Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Medicinos Naujienos » 2021 » Rugpjūčio » 24

Neskiepyti amerikiečiai atsisako skiepytų donorų kraujo perpylimo, nes baiminasi, dėl padidėjusio baltymų kiekio

(Paranormal) Kai kurie neskiepyti amerikiečiai atsisako skiepytų donorų kraujo perpylimo, nes baiminasi, kad asmens, gavusio koronaviruso (COVID-19) vakciną, kraujas yra kaip nors užkrėstas.

Pagrindinė žiniasklaida ir kai kurios sveikatos naujienų svetainės greitai pasinaudojo proga vadinamuosius antivakcininkus pavadinti tikinčiaisiais ir dezinformacijos skleidėjais. Juose teigiama, kad antivakseriai tiki, jog paskiepyto asmens kraujyje yra mikroschemų arba sudedamųjų dalių, reikalingų žmogaus klonavimui.

Ligų kontrolės ir prevencijos centro (CDC) duomenimis, dauguma amerikiečių šiuo metu yra paskiepyti nuo COVID-19 - 60 proc. visų JAV gyventojų ir 72 proc. suaugusiųjų yra bent iš dalies paskiepyti. Tai reiškia, kad šiuo metu šalyje prieinami kraujo donorai dažniausiai yra paskiepyti.

"Mes tikrai žinome apie pacientus, kurie atsisakė skiepytų donorų kraujo preparatų, - sakė Dr. Julie Katz Karp, Thomo Jeffersono universitetinės ligoninės Filadelfijoje kraujo perpylimo programos direktorė.

"Jei dėl kokių nors priežasčių nenorėtume, kad skiepyti žmonės duotų kraujo, turėtume tikrų problemų, ar ne? Prašome patikėti mumis, kai sakome, kad viskas gerai".

Kraujo centrai turi tik ribotą prieigą prie donorų kraujo, kuris kokiu nors būdu nebuvo paveiktas COVID-19. Remdamasis mėginiais Katz apskaičiavo, kad net 70 proc. šiuo metu duodamo kraujo yra iš paskiepytų donorų.

Daugiau nei 90 proc. dabartinių donorų yra užsikrėtę COVID-19 arba skiepyti nuo jo, sakė Vitalant tyrimų instituto direktorius daktaras Maiklas Bušas (Michael Busch). Busch stebėjo antikūnų kiekį JAV kraujo mėginiuose.

Kraujo donorai, nepatikrinti dėl COVID-19

Maisto ir vaistų administracija (FDA) nerekomenduoja reguliariai tikrinti kraujo donorų dėl COVID-19. Apskritai nėra žinoma, kad kvėpavimo takų virusai plinta perpilant kraują, ir nėra užregistruota nė vieno atvejo, kad ligą sukeliantis SARS-CoV-2 virusas būtų perduotas per kraują.

Amerikos Raudonojo Kryžiaus atstovė spaudai Emily Osment teigė, kad jos organizacija sulaukė klientų, susirūpinusių, kad paskiepytas kraujas gali būti užkrėstas ir pernešti COVID-19 vakcinos komponentus, klausimų. Raudonojo Kryžiaus atstovai sakė, kad jiems teko nuraminti klientus, jog vakcina, kuri suleidžiama į raumenis arba po jais esantį odos sluoksnį, necirkuliuoja kraujyje.

"Nors antikūnai, kuriuos gamina stimuliuojama imuninė sistema, reaguodama į vakcinaciją, aptinkami kraujyje, tikrieji vakcinos komponentai - ne", - elektroniniame laiške teigė Raudonojo Kryžiaus biomedicininės komunikacijos direktorė Džesa Meril (Jessa Merrill).

Pastaraisiais mėnesiais sklandė mintis, kad pati vakcina yra užkrečiama.

Buvo teigiama, kad baltymai gali pernešti baltymo molekules iš paskiepyto asmens neskiepytam asmeniui, veiksmingai užkrėsdami neskiepytą asmenį taip pat, kaip žmogus gali užsikrėsti virusu. 

"Daugelis žmonių galvoja, kad yra kokia nors mikroschema arba kad jie bus klonuoti", - "Kaiser Health News" sakė "Carter BloodCare" medicinos direktorė daktarė Geeta Paranjape. Ji sakė, kad kai kurie tėvai ėmė nerimauti, kad jų vaikas gaus reikalingų kraujo perpylimų iš paskiepytų žmonių.

Geriau būti saugiam, nei gailėtis

Dėl COVID-19 vakcinos vis dar kyla daug klausimų. Vieni sako, kad jos yra eksperimentinės, kiti - kad ne. Tačiau nesunku suprasti, kodėl žmonės yra atsargūs.

