Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Stichinės Nelaimės » 2021 » Liepos » 19

Kinijoje per 2 dienas sugriuvo 4 užtvankos

2021 m. liepos 18 d. dėl birželio mėn. prasidėjusių liūčių ir vėliau kilusių potvynių sugriuvo dvi užtvankos Kinijos Vidinės Mongolijos Hulunbuiro miesto teritorijoje. Kinijos vandens išteklių ministerijos duomenimis, užtvankos talpina 46 mln. kubinių metrų vandens.

Hulunbuiro miesto valdžia savo "WeChat" paskyroje nurodė, kad nukentėjo 16 660 žmonių, užlieta 21 775 hektarų (53 807 akrų) žemės ūkio paskirties žemės. Taip pat buvo sugriauti tiltai ir kita transporto infrastruktūra. 

Kinijos socialinėje žiniasklaidoje paskelbtoje filmuotoje medžiagoje matyti, kaip viena iš užtvankų visiškai nuplauta, o vanduo užliejo netoliese esančius laukus.

Ši naujiena yra vakarykštė, į tinklą patekusi tik šiandien, tačiau šiandien Kinijoje sugriuvo daugiau užtvankų - kaip praneša mūsų skaitytojas Stich, remdamasis @tZEinform liepos 19 d., jau kalbama apie keturias sugriuvusias užtvankas:

Šių užtvankų griūtis nėra didelė katastrofa, nes Kinijoje yra apie 100 000 tokių užtvankų.  Tačiau, kaip rašo pati Kinijos vyriausybė, daugiau kaip 80 % šių rezervuarų yra daugiau kaip keturių dešimtmečių senumo, o kai kurie iš jų kelia pavojų saugumui. 

Po paskutinio potvynio šių užtvankų beveik niekada nebuvo remontuojamos, todėl gali atsitikti taip, kad šios mažos užtvankos viena po kitos pradės griūti ir sukurs didžiulį domino efektą. Galiausiai banga atsitrenks į vieną ar kitą hidroelektrinę, kurios rezervuaro tūris matuojamas ne kubiniais metrais, o kubiniais kilometrais. 

Viena iš tokių hidroelektrinių yra visame pasaulyje garsioji Trijų tarpeklių užtvanka, kuri traukia daugelio stebėtojų dėmesį.  2020 m. Vakarų žiniasklaida paskelbė užtvankos palydovines nuotraukas, kuriose buvo matyti didelės konstrukcijos deformacijos, tačiau Kinijos valdžios institucijos pavadino nuotraukas fotošopu ir viską paneigė.

Tačiau 2021 m. pavasarį kažkas pasikeitė ir kinai sutiko su nuotraukomis, teigdami, kad deformacijos buvo, o palydovinėse nuotraukose buvo labai mažai fotošopo. O kaip žinome iš komunistinių režimų katastrofų likvidavimo patirties, "tik truputį" išvertus iš proletariato diktatūros kalbos reiškia "gelbėkitės, kas galite". Būtent taip prasidėjo Černobylio katastrofa, kai televizijos laidų vedėjai pasakojo apie nedidelį radiacijos išsiskyrimą ir minimalią žalą atominei elektrinei.

Ar Trijų tarpeklių užtvanka sugrius 2021 m. vasarą, ar tai įvyks kiek vėliau, nesiimsime spėlioti, nes nežinome tikslaus atsakymo į šį klausimą. Tačiau žinome, kad didžiulis ciklonas "Cempaka" artėja prie Kinijos iš pietų:

Sąmokslas, konspirologija, stichinės nelaimės

Kaip jau atkreipėme skaitytojų dėmesį komentuodami potvynių situaciją Vokietijoje, ciklonai turi keistą tendenciją slinkti labai toli į šalies gilumą. Taigi galime manyti, kad ši Cempaca gali pasiekti Jangdzės baseiną, tad būkite atidūs.

Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
24.10.2021 laikas 21:20 "Ever Given 2.0" artėja prie JAV, tačiau jos mastas bus milžiniškas
Konteinervežis "MV Zim Kingston" užsidegė Juanos de Fuca sąsiauryje prie Viktorijos (Britų Kolumbija) krantų, kaip dabar skuba pranešti daugelis žiniasklaidos priemonių

Skaityti daugiau

24.10.2021 laikas 20:36 Austrijoje neskiepytieji uždaromi namuose, tačiau Kanadoje ir KLR, kaip teigiama, yra dar blogiau

Austrijos kancleris Alexanderis Schallenbergas teigia, kad svarsto galimybę izoliuoti žmones, kurie nebuvo paskiepyti nuo koronaviruso, jei atvejų skaičius ir toliau didės, praneša "Associated Press".

...

Skaityti daugiau

24.10.2021 laikas 19:34 Virš Atlantos pastebėtas NSO, Džordžija, JAV
Atlanta - miestas Jungtinėse Amerikos Valstijose, Džordžijos valstijos administracinis centras ir didžiausias miestas bei Fultono apygardos administracinis centras.

Skaityti daugiau

24.10.2021 laikas 18:57 Smarkios liūtys sukėlė mirtinus potvynius Abidžane, Dramblio Kaulo Krante
Po smarkaus lietaus, sukėlusio potvynius ir didelę materialinę žalą Abidžano (Dramblio Kaulo Krantas) dalyje Vakarų Afrikoje, Dramblio Kaulo Krante, žuvo mažiausiai 4 žmonės ir keli buvo sužeisti.

Skaityti daugiau

24.10.2021 laikas 18:47 Priešlaikinis sniegas pakenkė obelų sodams Pietų Kašmyre
Kašmyre ne tik per anksti iškrito sniegas, bet ir pakenkė slėnio obuolių sodams. Pietinėje Kašmyro dalyje obuolių sodai patyrė didelę žalą dėl gausaus sniego, susikaupusio ant lapų ir šakų.

Skaityti daugiau

23.10.2021 laikas 22:14 Receptai | Patiekalai Keptuvėje kepti vištienos kukuliai baltame grietinės ir sviesto padaže

Tokie vištienos kukuliai yra labai paprastas, gardus bei gana pigus maistas. Tuo pačiu greitai paruošiamas. Vieni privalumai. Man pačiai asmeniškai vištienos kukuliai skaniausi būna tuomet, kai į juos įdedu baltos duonos, kurią išmirkau piene. Jie gaunasi minkšti bei purūs.

...

Skaityti daugiau

23.10.2021 laikas 22:14 Receptai | Patiekalai Bulvių pyragas su džiovintais grybais
Potato gratin arba tiesiog bulvių gratinas su džiovintais grybais (aš naudoju baravykus) gali būti tiek nuostabus Kalėdų garnyras, tiek žiemos vakarienės patiekalas. Nuostabiai kremiškas, skanus ir kvepiantis grybais......

Skaityti daugiau

23.10.2021 laikas 22:14 Receptai | Patiekalai Pizza - vegetariška gili storapadė pica be mėsos

Mane pastaruoju metu ganėtinai stipriai faktas, kad picos yra priskiriamos blogo ir nenaudingo maisto (junk food). Man asmeniškai nieko šlamštinio toje picoje nėra, svarbu pasigaminti ją kokybiška.

Skaityti daugiau