- 19.06.2023
- 0.0 Reitingas
- 740 Peržiūros
- Komentarai
Airijos vyriausybė pareiškė, kad ketina griežtai apriboti visų penkių milijonų piliečių laisvę "dėl bendrojo žmonijos gėrio".
Pasak Žaliųjų partijos pirmininkės Pauline O'Reilly, vyriausybė turi kovoti su žodžio laisve ir cenzūruoti vartotojus, kurie internete žiūri ne pagrindinį turinį.
Jos komentarai yra 2022 m. Baudžiamojo teisingumo (smurto ar neapykantos kurstymo ir neapykantos nusikaltimų) įstatymo projekto pristatymo dalis. Šiuo naujuoju įstatymu kriminalizuojamas "smurto ar neapykantos kurstymas" prieš asmenis, turinčius "saugomų savybių", taip pat "genocido, karo nusikaltimų, nusikaltimų žmoniškumui ir nusikaltimų taikai pateisinimas, neigimas ar šiurkštus menkinimas".
Zerohedge.com praneša: Žodžio laisvės ribojimas daugeliui kairiųjų tapo tikėjimo straipsniu. Esu rašęs apie savo (kaip užaugusio liberalioje, politiškai aktyvioje demokratų šeimoje Čikagoje) sielvartą stebint, kaip partija atsisako žodžio laisvės vertybių. Demokratų lyderiai dabar vienodai ragina cenzūruoti ir reguliuoti kalbą. Prezidentas J. Bidenas net apkaltino bendroves, kurios atsisako cenzūruoti priešingas nuomones socialinėje žiniasklaidoje, kad jos "žudo žmones". Kiti pasmerkė žodžio laisvę kaip "baltojo žmogaus maniją".
Judėjimas prieš laisvą žodį tapo atvirai orveliškas, kai teigiama, kad laisvė saugoma ribojant laisvę. Jis taip pat vartoja tokius terminus kaip dezinformacija, dezinformacija ir dezinformacija, kad užtušuotų savo pastangas nutildyti priešingos nuomonės šalininkus. Užuot vartoję "cenzūrą", jie kalba apie "turinio moderavimą".
Šią savaitę Airijoje šios pastangos buvo akivaizdžiai pademonstruotos priėmus teisės aktą, nukreiptą prieš žodžio laisvę.
Šią savaitę kalbėdama Airijos Senate (Seanad) Žaliųjų partijos pirmininkė Pauline O'Reilly pareiškė: "Kai apie tai pagalvoji, visi įstatymai ir teisės aktai yra susiję su laisvės ribojimu. Būtent tai mes čia ir darome. Mes ribojame laisvę, bet darome tai dėl bendrojo gėrio".
Tą pačią žinią skelbia ir Niujorko demokratai, raginantys riboti kalbą kaip demokratijos apsaugos būdą. Iš tiesų buvęs Klintono darbo ministras Robertas Reichas pareiškė, kad laisvas žodis yra "tironija".
O'Reilis patikino piliečius, kad laisvės atsisakymas nėra nieko naujo ar grėsmingo: "Visoje mūsų Konstitucijoje galima pastebėti, kad nors žmogus turi teises, jos yra ribojamos dėl bendrojo gėrio. Viskas turi būti subalansuota."
Pasak O'Reilio, ypač gąsdina tai, kokia žema riba, nuo kurios galima atsisakyti žodžio laisvės. Dabar atrodo, kad pakanka "gilaus diskomforto":
"Jei asmens požiūris į kitų žmonių tapatybę daro jų gyvenimą nesaugų ir neužtikrintą ir sukelia jiems tokį gilų diskomfortą, kad jie negali ramiai gyventi, mūsų, įstatymų leidėjų, darbas yra apriboti šias laisves dėl bendrojo gėrio."
Įdomu tai, kad O'Reilly pripažįsta, jog neapykantą kurstančios pažiūros nėra nieko naujo, tačiau atėjo laikas išvalyti tokius balsus: "Socialinė žiniasklaida pakurstė neapykantą, tačiau ji taip pat mums visiems parodė nešvarų, purviną neapykantos Airijos visuomenėje padugnių sluoksnį. Ši neapykanta egzistavo visada." Žinoma, ji ir dauguma nuspręs, kokios pažiūros kelia "gilų diskomfortą".
Tikėtina, kad Airijos teisės aktai bus atkartoti visame pasaulyje, jei žodžio laisvės bendruomenė nesugebės atsilaikyti prieš judėjimą prieš žodžio laisvę. Tai yra nesiliaujančio judėjimo Europoje, ypač Europos Sąjungoje, dalis, kuriuo siekiama atšaukti Vakarų laisvo žodžio vertybes, kadaise apibrėžusias šalis.
Aptarinėjome tokių veikėjų kaip Hillary Clinton pastangas pasitelkti Europos šalis, kad jos priverstų "Twitter" atkurti cenzūros taisykles. Negalėdami pasikliauti įmonių cenzūra ar įtikinti naudotojų pritarti cenzūrai, H. Clinton ir kiti griebiasi senos geros valstybinės cenzūros, netgi prašydami kitų šalių cenzūruoti Amerikos piliečių kalbą.
Airija dabar stovi ant laisvės bedugnės krašto. Airių pritarimas tokiems įstatymams yra gniuždančiai ironiškas. Frenkas Rajanas (Frank Ryan), kovojęs prieš sutartį, kalbėjo daugelio radikalų vardu, pareikšdamas, kad "kol turėsime kumščius ir batus, išdavikams nebus laisvo žodžio". Šios prieš Sutartį nusistačiusios jėgos atmetė požiūrį į žodžio laisvę, kuris ilgą laiką apibrėžė Vakarų tautas. Dabar Airija skelbia, kad "neapykantos skleidėjams nebus laisvo žodžio", ir prisiima teisę nustatyti, kas yra neapykantos skleidėjai, o kas ne.
Nepriklausomos naujienos Planet-Today.com
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau