Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Technologijos, Mokslas » 2024 » Lapkričio » 16

Mokslininkų tyrimas: kaip sensta smegenys ir kaip tai veikia intelektą

Mokslininkų tyrimas: kaip sensta smegenys ir kaip tai veikia intelektą

Mokslininkai vis dažniau nagrinėja, kaip smegenys sensta ir kaip tai veikia mūsų pažintinius gebėjimus. Naujausio Edinburgo universiteto tyrimo rezultatai atskleidžia, jog ankstyvosios vaikystės intelektas gali turėti didelę įtaką mūsų smegenų funkcijoms ir sveikatai vėlesniame gyvenime. Šiame straipsnyje apžvelgsime svarbiausius tyrimo rezultatus ir jų pasekmes mūsų gyvenimo būdui.

Mokslininkai pristatė svarbiausius duomenis apie smegenų senėjimą ir jo poveikį pažintiniams gebėjimams visame gyvenime, ypatingai akcentuodami ankstyvos vaikystės pažintinių gebėjimų įtaką vėlesniam intelektui. Edinburgo universiteto komanda atliko unikalų 25 metų tyrimą, stebėdama 11–82 metų amžiaus žmonių pažintines funkcijas.

Tyrimas remiasi masiniais Škotijos gyventojų psichinės sveikatos tyrimais, atliktais 1932 ir 1947 m., apimančiais 1921–1936 m. gimusius vaikus. Dėl šios unikalios duomenų bazės mokslininkai pavyko atskleisti smegenų vystymosi ir senėjimo dėsningumus, kurie anksčiau buvo nepakankamai ištirti.

Intriguojantys rezultatai ir jų pasekmės

  1. Smegenų struktūra ir senėjimas: Tyrimas atskleidė, kad smegenų senėjimo intensyvumas gali labai skirtis tarp to paties amžiaus žmonių, kas rodo, kad individualūs veiksniai, tokie kaip genetika ir gyvenimo būdas, vaidina svarbų vaidmenį.

  2. Genetika ir intelektas: Mokslininkai nustatė, kad genetika turi skirtingą poveikį intelektui vaikystėje ir senatvėje. Pavyzdžiui, DNR metilinimo analizė leidžia prognozuoti mirtingumo riziką, o tai gali būti naudinga nustatant potencialius sveikatos pavojus.

  3. Intelekto ir sveikatos ryšys: Tyrime buvo nustatyta, kad aukštesnis intelektas vaikystėje yra susijęs su geresniais išgyvenamumo rodikliais, todėl intelektas gali turėti įtakos bendrai sveikatai ir ilgaamžiškumui.

  4. Kognityviniai gebėjimai ir gyvenimo būdas: Tyrėjai planuoja tirti, kaip ankstyvieji pažintiniai gebėjimai veikia gyvenimo būdo pasirinkimus. Pavyzdžiui, ar vaikai, kurie geriau mokosi ir išlaiko pažangą, vėliau renkasi aktyvesnį ir sveikesnį gyvenimo būdą, kuris gali turėti teigiamą poveikį smegenų sveikatai?

  5. Vidutinio amžiaus gyvenimo būdo įtaka: Taip pat bus ištirta, kaip gyvenimo būdo korekcijos vidutinio amžiaus žmonėms gali paveikti pažintines funkcijas senatvėje. Pavyzdžiui, ar fizinis aktyvumas ir sveika mityba gali sulėtinti kognityvinį nuosmukį senstant?

Rekomendacijos demencijos prevencijai

Galutiniai tyrimo rezultatai turėtų padėti sukurti konkrečias rekomendacijas prevencijai nuo demencijos ir kitų neurodegeneracinių ligų. Pavyzdžiui, skatinti ankstyvą intelektinę veiklą, fizinį aktyvumą ir socialinį įsitraukimą, gali tapti veiksmingomis strategijomis smegenų sveikatos išsaugojimui.

