Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Technologijos, Mokslas » 2024 » Lapkričio » 16

Mokslininkų tyrimas: kaip sensta smegenys ir kaip tai veikia intelektą

Mokslininkų tyrimas: kaip sensta smegenys ir kaip tai veikia intelektą

Mokslininkai vis dažniau nagrinėja, kaip smegenys sensta ir kaip tai veikia mūsų pažintinius gebėjimus. Naujausio Edinburgo universiteto tyrimo rezultatai atskleidžia, jog ankstyvosios vaikystės intelektas gali turėti didelę įtaką mūsų smegenų funkcijoms ir sveikatai vėlesniame gyvenime. Šiame straipsnyje apžvelgsime svarbiausius tyrimo rezultatus ir jų pasekmes mūsų gyvenimo būdui.

Mokslininkai pristatė svarbiausius duomenis apie smegenų senėjimą ir jo poveikį pažintiniams gebėjimams visame gyvenime, ypatingai akcentuodami ankstyvos vaikystės pažintinių gebėjimų įtaką vėlesniam intelektui. Edinburgo universiteto komanda atliko unikalų 25 metų tyrimą, stebėdama 11–82 metų amžiaus žmonių pažintines funkcijas.

Tyrimas remiasi masiniais Škotijos gyventojų psichinės sveikatos tyrimais, atliktais 1932 ir 1947 m., apimančiais 1921–1936 m. gimusius vaikus. Dėl šios unikalios duomenų bazės mokslininkai pavyko atskleisti smegenų vystymosi ir senėjimo dėsningumus, kurie anksčiau buvo nepakankamai ištirti.

Intriguojantys rezultatai ir jų pasekmės

  1. Smegenų struktūra ir senėjimas: Tyrimas atskleidė, kad smegenų senėjimo intensyvumas gali labai skirtis tarp to paties amžiaus žmonių, kas rodo, kad individualūs veiksniai, tokie kaip genetika ir gyvenimo būdas, vaidina svarbų vaidmenį.

  2. Genetika ir intelektas: Mokslininkai nustatė, kad genetika turi skirtingą poveikį intelektui vaikystėje ir senatvėje. Pavyzdžiui, DNR metilinimo analizė leidžia prognozuoti mirtingumo riziką, o tai gali būti naudinga nustatant potencialius sveikatos pavojus.

  3. Intelekto ir sveikatos ryšys: Tyrime buvo nustatyta, kad aukštesnis intelektas vaikystėje yra susijęs su geresniais išgyvenamumo rodikliais, todėl intelektas gali turėti įtakos bendrai sveikatai ir ilgaamžiškumui.

  4. Kognityviniai gebėjimai ir gyvenimo būdas: Tyrėjai planuoja tirti, kaip ankstyvieji pažintiniai gebėjimai veikia gyvenimo būdo pasirinkimus. Pavyzdžiui, ar vaikai, kurie geriau mokosi ir išlaiko pažangą, vėliau renkasi aktyvesnį ir sveikesnį gyvenimo būdą, kuris gali turėti teigiamą poveikį smegenų sveikatai?

  5. Vidutinio amžiaus gyvenimo būdo įtaka: Taip pat bus ištirta, kaip gyvenimo būdo korekcijos vidutinio amžiaus žmonėms gali paveikti pažintines funkcijas senatvėje. Pavyzdžiui, ar fizinis aktyvumas ir sveika mityba gali sulėtinti kognityvinį nuosmukį senstant?

Rekomendacijos demencijos prevencijai

Galutiniai tyrimo rezultatai turėtų padėti sukurti konkrečias rekomendacijas prevencijai nuo demencijos ir kitų neurodegeneracinių ligų. Pavyzdžiui, skatinti ankstyvą intelektinę veiklą, fizinį aktyvumą ir socialinį įsitraukimą, gali tapti veiksmingomis strategijomis smegenų sveikatos išsaugojimui.

Naujienos iš Edinburgo universiteto tyrimo atskleidžia, kad intelektas vaikystėje gali prognozuoti ne tik pažintinius gebėjimus senatvėje, bet ir bendrai sveikatai bei ilgaamžiškumui. Tyrėjai pažymi, kad genetiniai ir aplinkos veiksniai kartu lemia senėjimo procesus smegenyse.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: https://paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
25.07.2019 laikas 12:25 Receptai Lietiniai su varške
Gaminame namuose. Lietiniai su varške. Prieš tiekiant lietinius iš abiejų pusių apkepiname aliejuje. Lietiniai su varške tiekiami su grietine, grietine ir mėgstama uogiene ar sviesto ir grietinės padažu. Skanaus!

Skaityti daugiau

07.02.2018 laikas 11:13 Receptai Kaip ruošiamos arbatos
Vaistažolių arbatas geriausia ruošti tik tam skirtuose emaliuotuose neįskilusiuose induose. Nerūdijančio plieno visiškai netinka, nes turi kenksmingų priedų. Nenaudokite aliumininių indų, nes iš jų į arbatą patenka metalo jonų....

Skaityti daugiau

04.08.2019 laikas 17:42 Receptai Čirviniai blynai

Maišome, iš pradžių šaukštu, po to plaktuvu. Čirvinių blynų tešla paruošta, kepame širdutės formos blynelius specialioje čirvinių blynų keptuvėje. Pagal šį receptą kepti čirviniai blynai saldoki, tad gali būti tiekiami tiesiog ...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
18.12.2024 laikas 09:52 Rauginti kopūstai: nauda, vartojimo rekomendacijos ir atsargumo priemonės
Rauginti kopūstai – tai ne tik tradicinis patiekalas, bet ir vertingas maisto produktas, siejamas su daugybe sveikatos privalumų. Juose gausu probiotikų, vitaminų ir mineralų, kurie padeda stiprinti imunitetą ir gerina virškinimą. Tačiau, kaip ir bet...

Skaityti daugiau

17.12.2024 laikas 17:54 Peilių tikrinimo sezonas? Vokietijos policija kalėdinėje mugėje iš pagyvenusios moters konfiskavo kišeninį peiliuką

Vokietijoje kalėdinės mugės, kadaise laikytos saugiomis šventinėmis vietomis, dabar susiduria su vis didesniu saugumo iššūkiu. Dėl didėjančio nusikalstamumo, dažnai siejamo su masine imigracija, policija yra priversta imtis griežtų priemonių, įska...

Skaityti daugiau

17.12.2024 laikas 16:08 Atpalaiduojantis Jūros Bangų Garsas Miegui, Meditacijai, Poilsiui
Atpalaiduojantis Jūros Bangų Garsas Miegui, Meditacijai, Poilsiui. Nuostabus Debesų Grožis. Girdimas Paplūdimio Akmenukų Garsai, Kai Bangos Paliečia Juos! Gražūs Akmenuoto paplūdimio Vaizdai.

Skaityti daugiau

17.12.2024 laikas 12:26 Balinis ajeras: turtinga istorija ir gydomosios savybės
Balinis ajeras, dar žinomas kaip Acorus calamus, yra ne tik gražus augalas, bet ir turtingas sveikatos naudingų savybių šaltinis. Jo istorija siekia šimtmečius, o įvairūs kultūriniai kontekstai atskleidžia, kaip šis augalas buvo vertinamas tiek medic...

Skaityti daugiau

17.12.2024 laikas 10:41 Sūnus nori būsto: kaip teisingai reaguoti tėvams?
Šeimos santykiai gali tapti sudėtingi, kai vaikai pasiekia suaugusiųjų amžių. Auginant Karolį, stengėmės suteikti jam viską, ko tik galėjome, tačiau kai jis pareiškė norą gyventi atskirai, pasirodė, kad tai reiškia ne tik savarankiškumą, bet ir didel...

Skaityti daugiau