Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Stichinės Nelaimės » 2021 » Rugsėjo » 27

Stiprėja ugnikalnio išsiveržimas Kanarų salose

Šeštadienį La Palmoje, atsivėrus naujai ugnikalnio angai, ugnikalnio sprogimai į orą išmetė įkaitusią lavą, todėl maža Ispanijos sala buvo priversta uždaryti oro uostą, o kai kurie žmonės negalėjo išvykti.

Cumbre Vieja ugnikalnis, pradėjęs išsiveržti praėjusį sekmadienį, pereina į naują sprogimo etapą. Kanarų salų vulkanologijos institutas "Involcan" teigė, kad atsivėrusi nauja anga yra į vakarus nuo pagrindinės.

Ispanijos oro uostų operatorė "Aena" pranešė, kad salos oro uostas buvo uždarytas dėl ugnikalnio, kuris išmetė tūkstančius tonų lavos, sugriovė šimtus namų ir privertė evakuoti apie 6 000 žmonių.

"La Palmos oro uostas neveikia dėl susikaupusių pelenų. Prasidėjo valymo darbai, bet situacija gali bet kada pasikeisti", - rašė jis tviteryje.

Darbuotojai nuo kilimo ir tūpimo tako šlavė ugnikalnio pelenus, elektroniniuose stenduose buvo rodomi atšaukti skrydžiai, o išvykimo salėje buvo tylu, nes kai kurie į oro uostą atvykę žmonės sužinojo, kad negalės išvykti iš salos Atlanto vandenyne.

"Šiandien turėjome išvykti, bet skrydis buvo atšauktas. Rytoj skrydžiai į Tenerifę nevyksta, o kitas skrydis bus tik pirmadienį, todėl turėsime likti dar dvi naktis", - sakė 46 metų Laura iš Madrido.

Ji turėjo grįžti į Ispanijos sostinę per Tenerifę darbo reikalais.

Penktadienį iš kitų trijų miestų evakuoti žmonės negalės grįžti į savo namus pasiimti daiktų, nes "dėl ugnikalnio sukeltos ekstremalios situacijos", pranešė vietos valdžios institucijos.

"Vulkanų stebėjimo matavimai, atlikti nuo išsiveržimo pradžios, užfiksavo didžiausią aktyvumą penktadienio popietę", - teigė gelbėjimo tarnybos.

La Palma, kurioje gyvena daugiau nei 83 000 gyventojų, yra vienas iš Kanarų salas sudarančių salynų.

Ramiame Tazakortės uoste žvejai pasakojo apie pražūtingą išsiveržimo poveikį jų pragyvenimo šaltiniams.

"Mes jau savaitę nežvejojame, teritorija uždaryta", - sakė 49 metų Chosė Nikolas San Luisas Perezas (José Nicolás San Luis Pérez), kuris per išsiveržimą neteko namų.

"Maždaug pusė mano pažįstamų žmonių neteko namų", - sakė jis agentūrai "Reuters". "Gatvėje sutinku draugus ir pradedame verkti."

Penktadienį, ugnikalnio šlaite atsivėrus naujai ventiliacijos angai, valdžios institucijos evakavo Tajuya, Tacande de Abajo miestus ir dar neevakuotą Tacande de Arriba dalį.

Pranešimų apie žuvusius ar sunkiai sužeistus žmones dėl ugnikalnio išsiveržimo negauta, tačiau apie 15 % ekonomiškai svarbių salos bananų derliaus gali nukentėti, todėl gali kilti pavojus tūkstančiams darbo vietų.

Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
27.10.2021 laikas 21:26 CDC pagautas meluojantis: Covid vakcinos nužudo 15 žmonių už kiekvieną 1 išgelbėtą gyvybę
Federalinė vyriausybė primygtinai reikalauja, kad amerikiečiai nekreiptų dėmesio į didžiulį su vakcinomis susijusių sužeidimų ir mirčių, apie kurias šiais metais pranešta VAERS (Pranešimų apie nepageidaujamus įvykius, susijusius su vakcinomis, sistemai), skaičių, teigdama, kad nė vienas iš jų nėra s...

Skaityti daugiau

27.10.2021 laikas 20:13 Ekspresinis veido atnaujinimas, kurį galite atlikti patys
Norint kokybiškai prižiūrėti odą ir suteikti jai reikalingų medžiagų, nebūtina pirkti kremų kosminėmis kainomis ar nuolat gyventi grožio salonuose.

Skaityti daugiau

27.10.2021 laikas 19:47 Kaip atsikratyti lūpų pūslelinės per 1 dieną: 7 liaudies metodai

Herpesas yra viena klastingiausių ligų. Net jei ši liga yra lengvos formos ir vargina tik kartą per pusmetį, tai nėra malonu. Ypač erzina būdingi bėrimai ant lūpų, kurie ne tik stipriai niežti, bet ir atrodo tiesiog negražiai, verčia kelias dienas slėptis nuo smalsių akių.

...

Skaityti daugiau

27.10.2021 laikas 17:22 NSO virš Springfildo, Misūrio valstija, JAV

17:00 10/18/21. Stebėjau šį objektą, skrendantį per Springfildą Mo, trumpam sustojusį virš miesto centro. Buvau spūsties valandą ir galėjau tik trumpam sustoti, kad padaryčiau šį vaizdo įrašą

Skaityti daugiau

27.10.2021 laikas 16:24 Atstovų Rūmų Žvalgybos komitetas ragina suimti ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn daktarą Anthony Fauci

Atstovų rūmų Žvalgybos komiteto vyriausiasis narys, JAV atstovas Devinas Nunesas (Devin Nunes) (R-CA), ragina patraukti baudžiamojon atsakomybėn daktarą Anthony Fauci.

Skaityti daugiau

27.10.2021 laikas 19:27 Receptai | Patiekalai Trupininis obuolių pyragas su maskarpone
Tai tobulasis obuolių pyragas su maskarpone, kurį aš galėčiau valgyti ir valgyti, jei tik po to kelnių saga ant manęs nepyktų. Gal jis ir nėra pats sveikiausias, bet kad vienas iš skaniausių trupininių pyragų, tai garantuotai....

Skaityti daugiau

27.10.2021 laikas 19:14 Receptai | Patiekalai Nuostabaus skonio obuolių pyragas
Na kokie namie rudenį be nuostabaus obuolių pyrago, kai pasklinda obuolių ir cinamono kvapas... Kažkada perskaičiau šį receptą kažkuriame žurnale, pagalvojau, kad nieko ypatingo čia nebus... Tačiau jis gavosi tobulas, skanesnio net nesu ragavusi....

Skaityti daugiau

26.10.2021 laikas 16:56 Receptai | Patiekalai Beef steak Tartare - totoriškas bifšteksas
Negalintiems žiūrėti į žalią mėsą, toliau skaityti mano recepto tikrai nepatariu, nes šį kartą Jums parodysiu, kaip pasigaminti tai, kas angliškai vadinasi "Beef Steak Tartare", prancūziškai - "Filet americain" arba tiesiog "steak tartare", o lietuviškai būtų "Totoriškas bifšteksas", na arba kaip da...

Skaityti daugiau