Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Medicinos Naujienos » 2023 » Vasario » 20

Novavax COVID-19 vakcina susijusi su širdies uždegimu: tyrimas

Naujame tyrime mokslininkai pranešė, kad žmonėms, gavusiems "Novavax" vakciną COVID-19, pasitaikė daugiau nei tikėtasi širdies uždegimo atvejų.

Novavax COVID-19 vakcina susijusi su širdies uždegimu: tyrimas

Švirkštai su "Novavax" vakcina COVID-19 Berlyne, Vokietijoje, 2022 m. vasario 28 d. (Carsten Koall/Getty Images)

Pasaulio sveikatos organizacijos vakcinų saugumo duomenų bazėje iki 2022 m. rugpjūčio 23 d. buvo užregistruotas šešiasdešimt vienas miokardito, perikardito arba abiejų šių ligų atvejis po skiepijimo "Novavax" vakcina, nustatė Ispanijos mokslininkai.

Remdamiesi prieš vakcinaciją buvusiais širdies uždegimo rodikliais populiacijoje, tyrėjai apskaičiavo, kad atvejų po vakcinacijos buvo daugiau, nei tikėtasi.

Pranešimo šansų santykio reikšmės, didesnės už vienetą, rodo didesnį nei tikėtasi dažnį. Miokardito po skiepijimo Novavax vakcina atveju šis santykis buvo 5,2. Perikardito atveju jis buvo 24,75. Mioperikardito arba abiejų būklių vienu metu atveju šis rodiklis buvo 14,4.

Širdies uždegimas yra žinomas šalutinis "Pfizer" ir "Moderna COVID-19" vakcinų, kuriose naudojama pasiuntinių RNR (mRNA) technologija, poveikis, tačiau mažai duomenų surinkta apie būklę po "Novavax" vakcinacijos, kurios sudėtyje nėra mRNA.

JAV Maisto ir vaistų administracija, 2022 m. vasarą leidusi "Novavax" skiepą, informaciniuose lapeliuose pažymėjo, kad klinikiniai tyrimai rodo, jog yra padidėjusi miokardito ir perikardito rizika gavus "Novavax" vakciną. Reguliavimo institucijai pateiktuose tyrimų duomenyse buvo užfiksuoti penki vienos ar abiejų būklių atvejai tarp paskiepytųjų ir nulis atvejų tarp placebo gavėjų. JAV valdžios institucijos leido naudoti "Novavax" stiprinančiąją vakciną ir neseniai pasiekė susitarimą dėl 1,5 mln. papildomų dozių įsigijimo be pradinės dalies.

Europos vaistų agentūra iš pradžių neįspėjo apie uždegimą po "Novavax" vakcinacijos, tačiau vėliau į informaciją apie produktą įtraukė įspėjimą.

Naujojo tyrimo duomenimis, dauguma miokardito, perikardito ar mioperikardito atvejų po Novavax vakcinacijos realiame pasaulyje - 50 - buvo užregistruoti Australijoje. Du pranešimai gauti Jungtinėse Valstijose ir devyni - Europoje. Dauguma jų buvo tarp 18-44 metų amžiaus asmenų.

Nors tikslus miokardito sukėlimo mechanizmas dar nepatvirtintas, tyrimo autoriai nurodė, kad visose "Pfizer", "Moderna" ir "Novavax" vakcinose naudojamos nanodalelės, kuriomis į organizmą patenka spyglių baltymas.

Daugiau skaitykite čia...

Autorius: Zachary Stieber iš The Epoch Times (paryškinta mūsų),

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

TAIP PAT SKAITYKITE:
23.05.2023 laikas 14:39 Receptai | Patiekalai Rabarbarų tyrė - uogienė su Chia sėklomis
Be galo mėgstu chia sėklas, kitaip sakant ispaninio šalavijo sėklas, bet man tas pavadinimas per daug ilgas, tegul jos bus tiesiog chia. Apie šias sėklas gi visi dabar kalba ir visi jas jau žino. O jei nežinote, tai labai prašom s...

Skaityti daugiau

23.05.2023 laikas 11:20 Receptai | Patiekalai Rabarbarų kompotas su razinomis ir gvazdikėliais
Gal daug žmonių ir nenustebinsiu su šiuo rabarbarų kompoto receptu, bet pasidalinsiu, nes mūsų šeima labai mėgsta rabarbarus ir šis kompotas mums pats mėgstamiausias ir skaniausias. Visada praverčia, kai norisi atsigaivinti....

Skaityti daugiau

23.05.2023 laikas 11:15 Receptai | Patiekalai Vištienos suktinukai su fermentiniu sūriu ir špinatais
Gavosi labai skani vakarienė. Ačiū Jums labai už pasidalintą receptą. Bene skaniausi pasaulyje vištienos suktinukai, kurių dar niekada negaminote!

Skaityti daugiau

28.05.2023 laikas 19:10 Klounai: Baidenas patvirtino įsakymą, kuriuo Amerikoje bus uždrausta nepriklausoma žiniasklaida

Ketvirtadienį JAV prezidentas J. Bidenas (J. Biden) pritarė planui uždrausti "visas nepriklausomos žiniasklaidos svetaines" Amerikoje, kad "apsaugotų amerikiečius nuo neapykantos".

Skaityti daugiau

28.05.2023 laikas 18:47 Klounai: "Facebook" atleidžia faktų tikrintojus, nes milijonai bėga iš platformos: "Mūsų cenzūros operacija nepavyko"

"Facebook" pradėjo atleidinėti faktų tikrintojus ir pripažino, kad cenzūros operacija patyrė katastrofišką nesėkmę.

Skaityti daugiau

28.05.2023 laikas 18:24 Klounai: Jane Fonda kaltina vyrus dėl klimato kaitos

Dėl klimato kaitos kalti tik vyrai, ypač baltieji, teigia Jane Fonda, kuri mano, kad "tie vyrai" turi būti suimti ir įkalinti.

Skaityti daugiau