Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Medicinos Naujienos » 2022 » Rugpjūčio » 7

Po ilgų neigimo metų Europos vaistų agentūra patvirtino, kad "Novavax COVID" injekcija sukelia širdies uždegimą

Europos Sąjungos vakcinų priežiūros institucija patvirtino, kad kompanijos "Novavax" pagaminta vakcina nuo Wuhan koronaviruso (COVID-19) gali sukelti širdies uždegimą.

Šiame straipsnyje gali būti teiginių, atspindinčių autoriaus nuomonę

Rugpjūčio 3 d. Europos vaistų agentūra (EMA) pareiškė, kad Merilende įsikūrusios farmacijos įmonės vakcinos "Nuvaxovid" sudėtyje kaip galimi šalutiniai poveikiai turėtų būti nurodyti miokarditas (širdies raumens uždegimas) ir perikarditas (širdies gleivinės uždegimas). Ji paprašė "Novavax" pateikti papildomų duomenų apie šalutinį poveikį.

Agentūros teigimu, tiek sveikatos priežiūros specialistai, tiek žmonės, norintys pasiskiepyti šia vakcina, turėtų būti įspėti apie Nuvaxovid keliamą riziką. Širdies uždegimas taip pat buvo nurodytas kaip rizika, susijusi su "Pfizer" ir "Moderna" mRNA COVID-19 vakcinomis.

Bendrovė "Novavax" elektroniniu paštu laikraščiui "Epoch Times" pranešė, kad vakcinos klinikinių tyrimų metu pastebėtas miokardito atvejų dažnis tarp asmenų, kuriems buvo sušvirkšta tikroji vakcina, ir placebo buvo artimas.

"Gavę daugiau duomenų, geriau suprasime bet kokios galimos miokardito ir perikardito rizikos pobūdį ir dydį", - rašė ji. "Bendradarbiausime su atitinkamomis reguliavimo institucijomis, kad užtikrintume, jog mūsų informacija apie produktą atitiktų bendrą gaunamų duomenų interpretaciją.

Prieš mėnesį EMA papildė anafilaksiją - sunkią alerginę reakciją - šalutiniu "Novavax" injekcijos poveikiu.

"Informacija apie produktą [Nuvaxovid] bus atnaujinta įtraukiant sunkią alerginę reakciją ir neįprastą ar sumažėjusį odos pojūtį kaip naujus šalutinius poveikius", - liepos 14 d. teigė ji. Sprendimas priimtas po EMA Farmakologinio budrumo rizikos vertinimo komiteto įvertinimo. Buvo pranešta apie "kelis" anafilaksijos atvejus, susijusius su vakcina, tačiau EMA atsisakė atskleisti tikrąjį skaičių.

Pasak "The COVID Blog", "Novavax" subvienetinio baltymo vakcina SARS-CoV-2 smaigalio baltymą perduoda naudojant vabzdžių virusą. Joje taip pat naudojamas Pietų Amerikoje augančio muilo žievės medžio (Quillaja saponaria) saponinas, sukeliantis organizmo imuninį atsaką.

JAV priežiūros institucijos taip pat atkreipia dėmesį į "Novavax" širdies uždegimo riziką

Liepos 13 d. JAV Maisto ir vaistų administracija (FDA) suteikė "Novavax" injekcijai skubaus naudojimo leidimą (EUA). JAV reguliavimo institucijos vadovas Dr. Robertas Kalifas (Dr. Robert Califf) pareiškime teigė, kad "Novavax" suteiktas EUA "išplečia turimas vakcinos galimybes COVID-19 profilaktikai".

Pagal EUA, dviejų dozių "Novavax" vakciną leidžiama naudoti 18 metų ir vyresniems suaugusiesiems, tarp dviejų dozių paliekant kelių savaičių intervalą.

Vėliau FDA pažymėjo, kad klinikinių tyrimų metu kilo abejonių dėl širdies uždegimo ir kad ji apie tai įspėjo tiek vakcinos gavėjus, tiek sveikatos priežiūros paslaugų teikėjus. Be to, priežiūros institucija taip pat nurodė "Novavax" atlikti poregistracinius stebėjimo tyrimus, kad būtų įvertintas galimas ryšys tarp jos vakcinos ir "ypatingos svarbos nepageidaujamų reiškinių", įskaitant miokarditą ir perikarditą.