COVID-19 vakcinos metu susidaręs spygliuotas baltymas gali palikti injekcijos vietą ir patekti į kraujotaką, o tai galbūt gali būti paskiepytųjų sužalojimo ir net mirties priežastis. Taip pat buvo atlikta tyrimų, rodančių, kad dygliuotasis baltymas gali pažeisti endotelio ląsteles, kuriomis išklotos kraujagyslės.

spygliuotas baltymas gali palikti injekcijos vietą ir patekti į kraujo

Viename tyrime 13 žmonių, mirusių nuo COVID-19, smegenyse rasta endotelio pažeidimo požymių ir SARS-CoV-2 fragmentų, įskaitant spyglių baltymą. Tyrėjai suleido spyglių baltymą pelėms ir nustatė, kad gyvūnams pasireiškė neurologiniai simptomai, panašūs į tuos, kurie pasireiškė COVID-19 sergantiems pacientams.

Be viso to, ne mažiau nei Nacionalinis sveikatos institutas (NIH) pripažino, kad COVID-19 vakcinos yra eksperimentinės. Sausio 12 d. NIH interneto svetainėje buvo paskelbtas straipsnis pavadinimu "Eksperimentinė koronaviruso vakcina labai veiksminga", kuriame kalbama apie Moderna mRNA vakciną.

Daugiau naujienų ir informacijos, susijusios su koronavirusinėmis vakcinomis, sekite Immunization.news.

Straipsnis parengtas, pagal patikimus šaltinius. Šaltiniai:

DailyMail.co.uk

FullFact.org

NIH.gov

Straipsnio autoriaus Nolan Barton nuomone gali nesutapti su svetaines administracijos nuomone, o taipogi ir su skaitytojo nuomone. Todėl, rinkitės patys faktus, analizuokite ir priimkite patys savo sprendimus... Netikėkite masine žiniasklaida, jie taip pat nėra "šventieji", remiasi tais šaltiniais, kas jiems naudinga, naudojasi žiniasklaidos priemonėmis, kurios "stumia" tokią pačią naratyvą, nepateikdamos jokių mokslinių įrodymų, o tik pasakojimais ir nuomonėmis, cituoja be leidimo. Todėl mes privalome, prieš skaitant jums, pateikti savų šaltinių nuorodas. O, jūs dar tikite mokslu?

Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
27.09.2021 laikas 09:15 Stiprėja ugnikalnio išsiveržimas Kanarų salose
Šeštadienį La Palmoje, atsivėrus naujai ugnikalnio angai, ugnikalnio sprogimai į orą išmetė įkaitusią lavą, todėl maža Ispanijos sala buvo priversta uždaryti oro uostą, o kai kurie žmonės negalėjo išvykti.

Skaityti daugiau

27.09.2021 laikas 09:02 Smarkios liūtys sukėlė potvynius Henane, Kinijoje

Rugsėjo 24-25 d. smarkios liūtys smogė Henanui, Nanyangui, Luoyangui, Pingdingshanui ir daugeliui Henano kaimų, juos užtvindė purvo nuošliaužos ir nuošliaužos, buvo apgadinta daug pastatų ir automobilių.

Skaityti daugiau

27.09.2021 laikas 08:28 Kaimo gyventojai išsigando 5G "spinduliuotės" ir nugriovė mobiliojo ryšio bokštą
Baškirijos kaimų gyventojai išsigando 5G "radiacijos" ir traktoriumi nugriovė mobiliojo ryšio bokštą.

Skaityti daugiau

26.09.2021 laikas 23:33 Vyras ir tėvas miršta po to, kai ligoninė neleido vartoti ivermektino

Vakarų medicina nužudė dar vieną amerikietį po to, kai jam buvo atsisakyta skirti gyvybiškai svarbų gydymą ivermektinu nuo sunkios Wuhan koronaviruso (Covid-19) infekcijos. 

Skaityti daugiau

26.09.2021 laikas 22:58 Tai niekada nesibaigs: Izraelis teigia, kad norint išlaikyti kovidų "žaliąjį leidimą" reikės ketvirtos "stiprinamosios" vakcinos
Jungtinėms Amerikos Valstijoms įžengus į trečiąjį Vuchano koronaviruso (Covid-19) plandemijos "stiprinamosios injekcijos" etapą, Izraelis jau gauna ketvirtąją injekciją.

Skaityti daugiau

26.09.2021 laikas 16:06 Receptai | Patiekalai Dietinis pyragas be miltų su obuoliais
Dietinis pyragas be miltų su obuoliais. Galite valgyti prieš naktį, nors kiekvieną dieną. Sveikas ir visiškai nekaloringas pyragas, puikus skanėstas.

Skaityti daugiau

26.09.2021 laikas 15:58 Receptai | Patiekalai Kefyriniai sausainiai prie arbatos

Kefyro tešla visada išsiskiria savo savybėmis, kad ilgai išliktų gaivi ir minkšta. Šis receptas yra lengviausias ir greičiausias, jam reikia tik kelių produktų, kurie visada yra virtuvėje.

Skaityti daugiau

25.09.2021 laikas 15:57 Receptai | Patiekalai Greitas ir labai skanus ryžių ir vištienos plovas greitpuodyje
Mano šeima itin mėgsta šį greitai pagaminamą, rytietišką plovą su vištiena ir basmati ryžiais, gamintą greitpuodyje.

Skaityti daugiau