Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Katastrofos » 2021 » Rugsėjo » 14

Susidūrimas virš Didžiojo kanjono

XX amžiaus šeštojo dešimtmečio viduryje Amerika išgyveno tikrą aviacinių pervežimų bumą. Atsirado dešimtys naujų konstrukcijų lėktuvų, lėktuvų parkas augo, tačiau radarai buvo naudojami tik netoli aerodromų. Lainerių stebėjimas vyko pagal ekipažų pranešimus.

1956 metų birželio 30 dieną, šeštadienį, 9.00 val. iš tarptautinio Los Andželo oro uosto išskrido stūmoklinis lėktuvas “Lockheed”. Lėktuve buvo 64 keleiviai ir 6 ekipažo nariai. Jie skrido į Kanzas Sitį. Po trijų minučių iš tos pačios pakilimo aikštelės pakilo stūmoklinis lėktuvas “Douglas”. Jis skrido maršrutu Los Andželas - Čikaga. Lėktuve buvo 53 keleiviai ir 5 ekipažo nariai.

Lemtingi debesys

Lėktuvų maršrutas ėjo virš Didžiojo kanjono, vieno iš gražiausių planetos kraštovaizdžio draustinio. Pilotai specialiai parinkdavo maršrutą taip, kad keleiviai galėtų mėgautis kanjono vaizdais. Lėktuvai skrido viena kryptimi, tačiau skirtingame aukštyje. Aukščio skirtumas buvo 600-650 metrų, todėl skrydis buvo gana saugus. Net ir be radarų lėktuvai ramiai prasilenkdavo ore.

Orlaivis. L-1049-54-80 / N6902C

Orlaivis. L-1049-54-80 / N6902C

Tačiau lėktuvo “Lockheed” vadas Džekas Gandi nerimavo, kad jo lėktuvas vis patenka į audros debesis. Todėl jau maždaug po 20 minučių nuo pakilimo išsiuntė užklausą su prašymu užimti kitą aukščio ešeloną, kad galėtų išvengti audros debesų. Tačiau jam buvo atsakyta, nes iš paskos jau skrido “Douglas”, kuris užėmė 6400 metrų ešeloną.

Neužilgo Džekas Gandi vėl užmezgė ryšį ir paprašė leidimo tęsti kelionę be būtino oro eismo valdymo tarnybos kontrolės. Centras Solt Leik Sityje, su kuriuo dirbo abu laineriai, neturėjo apžvalginio lokatoriaus, apie lėktuvų vietą ore dispečeriai sprendė pagal pilotų pranešimus ir savo kolegų iš kitų centrų informaciją. Šiuo atveju dispečeris nusprendė, kad lėktuvai jau praskrido kritinį minimalaus suartėjimo tašką, ir davė leidimą. Su panašiu prašymu į dispečerį kreipėsi ir lėktuvo “Douglas” vadas 48-erių metų Robertas Širli. O tai jau buvo lemtinga klaida.

Antrasis orlaivis. DC-7 / N6324C

Antrasis orlaivis. DC-7 / N6324C

Suartėjimo taške

Tądien debesys virš Didžiojo kanjono buvo gerokai tankesni, negu virš Ramiojo vandenyno pakrantės. Pilotai bandė manevruoti, nenorėdami patekti į debesis, bet dėl kabinų konstrukcijos jie negalėjo gerai matyti aplink.

Solt Leik Sičio dispečeris žinojo apie abiejų reisų trajektorijų persikirtimą. Tačiau PVP normos neįpareigojo dispečerių įspėti apie tai pilotus. Jis tikėjosi, kad pilotai ore patys pamatys vienas kitą. Tik 10.31 val. Solt Lei Sičio dispečeriai išgirdo silpną piloto balsą. Po penkių minučių lėktuvo “Lockheed” (reisas Nr. TWA002) ir lėktuvo “Douglas” (reisas Nr. UA-718) pilotai turėjo pranešti, kad praskrido kritinį tašką. Tačiau pilotai neprisijungė. 11.51 val. abu reisai buvo paskelbti dingusiais. Kas gi nutiko ore?

Lėktuvas “Lockheed” buvo truputį priekyje 200-250 metrų žemiau lėktuvo “Douglas” ir skrido 30 km/val. greičiau. Ir kai lėktuvo “Lockheed” kapitonas patraukė šturvalą į save, lėktuvai suartėjo. Bet nė vienas ekipažas apie tai nežinojo ir tiesiog nematė kito lėktuvo. Po 10-15 sekundžių lėktuvo “Douglas” pilotai netikėtai pamatė kairėje pusėje besiartinantį “Douglas” Jie staigiai pasuko savo lėktuvą dešinėn ir žemyn. Tačiau dėl didelio greičio ir nedidelio atstumo susidūrimo išvengti nepavyko.

