Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Archeologija » 2021 » Rugsėjo » 24

Irane atrastas senovinis požeminis miestas

Archeologų komanda atrado požeminį Nušabedo miestą Irane. Apie tai rašo Heritage Ware.

Jis buvo pastatytas Sasanidų laikotarpiu. Sasanidų valstybė - oficialus Irano karalystės, dar vadintos Naująja Persijos karalyste arba Antrąja Persijos imperija, pavadinimas. Tai senovės ir viduramžių valstybė, susiformavusi dabartinio Irako ir Irano teritorijoje žlugus Partų Aršakidų dinastijai ir atėjus į valdžią Persijos Sasanidų dinastijai. Jis egzistavo nuo 224 iki 651 m. Po nedideliu antžeminiu miestu aptiktas požeminis miestas.

Kasinėjimai atskleidė įrodymų, kad miestas buvo užimtas iki Kadžarų dinastijos (Irano dinastija, valdžiusi 1795-1925 m.). Tadžarų valdoma valstybė vadinama Tadžarų Iranu). Taigi požeminis miestas galėtų funkcionuoti 200-500 metų. Mokslininkai rado žmonių palaikų, molinių indų ir akmeninių įrankių iš Sasanidų, Ilchanidų ir Safavidų laikotarpių.

Tyrėjai aptiko tris 16 metrų gylio lygius ir sudėtingą tunelių bei kamerų tinklą. Miestas užėmė 1,5 hektaro plotą. Lygiai buvo sujungti vertikaliais ir horizontaliais kanalais, buvo rasta vėdinimo sistema.

Į miestą buvo galima patekti pro siaurus šulinius, paslėptus namuose, mečetę, Sisano pilį ir paviršinio miesto kanalus. Miestas buvo taip gerai paslėptas, kad buvo aptiktas tik po to, kai vietos gyventojas, kasdamas griovį savo kieme, aptiko jo tunelius.

Archeologų teigimu, Nušabedas buvo pastatytas kaip slėptuvė nuo užpuolikų. Tuneliai buvo sudėtingas labirintas, kuris klaidino įsibrovėlius. Požeminis miestas turėjo vandens šaltinį, gyventojai galėjo ilgai išbūti po žeme.

Anksčiau archeologai rado pirmųjų Amerikos gyventojų pėdsakų. Baltųjų smėlynų nacionaliniame parke atliktų kasinėjimų rezultatai ne tik liudija apie senovės Naujojo pasaulio kolonizaciją, bet ir įrodo, kad žmonės gyveno Šiaurės Amerikos pietuose prieš tai, kai ledynai sustabdė žmonių migraciją iš Azijos.

Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
08.12.2021 laikas 10:22 Naujas tyrimas atskleidė, kad Kinija jau sėkmingai kontroliuoja orus

Kinijos Komunistų partija vasarą šventė šimtmečio jubiliejų. Ir dangus virš Pekino buvo giedras, taip pradžiugindamas dešimtis tūkstančių susirinkusiųjų.

Skaityti daugiau

07.12.2021 laikas 20:12 Tibeto ilgaamžiškumo paslaptys
Jų filosofinės praktikos, gyvenimo pagrindai ir paprasti praktiški patarimai pratęsė gyvenimus daugybei žmonių, kurie į tą išmintį įsiklausė. Šį kartą ir mes nusprendėme kreiptis pagalbos į tuos, kurie išmoko gyventi be ligų ir pilni jėgų sutikti šimto metų slenkstį....

Skaityti daugiau

07.12.2021 laikas 20:04 Liaudiškos priemonės, kad kepenys neskaudėtų
Sumaišyti 1/2 stiklinės kopūstų sūrymo ir 1/2 stiklinės šviežių pomidorų sulčių. Gerti po 1/3 stiklinės 3 kartus per dieną po valgio. Vartoti ilgą laiką.

Skaityti daugiau

07.12.2021 laikas 19:34 Apie burokėlių naudą, dilgėlės nuo skausmo, kraujospūdis
Burokėliuose yra daugybė vitaminų ir druskų: vitaminai C, B, B2, B3, B6, B9, geležies, vario, jodo, mangano, boro, vanadžio, fluoro, cinko druskos

Skaityti daugiau

07.12.2021 laikas 18:34 Tiesa skaudina: Pfizer, Moderna COVID vakcinos sukelia širdies sutrikimų
Naujo tyrimo duomenimis, beveik 600 pacientų, gavusių "Pfizer" arba "Moderna Wuhan" koronaviruso (COVID-19) vakcinas, pasireiškė širdies ir kraujagyslių sistemos pažeidimo požymių, dėl kurių padidėjo širdies priepuolio ir kitų sunkių koronarinių problemų rizika....

Skaityti daugiau

08.12.2021 laikas 09:50 Receptai | Patiekalai Tailandietiškas vištienos troškinys su kokosų pienu ir raudonojo kario pasta
Toks tailandietiškas vištienos troškinys gali skambėti, jog yra pagaminamas gan sudėtingai, bet iš tiesų tai yra ganėtinai paprastas patiekalas su daug skonių ir aromatų. Tikrai daug savo brangaus laiko nesugaišite jį gamindami....

Skaityti daugiau

08.12.2021 laikas 09:25 Receptai | Patiekalai Brusketa (Bruschetta) su saulėje džiovintais pomidorais ir mocarela

Paprasta ir ganėtinai greitai pagaminama, bet tuo pačiu skani brusketa (bruschetta) su saulėje džiovintais pomidorais ir mocarela.

Skaityti daugiau

08.12.2021 laikas 09:12 Receptai | Patiekalai Gedimino pica su saldžiųjų bulvių (batatų) pagrindu su mocarelos sūriu

Šiandien sužinosite, kad saldžiosios bulvės (dar kitaip vadinami batatai) puikiai tiks ne tik virimui, kepimui, sriuboms ir troškiniams, bet ir nuostabiai gali atstoti picos padą. Tai yra sveikesnė alternatyva tradiciniam, miltiniam picos padui.

...

Skaityti daugiau