Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasąmonės Galios » 2021 » Balandžio » 7

Specialisto patarimas: Neturiu antros pusės. Ką man daryti?

Man jau virš 35. Esu vyras/vaikinas. Niekada nesu turėjęs santykių su priešinga lytimi. Nesu net pasibučiavęs. Nežinau kaip užmegzti santykius. Nemoku kabinti merginų (niekada net nebandžiau, nes nemoku, nedrąsu). Galvojau, kad tai turėtų natūraliai įvykti, bet neįvyko. Neatėjo antra pusė, nors vis dar laukiu. Tik nežinau ar sulauksiu. Ką man daryti?

Turiu visokių kvailų įsitikinimų. Kurie man galbūt neleidžia bandyti. Kad aš nesu patrauklus, kad moterys nenori santykių, kad nėra normalių moterų.

O gal man trūkstą pasitikėjimo savimi? Nors nelabai suprantu, ką tai reiškia?

Komentuoja psichologas Edvardas Šidlauskas

Jūsų situacija atrodo kiek neįprasta, ta prasme, kad sulaukus 35-erių dar neteko net pasibučiuoti, kaip kad rašote. Suprantama, kad dairantis po kitų gyvenimus ir lyginant su savu, gali kilti minčių, kad čia kažkas neteisingai, apmaudo, nusivylimo, vienišumo jausmai. Tačiau svarbu žinoti, kad jokių aiškių taisyklių nėra, kas, kada, kaip ar su kuo privalo draugauti. Dalis žmonių apskritai sąmoningai renkasi viengungišką gyvenimą ir tai visai normalu, tai tiesiog viena iš galimybių.

Jūsų atveju, panašu, visgi yra kitaip. Turėti šeimą, artimus santykius, noras yra, bet kažkodėl nesusiklosto. Pirmas klausimas, kuris kilo skaitant laišką, yra tas, kaip nutiko, kad tuo susirūpinote tik dabar? Kaip gyvenote iki to? Ar jums kažko trūko? O gal nebuvo taip jau blogai? Gali būti, kad jums būdingas aseksualumas, t. y. prigimties apspręsta taip, jog lytinio artumo poreikis yra ne toks stiprus, kaip daugumos. Tiesiog nėra kažkokios didės traukos. Kada tarsi ir gali būti, bet gali ir nebūti tie santykiai. Turbūt tai paprasčiausias paaiškinimas.

Kita versija, klaidingi įsitikinimai, kuriuos pats ir nurodote, pavadindamas kvailais bei neigiama savivertė arba nepasitikėjimas savimi. Pasitikėjimo savimi stoka, tai tiesiog manymas, kad žmogus kažko negali arba tai atlikti sekasi sunkiai, ko pasekoje kažko nė nebandoma daryti arba daroma nedrąsiai, atsainiai ir panašiai. Šiuo atveju rekomenduočiau amerikiečių psichologo knygą, kuris, beja, kentė nuo panašių bėdų kaip ir jūs – Albert Ellis „Kaip nepasiduoti nerimui ir jį kontroliuoti“ (2006).

Klaidingi arba mus ribojantys įsitikinimai apie save, santykius ir pasaulį apskritai yra gana dažna įvairiausių mūsų bėdų priežastis. Labai panašu, kad galvojimas, jog „tai turėtų natūraliai įvykti“ ir bus tas kliuvinys. Nes jei turi įvykti natūraliai, tada nereikia nieko pačiam daryti, o to pasekmė yra tai, kad, kaip rašote, nemokate užmegzti santykių bei tiesiog moterims asistuoti. Pradžia, tokiems įgūdžiams susidaryti galėtų būti Janet Geringer Woititz, Alan Garner knygelė „Vaikystėje neišmoktos pamokos“ (2017) arba jos pagrindu parengtas straipsnis „Kaip susipažinti?“. Be to, puiki savigalbos priemonė, keičiant neigiamas nuostatas, yra David D. Burns „Geros nuotaikos vadovas“ (2017), ypač efektyvu ar aktualus gali pasirodyti ten aprašomos „10 mąstymo klaidų“ bei „Trijų stulpelių metodas”.

Dėl kabinimo. Tenka pastebėti nemažai knygų, kursų ar net seminarų šia tema, skirtų vyrams bei moterims. Bėda ta, kad čia žmogus nuvertinamas iki objekto, kažkokio daikto, kuriuo gali sumanipuliuoti parinkus tinkamas frazes, suspaudus reikiamus mygtukus. Tačiau toks požiūris jau savaime užkerta galimybę žmogiškiems santykiams. Tai nenuoširdi laikysena, o be atvirumo juk jokia draugystė negalima, tai jos pagrindas. Pagal R. J. Stemberg (1997) meilės teoriją, ji susideda iš trijų pagrindų: aistros (potraukio), draugystės (intymumo) ir bendrų vertybių (įsipareigojimų). Jei visų trijų nėra, santykiai negali būti pilnaverčiai ar stabilūs.

Paprastai tariant, receptas toks: būti dažniau tarp žmonių, kurie domisi tuo kuo ir mes, vadovaujasi panašiomis vertybėmis, taip atsiranda didesnė tikimybė sutikti ten mums patrauklų žmogų, o tada belieka užmezgus šiltus, draugiškus santykius ir taip tapti puikia pora.

Savaime suprantama, kad šių rekomendacijų gali neužtekti arba tiesiog kils naujų klausimų, sunkiau kažkas seksis. Sykiu ir pats šis laiškų-atsakymų formatas nėra labai dėkingas subtiliems žmogaus sielos reiškiniams tirti, todėl labai palaikau jūsų norą spręsti šią problemą bei kviečiu išmėginti asmenines psichologo konsultacijas. Kažką susirasti galima artimiausiame psichinės sveikatos centre.

Taip pat dar pora knygų, kurios gali praversti:
Robert Bly „Geležinis Džonas“ (ištraukos)
Gintaras Chomentauskas, Olegas Lapinas, Rūta Ignatė „Išlaisvinta meilė“

Linkiu sėkmės!

Edvardas Šidlauskas | psichika.eu

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
19.04.2021 laikas 19:43 Jei vargina plaukų ir galvos odos ligos, rekomenduoju
Nuo pleiskanų ir riebios galvos odos įtrinti mišinį iš 10 dalių spiritinės medetkų trauktinės ir 1 dalies ricinos aliejaus. Nuo sausos galvos odos medetkų trauktinės ir ricinos aliejaus imti vienodomis dalimis.

Skaityti daugiau

19.04.2021 laikas 19:25 Lauro lapų paslaptis ir panaudojimo būdai
Lauriuko laukia vienas kelias: į sriubą arba į antrą patiekalą; taip galvoja daugelis iš mūsų. Tačiau taip manome dėl nežinojimo. Lauro lapai turi daug magiškų ir gydomųjų savybių, žinomų nuo seniausių laikų.

Skaityti daugiau

19.04.2021 laikas 19:09 Drebulės žievė nuo vyriškų negalavimų
Dažnai prisimenu, kaip kartą pavasarį ėjome su tėčiu į drebulyną. Ką tik buvo nutirpęs sniegas, pradėjo tekėti medžių sula. O tėtis nuo jaunų drebulės šakelių lupo žievę. Prieina prie medžio, nusilenkia jam, atsiprašo ir lupa....

Skaityti daugiau

19.04.2021 laikas 13:45 Nerimo ženklai: paaiškėjo, kad Grenlandijoje kadaise nebuvo ledo
Pasaulio trijų didžiųjų ledo dangų stabilumas yra vienas svarbiausių klimato mokslininkų klausimų. Bet kuriam iš jų ištirpus, šimtai milijonai žmonių, gyvenančių žemai esančiose vietovėse, turėtų palikti savo namus....

Skaityti daugiau

18.04.2021 laikas 22:34 Didžiažiedė Tūbė Ir Lipikai Nuo Baisių Negalavimų

Kaip puiku, kad mes, žmonės, draugiškai sugyvename su didingais medžiais ir gydomosiomis kvapniosiomis žolelėmis. Juk ir pats žmogus - gamtos dalis. Tai reiškia, kad turime sumaniai ir protingai naudoti dosnias gamtos dovanas savo sveikatos labui.

...

Skaityti daugiau

19.04.2021 laikas 17:34 Ėriuko kumpis orkaitėje

Ėriuko kumpis iškeptas orkaitėje tikrai gali būti ne tik eiliniai, bet ir prabangios šventės pietūs. Mėsa nerealiai skani. Turiu pripažinti, kad ėriuko kumpį su kaulu aš gaminau pirmą kartą, bet sakyčiau, kad pasiskaičius daug receptų internete išsirinkau tinkamą ir pavyko viskas labai gerai. Tad...

Skaityti daugiau

18.04.2021 laikas 07:36 Naminis veganiškas baltasis šokoladas be glitimo
Veganiškas baltasis šokoladas vis dar ganėtinai sunkiai randamas įvairiuose prekybos centruose, o ir suradus - kaina ganėtinai didelė. Todėl sugalvojau gerą išeitį - iš įvairių internete rastų receptų susidėliojau savąjį ir pasigaminau baltąjį šokoladą savo virtuvėje. Niekada pati nebuvau gaminusi b...

Skaityti daugiau

18.04.2021 laikas 05:59 Sočios virtų kiaušinių salotos su rūkyta šonine
Sočios, maistingos ir mūsų šeimai labai patinkančios salotos su virtais kiaušiniais. O jeigu yra kiaušinis, privalo būti ir avokadas. Dar pridėkime rūkytos šoninės ir turime nuostabų rezultatą.

Skaityti daugiau