Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Mokslo Afiša » 2021 » Rugpjūčio » 24

Per pastaruosius 40 metų Antarktida atvėso, o ne atšilo

(Paranormal) Per tą patį 40 metų laikotarpį (1979-2018 m.), kai anglies dioksido kiekis padidėjo nuo 337 iki 410 dalių milijonui, Antarktida apskritai atvėso maždaug 2 laipsniais Celsijaus - tai reiškia, kad pasaulis iš tikrųjų atvėso, o ne sušilo.

Žurnale "Atmosphere" paskelbtame straipsnyje pažymima, kad ERA5 tyrimo tendencijos atitinka šiuos stebėjimus ir rodo, kad Rytų ir Vakarų Antarktidoje pastebima atšalimo tendencija, o šilimo tendencija kyla iš Antarktidos pusiasalio.

Remiantis tyrime pateiktomis grafinėmis palydovinių stebėjimų metu gautų paviršinio oro temperatūros tendencijų iliustracijomis, didžioji dalis Antarktidos ir didžioji dalis aplinkinio Pietų vandenyno šiuo laikotarpiu atvėso. Tyrėjai iškėlė prielaidą, kad trečdalį 40 metų vėsimo tendencijos galima priskirti Maddeno-Juliano osciliacijai (MJO). MJO yra pagrindinis tropinių orų svyravimas savaitės ar mėnesio laikotarpiais, kuriam būdingas į rytus judantis debesų ir kritulių impulsas netoli ekvatoriaus. Paprastai jis kartojasi kas 30-60 dienų. Tikėtina, kad ši įtaka artimiausiais dešimtmečiais paspartins ilgalaikę Antarktidos atšalimo tendenciją.

Vakarų Vašingtono universiteto Bellinghame atliktas tyrimas parodė, kad didžioji Rytų Antarktidos ledo skydo dalis šyla, o atšilimas ribojamas Antarktidos pusiasalyje. Pasitelkus palydovinius ir paviršiaus temperatūros matavimus, įrodyta, kad Antarktidos atšilimas yra klaidingas, nes palydovinė temperatūra per pastaruosius keturis dešimtmečius nerodė jokio atšilimo. Pietinis vandenynas aplink Antarktidą nuo 2006 m. taip pat atvėso, o jūros ledas nuo 2012 m. padidėjo. Larseno ledo šelfo stotis nuo 1995 m. taip pat vėso 1,8 laipsnio Celsijaus per dešimtmetį.

Tačiau vyriausybė, Nacionalinė aeronautikos ir kosmoso administracija bei vadinamieji mokslininkai vis dar atkakliai tvirtina, kad klimato kaita yra ir planeta šyla. (P komentaras: Todėl norėtume paklausti, kam tai naudinga skelbti priešingus duomenis? Jeigu atlikti tyrimai rodo visai priešingai? O, jūs dar tikite politikais? Ir, kad patys nežinodami mums pudrina smegenis?)

Pagrindiniai Antarktidos klimato veiksniai

Antarktidos klimatas išlieka vėjuotas ir sausas, o vėjo greitis skirtingas visame žemyne. Santykinė oro drėgmė žemyne dažnai siekia vos 0,03 proc. ir yra laikoma poliarine dykuma.

Antarktidos klimato šaltumą lemia įvairūs veiksniai. Didelė platuma reiškia, kad saulės spinduliai į paviršių patenka mažu kampu, todėl saulės energija pasiskirsto didesniame plote nei tuo atveju, jei į paviršių patenka didesniu kampu. Pasiskirsčius didesniame plote, sumažėja vienam vienetui tenkančios energijos kiekis. Be to, į pietus nuo Antarktidos rato australinės žiemos metu yra laikotarpis, kai saulė nepakyla virš horizonto.

Antarktidos pusiasalis šilo bent jau nuo šeštojo dešimtmečio, tačiau dėl vyraujančių vėjų pasikeitimo 1998 m. jis atvėso.

Džonas Terneris (John Turner) iš Britų Antarktidos tyrimų tarnybos (BAS) sakė: "Tai, ką matome, yra natūralus klimato nepastovumas, nusveriantis visuotinį atšilimą."

Antarktida per daugelį metų beveik nešilo, o šiltėjančios jūros jos pakraščiuose ardo ledo šelfus ir ledynus, tačiau dar neprasiskverbia į didžiulius žemyno vidurius. Be to, pietinį ašigalį supantys vėjai veikia kaip skydas, kuris sulaiko šiltesnį orą iš aukštesnių platumų.

Atskiras tyrimas, atliktas naudojant Antarktidos palydovų temperatūrą, taip pat parodė, kad pastaruoju metu atšilimo nebuvo, o aplink Antarktidą esantis Pietų vandenynas nuo 2006 m. pastebimai atvėso. Jūros ledas nuo 2012 m. taip pat gerokai padidėjo, o paviršiaus temperatūra 13 stočių virš Antarktidos pusiasalio nuo 2006 m. smarkiai atvėso. Jūros ledas pasiekė visų laikų aukštumas, o temperatūra nuo 1995 m. atvėso 1,8 laipsnio Celsijaus per dešimtmetį.

