- 25.01.2023
- 3.7 Reitingas
- 6222 Peržiūrų
- Komentarai
Meksika uždraudė chemtreilus ir saulės geoinžinerijos eksperimentus po to, kai nesąžininga startuolių bendrovė bandė užtemdyti saulę, siekdama kovoti su klimato kaita.
Praėjusią savaitę Meksikos aplinkos ir gamtos išteklių ministerija (Semarnat) paskelbė, kad šalyje nebebus leidžiama taikyti prieštaringai vertinamo klimato sprendimo, kai į viršutinius atmosferos sluoksnius išleidžiamos aerozolio dalelės, kad atspindėtų saulės šilumą.
Tai įdomus įvykis, nes dar visai neseniai oficialus pasakojimas teigė, kad chemtreilai ir kitos geoinžinerijos formos yra "sąmokslo teorijos". Tai dar viena vadinamųjų sąmokslo teorijų šalininkų pergalė.
Meksikoje, koordinuojant Meksikos aplinkos ministerijai ir šalies Nacionalinei mokslo ir technologijų tarybai, turi būti sustabdyti tiek didelio masto, tiek vystomi projektai, susiję su saulės inžinerija, pažymima naujienų pranešime. Naujosios politikos tikslas - "apsaugoti bendruomenes ir aplinką".
Apie tai praneša "Gizmodo": Šis draudimas visoje šalyje įvestas dėl klimato technologijų startuolio "Make Sunsets" teiginių, kad jis iš nenurodytos vietos Meksikos Baja California Sur valstijoje paleido oro balionus, pripildytus sieros dioksido dalelių, neturėdamas jokio leidimo, dialogo ar patvirtinimo iš jokios Meksikos reguliavimo agentūros ar institucijos. Startuolio bendraįkūrėjas Lukas Isemanas (Luke Iseman ) (buvęs "Y Combinator" ir daugelio kitų startuolių, kurie, regis, žlugo arba buvo palikti) gruodžio mėn. interviu "MIT Technology Review" teigė, kad 2022 m. balandžio mėn. ten atliko du bandomuosius balionų paleidimus.
Tačiau vėliau Isemanas paneigė savo teiginius. Ketvirtadienį paskelbtame tolesniame "The Wall Street Journal" pranešime Isemanas pakeitė savo pasakojimą į "vieną meteorologinį balioną". O trečiadienį "Make Sunsets" tinklaraščio įraše bendrovė iškėlė galimybę, kad iš tikrųjų niekada nepaleido jokių sieros balionų. "Make Sunsets" pasidalys visa informacija apie savo veiklą Meksikoje iki šiol (jei tokia buvo) su... atsakingomis agentūromis", - rašė startuolis. "Make sunsets" nutrauks savo veiklą Meksikoje (jei tokia buvo)", - rašoma toliau.
Nepriklausomai nuo to, ar Isemanas ir "Make Sunsets" iš tikrųjų padarė tai, ką teigė, ar ne, tariamas triukas sulaukė plačios mokslininkų ir politikos ekspertų kritikos ir susirūpinimo. Nors saulės geoinžinerijos koncepcija yra pakankamai paprasta, saugus teorinės klimato kaitos priemonės įgyvendinimas yra sudėtingas klausimas.
Remiantis ankstesniais tyrimais, saulės šviesos blokavimas naudojant sieros daleles gali sukelti greitus ir reikšmingus pasaulinius kritulių kiekio pokyčius, dėl kurių kai kurios planetos dalys gali būti užtvindytos, o kitos - sausringos. Netinkamai valdant saulės geoinžineriją, temperatūros pokyčiai gali būti dar labiau nepastovūs ir greitesni nei šiuo metu vykstanti klimato kaita. O naudojant būtent sierą greičiausiai būtų pažeistas itin svarbus Žemės ozono sluoksnis.
Be to, yra ir geopolitinės pasekmės, jei šalis ar nesąžiningas veikėjas nuspręstų keisti stratosferos sudėtį be tarptautinio pritarimo.
Dėl visų šių ir kitų priežasčių Meksikos naudai tikriausiai nevertėtų leisti tokio pobūdžio nereguliuojamų geoinžinerinių eksperimentų savo teritorijoje. Ministerijos pranešime spaudai minimas Jungtinių Tautų moratoriumas dėl geoinžinerijos, dėl kurio Meksika ir beveik 200 kitų šalių (tačiau ne JAV) susitarė 2010 m., taip pat pavojingų pasekmių klimatui rizika. "Yra pakankamai tyrimų, kurie rodo, kad su šių aerozolių išmetimu būtų susijęs neigiamas ir nevienodas poveikis", - rašė Aplinkos ministerija.
Visa tai pasakius, Isemano eksperimento (jei jis įvyko) tikriausiai nepakako, kad būtų padarytas didelis poveikis. Moksliniu požiūriu tai net nebuvo didelis eksperimentas. Anksčiau "Make Sunsets" įkūrėjas "MIT Tech Review" sakė, kad nežino, ar paleisti balionai pakilo pakankamai aukštai atmosferoje, kad siera pasiskirstytų tinkamoje vietoje. O Harvardo geoinžinerijos tyrėjas Davidas Keithas teigė, kad toks mažas dalelių kiekis greičiausiai neturės jokio poveikio klimatui.
Pranešama, kad Isemanas nusivylęs Meksikos sprendimu. "Tikėjausi ir tikėjausi dialogo, - sakė jis laikraščiui "Wall Street Journal". "Mane stebina reakcijos greitis ir mastas", - pridūrė jis. Prieš draudimą "Make Sunsets" nurodė, kad šį mėnesį planuoja iš pietinės Baja valstijos išskraidinti dar tris balionus. Dabar tai tikriausiai neįvyks. Tačiau nuolatinis įkūrėjas nepasiduoda. "Viena iš mano svajonių - kad tolimoje ateityje galėtume teisėtai ir atsakingai auginti "Make Sunsets", - sakė jis WSJ.
Ir galbūt Isemanui labiau pasisektų grįžus į JAV, kurios nėra pasirašiusios jokių įkyrių JT susitarimų, kad neužstotų Saulės. 2022 m. Bideno administracija paskelbė, kad rengia penkerių metų geoinžinerinių tyrimų planą. Jei ~$
P komentaras: užsienis rašo, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Patiko pasidalinkite.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau