Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Medicinos Naujienos » 2021 » Vasario » 4

Neįtikėtinas pasiekimas vėžio gydyme - sumažintas chemoterapijos šalutinis poveikis, geresnis efektyvumas ir tik viena injekcija

Chemoterapijos kursas įprastai yra ilgas ir sunkus. Dažnai tai yra geriausias prieinamas vėžio gydymas, tačiau kartu jis pasižymi ir itin nemaloniu šalutiniu poveikiu. Tačiau dabar Pietų Korėjos mokslininkai sukūrė tokią terapiją, kuri žudo vėžio ląsteles vos viena injekcija, o pacientai jaučia silpnesnį šalutinį poveikį.

Chemoterapijos koncentravimas į vieną injekciją atrodo kaip prasta mintis, kai žinai, kad taip nuo vėžio gydomi žmonės kenčia nuo pykinimo, skausmo ir daugybės kitų problemų. Tačiau iš tikrųjų gydymas viena injekcija padėtų sumažinti šalutinį poveikį. Ir šio naujo gydymo efektyvumo paslaptis yra šviesa.

Korėjos Mokslo ir Technologijų instituto mokslininkai sukūrė naujus priešvėžinius fototerapinius vaistus, kurie naikina vėžines ląsteles beveik be jokio šalutinio poveikio. Geriausia tai, kad šie vaistai veikia po vienos injekcijos. Aišku, kaip ir visos terapijos, ši fotodinaminė terapija turi savo trūkumų, tačiau mokslininkai mano, kad privalumai juos nustelbia.

Paprastai tariant, pacientui suleidžiamas šviesai jautrus vaistas, kuris renkasi išskirtinai tik vėžinėse ląstelėse. Tuomet pacientui taikoma šviesos terapija. Taigi, nors injekcija yra tik viena, fototerapijos kursas kartojamas kelis kartus. Ir nors įprastai pakaktų vienos šių vaistų injekcijos, tai nereiškia, kad nereikėtų kitų vaistų.

Fotodinaminė terapija jau yra naudojama vėžio gydymui, tačiau dabartiniai vaistai turi būti suleidžiami prieš kiekvieną šviesos terapijos seansą. Dar daugiau, ši terapija turi stiprų šalutinį poveikį - šviesai jautrūs vaistai išplinta po organizmą ir pacientui tenka vengti šviesos, kad nebūtų pažeistos jo akys ir oda. Dabar Pietų Korėjoje sukurti vaistai yra kitokie - šviesai jautrūs peptidai renkasi išskirtinai tik vėžinėse ląstelėse. Šiuos peptidus aktyvuoja žmogaus kūno šiluma ir jie renkasi augliuose ir aplink juos, taip apsaugodami sveikus audinius. Be to, šie peptidai greitai neišsisklaido, todėl pakanka vienos injekcijos.

Artėjame prie vėžio išgydymo?

Turime kelis efektyvius vėžio gydymo būdus, tačiau vėžys vis tiek yra sunkiai gydoma liga. Tačiau fototerapiniai metodai, kaip tikisi mokslininkai dar šį dešimtmetį vėžį gali paversti išgydoma liga. Ir Pietų Korėjos mokslininkų pasiekimas šią svajonę verčia realybe.

„Naujasis fototerapijos agentas bus labai naudingas ateities fototerapijai, nes jis leidžia ilgesnį laiką vykdyti fototerapijos seansus be jokio toksiškumo ir tik po vienos injekcijos. Terapiją galima tęsti, kol vėžys pašalinamas, o vaistai pasižymi paprasta formule su vos vienu komponentu“, teigia Sehoonas Kimas, Korėjos Mokslo ir Technologijų instituto mokslininkas.

Šaltinis: Technologijos.lt

Parengta pagal:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
16.05.2021 laikas 22:42 Kaip kovoti su egzema?

Jau ne pirmą dešimtmetį padedu žmonėms. Pagal išsilavinimą esu gydytojas terapeutas, bet nedirbu jau seniai. Dabar rimtai užsiimu liaudies medicina.

Skaityti daugiau

16.05.2021 laikas 22:23 Avietės Nuo Moteriškų Ligų
Praėjus metams po antro gimdymo, man buvo diagnozuotas gimdos nusileidimas. Didelių rūpesčių tai kaip ir nekėlė, bet prieš menstruacijas labai traukė pilvą, ir pačios mėnesinės kėlė nemažai rūpesčių. Gana stipriai kraujuodavo, savijauta buvo nekokia - tempiantys skausmai pilvo apačioje, silpnumas, g...

Skaityti daugiau

16.05.2021 laikas 19:19 Apie ligas, kurios panašios į alergiją
Ašarojimas, dažnas čiaudulys, užsikimšusi nosis, kosulys, gausūs odos išbėrimai... Jei pasiskųsite tokiais simptomais, dažnas pasakys, jog tai - alergija. Ir neretai bus teisus.

Skaityti daugiau

16.05.2021 laikas 17:41 Apie pavasarinę alergiją

Jei pavasaris šiltas, medžiai pradeda žydėti net keliomis savaitėmis anksčiau ir pradeda alerginių ligų sezoną. Sergančiųjų sezoninėmis alerginėmis ligomis savijautą dar labiau pablogina sausas, saulėtas ir vėjuotas pavasaris.

...

Skaityti daugiau

16.05.2021 laikas 16:42 Svečiai Iš Siuanjuanio Žvaigždyno
Į versijas apie senųjų žemės gyventojų žinių kilmę galima žiūrėti įvairiai. Paprasčiausiai ironiškai ar skeptiškai. Tačiau ar dėl to pasaulis tampa labiau suprantamas? O gal verta dar kartą susimąstyti apie mitus, kurie pateikia informaciją iš amžių glūdumos?...

Skaityti daugiau

15.05.2021 laikas 19:17 Medical Health WATCH: Health Ranger talks with Jeffrey Prather about covid, pine needles, Native American medicine and more
If you are concerned about those who have been “vaccinated” with the Wuhan coronavirus (Covid-19) “shedding” spike proteins onto you through close contact, you will not want to miss the following episode of The Health Ranger Report....

Skaityti daugiau

15.05.2021 laikas 19:08 Medical Health Study finds that consuming more edible mushrooms lowers cancer risk
Many people, especially those following a vegan diet, usually consume edible mushrooms to fulfill their bodies’ protein needs. However, a study from March 2021 found another benefit of including mushrooms in the daily diet. A team of scientists discovered that consuming more mushrooms is associated ...

Skaityti daugiau

15.05.2021 laikas 19:00 Medical Health Philippine doctor defends use of ivermectin, says clinical studies show it is 89% effective against the coronavirus

A doctor from the Philippines is defending the use of ivermectin for preventing and treating Wuhan coronavirus (COVID-19) infection despite attempts by the country’s regulatory authorities to restrict its use.

...

Skaityti daugiau