Sužinokite daugiau apie tai, kas iš tikrųjų vyksta planetoje, svetainėje RealInvestigations.news.

Straipsnis parengtas, pagal patikimus šaltinius. Šaltiniai:

ECMWF.int

MDPI.com

BOM.gov.au

DiscoveringAntrarctica.org.uk

NewScientist.com

ScienceDirect.com

Straipsnio autoriaus Mary Villareal nuomone gali nesutapti su svetaines administracijos nuomone, o taipogi ir su skaitytojo nuomone. Todėl, rinkitės patys faktus, analizuokite ir priimkite patys savo sprendimus... Netikėkite masine žiniasklaida, jie taip pat nėra "šventieji", remiasi tais šaltiniais, kas jiems naudinga, naudojasi žiniasklaidos priemonėmis, kurios "stumia" tokią pačią naratyvą, nepateikdamos jokių mokslinių įrodymų, o tik pasakojimais ir nuomonėmis, cituoja be leidimo. Todėl mes privalome, prieš skaitant jums, pateikti savų šaltinių nuorodas. O, jūs dar tikite mokslu?

Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
23.09.2021 laikas 19:56 Paslaptingas metalo gabalas iš Vaddo salos
Po NSO nusileidimo Švedijos Vaddo saloje rastas nepaprastai tvirto metalo gabalas domina ne tik ufologus. Ne kartą buvo bandoma išpirkti jį iš šeimininko už tikrai didelius pinigus. Buvo ir tokių, kurie norėdami turėti tą paslaptingą metalo gabalą, buvo pasiryžę net nusikaltimui....

Skaityti daugiau

23.09.2021 laikas 17:02 Dabar "išprotėję" mokslininkai, siekiantys skiepų, nori paversti jūsų GROCERIJAS mRNA vakcinomis

Pasaulinė darbotvarkė skiepyti kiekvieną vyrą, moterį ir vaiką artėja tiesiai į jūsų pietų lėkštę. Kalifornijos Riversaido universiteto mokslininkų komanda tiria būdus, kaip jūsų GROCERIJAS paversti mRNA vakcinomis. Billas Gatesas atskleidžia masinio žemės ūkio paskirties žemės pirkimo priežastis...

Skaityti daugiau

23.09.2021 laikas 16:18 Kodėl nugriuvo Babelio bokštas?

Babelio bokštas, anot legendų, buvo vienas iš didžiausių senovės statinių. bet vienu metu milžiniškas tiems laikams statinys griuvo. kodėl taip nutiko?

Skaityti daugiau

23.09.2021 laikas 15:41 Dangoraižį Niujorke 1945 metais taranavo bombonešis B-25
1931 metais Niujorke buvo iškilmingai atidarytas biurų pastatas Empire State Building. Pastatas buvo 443 metrų aukščio ir turėjo 103 aukštus. Dangoraižis tapo aukščiausiu pastatu pasaulyje ir šį titulą išlaikė iki 1970 metų, kai buvo pastatyti liūdnai išgarsėję bokštai dvyniai....

Skaityti daugiau

23.09.2021 laikas 13:33 Imunizacijos ekspertas įspėja, kad skiepyti žmonės kelia tikrą grėsmę, "pavojingą" kitiems

Galbūt didžiausią grėsmę šiuo metu kelia Wuhan koronavirusas (Covid-19) - žmonės, kurie vartojo "vakcinas", mano profesorius Christianas Perronne'as (Christian Perronne), buvęs Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Europos patariamosios imunizacijos ekspertų grupės vadovas.

...

Skaityti daugiau

Purūs ir drėgni šokoladiniai keksiukai (video)
23.09.2021 laikas 18:47 Receptai | Patiekalai Purūs ir drėgni šokoladiniai keksiukai (video)

Paranormal Virtuve šiandiena jums siūlo pasigaminti patiekalą pagal receptą: Purūs ir drėgni šokoladiniai keksiukai (video). Skanaus!

Skaityti daugiau

Greitai pagaminami ir gardūs kopūstų kotletai (video)
23.09.2021 laikas 18:39 Receptai | Patiekalai Greitai pagaminami ir gardūs kopūstų kotletai (video)

Paranormal Virtuve šiandiena jums siūlo pasigaminti patiekalą pagal receptą: Greitai pagaminami ir gardūs kopūstų kotletai (video). Skanaus!

Skaityti daugiau

23.09.2021 laikas 12:40 Receptai | Patiekalai Maltos mėsos kukuliai su bulvėmis
Paranormal Virtuvė šiandiena jums siūlo pasigaminti patiekalą pagal receptą: Maltos mėsos kukuliai su bulvėmis. Skanaus!

Skaityti daugiau