Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2021 » Spalio » 13

Dėl klimato kaitos kepsniai taps prabanga

Dėl žalingo mėsos gamybos poveikio klimatui jau greitai jautienos kepsniai gali tapti prabanga. Didžiausios Europos mėsos perdirbėjos "Danish Crown" vadovas Jaisas Valeuras (Jais Valeur) prognozuoja, kad siekiant išsaugoti planetą netrukus bus atsisakyta mėsos, rašo "Bloomberg".

Pasak "Danish Crown" generalinio direktoriaus, daugeliui šalių siekiant anglies dvideginio neutralumo (kompensuoti visą išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį), žmonės marmurinės jautienos kepsnius valgys išimtiniais atvejais, t. y. kai norės pasimėgauti. Pasak Wahlerio, kiauliena yra mažiausiai kenksminga atmosferai mėsa.

Mokslininkai apskaičiavo, kad mėsos ir kitų gyvūninės kilmės produktų gamyba sudaro 57 proc. maisto pramonės išmetamų teršalų, ir ragina įmones mažiau kenkti planetai. Aplinkosaugininkai ragina riboti mėsos vartojimą nacionaliniu lygmeniu. Pavyzdžiui, Didžiosios Britanijos klimato kaitos komitetas pasiūlė, kad Jungtinės Karalystės gyventojai iki 2030 m. turėtų valgyti 20 proc. mažiau mėsos, o iki 2050 m. - 35 proc. mažiau.

Ispanijos vyriausybė taip pat norėjo paskatinti gyventojus vartoti mažiau mėsos, tačiau ši planetos tausojimo iniciatyva sulaukė neigiamų vertinimų. Mėsos pramonė šalyje sukuria 2,5 mln. darbo vietų, o jos eksportas atneša apie devynis milijardus eurų.

P komentaras: Aš to nesuprantame. Lietuva dalyvauja planuose, kaip pereiti prie elektromobilių. Nesame tokia didelė gamybos šalis. Mūsų šaknys yra žemės ūkis. Ir dabar, kažkas nusprendžia, ką mes galime valgyti, o ko ne. Taip gaunasi, viduramžių laikai, kai miškuose esantys žvėrys buvo karalių, ir tik jie galėdavo puotauti. Taip gaunasi, kad jautiena taps išskirtinių žmonių mėsa? Kažkas čia negerai?

Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
18.10.2021 laikas 22:21 Gydomuosius mišinius vartosite - ligų nepažinosite!
Žolelių gydomosios jėgos žinomos nuo neatmenamų laikų. Žiniuoniai ir liaudies gydytojai po kruopelę rinko laiko patikrintus gydomųjų žolelių ir jų mišinių liaudiškus receptus.

Skaityti daugiau

18.10.2021 laikas 21:43 Airijos miestelyje, kuriame 99,7 proc. gyventojų yra "visiškai paskiepyti", pastebėtas masinis kovidų "protrūkis"
Airijos anklave Voterforde (Waterford), kur 99,7 proc. visų suaugusiųjų šiuo metu yra "visiškai paskiepyti" nuo Wuhan koronaviruso (Covid-19), pastebimas didžiulis ligos protrūkis.

Skaityti daugiau

18.10.2021 laikas 16:29 Buvęs JAV valstybės sekretorius Colinas Powellas mirė nuo kardiologinių komplikacijų
Buvęs JAV valstybės sekretorius Colinas Powellas (Colin Powell) mirė nuo "Covid-19" komplikacijų, kaip buvo paskelbta pirmadienį.

Skaityti daugiau

18.10.2021 laikas 09:45 Ar kovidų "vakcinos" sukelia žmonėms AIDS? Skiepytųjų imuninės sistemos funkcijos kiekvieną savaitę sumažėja maždaug 5 %

Naujausi Jungtinės Karalystės PHE vakcinų priežiūros ataskaitos duomenys rodo, kad žmonės, kurie buvo "visiškai paskiepyti" nuo Wuhan koronaviruso (Covid-19), per savaitę praranda apie penkis procentus savo imuninės sistemos.

...

Skaityti daugiau

17.10.2021 laikas 19:12 Televizijos stotis, ieškanti istorijų apie mirtinus neskiepytų žmonių atvejus, sulaukia pranešimų apie sužeidimus dėl skiepų

Maždaug prieš mėnesį WXYZ-TV 7 kanalas savo Facebook puslapyje paskelbė ieškantis vartotojų, norinčių pasidalinti istorijomis apie mirčių atvejus tarp nepaskiepytų nuo koronaviruso (COVID-19). Vietoj to ABC filialas Detroite sulaukė daugybės istorijų apie koronaviruso vakcinos padarytą žalą ir mi...

Skaityti daugiau

Kaip pasigaminti naminės sardelės - šviežias pieniškas dešrelės?
18.10.2021 laikas 11:41 Receptai | Patiekalai Kaip pasigaminti naminės sardelės - šviežias pieniškas dešrelės?
Labai mano pamiltos naminės šviežios pieniškos dešrelės - sardelės. Kai atradau šį receptą, parduotuvėje jų stengiuosi niekada nebepirkti. Jos gaunasi tikrai puikios, labai rekomenduoju išmėginti.

Skaityti daugiau

17.10.2021 laikas 14:48 Receptai | Patiekalai 4 naminės starkos receptai

Tvirtą statinę nuo vyno – geriausia nuo vengriško arba maderos – neseniai nupilto, kad nebūtų statinėj pelėsių ir suplėkusio kvapo – apipilniai pripilti grynos degtinės iš rugių.

Skaityti daugiau

17.10.2021 laikas 14:18 Receptai | Patiekalai Ką reikia žinoti prieš verdant naminę?

Prieš imantis varyti naminę, reikėtų įsidėmėti, kad ne iš bet kokios paprastos naminės galima paruošti subtilaus skonio ir geros kokybės gėrimų. Pavyzdžiui, pirmojo varymo naminė iš cukrinių runkelių ir išspau­dų visiškai netinka kokybiškiems gėrimams ruošti, ta­čiau ji labiau dera taisan...

Skaityti daugiau