Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Medicinos Naujienos » 2023 » Gegužės » 7

Plačiai vartojamuose gėrimuose randamas didelis toksiškų metalų kiekis: Tyrimas

gėrimuose randamas didelis toksiškų metalų kiekis

2014 m. birželio 18 d. Monterey Parke, Kalifornijoje, supermarkete moteris perka šaldytus maisto produktus, esančius priešais parduodamus gazuotus ir kitus saldžius gėrimus. (Frederic J. Brown/AFP/Getty Images)

Naujame tyrime nustatyta, kad kai kuriuose plačiai vartojamuose gėrimuose, pavyzdžiui, vaisių sultyse ir dirbtiniuose gazuotuose gėrimuose, toksiškų metalų, įskaitant arseną, kadmį ir šviną, kiekis viršija federalinius geriamojo vandens standartus.

Tulano universiteto (Luiziana) mokslininkai išmatavo 25 skirtingus toksiškus metalus ir mikroelementus 60 nealkoholinių gėrimų, įskaitant vieno vaisiaus sultis, mišrias vaisių sultis, augalinį pieną, dirbtinį limonadą ir arbatą.

Gėrimai buvo pirkti Naujajame Orleane ir yra parduodami Jungtinių Valstijų prekybos centruose.

Mokslininkai nustatė, kad penkiuose iš 60 tirtų gėrimų toksiško metalo kiekis viršijo federalines geriamojo vandens normas.

Dviejose maišytose sultyse arseno kiekis viršijo 10 mikrogramų/litre normą. Tuo tarpu spanguolių sultyse, mišriose morkų ir vaisių sultyse bei avižų piene kadmio kiekis viršijo trijų dalių milijardui standartą.

Kas yra arsenas ir kadmis?

Pasak Ligų kontrolės ir prevencijos centro (CDC), arsenas yra natūralus beskonis, bespalvis ir bekvapis cheminis elementas, kurio galima rasti aplinkoje, įskaitant maistą ir vandenį. Šis elementas išlieka aplinkoje ir nesuyra.

2001 m. JAV Aplinkos apsaugos agentūra (EPA) patvirtino 10 dalių milijardo (ppb) arba 10 mikrogramų/litre arseno normą viešai tiekiamame geriamajame vandenyje, pakeisdama senąją 50 mikrogramų/litre normą.

Tačiau, CDC duomenimis, ilgalaikis didelio arseno kiekio poveikis gali sukelti odos sutrikimų, padidėjusią diabeto, aukšto kraujospūdžio ir kelių rūšių vėžio riziką.

Tuo tarpu kadmis yra dar vienas natūralus elementas, naudojamas tokiuose gaminiuose kaip akumuliatoriai, pigmentai, metalo dangos ir plastikai, taip pat randamas augaliniuose ir gyvūniniuose maisto produktuose, teigia CDC.

Kadmis, vartojamas dideliais kiekiais, gali sukelti skrandžio problemų, o įkvėptas dideliais kiekiais gali sukelti plaučių pažeidimus arba mirtį. Kadmis laikomas vėžį sukeliančia medžiaga.

"Dėl mažo kadmio kiekio ore, maiste, vandenyje ir ypač tabako dūmuose poveikio per ilgą laiką kadmis gali kauptis inkstuose ir sukelti inkstų ligas bei trapius kaulus", - pažymi CDC.

Vaisių sultyse, augaliniame piene yra didesnis kiekis

Iš viso 7 iš 25 elementų, kuriuos mokslininkai ištyrė savo tyrime, kai kuriuose gėrimuose viršijo geriamojo vandens normas, įskaitant nikelį, manganą, borą, kadmį, stroncį, arseną ir seleną, o švino aptikta daugiau kaip 93 proc. iš 60 mėginių, nors daugumoje jų jo kiekis buvo mažesnis nei viena dalis milijardui.

Didžiausias kiekis (6,3 mikrogramo/kg) buvo nustatytas kalkių sportiniame gėrime, tačiau jis vis dar neviršija EPA ir Pasaulio sveikatos organizacijos nustatytų geriamojo vandens standartų.