JAV rinkai skirtos "Novavax" vakcinos etiketėje buvo įspėta, kad jos negalima švirkšti žmonėms, kuriems anksčiau yra buvę alerginių reakcijų į bet kurią iš jos sudedamųjų dalių. Tačiau dar prieš išduodant ES leidimą liepos mėn. FDA darbuotojai atkreipė dėmesį į tai, kad vakcina didina miokardito riziką.

Birželio 3 d. paskelbtuose dokumentuose priežiūros institucijos darbuotojai nurodė keturis miokardito - širdies raumens uždegimo - atvejus, kurie įvyko klinikinių vakcinos tyrimų metu. Nuo 2020 m. gruodžio mėn. iki 2021 m. rugsėjo mėn. bendrovė "Novavax" atliko savo subvienetinės baltyminės vakcinos tyrimus su beveik 30 000 pacientų.

"Šie įvykiai kelia susirūpinimą dėl priežastinio ryšio su šia vakcina, panašaus į ryšio dokumentus su mRNA COVID-19 vakcinomis. Pasyviosios priežiūros duomenys, gauti naudojant vakciną po jos autorizacijos kitose šalyse, taip pat rodo didesnį nei tikėtasi miokardito ir perikardito [širdies gleivinės uždegimo] ... dažnį, susijusį su šia vakcina", - rašė jie.

"Reikia atlikti tolesnį vertinimą, kad būtų galima informuoti apie miokardito ir perikardito riziką ir jų pasekmes, kai laikui bėgant atsiras papildomų duomenų."

Žiūrėkite šį vaizdo įrašą apie FDA skubų vakcinos "Novavax" patvirtinimą.

P komentaras: labai keista, kad tik dabar patvirtino.... paranormal.lt jau senai apie tai kalbėjo, dar viena sąmokslo teorija tampa realybe... o jūs dar tikite blogu mokslu?

paranormal.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
04.10.2022 laikas 22:49 Kaip sužinoti, kad žmogus jūsų nemyli ar net nemylėjo
Gyvenate kartu jau metus, bet vis dar jaučiate, kad nėra meilės. Čia nėra vyras, kuris jus myli, ir galbūt jis niekada jūsų nemylėjo. Bet kaip tai sužinoti? Kad jis buvo tikslesnis už įprastą intuiciją ir asmeninius pojūčius. Apie tai ir kalbėsime. J...

Skaityti daugiau

04.10.2022 laikas 20:06 Kaip Federalinis rezervų bankas naudojasi "klimato kaita" kaip pretekstu sukurti Amerikos socialinio kredito sistemą
Federalinis rezervų bankas, prisidengdamas planetos gelbėjimu nuo "žmogaus sukeltos klimato kaitos", imasi veiksmų, kad Amerikoje būtų įdiegta Kinijos stiliaus socialinio kredito sistema.

Skaityti daugiau

04.10.2022 laikas 19:27 CDC patvirtino ryšį tarp aliuminio, esančio skiepuose, ir vaikų astmos
CDC patvirtino, kad žalingos vaikiškų skiepų sudedamosios dalys gali būti daugelio ligų, įskaitant neurologinius sutrikimus, autizmą ir astmą, priežastimi.

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:41 Receptai | Patiekalai Saldžios baltos duonos riekelės su cinamonu
Kiaušinius išplakame su pienu ir cukrumi. Plakinyje mirkome forminės duonos riekeles ir kepame keptuvėje įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Iškeptas, dar karštas, riekeles apibarstome cinamonu. Skanaus!...

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:37 Receptai | Patiekalai Netikras zuikis su žaliaisiais žirneliais
Jeigu netikras zuikis keliaus ant vaišių stalo, galima jį papuošti... iš kvapiųjų pipirų padaryti akytes ir nosytę, o iš lauro lapų – auseles. Skanaus!

Skaityti daugiau

28.09.2022 laikas 14:13 Receptai | Patiekalai Cukinijų kepsneliai su kumpiu ir sūriu (video)
Cukinijų kepsnelius išmirkykite kiaušinių plakinyje, apvoliokite džiūvėsiuose ir kepkite įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Skanaus!

Skaityti daugiau