Naujienos iš Edinburgo universiteto tyrimo atskleidžia, kad intelektas vaikystėje gali prognozuoti ne tik pažintinius gebėjimus senatvėje, bet ir bendrai sveikatai bei ilgaamžiškumui. Tyrėjai pažymi, kad genetiniai ir aplinkos veiksniai kartu lemia senėjimo procesus smegenyse.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: https://paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
14.11.2017 laikas 11:38 Receptai Arbata mažinantį karščiavimą (mėlynės, šalpusnis, raudonėlis)

Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: karščiavimas. Ingredientai: mėlynės, šalpusnio lapai, raudonėlis

Skaityti daugiau

03.09.2018 laikas 07:23 Receptai Vaistažolių mišiniai praguloms gydyti

Pragulos liaudies medicinoje, Vaistažolių mišiniai praguloms gydyti, receptai nuo pragulų, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis uogomis, kaip gydytis vais...

Skaityti daugiau

01.07.2019 laikas 18:13 Receptai Orkaitėje kepta višta
Gaminame. Orkaitėje kepta višta. Prieš kepant vištą dedame į kepimo maišą arba rankovę ir rankovę užrišame. Kepame apie 1,5-2 valandos (priklausimai nuo dydžio), vidutinio karštumo orkaitėje. Likus pusei valandos iki kepimo pabaig...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
16.11.2024 laikas 16:07 Kaip neturtinga mergaitė iš Makleodų klano tapo JAV visuomenės veikėja: kas buvo Donaldo Trumpo motina ir kuo į ją panašus sūnus
Donaldo Trumpo sėkmė JAV prezidento rinkimuose kelia daug klausimų, o viena iš jų – kas slypi po jo charizmos ir nenuspėjamumo? Edinburgo universiteto tyrimai ir Makleodų giminės istorija suteikia vertingų įžvalgų apie tai, kaip šeimos paveldas ir as...

Skaityti daugiau

16.11.2024 laikas 15:15 Mokslininkų tyrimas: kaip sensta smegenys ir kaip tai veikia intelektą
Mokslininkai vis dažniau nagrinėja, kaip smegenys sensta ir kaip tai veikia mūsų pažintinius gebėjimus. Naujausio Edinburgo universiteto tyrimo rezultatai atskleidžia, jog ankstyvosios vaikystės intelektas gali turėti didelę įtaką mūsų smegenų funkci...

Skaityti daugiau

16.11.2024 laikas 13:49 Alpėse turistai atsitiktinai aptiko fosilijų būtybių, kurios gyveno dar prieš dinozaurų atsiradimą.
2023 metais Italijos Alpių kalnuose įvyko neįtikėtinas atradimas — turistai aptiko senovinius gyvūnų pėdsakus, kurie buvo paslėpti po ledynais milijonus metų. Šis radinys atskleidžia naujų žinių apie mūsų planetos praeitį ir klimato pokyčius, kurie p...

Skaityti daugiau

16.11.2024 laikas 12:37 Senoviniai Antarktidos miškai: mokslininkai aptiko 90 milijonų metų senumo gintarą
Antarktida, šiandien žinoma kaip šalta ir ledo danga padengta žemynas, kadaise buvo visiškai kitokia. Mokslininkai atrado, kad prieš 83–92 milijonus metų čia klestėjo tropiniai miškai, o paslaptingas gintaras, rastas po ledo sluoksniu, atskleidžia ši...

Skaityti daugiau

15.11.2024 laikas 22:12 Nebaigtas obeliskas Aksume: Senovės Egipto paslaptys
Aksume, Egipto širdyje, stūkso nebaigtas obeliskas, kuris galėjo tapti didžiausiu žmogaus rankomis sukurtu paminklu. Ši paslaptimi apgaubta istorija atskleidžia ne tik senovės egiptiečių meistriškumą, bet ir neįvykdytų svajonių skaudulius. Kaip šis m...

Skaityti daugiau