Apskritai mišriose vaisių sultyse ir augaliniuose pienuose, įskaitant avižų ir migdolų pieną, toksinių metalų buvo daugiau nei kituose tyrime analizuotuose gėrimuose, teigė mokslininkai.

Tyrėjai nenurodė konkrečių jų tirtų prekių ženklų, tačiau pažymėjo, kad jų galima įsigyti vietos prekybos centruose ir mažmeninės prekybos parduotuvėse.

Tyrimo, pavadinto "Toksinių metalų ir esminių elementų kiekis Jungtinėse Amerikos Valstijose parduodamose vaisių sultyse ir kituose nealkoholiniuose gėrimuose", rezultatai paskelbti žurnale "Journal of Food Composition and Analysis".

Autorius: Katabella Roberts per "The Epoch Times",

P komentaras: ar tai sąmokslo teorijos? Kažkaip labai keista, kai buvau parašęs straipsnį (Komercinis, smarkiai perdirbtas migdolų "pienas" yra nesveikas (tačiau naminis žalias variantas yra sveikas ir skanus)) ir visa masinė žiniasklaida užsipuolė... galite rasti, dėl patvirtinimo. Taigi, kuo tikėti palieku vis dar spręsti jums... Štai, dar jums viena sąmokslo teorija, kuri tapo tiesa... 

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

TAIP PAT SKAITYKITE:
23.05.2023 laikas 14:39 Receptai | Patiekalai Rabarbarų tyrė - uogienė su Chia sėklomis
Be galo mėgstu chia sėklas, kitaip sakant ispaninio šalavijo sėklas, bet man tas pavadinimas per daug ilgas, tegul jos bus tiesiog chia. Apie šias sėklas gi visi dabar kalba ir visi jas jau žino. O jei nežinote, tai labai prašom s...

Skaityti daugiau

23.05.2023 laikas 11:20 Receptai | Patiekalai Rabarbarų kompotas su razinomis ir gvazdikėliais
Gal daug žmonių ir nenustebinsiu su šiuo rabarbarų kompoto receptu, bet pasidalinsiu, nes mūsų šeima labai mėgsta rabarbarus ir šis kompotas mums pats mėgstamiausias ir skaniausias. Visada praverčia, kai norisi atsigaivinti....

Skaityti daugiau

23.05.2023 laikas 11:15 Receptai | Patiekalai Vištienos suktinukai su fermentiniu sūriu ir špinatais
Gavosi labai skani vakarienė. Ačiū Jums labai už pasidalintą receptą. Bene skaniausi pasaulyje vištienos suktinukai, kurių dar niekada negaminote!

Skaityti daugiau

28.05.2023 laikas 18:24 Klounai: Jane Fonda kaltina vyrus dėl klimato kaitos

Dėl klimato kaitos kalti tik vyrai, ypač baltieji, teigia Jane Fonda, kuri mano, kad "tie vyrai" turi būti suimti ir įkalinti.

Skaityti daugiau

28.05.2023 laikas 17:37 Putinas perspėja, kad "prabudusios" vertybės sunaikins Vakarus: ‘Tas pats receptas, kurį 1917 m. naudojo marksistai’
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas (Vladimir Putin) perspėjo, kad Vakarų visuomenei diegiama kraštutinių kairiųjų "budulių" ideologija yra "blogis" ir sunaikins kultūrą jungiančias vertybes.

Skaityti daugiau

28.05.2023 laikas 16:08 Tai liečia VISUS: aukščiausio rango JT pareigūnas atskleidžia tamsias šios organizacijos paslaptis
Šiuo metu Jungtinės Tautos visame pasaulyje įgyvendina „Agenda 2030“, kuria siekiama sukurti vieną pasaulio vyriausybę su nerinktais vadovais. Apie tai, kas daro įtaką visiems žmonėms, visi žmonės turėtų žinoti ir turėti galimybę pareikšti savo nuomo...

Skaityti daugiau