais ir sunkumais gyvenime, tačiau kaip mes juos sprendžiame, gali reikšmingai paveikti mūsų santykius su artimaisiais. Pagalbos ieškojimas yra natūralus, tačiau svarbu žinoti, kada ir kaip tai daryti, kad neap...

Skaityti daugiau

21.12.2024 laikas 11:06 Atleidimas: Kelias į Emocinę Laisvę ir Ramybę
Atleidimas – tai galinga savybė, leidžianti mums išsilaisvinti nuo praeities skausmų ir nuoskaudų. Nors dažnai manome, kad atleidimas yra susijęs su kitais, iš tiesų jis labiausiai veikia mus pačius. Šiame straipsnyje nagrinėsime atleidimo procesą, j...

Skaityti daugiau

20.12.2024 laikas 18:37 Gyvenimas dviese: kinė 5 metus apsimetinėjo savo mirusia seserimi
Šeimos ryšiai kartais gali būti tokie sudėtingi, kad net tragiškos aplinkybės skatina mus ieškoti neįprastų sprendimų. Kinijos internetas šiuo metu mirga nuo Annie Niu pasakojimo apie tai, kaip ji penkerius metus slėpė savo sesers dvynės mirtį nuo se...

Skaityti daugiau