Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Kosmosas » 2021 » Rugsėjo » 5

Galingiausias sprogimas kosmose nustebino mokslininkus

(Paranormal) Astronomai rado įtikinamų įrodymų, kad juodoji skylė arba neutroninė žvaigždė spirale įsirėžė į vienos iš dviejų žvaigždžių branduolį ir sukėlė jos sprogimą, o žvaigždėje palydove - grandininę reakciją. Tai buvo pirmas kartas, kai mokslininkams pavyko stebėti tokį įvykį.

Kalifornijos technologijos instituto specialistai neįprastą reiškinį pradėjo tirti 2017 m. Tuomet jie aptiko radijo bangas skleidžiantį objektą, kuris nebuvo pastebėtas ankstesniuose dangaus tyrimuose, rašo Phys.org.

Ištyrę intriguojantį objektą galingu teleskopu Havajuose, mokslininkai nustatė, kad ryškus radijo spinduliavimas sklinda iš nykštukinės žvaigždes formuojančios galaktikos pakraščio, esančio maždaug už 480 mln. šviesmečių nuo Žemės. Vėliau, naudodami Tarptautinėje kosminėje stotyje esantį prietaisą, 2014 m. jie aptiko iš objekto sklindantį rentgeno spindulių blyksnį.

Visų stebėjimų duomenys leido astronomams sudėlioti įdomią istoriją apie šimtmečius trukusį dviejų masyvių žvaigždžių "mirties šokį". Kaip ir dauguma už Saulę masyvesnių žvaigždžių, šios dvi žvaigždės gimė kaip arti viena kitos skriejanti dvynių pora. Vienas iš jų buvo masyvesnis už kitą ir greičiau vystėsi dėl branduolių sintezės. 

Juodosios skylės arba neutroninės žvaigždės orbita nuolat artėjo prie vienos iš dviejų žvaigždžių. Maždaug prieš 300 metų į jos atmosferą įskriejo kosminis objektas ir pradėjo "mirties šokį". Tuomet dėl objektų sąveikos į erdvę išsiveržė didžiulis dujų srautas. Ji sukosi spirale ir aplink porą žvaigždžių sudarė besiplečiantį koldūno formos žiedą.

Galiausiai juodoji skylė arba neutroninė žvaigždė priartėjo prie vienos žvaigždės branduolio ir sutrikdė branduolių sintezę, kuri neleido branduoliui sugriūti dėl savo gravitacijos. Branduoliui suirus, trumpam susiformavo medžiagos diskas, kuris sukosi aplink įsibrovėlį ir beveik šviesos greičiu išstūmė į išorę medžiagos srovę, kuri prasiskverbė pro antrąją žvaigždę.

"Būtent ši "srovė" sukūrė rentgeno spindulius, kuriuos 2014 m. matė Tarptautinėje kosminėje stotyje esantis MAXI prietaisas", - sakė mokslininkai. Žvaigždės branduoliui suirus, antroji žvaigždė sprogo kaip supernova po ankstesnio jos palydovės sprogimo. Iš tikrųjų sprogusios žvaigždės liekanos įsirėžė į jos palydovę ir privertė ją taip pat sprogti.

Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
23.09.2021 laikas 19:56 Paslaptingas metalo gabalas iš Vaddo salos
Po NSO nusileidimo Švedijos Vaddo saloje rastas nepaprastai tvirto metalo gabalas domina ne tik ufologus. Ne kartą buvo bandoma išpirkti jį iš šeimininko už tikrai didelius pinigus. Buvo ir tokių, kurie norėdami turėti tą paslaptingą metalo gabalą, buvo pasiryžę net nusikaltimui....

Skaityti daugiau

23.09.2021 laikas 17:02 Dabar "išprotėję" mokslininkai, siekiantys skiepų, nori paversti jūsų GROCERIJAS mRNA vakcinomis

Pasaulinė darbotvarkė skiepyti kiekvieną vyrą, moterį ir vaiką artėja tiesiai į jūsų pietų lėkštę. Kalifornijos Riversaido universiteto mokslininkų komanda tiria būdus, kaip jūsų GROCERIJAS paversti mRNA vakcinomis. Billas Gatesas atskleidžia masinio žemės ūkio paskirties žemės pirkimo priežastis...

Skaityti daugiau

23.09.2021 laikas 16:18 Kodėl nugriuvo Babelio bokštas?

Babelio bokštas, anot legendų, buvo vienas iš didžiausių senovės statinių. bet vienu metu milžiniškas tiems laikams statinys griuvo. kodėl taip nutiko?

Skaityti daugiau

23.09.2021 laikas 15:41 Dangoraižį Niujorke 1945 metais taranavo bombonešis B-25
1931 metais Niujorke buvo iškilmingai atidarytas biurų pastatas Empire State Building. Pastatas buvo 443 metrų aukščio ir turėjo 103 aukštus. Dangoraižis tapo aukščiausiu pastatu pasaulyje ir šį titulą išlaikė iki 1970 metų, kai buvo pastatyti liūdnai išgarsėję bokštai dvyniai....

Skaityti daugiau

23.09.2021 laikas 13:33 Imunizacijos ekspertas įspėja, kad skiepyti žmonės kelia tikrą grėsmę, "pavojingą" kitiems

Galbūt didžiausią grėsmę šiuo metu kelia Wuhan koronavirusas (Covid-19) - žmonės, kurie vartojo "vakcinas", mano profesorius Christianas Perronne'as (Christian Perronne), buvęs Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Europos patariamosios imunizacijos ekspertų grupės vadovas.

...

Skaityti daugiau

Purūs ir drėgni šokoladiniai keksiukai (video)
23.09.2021 laikas 18:47 Receptai | Patiekalai Purūs ir drėgni šokoladiniai keksiukai (video)

Paranormal Virtuve šiandiena jums siūlo pasigaminti patiekalą pagal receptą: Purūs ir drėgni šokoladiniai keksiukai (video). Skanaus!

Skaityti daugiau

Greitai pagaminami ir gardūs kopūstų kotletai (video)
23.09.2021 laikas 18:39 Receptai | Patiekalai Greitai pagaminami ir gardūs kopūstų kotletai (video)

Paranormal Virtuve šiandiena jums siūlo pasigaminti patiekalą pagal receptą: Greitai pagaminami ir gardūs kopūstų kotletai (video). Skanaus!

Skaityti daugiau

23.09.2021 laikas 12:40 Receptai | Patiekalai Maltos mėsos kukuliai su bulvėmis
Paranormal Virtuvė šiandiena jums siūlo pasigaminti patiekalą pagal receptą: Maltos mėsos kukuliai su bulvėmis. Skanaus!

Skaityti daugiau