Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Mokslo Afiša » 2021 » Rugpjūčio » 24

Per pastaruosius 40 metų Antarktida atvėso, o ne atšilo

(Paranormal) Per tą patį 40 metų laikotarpį (1979-2018 m.), kai anglies dioksido kiekis padidėjo nuo 337 iki 410 dalių milijonui, Antarktida apskritai atvėso maždaug 2 laipsniais Celsijaus - tai reiškia, kad pasaulis iš tikrųjų atvėso, o ne sušilo.

Žurnale "Atmosphere" paskelbtame straipsnyje pažymima, kad ERA5 tyrimo tendencijos atitinka šiuos stebėjimus ir rodo, kad Rytų ir Vakarų Antarktidoje pastebima atšalimo tendencija, o šilimo tendencija kyla iš Antarktidos pusiasalio.

Remiantis tyrime pateiktomis grafinėmis palydovinių stebėjimų metu gautų paviršinio oro temperatūros tendencijų iliustracijomis, didžioji dalis Antarktidos ir didžioji dalis aplinkinio Pietų vandenyno šiuo laikotarpiu atvėso. Tyrėjai iškėlė prielaidą, kad trečdalį 40 metų vėsimo tendencijos galima priskirti Maddeno-Juliano osciliacijai (MJO). MJO yra pagrindinis tropinių orų svyravimas savaitės ar mėnesio laikotarpiais, kuriam būdingas į rytus judantis debesų ir kritulių impulsas netoli ekvatoriaus. Paprastai jis kartojasi kas 30-60 dienų. Tikėtina, kad ši įtaka artimiausiais dešimtmečiais paspartins ilgalaikę Antarktidos atšalimo tendenciją.

Vakarų Vašingtono universiteto Bellinghame atliktas tyrimas parodė, kad didžioji Rytų Antarktidos ledo skydo dalis šyla, o atšilimas ribojamas Antarktidos pusiasalyje. Pasitelkus palydovinius ir paviršiaus temperatūros matavimus, įrodyta, kad Antarktidos atšilimas yra klaidingas, nes palydovinė temperatūra per pastaruosius keturis dešimtmečius nerodė jokio atšilimo. Pietinis vandenynas aplink Antarktidą nuo 2006 m. taip pat atvėso, o jūros ledas nuo 2012 m. padidėjo. Larseno ledo šelfo stotis nuo 1995 m. taip pat vėso 1,8 laipsnio Celsijaus per dešimtmetį.

Tačiau vyriausybė, Nacionalinė aeronautikos ir kosmoso administracija bei vadinamieji mokslininkai vis dar atkakliai tvirtina, kad klimato kaita yra ir planeta šyla. (P komentaras: Todėl norėtume paklausti, kam tai naudinga skelbti priešingus duomenis? Jeigu atlikti tyrimai rodo visai priešingai? O, jūs dar tikite politikais? Ir, kad patys nežinodami mums pudrina smegenis?)

Pagrindiniai Antarktidos klimato veiksniai

Antarktidos klimatas išlieka vėjuotas ir sausas, o vėjo greitis skirtingas visame žemyne. Santykinė oro drėgmė žemyne dažnai siekia vos 0,03 proc. ir yra laikoma poliarine dykuma.

Antarktidos klimato šaltumą lemia įvairūs veiksniai. Didelė platuma reiškia, kad saulės spinduliai į paviršių patenka mažu kampu, todėl saulės energija pasiskirsto didesniame plote nei tuo atveju, jei į paviršių patenka didesniu kampu. Pasiskirsčius didesniame plote, sumažėja vienam vienetui tenkančios energijos kiekis. Be to, į pietus nuo Antarktidos rato australinės žiemos metu yra laikotarpis, kai saulė nepakyla virš horizonto.

Antarktidos pusiasalis šilo bent jau nuo šeštojo dešimtmečio, tačiau dėl vyraujančių vėjų pasikeitimo 1998 m. jis atvėso.

Džonas Terneris (John Turner) iš Britų Antarktidos tyrimų tarnybos (BAS) sakė: "Tai, ką matome, yra natūralus klimato nepastovumas, nusveriantis visuotinį atšilimą."

Antarktida per daugelį metų beveik nešilo, o šiltėjančios jūros jos pakraščiuose ardo ledo šelfus ir ledynus, tačiau dar neprasiskverbia į didžiulius žemyno vidurius. Be to, pietinį ašigalį supantys vėjai veikia kaip skydas, kuris sulaiko šiltesnį orą iš aukštesnių platumų.

Atskiras tyrimas, atliktas naudojant Antarktidos palydovų temperatūrą, taip pat parodė, kad pastaruoju metu atšilimo nebuvo, o aplink Antarktidą esantis Pietų vandenynas nuo 2006 m. pastebimai atvėso. Jūros ledas nuo 2012 m. taip pat gerokai padidėjo, o paviršiaus temperatūra 13 stočių virš Antarktidos pusiasalio nuo 2006 m. smarkiai atvėso. Jūros ledas pasiekė visų laikų aukštumas, o temperatūra nuo 1995 m. atvėso 1,8 laipsnio Celsijaus per dešimtmetį.

Sužinokite daugiau apie tai, kas iš tikrųjų vyksta planetoje, svetainėje RealInvestigations.news.

Straipsnis parengtas, pagal patikimus šaltinius. Šaltiniai:

ECMWF.int

MDPI.com

BOM.gov.au

DiscoveringAntrarctica.org.uk

NewScientist.com

ScienceDirect.com

Straipsnio autoriaus Mary Villareal nuomone gali nesutapti su svetaines administracijos nuomone, o taipogi ir su skaitytojo nuomone. Todėl, rinkitės patys faktus, analizuokite ir priimkite patys savo sprendimus... Netikėkite masine žiniasklaida, jie taip pat nėra "šventieji", remiasi tais šaltiniais, kas jiems naudinga, naudojasi žiniasklaidos priemonėmis, kurios "stumia" tokią pačią naratyvą, nepateikdamos jokių mokslinių įrodymų, o tik pasakojimais ir nuomonėmis, cituoja be leidimo. Todėl mes privalome, prieš skaitant jums, pateikti savų šaltinių nuorodas. O, jūs dar tikite mokslu?

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
17.07.2019 laikas 19:49 Receptai Keptas karpis
Gaminame namuose. Keptas karpis. Karpį išskrodžiame, nuvalome, nuplauname, nusausiname ir supjaustome gabalėliais. Į gilesnį dubenėlį pilame pieno, beriame druskos, pipirų, išmaišome, sudedame karpio gabaliukus ir paliekame pastov...

Skaityti daugiau

04.01.2018 laikas 10:18 Receptai Baltymų kaukė
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: riebios veido odos. Ingredientai: Baltymas, Citrinų sulčių.

Skaityti daugiau

29.06.2019 laikas 14:15 Receptai Orkaitėje keptos vištų blauzdelės: majonezo marinatas
Gaminame. Keptos vištų blauzdelės. Orkaitėje keptos vištų blauzdelės receptas. Į dubenėlį dedame majonezą, Dižono garstyčias, išspaustą česnaką, druską bei prieskonius ir užmaišome marinatą. Skanaus.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
08.11.2024 laikas 17:19 Cilindriniai antspaudai ir rašto vystymasis Uruke
Archeologijos mokslininkai iš Bolonijos universiteto padarė įspūdingą atradimą, kuris gali pakeisti mūsų suvokimą apie rašto raidą senovėje. Nustatyta, kad piešiniai ant cilindrinių antspaudų, naudotų senoviniame Uruko mieste, tapo pirmojo Mesopotami...

Skaityti daugiau

08.11.2024 laikas 16:49 Senovės Maroko gyventojai ir jų vaistinių augalų paslaptys
Senovės Maroko gyventojai, gyvenę prieš 15 tūkst. metų, turėjo išsivysčiusias medicinos žinias, kurias liudija naujausi archeologiniai radiniai. Neseniai atliktas tyrimas atskleidė, kad urve, laikomame seniausia laidojimo vieta Šiaurės Afrikoje, rast...

Skaityti daugiau

08.11.2024 laikas 16:38 Ilgaamžiškumo paslaptys: plikasio smėlrausio tyrimai
Naujausi moksliniai tyrimai atskleidžia stulbinančius plikasio smėlrausio, vadinamo „nemirtinguoju“, ilgalaikius pasiekimus. Šie graužikai intriguoja mokslininkus savo gebėjimu gyventi ilgiau nei bet kurie kiti giminaičiai ir nepriklausyti nuo vėžio....

Skaityti daugiau

08.11.2024 laikas 09:59 52 Čatri šventykla: Radžastano architektūros šedevras
Radžastano širdyje, tarp didingų Kumbhalgarho kalnų, stovi nepaprasta 52 Čatri džainistų šventykla. Pastatyta XV amžiuje, ji yra ne tik architektūros stebuklas, bet ir gilaus dvasinio paveldo simbolis, atspindintis džainizmo vertybes ir tradicijas....

Skaityti daugiau

08.11.2024 laikas 09:48 Madonna della Corona: Unikalus dvasinis lobis Venete
Nusileidę į nuostabų Veneto regioną, atrandame unikalią šventovę – Madonna della Corona, kuri stūkso 774 metrų aukštyje ir įkvepia tiek piligrimus, tiek smalsius keliautojus. Nuo XIII amžiaus įkurta šventovė tapo ne tik religiniu simboliu, bet ir kul...

Skaityti daugiau