- 18.07.2021
- 5.0 Reitingas
- 1350 Peržiūros
- Komentarai
Šis keistas radinys buvo rastas XX a. aštuntojo dešimtmečio viduryje Teksaso kalkakmenio karjero žvyro krūvoje. Karjero savininkas pastebėjo neįprastą uolieną ir, ją apžiūrėjęs, pamanė, kad ji labai panaši į suakmenėjusį žmogaus pirštą.
Antropologijos mokslo duomenimis, seniausi Homo (žmogaus) genties palaikai yra maždaug 2,8 mln. metų senumo.
Prieš tai žemėje gyveno australopitekai, o prieš juos - dar panašesni į beždžiones žmonių protėviai.
Vis dėlto retkarčiais aptinkama labai prieštaringų artefaktų, kurie sugriauna evoliucijos istoriją. Pavyzdžiui, šis suakmenėjęs žmogaus pirštas, kuriam mažiausiai 100 mln. metų.
Kad būtų aiškiau suprasti, pažymėsime, kad seniausi primatų atstovai Žemėje pasirodė "tik" prieš 55-58 mln. metų, o prieš 100 mln. metų planetoje karaliavo dinozaurai.
Šis keistas radinys buvo aptiktas XX a. aštuntojo dešimtmečio viduryje Teksaso kalkakmenio karjero žvyro krūvoje. Karjero savininkas pastebėjo neįprastą akmenį ir, jį apžiūrėjęs, pagalvojo, kad jis labai panašus į suakmenėjusį žmogaus pirštą, nes turėjo labai anatomišką piršto nago atvaizdą.
Panašiuose šio karjero sluoksniuose ir anksčiau buvo rasta priešistorinių fosilijų, daugiausia dinozaurų kaulų, kurių amžius siekia apie 100 mln. metų. Tačiau kaip žmogaus ar net primatų pirštas galėjo atsidurti tokiuose senuose sluoksniuose?
Paleontologai ištyrė radinį ir padarė išvadą, kad taip, jis labai panašus į suakmenėjusį pirštą. Jie taip pat nustatė, kad tam, jog minkštieji audiniai suakmenėtų tokiu būdu, pirštas (ir jo savininkas) turėjo būti greitai palaidotas aplinkoje, kurioje nėra deguonies.
Akimirksniu palaidojus, atskiros ląstelės mineralizuotųsi atskirai, o jų mikroskopinės detalės būtų išsaugotos.
Jei taip, tai asmuo, kuriam kadaise priklausė šis pirštas, turėjo mirti smurtine mirtimi. Be to, fosilijos susiformuoja tik išskirtinėmis sąlygomis, todėl šį atradimą lėmė sėkmė.
Po to suakmenėjęs pirštas buvo supjaustytas deimantiniu pjūkleliu, taip atskleidžiant jo išskirtines vidines struktūras, išdėstytas koncentriniais apskritimais.
Kompiuterinė tomografija atskleidė dar daugiau įdomių detalių, pavyzdžiui, kad piršto viduje yra kaulų, sąnarių ir sausgyslių. Dėl skirtingo jų tankio rentgeno nuotraukoje jos atrodė kaip tamsesnės sritys.
Nors ekspertai taip ir nesugebėjo paaiškinti, kam priklausė šis pirštas, tokie pirštai su plokščiais nagais būdingi tik primatams, o prieš 100 mln. metų primatų apskritai nebuvo.
Taigi, kaip logiškai paaiškinti šį keistą radinį? Ar prieš 100 milijonų metų Žemėje gyveno nežinomos rūšies primatai ar net žmonės? Toks atradimas iš karto paneigtų visą rūšių evoliucijos sampratą.
Kita teorija teigė, kad egzistuoja keliautojai laiku. Tai neabejotinai paaiškintų visus vienu metu visame pasaulyje rastus paslaptingus "nepaaiškinamus" artefaktus.
Žinoma, reikia atsižvelgti į tai, kad yra tikimybė, jog tai yra tam tikra apgaulė - nekaltas pokštas arba sąmoningas sukčiavimas.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau