Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Mistika » 2021 » Rugsėjo » 21

Kodėl Savanos parke nerekomenduojama vaikštinėti su kūdikiais?

Kraupi legenda sklando apie Raito parką, kuris yra Savanos mieste Amerikoje. XIX amžiaus viduryje čia nutiko labai baisus įvykis, susijęs su žiauriu plantatoriumi, jauna emigrante iš Airijos, jos draugu ir jų mažu vaikeliu.

Ši liūdna ir kraupi miesto legenda sklando tarp Savanos miesto (Džordžijos valstija, JAV) gyventojų. Ji susijusi su vietine istorine vieta - Raito parku ir dėl jos vietiniai gyventojai nerekomenduoja mamoms su naujagimiais vaikštinėti šiame parke.

Legendos pagrindą sudaro potencialiai tikri įvykiai, nutikę Savanoje prieš 160 metų. Tais metais Airijoje kilo liūdnai pagarsėjęs bulvių badas. Šalies gyventojai masiškai bėgo į kitas šalis, norėdami išsigelbėti. Daug airių atvyko į JAV, tarp jų buvo visai jauna mergina, vardu Elis Raili. Ji neturėjo pinigų kelionei per vandenyną, todėl griebėsi kraštutinių priemonių. Ji sutiko kelerius metus būti praktiškai verge turtingų ponų namuose ir taip atidirbti jiems pinigus už kelionę.

vaiduoklis, kūdikis, legendos, miesto legendos

Elis buvo pasiruošusi dirbti ir gyventi sunkiomis sąlygomis, jos tai negąsdino, tačiau ji negalėjo net įsivaizduoti, kad ją parduos tokiam žiauriam žmogui. Jo vardas legendoje neminimas, tačiau nurodoma, kad jis turėjo didelę plantaciją, kurioje dirbo juodaodžiai vergai.

Kai jis nusipirko Elis, ji iš pradžių manė, kad dirbs laukuose kartu su juodaodžiais, tačiau šeimininko planai buvo kitokie. Merginai buvo vos 15 metų, ji buvo gražios išvaizdos, todėl šeimininkas nusprendė padaryti ją savo meiluže.

Tas žmogus buvo ne šiaip labai žiaurus, jis buvo tikras sadistas, dėl to jo bijojo ir nekentė visi miesto gyventojai. Elis iš pradžių bandė jam priešintis, tada jis tiesiog ėmė ją mušti beveik kiekvieną dieną.

Kodėl Savanos parke nerekomenduojama vaikštinėti su kūdikiais?

Vienintelis žmogus, kuris padėdavo jai šiuos baisiuose namuose, buvo jaunas tarnas. Labai greitai tarp jo ir Elis užsimezgė draugiškos simpatijos, o paskui ir tikra meilė. Kartą naktį šeimininkas vėl įsitempė Elis į savo miegamąjį ir ėmė grubiai prievartauti. Į merginos riksmus atbėgo jos mylimasis, ir jie abu kartu užmušė plantacijos šeimininką.

Nežinia, ar jie bandė po to slėptis, tačiau nurodoma, kad abu greitai surado, teisė ir nuteisė mirties bausme pakariant. Tais laikais tokios bausmės būdavo vykdomos miesto centre, Raito aikštėje.

Teisme netikėtai paaiškėjo, kad Elis laukiasi. Jos bausmė buvo nukelta, nes nekalto kūdikio nužudymas buvo draudžiamas pagal miesto įstatymus. Netrukus Raito aikštėje buvo pakartas jaunasis tarnas, o Elis sėdėjo kalėjime, kol gims vaikas. Vaiką iš jos atėmė, o pačią pakorė toje aikštėje.

vaiduoklis, kūdikis, legendos, miesto legendos

Nuo to laiko Raito aikštėje, kuri, laikui bėgant, tapo jaukiu miesto parku, žmonės nuolat mato išsigandusią merginą, apsirengusią senovine suknele. Ji prieina prie žmonių, dažniausiai prie turistų, ir prašo padėti surasti prarastą kūdikį. Mūsų dienomis apie tokius atvejus nuolat praneša policininkai, nes turistai iškart skambina jiems.

Sulaukę tokio skambučio, patyrę policininkai iš karto supranta, kad tai vėl vaiduoklė Elis ieško savo vaiko. Kartais jie, norėdami papokštauti, pasiunčia į aikštę kokį nors naujoką, kuris nežino vietinės miesto legendos. Žinoma, naujokas niekada neranda nei merginos, nei jos kūdikio.

Atrodytų, kad senoviniais drabužiais apsirengusi mergina turėtų kaip mat atkreipti vietinių gyventojų ir turistų dėmesį savo neįprasta išvaizda, tačiau Savana laikoma istoriniu miestu, čia daug turistų, o jiems ekskursijas dažnai veda gidai, apsirengę XIX amžiaus drabužiais.

Kai kurie anomalinių reiškinių tyrinėtojai mano, kad vaiduoklę Elis matė gerokai daugiau žmonių, negu bet kokį kitą vaiduoklį JAV teritorijoje. Dažniausiai ją galima matyti pavakare.

Grįžkime prie straipsnio pavadinimo - vietiniai gyventojai nerekomenduoja turistams ar miesto mamytėms su savo vaikučiais eiti pasivaikščioti Raito parke. Mat Elis gali palaikyti jūsų kūdikį savu ir pabandyti jį atimti.

Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
27.10.2021 laikas 21:26 CDC pagautas meluojantis: Covid vakcinos nužudo 15 žmonių už kiekvieną 1 išgelbėtą gyvybę
Federalinė vyriausybė primygtinai reikalauja, kad amerikiečiai nekreiptų dėmesio į didžiulį su vakcinomis susijusių sužeidimų ir mirčių, apie kurias šiais metais pranešta VAERS (Pranešimų apie nepageidaujamus įvykius, susijusius su vakcinomis, sistemai), skaičių, teigdama, kad nė vienas iš jų nėra s...

Skaityti daugiau

27.10.2021 laikas 20:13 Ekspresinis veido atnaujinimas, kurį galite atlikti patys
Norint kokybiškai prižiūrėti odą ir suteikti jai reikalingų medžiagų, nebūtina pirkti kremų kosminėmis kainomis ar nuolat gyventi grožio salonuose.

Skaityti daugiau

27.10.2021 laikas 19:47 Kaip atsikratyti lūpų pūslelinės per 1 dieną: 7 liaudies metodai

Herpesas yra viena klastingiausių ligų. Net jei ši liga yra lengvos formos ir vargina tik kartą per pusmetį, tai nėra malonu. Ypač erzina būdingi bėrimai ant lūpų, kurie ne tik stipriai niežti, bet ir atrodo tiesiog negražiai, verčia kelias dienas slėptis nuo smalsių akių.

...

Skaityti daugiau

27.10.2021 laikas 17:22 NSO virš Springfildo, Misūrio valstija, JAV

17:00 10/18/21. Stebėjau šį objektą, skrendantį per Springfildą Mo, trumpam sustojusį virš miesto centro. Buvau spūsties valandą ir galėjau tik trumpam sustoti, kad padaryčiau šį vaizdo įrašą

Skaityti daugiau

27.10.2021 laikas 16:24 Atstovų Rūmų Žvalgybos komitetas ragina suimti ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn daktarą Anthony Fauci

Atstovų rūmų Žvalgybos komiteto vyriausiasis narys, JAV atstovas Devinas Nunesas (Devin Nunes) (R-CA), ragina patraukti baudžiamojon atsakomybėn daktarą Anthony Fauci.

Skaityti daugiau

27.10.2021 laikas 19:27 Receptai | Patiekalai Trupininis obuolių pyragas su maskarpone
Tai tobulasis obuolių pyragas su maskarpone, kurį aš galėčiau valgyti ir valgyti, jei tik po to kelnių saga ant manęs nepyktų. Gal jis ir nėra pats sveikiausias, bet kad vienas iš skaniausių trupininių pyragų, tai garantuotai....

Skaityti daugiau

27.10.2021 laikas 19:14 Receptai | Patiekalai Nuostabaus skonio obuolių pyragas
Na kokie namie rudenį be nuostabaus obuolių pyrago, kai pasklinda obuolių ir cinamono kvapas... Kažkada perskaičiau šį receptą kažkuriame žurnale, pagalvojau, kad nieko ypatingo čia nebus... Tačiau jis gavosi tobulas, skanesnio net nesu ragavusi....

Skaityti daugiau

26.10.2021 laikas 16:56 Receptai | Patiekalai Beef steak Tartare - totoriškas bifšteksas
Negalintiems žiūrėti į žalią mėsą, toliau skaityti mano recepto tikrai nepatariu, nes šį kartą Jums parodysiu, kaip pasigaminti tai, kas angliškai vadinasi "Beef Steak Tartare", prancūziškai - "Filet americain" arba tiesiog "steak tartare", o lietuviškai būtų "Totoriškas bifšteksas", na arba kaip da...

Skaityti daugiau