Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Istorijos Paslaptys » 2021 » Liepos » 18

100 milijonų metų senumo suakmenėjusio žmogaus piršto paslaptis

Šis keistas radinys buvo rastas XX a. aštuntojo dešimtmečio viduryje Teksaso kalkakmenio karjero žvyro krūvoje. Karjero savininkas pastebėjo neįprastą uolieną ir, ją apžiūrėjęs, pamanė, kad ji labai panaši į suakmenėjusį žmogaus pirštą.

Antropologijos mokslo duomenimis, seniausi Homo (žmogaus) genties palaikai yra maždaug 2,8 mln. metų senumo. 

Prieš tai žemėje gyveno australopitekai, o prieš juos - dar panašesni į beždžiones žmonių protėviai. 

Vis dėlto retkarčiais aptinkama labai prieštaringų artefaktų, kurie sugriauna evoliucijos istoriją. Pavyzdžiui, šis suakmenėjęs žmogaus pirštas, kuriam mažiausiai 100 mln. metų.

Kad būtų aiškiau suprasti, pažymėsime, kad seniausi primatų atstovai Žemėje pasirodė "tik" prieš 55-58 mln. metų, o prieš 100 mln. metų planetoje karaliavo dinozaurai.

Šis keistas radinys buvo aptiktas XX a. aštuntojo dešimtmečio viduryje Teksaso kalkakmenio karjero žvyro krūvoje. Karjero savininkas pastebėjo neįprastą akmenį ir, jį apžiūrėjęs, pagalvojo, kad jis labai panašus į suakmenėjusį žmogaus pirštą, nes turėjo labai anatomišką piršto nago atvaizdą.

nepaaiškinamas artefaktas, pirštas, akmuo, fosilija, evoliucija

Panašiuose šio karjero sluoksniuose ir anksčiau buvo rasta priešistorinių fosilijų, daugiausia dinozaurų kaulų, kurių amžius siekia apie 100 mln. metų. Tačiau kaip žmogaus ar net primatų pirštas galėjo atsidurti tokiuose senuose sluoksniuose?

Paleontologai ištyrė radinį ir padarė išvadą, kad taip, jis labai panašus į suakmenėjusį pirštą. Jie taip pat nustatė, kad tam, jog minkštieji audiniai suakmenėtų tokiu būdu, pirštas (ir jo savininkas) turėjo būti greitai palaidotas aplinkoje, kurioje nėra deguonies. 

Akimirksniu palaidojus, atskiros ląstelės mineralizuotųsi atskirai, o jų mikroskopinės detalės būtų išsaugotos.

Jei taip, tai asmuo, kuriam kadaise priklausė šis pirštas, turėjo mirti smurtine mirtimi. Be to, fosilijos susiformuoja tik išskirtinėmis sąlygomis, todėl šį atradimą lėmė sėkmė.

Po to suakmenėjęs pirštas buvo supjaustytas deimantiniu pjūkleliu, taip atskleidžiant jo išskirtines vidines struktūras, išdėstytas koncentriniais apskritimais.

Kompiuterinė tomografija atskleidė dar daugiau įdomių detalių, pavyzdžiui, kad piršto viduje yra kaulų, sąnarių ir sausgyslių. Dėl skirtingo jų tankio rentgeno nuotraukoje jos atrodė kaip tamsesnės sritys.

nepaaiškinamas artefaktas, pirštas, akmuo, fosilija, evoliucija

Nors ekspertai taip ir nesugebėjo paaiškinti, kam priklausė šis pirštas, tokie pirštai su plokščiais nagais būdingi tik primatams, o prieš 100 mln. metų primatų apskritai nebuvo.

Taigi, kaip logiškai paaiškinti šį keistą radinį? Ar prieš 100 milijonų metų Žemėje gyveno nežinomos rūšies primatai ar net žmonės? Toks atradimas iš karto paneigtų visą rūšių evoliucijos sampratą. 

Kita teorija teigė, kad egzistuoja keliautojai laiku. Tai neabejotinai paaiškintų visus vienu metu visame pasaulyje rastus paslaptingus "nepaaiškinamus" artefaktus.

