- 30.04.2023
- 0.0 Reitingas
- 655 Peržiūros
- Komentarai
Vyriausybės "moralinė pareiga" - eutanazuoti visuomenei "nenaudingus piliečius", pavyzdžiui, sergančius psichikos ligomis, teigiama šokiruojančiame naujame "New York Times" straipsnyje.
Kanados eugeniko Klanso Martino (Clancy Martin) straipsnis, pavadintas "Medicininė pagalba mirštant neturėtų apimti psichikos ligų", pradedamas autoriaus pasakojimu apie daugybę asmeninių bandymų nusižudyti, kai jis buvo nepilnametis.
"Pirmą kartą bandžiau nusižudyti, kai buvau vaikas. Dar kartą bandžiau nusižudyti būdamas paauglys; būdamas suaugęs bandžiau nusižudyti ne kartą ir įvairiais būdais", - teigia jis.
“Suicidal people suffering from psychological torture should have the right to consult a medical expert about medical assistance in taking their own lives,” writes Clancy Martin, “and be given that assistance if their need is justified.” https://t.co/V0aE2e5U60
— New York Times Opinion (@nytopinion) April 21, 2023
"Ir vis dėlto, kaip 55 metų baltaodis vyras (priklausantis vienai iš labiausiai savižudybių rizikos grupių Amerikoje) ir laimingai vedęs penkių vaikų tėvas, esu dėkingas, kad esu nepajėgus nusižudyti", - priduria jis.
Breitbart.com praneša: Martinas, kuris dirba filosofijos profesoriumi Misūrio universitete Kanzaso mieste, išreiškė įsitikinimą, kad "beveik kiekvienos savižudybės, įskaitant ir mano, galima išvengti, jei būtų prieinama gera elgesio sveikatos sistema".
"Esu atkalbėjęs daugybę žmonių nuo krašto", - pridūrė jis.
Būdamas kanadietis, Martinas atkreipė dėmesį į tai, kad Didžiojoje Baltojoje Šiaurėje suaugusieji, turintys teisę gauti medicininę pagalbą mirštant (MAID), turi teisinę teisę prašyti medicininės pagalbos mirštant.
Tokių teisės aktų, kurie "plinta" daugelyje kitų šalių ir rajonų, priėmimą jis vadina "moraline pažanga".
"Kai žmogus kenčia nepakeliamą fizinę agoniją, serga nepagydoma liga, o mirtis jau arti, neabejotinai būtų gailestinga padėti nutraukti skausmą, jei žmogus to nori", - rašo jis.
Toliau jis atkreipia dėmesį į šiuo metu Kanadoje vykstančias diskusijas dėl asmenų, "sergančių sunkia, nepagydoma psichikos liga", įtraukimo į MAID - tai įstatymo dalis, kuri turėtų įsigalioti kitais metais.
Keista, kad nors Martinas pripažįsta, jog "daugelis žmonių, norinčių nutraukti savo gyvenimą dėl stiprių psichinių kančių, būna dėkingi už savo gyvenimą, kai savižudybės akimirka ar bandymas nusižudyti praeina", jis vis tiek išreiškia paramą savižudybei su pagalba psichikos ligomis sergantiems asmenims.
"Galima tikėtis, kad kaip žmogus, kuris ne kartą bandė nusižudyti, tačiau džiaugiasi, kad yra gyvas, aš nepritariu eutanazijai dėl psichiatrinių priežasčių", - rašo jis. "Tačiau būtent dėl savo artumo savižudybei manau, kad žmonės turi turėti šią teisę."
Nors prašymus dėl eutanazijos psichiatriniais pagrindais reikėtų nagrinėti "ypač atsargiai" dėl mūsų neaiškumo, susijusio su psichologinėmis kančiomis, Martinas tvirtina, kad aiškumo trūkumas "iš tikrųjų yra priežastis pritarti apdairiai pagalbinės savižudybės politikai bent kai kuriais psichiatriniais atvejais".
"Kai žmonės desperatiškai trokšta palengvinti kančias, kurių mes nesuprantame pakankamai gerai, kad galėtume veiksmingai gydyti, suteikti jiems teisę ir kvalifikuotą medicininę pagalbą nutraukti šias kančias yra rūpinimasis jais", - rašo jis.
Jis taip pat pažymi, kad didžioji depresija "yra viena iš psichiatrinių diagnozių, dažniausiai pasitaikančių savižudžiams, ir maždaug du trečdaliai žmonių, kurie miršta dėl savižudybės, mirties metu serga depresija".
Martinas teigia, kad įtraukus savižudį į elgesio sveikatos priežiūros įstaigą, siūlančią įvairią pagalbą, "gali tekti permąstyti norą mirti".
"Nutraukiant ar apsunkinant įprastus chroniškų savižudiškų minčių modelius, galimybė gauti pagalbą per MAID paradoksaliai galėtų palengvinti poreikį užbaigti savo gyvenimą", - rašo jis, pridurdamas, kad, kol prašymas nagrinėjamas, žmogui gali būti naudingas "gydymas ir apmąstymai".
Be to, jo teigimu, "žinojimas, kad yra išeitis, gali palengvinti bauginančią klaustrofobiją, būdingą tokiems savižudžiams, kaip aš, ir apskritai žmonėms, patiriantiems ūmią kančią".
Pasak Martino, kai žmonėms suteikiama teisė į savižudybę su gydytojo pagalba, "jie gali nuspręsti ja nepasinaudoti".
"Žmonėms turėtų būti suteikta teisė į šią pagalbą, - teigia jis. "Iš to dar neišplaukia, kad jie šia teise pasinaudos."
