Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Teisė | Patarimai » 2023 » Birželio » 2

Ar saugu vasarą valgyti senas bulves? Štai tikslus atsakymas

Ar saugu vasarą valgyti senas bulves? Štai tikslus atsakymas

O ar saugu žmonėms valgyti senas bulves - skaitykite toliau pateiktą medžiagą.

Lietuvoje jau prasidėjo jaunų bulvių sezonas. Tačiau akivaizdu, kad daugelis žmonių savo atsargose vis dar turi praėjusių metų derliaus. Gerai tai, kad jei turite ūkį, bulves galite atiduoti gyvuliams.

O ar senas bulves gali valgyti žmonės - skaitykite toliau pateiktoje medžiagoje.
Laikykitės tikslaus atsakymo

Atminkite visiems laikams: net jei senos bulvės buvo laikomos tinkamai ir nėra jokių gedimo požymių, jų valgyti vis tiek nerekomenduojama. Reikalas tas, kad tokiu atveju bulvėse pradeda reaktyvuotis solaninas ir chakoninas. Tai nuodingi glikoalkaloidai, gaminami nakvišinių šeimos augaluose.

Šių medžiagų gali būti bet kurioje augalo dalyje - lapuose, vaisiuose, stiebuose, gumbuose ir kt. Žmonėms solaninas yra labai toksiškas net ir mažomis dozėmis ir gali sukelti sunkų apsinuodijimą.

Daugiausia glikoalkaloidų yra bulvių žievelėse.

Todėl niekada nevirkite ir nekepkite senų bulvių su lupenomis. Be to, senose bulvėse nėra jokių naudingų medžiagų, todėl viskas, ką valgysite, jūsų organizmui bus nenaudinga.
Kam griežtai draudžiama

Kaip minėjome, senų bulvių dėl didelio toksinų kiekio jose neturėtų valgyti niekas. Tačiau yra kategorija žmonių, kuriems net ir mažiausia dozė gali būti mirtina.

Tai vaikai iki trejų metų amžiaus. Jų virškinimo traktas dar nėra toks tvirtas kaip suaugusiųjų, todėl jie akimirksniu ir skausmingai reaguoja į visus infekcijų sukėlėjus.

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
28.09.2023 laikas 10:19 Receptai | Patiekalai Traškūs avižiniai dribsniai su jogurtu ir keptais vaisiais
Itin skanus pasiūlymas Jūsų bene kiekvienos dienos pusryčiams - traškūs avižiniai dribsniais! Aš juos gaminu su šviežiais persikais ir abrikosais (tai mano kol kas labiausiai patikęs atrastas variantas), bet galite naudoti ir kons...

Skaityti daugiau

28.09.2023 laikas 09:29 Receptai | Patiekalai Paprasti virti varškėčiai su krakmolu, be miltų ir be kiaušinių
Be kiaušinių ir be miltų, gali būti virti arba kepti… Paprasti, bet tuo pačiu fantastiški tobuli, jeigu mėgstate varškėčius tai šiuos su krakmolu privalu išmėginti. Gaunasi jie tikrai labai ir nuostabūs. O jiems reikia vos 4 ingre...

Skaityti daugiau

22.09.2023 laikas 09:04 Tauta Siūlo Kodėl valdžia viešai nebesiskiepija?
Žmonės jau buvo linkę pamiršti kovidą ir su juo susijusias problemas bei ribojimus, tačiau pastaruoju metu įvairūs ekspertai vėl pradėjo gąsdinti, kad jeigu dar ne rudenį, tai žiemą virusas tikrai smogs.

Skaityti daugiau

Įdomus pasaulis:

Taip pat skaitykite:
29.09.2023 laikas 22:01 Kodėl Dievas suveda jus su tam tikrais žmonėmis, o vėliau juos paleidžia
Ar sutinkate, kad kartais labai sudėtinga paaiškinti, kodėl puoselėjate tam tikrus jausmus kitam žmogui? Kodėl būnant su vienais žmonėmis kažkas „spragteli“, kodėl staiga pajuntame ryšį su nepažįstamu žmogumi? Atrodo, kad Dievas pats suveda mus su ta...

Skaityti daugiau

29.09.2023 laikas 08:40 6 lyg magnetas traukiančių moterų įpročiai
Ar kada nors pastebėjote, kad yra tokių moterų, kurios itin lengvai užmezga santykius su vyrais? Netgi kai jos yra vienišos, per daug dėl to neišgyvena ir šalia jų greitai atsiranda naujų gerbėjų būrys. Kur slypi jų paslaptis?...

Skaityti daugiau

29.09.2023 laikas 08:32 Mokslininkai sukūrė dirbtinį intelektą, galintį aptikti nežemišką gyvybę
Mokslininkai sukūrė dirbtinio intelekto programą, kuri gali aptikti ateivių gyvybę fiziniuose mėginiuose, nors jie nėra tikri, kaip tiksliai ji veikia.

Skaityti daugiau