Žinoma, reikia atsižvelgti į tai, kad yra tikimybė, jog tai yra tam tikra apgaulė - nekaltas pokštas arba sąmoningas sukčiavimas.

Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
19.09.2021 laikas 10:07 Naujas Misūrio COVID informatorius: ligoninės meluoja visuomenei apie COVID ir galiu tai įrodyti

Ir net uždarius tris ketvirtadalius mūsų intensyviosios terapijos skyrių pajėgumų, jie vis tiek niekada nebuvo užpildyti daugiau nei 50 proc. dėl drastiškai sumažėjusių bendrų pajėgumų. Šios medicinos sistemos, teigiančios, kad yra perpildytos COVID pacientų, greičiausiai meluoja visuomenei

...

Skaityti daugiau

19.09.2021 laikas 09:32 Arizona padavė Bideno administraciją į teismą dėl COVID-19 vakcinos įpareigojimo; tikimasi, kad kitos valstijos paseks jos pavyzdžiu
Arizona ką tik tapo pirmąja valstija šalyje, pateikusia ieškinį dėl Prezidento Džo Bideno (Joe Biden) ekstremalaus vakcinų mandato, nukreipto prieš Amerikos darbuotojus. Antradienį valstijos generalinis prokuroras Markas Brnovičius (Mark Brnovich) pateikė 15 puslapių ieškinį....

Skaityti daugiau

18.09.2021 laikas 22:47 2021 m. "Covid" vakcinos pakenkė ir nužudė daugiau paauglių nei visos kitos FDA patvirtintos vakcinos kartu sudėjus

Ar Vuchano koronaviruso (Covid-19) "vakcinos" tikrai gelbsti gyvybes? Ne visai taip. Remiantis naujausiais duomenimis, vaistų injekcijos iš tikrųjų beprecedenčiu greičiu naikina gyvybes.

Skaityti daugiau

18.09.2021 laikas 18:49 Slaptas holokaustas: ar milijonai vakcinų aukų dingsta masinėse kapavietėse?

Dabar mums kyla nauja nerimą kelianti teorija, kuri nusipelno tikro tyrimo. Už tai esu dėkingas Maiklui Snaideriui (Michael Snyder) iš tinklaraščio "Ekonominis žlugimas" (The Economic Collapse Blog), kuris neseniai paskelbtame straipsnyje klausė: "Kur dingo visi žmonės?".

...

Skaityti daugiau

18.09.2021 laikas 13:11 Kalifornijoje nuo gaisro bandoma išgelbėti didžiausius pasaulyje medžius, kuriems daugiau nei 2000 metų
Kalifornijoje nuo gaisro bandoma išgelbėti didžiausius pasaulyje medžius, kuriems daugiau nei 2000 metų Kalifornijoje (JAV) ugniagesiai bando išgelbėti sekvojas - didžiausius pasaulyje medžius, kuriems pavojų kelia Sekvojų nacionaliniame parke siautėjantys gaisrai....

Skaityti daugiau

19.09.2021 laikas 12:52 Receptai | Patiekalai Sausainiai su kefyru recepto. Paprasta ir skanu su obuolių įdaru

Visi draugai prašo sausainiu pagamintu su kefyru recepto. Paprasta ir skanu su obuolių įdaru

Skaityti daugiau

16.09.2021 laikas 11:13 Receptai | Patiekalai Dietinis avižinių dribsnių pyragas be miltų ir cukraus

Mažo kaloringumo kepiniai pasirodo tokie pat skanūs kaip ir įprasti, originalaus ir neįprasto skonio.

Skaityti daugiau

16.09.2021 laikas 10:09 Receptai | Patiekalai Ypatingai gardūs blynai, kurie nelimpa prie keptuvės

Mano močiutė žino, kaip gaminami skaniausi blynai. Kiekvienas blynas yra tarsi meno kūrinys. Jie taip tinka prie arbatos, o jei dar pridėsite medaus…

Skaityti daugiau