Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslapčių ir Žinių Pasaulis » Katastrofos » 2021 » Rugsėjo » 14

Susidūrimas virš Didžiojo kanjono

XX amžiaus šeštojo dešimtmečio viduryje Amerika išgyveno tikrą aviacinių pervežimų bumą. Atsirado dešimtys naujų konstrukcijų lėktuvų, lėktuvų parkas augo, tačiau radarai buvo naudojami tik netoli aerodromų. Lainerių stebėjimas vyko pagal ekipažų pranešimus.

1956 metų birželio 30 dieną, šeštadienį, 9.00 val. iš tarptautinio Los Andželo oro uosto išskrido stūmoklinis lėktuvas “Lockheed”. Lėktuve buvo 64 keleiviai ir 6 ekipažo nariai. Jie skrido į Kanzas Sitį. Po trijų minučių iš tos pačios pakilimo aikštelės pakilo stūmoklinis lėktuvas “Douglas”. Jis skrido maršrutu Los Andželas - Čikaga. Lėktuve buvo 53 keleiviai ir 5 ekipažo nariai.

Lemtingi debesys

Lėktuvų maršrutas ėjo virš Didžiojo kanjono, vieno iš gražiausių planetos kraštovaizdžio draustinio. Pilotai specialiai parinkdavo maršrutą taip, kad keleiviai galėtų mėgautis kanjono vaizdais. Lėktuvai skrido viena kryptimi, tačiau skirtingame aukštyje. Aukščio skirtumas buvo 600-650 metrų, todėl skrydis buvo gana saugus. Net ir be radarų lėktuvai ramiai prasilenkdavo ore.

Orlaivis. L-1049-54-80 / N6902C

Orlaivis. L-1049-54-80 / N6902C

Tačiau lėktuvo “Lockheed” vadas Džekas Gandi nerimavo, kad jo lėktuvas vis patenka į audros debesis. Todėl jau maždaug po 20 minučių nuo pakilimo išsiuntė užklausą su prašymu užimti kitą aukščio ešeloną, kad galėtų išvengti audros debesų. Tačiau jam buvo atsakyta, nes iš paskos jau skrido “Douglas”, kuris užėmė 6400 metrų ešeloną.

Neužilgo Džekas Gandi vėl užmezgė ryšį ir paprašė leidimo tęsti kelionę be būtino oro eismo valdymo tarnybos kontrolės. Centras Solt Leik Sityje, su kuriuo dirbo abu laineriai, neturėjo apžvalginio lokatoriaus, apie lėktuvų vietą ore dispečeriai sprendė pagal pilotų pranešimus ir savo kolegų iš kitų centrų informaciją. Šiuo atveju dispečeris nusprendė, kad lėktuvai jau praskrido kritinį minimalaus suartėjimo tašką, ir davė leidimą. Su panašiu prašymu į dispečerį kreipėsi ir lėktuvo “Douglas” vadas 48-erių metų Robertas Širli. O tai jau buvo lemtinga klaida.

Antrasis orlaivis. DC-7 / N6324C

Antrasis orlaivis. DC-7 / N6324C

Suartėjimo taške

Tądien debesys virš Didžiojo kanjono buvo gerokai tankesni, negu virš Ramiojo vandenyno pakrantės. Pilotai bandė manevruoti, nenorėdami patekti į debesis, bet dėl kabinų konstrukcijos jie negalėjo gerai matyti aplink.

Solt Leik Sičio dispečeris žinojo apie abiejų reisų trajektorijų persikirtimą. Tačiau PVP normos neįpareigojo dispečerių įspėti apie tai pilotus. Jis tikėjosi, kad pilotai ore patys pamatys vienas kitą. Tik 10.31 val. Solt Lei Sičio dispečeriai išgirdo silpną piloto balsą. Po penkių minučių lėktuvo “Lockheed” (reisas Nr. TWA002) ir lėktuvo “Douglas” (reisas Nr. UA-718) pilotai turėjo pranešti, kad praskrido kritinį tašką. Tačiau pilotai neprisijungė. 11.51 val. abu reisai buvo paskelbti dingusiais. Kas gi nutiko ore?

Lėktuvas “Lockheed” buvo truputį priekyje 200-250 metrų žemiau lėktuvo “Douglas” ir skrido 30 km/val. greičiau. Ir kai lėktuvo “Lockheed” kapitonas patraukė šturvalą į save, lėktuvai suartėjo. Bet nė vienas ekipažas apie tai nežinojo ir tiesiog nematė kito lėktuvo. Po 10-15 sekundžių lėktuvo “Douglas” pilotai netikėtai pamatė kairėje pusėje besiartinantį “Douglas” Jie staigiai pasuko savo lėktuvą dešinėn ir žemyn. Tačiau dėl didelio greičio ir nedidelio atstumo susidūrimo išvengti nepavyko.

Pažymėtos skrydžių TWA002 ir UA718 katastrofų vietos

Didysis kanjonas. Šventyklos (pirmame plane) ir Chuaro (aukščiau už jos) liekanos. Pažymėtos skrydžių TWA002 ir UA718 katastrofų vietos

Nukirsta skrydžio 002 uodegos dalis

Nukirsta skrydžio 002 uodegos dalis

Reisas UA-718 515 km/val. greičiu 25 laipsnių kampu kairiojo sparno kampu įsirėžė į reiso TWA002 lėktuvo uodegos centrinę dalį, o netrukus jo kairysis variklis pataikė dar ir į lėktuvo korpusą. Netekęs uodegos lėktuvas “Lockheed” vertikaliai smigo žemyn ir įsirėžė į uolienų masyvo, vardu Šventovė, šiaurės rytinį šlaitą. Lėktuvas “Douglas”, praradęs dalį kairiojo sparno ir vieną variklį, suktuku smigo žemyn ir atsitrenkė į pietinį Čuaro uolienų masyvo šlaitą.

Paminklas avarijos aukoms

Du garsūs sprogimai padėjo tašką šioje baisioje katastrofoje, kuri nusinešė 128 žmonių gyvybes.

Aviacinių pervežimų organizatoriai gavo žiaurią pamoką: oro pervežimų organizavimo ir valdymo tarnybai verkiant reikėjo esminių pertvarkų.

paranormal.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
2019-09-07 laikas 21:45 Receptai Paprastas varškės pyragas per 30 minučių. Šis pyragas bus jūsų mėgstamiausias!
Nuo jo sunku atsitraukti. Jį galima pagaminti, jei į svečius pas jus užgriuvo visiškai netikėtai. Jam jūs sugaišite daugiausia 30 minučių.

Skaityti daugiau

2018-09-17 laikas 08:27 Receptai Liaudiški patarimai kraujospūdžio gydymui

Kraujospūdis liaudies medicinoje, kraujospūdis, kraujospūdžio gydymas, kraujospūdžio receptai, vaistažolės kraujospūdžiui, liaudiškomis priemonėmis, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydy...

Skaityti daugiau

2017-10-30 laikas 14:54 Receptai Džiovinti abrikosai gydo širdies, inkstų ligas

Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Širdies ligos, Inkstų ligos. Ingredientai: Džiovinti abrikosai.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
2025-04-27 laikas 20:50 Luksoro Obeliskas: Paslėptos Žinutės ir Egipto Paslaptys
Ar 3300 metų senumo obeliskas Paryžiuje slepia paslapčių? Luksoro obeliskas, stovintis Place de la Concorde, atskleidžia naujas paslėptas žinutes, kurias atrado egiptologas Jean-Guillaume Olette-Pelletier. Šiame straipsnyje nagrinėjame hieroglifų kri...

Skaityti daugiau

2025-04-27 laikas 19:46 Devintoji Planeta: Nauji Įrodymai ir Kosmoso Paslaptys
Ar Saulės sistemoje slepiasi dar viena planeta? Naujausias tyrimas, vadovaujamas mokslininko Terry Long Fan, atveria duris į intriguojančią galimybę – Devintosios planetos egzistavimą. Šiame straipsnyje aptarsime naujausius mokslinius atradimus, kosm...

Skaityti daugiau

2025-04-27 laikas 19:30 Filadelfijos Eksperimentas: Sąmokslo Teorijos ir JAV Technologijos
Ar JAV slepia technologijas, galinčias manipuliuoti laiku ir erdve? Filadelfijos eksperimentas – viena paslaptingiausių sąmokslo teorijų, kuri iki šiol kaitina vaizduotę. Nuo tariamos laivo teleportacijos iki šiuolaikinių pareiškimų apie laiko kontro...

Skaityti daugiau

2025-04-25 laikas 10:05 Zodiako ženklų nemaloniausi bruožai meilės santykiuose: kas trukdo harmonijai?
Kiekvienas Zodiako ženklas turi unikalių savybių, kurios formuoja mūsų elgesį ir požiūrį į meilės santykius. Tačiau kai kurie bruožai gali tapti iššūkiais, sukeliančiais nesusipratimus ar konfliktus. Šiame straipsnyje aptarsime nemaloniausius kiekvie...

Skaityti daugiau

2025-04-25 laikas 06:50 Kodėl Moterys Tampa Piktos? Priežastys ir Sprendimai
Moterys dažnai laikomos švelniomis ir rūpestingomis būtybėmis, tačiau pastaruoju metu vis dažniau pastebima jų pyktis ir agresija – tiek internete, tiek realiame gyvenime. Kodėl taip nutinka? Ar tai visuomenės spaudimas, asmeninės nesėkmės, ar tiesio...

Skaityti daugiau