Pažymėtos skrydžių TWA002 ir UA718 katastrofų vietos

Didysis kanjonas. Šventyklos (pirmame plane) ir Chuaro (aukščiau už jos) liekanos. Pažymėtos skrydžių TWA002 ir UA718 katastrofų vietos

Nukirsta skrydžio 002 uodegos dalis

Nukirsta skrydžio 002 uodegos dalis

Reisas UA-718 515 km/val. greičiu 25 laipsnių kampu kairiojo sparno kampu įsirėžė į reiso TWA002 lėktuvo uodegos centrinę dalį, o netrukus jo kairysis variklis pataikė dar ir į lėktuvo korpusą. Netekęs uodegos lėktuvas “Lockheed” vertikaliai smigo žemyn ir įsirėžė į uolienų masyvo, vardu Šventovė, šiaurės rytinį šlaitą. Lėktuvas “Douglas”, praradęs dalį kairiojo sparno ir vieną variklį, suktuku smigo žemyn ir atsitrenkė į pietinį Čuaro uolienų masyvo šlaitą.

Paminklas avarijos aukoms

Du garsūs sprogimai padėjo tašką šioje baisioje katastrofoje, kuri nusinešė 128 žmonių gyvybes.

Aviacinių pervežimų organizatoriai gavo žiaurią pamoką: oro pervežimų organizavimo ir valdymo tarnybai verkiant reikėjo esminių pertvarkų.

paranormal.lt

Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
23.09.2021 laikas 19:56 Paslaptingas metalo gabalas iš Vaddo salos
Po NSO nusileidimo Švedijos Vaddo saloje rastas nepaprastai tvirto metalo gabalas domina ne tik ufologus. Ne kartą buvo bandoma išpirkti jį iš šeimininko už tikrai didelius pinigus. Buvo ir tokių, kurie norėdami turėti tą paslaptingą metalo gabalą, buvo pasiryžę net nusikaltimui....

Skaityti daugiau

23.09.2021 laikas 17:02 Dabar "išprotėję" mokslininkai, siekiantys skiepų, nori paversti jūsų GROCERIJAS mRNA vakcinomis

Pasaulinė darbotvarkė skiepyti kiekvieną vyrą, moterį ir vaiką artėja tiesiai į jūsų pietų lėkštę. Kalifornijos Riversaido universiteto mokslininkų komanda tiria būdus, kaip jūsų GROCERIJAS paversti mRNA vakcinomis. Billas Gatesas atskleidžia masinio žemės ūkio paskirties žemės pirkimo priežastis...

Skaityti daugiau

23.09.2021 laikas 16:18 Kodėl nugriuvo Babelio bokštas?

Babelio bokštas, anot legendų, buvo vienas iš didžiausių senovės statinių. bet vienu metu milžiniškas tiems laikams statinys griuvo. kodėl taip nutiko?

Skaityti daugiau

23.09.2021 laikas 15:41 Dangoraižį Niujorke 1945 metais taranavo bombonešis B-25
1931 metais Niujorke buvo iškilmingai atidarytas biurų pastatas Empire State Building. Pastatas buvo 443 metrų aukščio ir turėjo 103 aukštus. Dangoraižis tapo aukščiausiu pastatu pasaulyje ir šį titulą išlaikė iki 1970 metų, kai buvo pastatyti liūdnai išgarsėję bokštai dvyniai....

Skaityti daugiau

23.09.2021 laikas 13:33 Imunizacijos ekspertas įspėja, kad skiepyti žmonės kelia tikrą grėsmę, "pavojingą" kitiems

Galbūt didžiausią grėsmę šiuo metu kelia Wuhan koronavirusas (Covid-19) - žmonės, kurie vartojo "vakcinas", mano profesorius Christianas Perronne'as (Christian Perronne), buvęs Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Europos patariamosios imunizacijos ekspertų grupės vadovas.

...

Skaityti daugiau

Purūs ir drėgni šokoladiniai keksiukai (video)
23.09.2021 laikas 18:47 Receptai | Patiekalai Purūs ir drėgni šokoladiniai keksiukai (video)

Paranormal Virtuve šiandiena jums siūlo pasigaminti patiekalą pagal receptą: Purūs ir drėgni šokoladiniai keksiukai (video). Skanaus!

Skaityti daugiau

Greitai pagaminami ir gardūs kopūstų kotletai (video)
23.09.2021 laikas 18:39 Receptai | Patiekalai Greitai pagaminami ir gardūs kopūstų kotletai (video)

Paranormal Virtuve šiandiena jums siūlo pasigaminti patiekalą pagal receptą: Greitai pagaminami ir gardūs kopūstų kotletai (video). Skanaus!

Skaityti daugiau

23.09.2021 laikas 12:40 Receptai | Patiekalai Maltos mėsos kukuliai su bulvėmis
Paranormal Virtuvė šiandiena jums siūlo pasigaminti patiekalą pagal receptą: Maltos mėsos kukuliai su bulvėmis. Skanaus!

Skaityti daugiau