Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Pasaulio Įvairenybės » 2023 » Gegužės » 5

Pietų afrikiečiai reikalauja, kad Didžioji Britanija grąžintų pavogtą karūnos brangenybių deimantų rinkinį

Pietų afrikiečiai reikalauja, kad Didžioji Britanija grąžintų pavogtą

Šeštadienį vyksiančioje karaliaus Karolio III karūnavimo ceremonijoje svarbią vietą užims didžiulis deimantas, įmontuotas į karališkąjį skeptrą, tačiau kai kurie žmonės teigia, kad jam ten nepriklauso.

Kai kurie Pietų Afrikos gyventojai ragina Didžiąją Britaniją grąžinti didžiausią pasaulyje deimantą, vadinamą "Afrikos žvaigžde", kurio dalis įdėta į karališkąjį skeptrą, kurį karalius Karolis III laikys karūnavimo metu.

DW praneša: Didžiausią pasaulyje švariai nušlifuotą deimantą 1905 m. iškasė Pietų Afrikos kolonijinė vyriausybė ir padovanojo karaliui Edvardui VII jo 66-ojo gimtadienio proga.

Jis buvo supjaustytas į kelias dalis, iš kurių didžiausia yra skeptre, kurį karalius laikys per šeštadienio karūnaciją.

Kitas didelis gabalas puošia imperatoriškosios valstybinės karūnos priekį, o likusieji buvo padovanoti kitiems karališkosios šeimos nariams.

Peticija ir raginimai grąžinti Didžiąją Afrikos žvaigždę

Reikalavimai grąžinti "Didžiąją Afrikos žvaigždę" arba "Pirmąją Afrikos žvaigždę" vis dažniau pasigirsta.

Daugiau nei 8 000 žmonių pasirašė internetinę peticiją, kurioje karalius Karolis III raginamas grąžinti Cullinano deimantus.

"Deimantas turi grįžti į Pietų Afriką. Jis turi būti mūsų pasididžiavimo, mūsų paveldo ir mūsų kultūros ženklas", - naujienų agentūrai "Reuters" sakė Mothusi Kamanga (Mothusi Kamanga), teisininkė ir aktyvistė iš Johanesburgo, palaikanti peticiją.

""Manau, kad apskritai Afrikos žmonės pradeda suvokti, jog dekolonizacija - tai ne tik leisti žmonėms naudotis tam tikromis laisvėmis, bet ir atsiimti tai, kas iš mūsų buvo nusavinta", - pridūrė jis.

Jis ne vienintelis: Vuyolwethu Zungula (Vuyolwethu Zungula), vadovaujantis nedidelei opozicinei partijai "Afrikos transformacijos judėjimas", sakė, kad tai priklauso Pietų Afrikos žmonėms.

"Žmonės turėjo mirti, turėjo būti pralietas kraujas, kad tie deimantai atsidurtų Didžiojoje Britanijoje", - sakė jis ketvirtadienį naujienų agentūrai AFP.

Pietų Afrikos Respublikos vyriausybė nėra išreiškusi oficialios pozicijos dėl brangakmenių, tačiau karalienės Elžbietos II mirtis paskatino naują pokalbį dėl jų grąžinimo.

Kolonijinis palikimas kvestionuojamas

Pastaraisiais metais Afrikos šalys siekė susigrąžinti kolonijinių valdžių paimtus kultūros artefaktus, tokius kaip Benino bronzos.

Siekdama neįžeisti "politinių jausmų", karalienė Kamila ant savo karūnos nenešios deimanto Koh-i-Noor (taip pat rašoma Kohinoor ir Koh-i-Nur).

Indijos politikai jau seniai ragino grąžinti 105 karatų brangenybę.

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

TAIP PAT SKAITYKITE:
29.05.2023 laikas 22:01 Receptai | Patiekalai "Ji nuskrido nuo stalo dar nespėjus man paragauti": neįprasta vištienos krūtinėlė vakarienei (skani ir lengvai pagaminama)
Taip paprasta, bet taip skanu! Nuo šiol visada tai gaminsiu - mano šeima buvo sužavėta. Naujai pagaminta vištienos krūtinėlė vakarienei. Lengva pagaminti, greitai ir be vargo. Rekomenduoju visiems išbandyti. Dalinuosi šiuo receptu...

Skaityti daugiau

28.05.2023 laikas 23:23 Receptai | Patiekalai "Net neįsivaizdavau, kad jį taip lengva pagaminti": Neįtikėtinai skanus pyragas (skanesnis už bet kokį tortą)
Neįtikėtinai skanus, neįprastas ir labai gražus pyragas! Net negalėjau pagalvoti, kad jį galima pagaminti taip greitai ir lengvai, o dabar kepsiu jį dažnai.

Skaityti daugiau

23.05.2023 laikas 14:39 Receptai | Patiekalai Rabarbarų tyrė - uogienė su Chia sėklomis
Be galo mėgstu chia sėklas, kitaip sakant ispaninio šalavijo sėklas, bet man tas pavadinimas per daug ilgas, tegul jos bus tiesiog chia. Apie šias sėklas gi visi dabar kalba ir visi jas jau žino. O jei nežinote, tai labai prašom s...

Skaityti daugiau

31.05.2023 laikas 18:55 Niekada anksčiau nematyti dokumentai atskleidžia Jeffrey Epsteino galios ir įtakos tinklą
Džefris Epšteinas (Jeffrey Epstein) palaikė ryšius su pasaulio elitu net ir po to, kai 13 mėnesių praleido kalėjime už lytinius santykius su nepilnametėmis mergaitėmis ir buvo pripažintas registruotu seksualiniu nusikaltėliu, rodo didžiulis pluoštas ...

Skaityti daugiau

31.05.2023 laikas 08:16 Kurios moterys pagal Zodiako ženklą yra ištikimiausios?
Ištikimybė yra labai reta savybė, ypač šiuolaikiniame pasaulyje. Įvairovė dabar vertinama labiau nei stabilumas ir atsidavimas, todėl surasti tinkamą partnerį yra nelengva užduotis. Apie tai, kurios moterys pagal Zodiako ženklą yra ištikimiausios, sk...

Skaityti daugiau

31.05.2023 laikas 07:59 Kurie Zodiako ženklai nežino ko nori iš gyvenimo?

Visus visada supa kažkokie įvykiai. Daugelis žmonių turi tam tikrą ryšį su jais. Pastarasis priklauso nuo auklėjimo, nuo išsilavinimo, tiesiog nuo charakterio. Dauguma gali pareikšti savo nuomonę bet kokiu klausimu. Kažkas tai daro švelniai, ne it...

Skaityti daugiau