"Jei esame pasirengę padėti žmonėms nutraukti jų fizines kančias, padėdami jiems mirti, ar galime ramia sąžine atsisakyti suteikti tokią pagalbą jų psichinėms kančioms?" - klausia jis.
Ragindamas "išmintingai reguliuoti", "ekspertų patarti" ir gauti "geriausią" medicininę informaciją, Martinas pripažįsta, kad reikia būti atsargiam.
"Ar Kanada ir kitos šalys, kuriose vykdoma panaši politika, leidžianti MAID dėl psichiatrinių priežasčių, pavyzdžiui, Belgija ir Nyderlandai, turi ir toliau elgtis itin atsargiai, konsultuodamosi su atitinkamais elgesio sveikatos ir etikos ekspertais? Žinoma", - rašo jis.
"Ar turėtume būti ypač atsargūs, kai kalbama apie atvejus, susijusius su asmenimis, dėl kurių informuoto sutikimo mums kyla abejonių, pavyzdžiui, nepilnamečiais ar neįgaliaisiais? Žinoma," - priduria jis. "Tačiau taip turi elgtis bet kokia apsišvietusi sveikatos priežiūros politika."
Autorius baigia savo straipsnį reikalaudamas, kad nuo psichologinių kankinimų kenčiantiems asmenims būtų suteikta teisė "pasikonsultuoti su medicinos ekspertu dėl medicininės pagalbos atimant sau gyvybę ir gauti tokią pagalbą, jei jų poreikis yra pagrįstas", ir priduria, kad asmenys, bandantys patys nutraukti savo gyvenimą, "yra daug blogiau, ir tai vyksta kiekvieną dieną".
Reaguodami į tai, daugelis išreiškė pasipiktinimą dėl "nesuvaldomos" esė.
"Mes tai girdėsime vis dažniau ir dažniau, ir svarbu prie to nepriprasti", - rašė redaktorė Bria Sandford (Bria Sandford). "Tai yra blogis, net jei norima parodyti gerumą".
We're going to hear this more and more, and it's important not to get habituated to it. It's evil, even if meant as kindness.https://t.co/FLZ9kPyvmp pic.twitter.com/SXv6GhbQSZ
— Bria Sandford (@blsandford) April 21, 2023
"Visiškai nesąmoningas straipsnis", - rašė vienas "Twitter" vartotojas.
"Atleiskite, nesupratau, kad @nytimes šiomis dienomis spausdina Mustafos Mondo eilutę", - rašė kitas.
"Tik palaukite, kol jie nuo "padėkime psichikos ligomis sergantiems žmonėms baigti savo gyvenimą", kas jau savaime kelia siaubą, pereis prie "gal tiesiog turėtume eutanazuoti psichikos ligomis sergančius žmones, kuriuos dabar plačiai apibrėžiame kaip visus, kurie nėra cis ir heteroseksualūs", - rašė kitas naudotojas.
"Dabar 2023 m., o čia kažkas Niujorko laikraštyje sako, kad prastos psichikos sveikatos žmonės turėtų turėti galimybę pasinaudoti eutanazija", - rašė kitas "Twitter" vartotojas.
"Ar žmonės išprotėjo? Turėtume padėti gydyti psichikos ligomis sergančius žmones, kad jie taptų sveiki", - pridūrė vartotojas.
"Taip baisu tai skaityti "Times". Martinas neatkreipia dėmesio į daugybę pranešimų, kad dėl atsisakymo suteikti medicininę pagalbą ir prasto gydymo Kanadoje žmonės pasiduoda eutanazijai", - rašė vienas vartotojas.
"O gal pasisakykite už geresnį gydymą, užuot žudę pacientus?" - klausė naudotojas.
"NYT liberalizmas: Prašome mirti, užuot mums mokėjus už jūsų psichikos sveikatos priežiūrą", - rašė dar vienas.
2016 m. įteisinusi savižudybę su pagalba, Kanada tapo viena iš septynių šalių, kuriose medicinos specialistams leidžiama pacientams skirti mirtinus vaistus, ir yra vienintelė šalis, kurioje slaugytojams leidžiama žudyti savo pacientus.
Nors iš pradžių eutanazija buvo taikoma tik vyresniems nei 18 metų pacientams, sergantiems nepagydomomis ligomis, su kiekvienais metais standartai buvo vis labiau švelninami.
Pernai į viešumą iškilusiame Kanados MAID vertintojų ir teikėjų asociacijos parengtame dokumente gydytojams siūloma, kad gydytojai privalo iškelti eutanazijos temą prieš savo pacientus, jei pacientas atitinka reikalavimus ir tai yra "mediciniškai svarbu".
Kanados religiniai lyderiai išreiškė vis didesnį susirūpinimą dėl gresiančio naujos politikos, kuri leistų psichikos ligomis sergančius asmenis eutanazuoti labai greitai - praėjus vos 90 dienų po to, kai du gydytojai patvirtina prašymą dėl savižudybės su pagalba, aktyvavimo.
Lapkričio mėnesį pirmaujanti Kanados mažmeninės mados parduotuvė La Maison Simons pradėjo reklaminę kampaniją "Viskas yra grožis", kuri buvo apkaltinta pagalbinės savižudybės "propagavimu" ir "romantizavimu".
Maždaug trijų minučių trukmės klipe dabar jau mirusi nepagydomai serganti trisdešimtmetė moteris, vardu Dženifė, pasakoja apie tai, kaip ji susitaiko su pasirinkimu baigti gyvenimą, o aplink mato "grožį", nes eutanaziją pristato kaip "gražiausią išeitį".
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau