- 05.05.2023
- 5.0 Reitingas
- 677 Peržiūros
- Komentarai
Šeštadienį vyksiančioje karaliaus Karolio III karūnavimo ceremonijoje svarbią vietą užims didžiulis deimantas, įmontuotas į karališkąjį skeptrą, tačiau kai kurie žmonės teigia, kad jam ten nepriklauso.
Kai kurie Pietų Afrikos gyventojai ragina Didžiąją Britaniją grąžinti didžiausią pasaulyje deimantą, vadinamą "Afrikos žvaigžde", kurio dalis įdėta į karališkąjį skeptrą, kurį karalius Karolis III laikys karūnavimo metu.
DW praneša: Didžiausią pasaulyje švariai nušlifuotą deimantą 1905 m. iškasė Pietų Afrikos kolonijinė vyriausybė ir padovanojo karaliui Edvardui VII jo 66-ojo gimtadienio proga.
Jis buvo supjaustytas į kelias dalis, iš kurių didžiausia yra skeptre, kurį karalius laikys per šeštadienio karūnaciją.
Kitas didelis gabalas puošia imperatoriškosios valstybinės karūnos priekį, o likusieji buvo padovanoti kitiems karališkosios šeimos nariams.
Peticija ir raginimai grąžinti Didžiąją Afrikos žvaigždę
Reikalavimai grąžinti "Didžiąją Afrikos žvaigždę" arba "Pirmąją Afrikos žvaigždę" vis dažniau pasigirsta.
Daugiau nei 8 000 žmonių pasirašė internetinę peticiją, kurioje karalius Karolis III raginamas grąžinti Cullinano deimantus.
The colonial baggage of the UK royal family's crown jewels will also be on full display at the weekend #Coronation of Britain's King Charles III — the Cullinan diamonds serve as a haunting reminder of how European settlers exploited Africa, activists say. pic.twitter.com/1HsGE518dH
— DW News (@dwnews) May 4, 2023
"Deimantas turi grįžti į Pietų Afriką. Jis turi būti mūsų pasididžiavimo, mūsų paveldo ir mūsų kultūros ženklas", - naujienų agentūrai "Reuters" sakė Mothusi Kamanga (Mothusi Kamanga), teisininkė ir aktyvistė iš Johanesburgo, palaikanti peticiją.
""Manau, kad apskritai Afrikos žmonės pradeda suvokti, jog dekolonizacija - tai ne tik leisti žmonėms naudotis tam tikromis laisvėmis, bet ir atsiimti tai, kas iš mūsų buvo nusavinta", - pridūrė jis.
Jis ne vienintelis: Vuyolwethu Zungula (Vuyolwethu Zungula), vadovaujantis nedidelei opozicinei partijai "Afrikos transformacijos judėjimas", sakė, kad tai priklauso Pietų Afrikos žmonėms.
"Žmonės turėjo mirti, turėjo būti pralietas kraujas, kad tie deimantai atsidurtų Didžiojoje Britanijoje", - sakė jis ketvirtadienį naujienų agentūrai AFP.
Pietų Afrikos Respublikos vyriausybė nėra išreiškusi oficialios pozicijos dėl brangakmenių, tačiau karalienės Elžbietos II mirtis paskatino naują pokalbį dėl jų grąžinimo.
Kolonijinis palikimas kvestionuojamas
Pastaraisiais metais Afrikos šalys siekė susigrąžinti kolonijinių valdžių paimtus kultūros artefaktus, tokius kaip Benino bronzos.
Siekdama neįžeisti "politinių jausmų", karalienė Kamila ant savo karūnos nenešios deimanto Koh-i-Noor (taip pat rašoma Kohinoor ir Koh-i-Nur).
Indijos politikai jau seniai ragino grąžinti 105 karatų brangenybę.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau