Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Mistika » 2023 » Birželio » 21

Pentagono mistika ir paslaptys

Pentagonas, JAV gynybos departamento būstinė, įsikūrusi Arlingtono apygardoje netoli šalies sostinės, dažnai vadinamas paslaptinguoju penkiakampiu. Tai yra didžiausias pasaulyje biurų pastatas, priklausantis vienam savininkui, ir keturioliktas pagal patalpų plotą. Jo istoriją gaubia daugybė mistinių paslapčių, susijusių ne tik su karinėmis paslaptimis, bet ir su taisyklingo penkiakampio forma bei daugybe geometrinių ir skaitmeninių simbolių.

Pentagono mistika ir paslaptys

Formą įkvėpė vietovė

Idėja visus Gynybos ministerijos darbuotojus (t. y. 26 000 žmonių, kurie anksčiau dirbo 17 atskirų pastatų) įkurdinti viename pastate kilo 1940 metais, kai Antrasis pasaulinis karas jau buvo pačiame įkarštyje.

Keista, kad niekas nepagalvojo apie pagrindinį tokio projekto trūkumą, nes šalis vienu masiniu smūgiu galėjo netekti visos savo karinės vadovybės. Tačiau JAV prezidentas Franklinas Ruzveltas įsakė pradėti statybas. 

Architektai rado tinkamą vietą - žemės sklypą, kurį apibrėžė penki keliai, susikertantys beveik 108° kampu, t. y. sudarantys beveik klasikinį penkiakampį. Ši figūra nuo senovės laikoma mistine, nes jos penkios įstrižainės sudaro kitą taisyklingą penkiakampį ir taip toliau iki begalybės. Be to, penkiakampis, kurio kraštinės pratęstos iki susikirtimo taškų (taip nubrėžiame žvaigždę), yra pentagrama - ženklas, atsiradęs IV amžiuje prieš mūsų erą. Jis tarnavo kaip talismanas ir galios simbolis ir yra daugelio senovės valdovų, įskaitant Aleksandrą Makedonietį, antspauduose. 

Naujajam Gynybos ministerijos pastatui buvo pasirinkta vieta netoli garsiųjų Arlingtono kapinių, kuriose palaidoti karo didvyriai ir prezidentai. Franklinas Ruzveltas, pamatęs projektą, įsakė perkelti pastatą už pusės mylios, kad jis neužstotų Vašingtono vaizdo nuo Arlingtono kapinių. 

Astrologų pagalba

Atrodo, kad dabar galima buvo atsisakyti penkiakampio formos. Tačiau tai nebuvo padaryta. Be to, pentagramos mistiškumą papildė astrologiniai ženklai. 

Pastatą, dėl jo išvaizdos vadinamą Pentagonu (graikiškai - „penkiakampis“), suprojektavo amerikiečių architektas Džordžas Bergstromas (George Bergstrom), iš kariuomenės pusės statybas prižiūrėjo generolas Brehonas Somervelas (Brehon Somervell) ir pulkininkas (nuo 1942 m. - generolas) Leslis Grovesas (Leslie Groves). Jie nurodė, kad darbai turi būti pradėti 1941 metų rugsėjo 11 dieną ir baigti 1943 metų sausio 15 dieną - ne anksčiau ir ne vėliau. Datos buvo nustatytos remiantis tuo, kad statybos pradžios dieną karo planeta Marsas buvo Avino ženkle, o statybos užbaigimo dieną - Skorpiono ženkle, kuriame jis buvo pats galingiausias. 

Darbų grafiko buvo griežtai laikomasi. Istorinis faktas: po to, kai buvo pradėtas statyti Pentagono pastatas, Antrojo pasaulinio karo metu visos Amerikos kariuomenės vykdytos operacijos buvo sėkmingos. Negi astrologija padėjo? 

Pentagono mistika ir paslaptys

Savybės

Kiekvienos iš penkių pastato kraštinių ilgis yra 281 metras, o bendras perimetras - 1405 metrai. Penkių antžeminių aukštų plotas - 604 000 kvadratinių metrų, o koridorių ilgis - 28 kilometrai.

Antžeminėje dalyje yra 7 754 langai, 131 laiptai, 19 eskalatorių ir 13 liftų, taip pat 672 priešgaisriniai skydai ir 691 geriamojo vandens fontanėlis. 

Oficialiai po žeme yra dar du aukštai, tačiau nepriklausomi ekspertai teigia, kad jų yra net dešimt, o nuo pastato į įvairias puses driekias kelių kilometrų ilgio tuneliai. 

Ši statyba Amerikos mokesčių mokėtojams kainavo apie 83 milijonus dolerių (dabartiniu kursu tai būtų 300 milijonų). 

Dėl įstrižų koridorių, jungiančių penkiakampio viršūnes ir vedančių per vidinį kiemą, kiekvienas darbuotojas iš bet kurios pastato vietos į savo darbo vietą gali patekti per septynias minutes. 

Pastato vestibiulyje yra daugybė parduotuvių, įskaitant gėlių, konditerijos ir net juvelyrinių dirbinių parduotuves. Projektuojant statinį buvo atsižvelgta į tai, kad kariškių žmonos gali būti nepatenkintos dėl to, kad vyrai vėluoja grįžti iš darbo, todėl darbuotojai turi turėti galimybę į namus parnešti dovanų. 

Centrinėje vidinio kiemo dalyje įrengta kavinė, kuri taip pat yra penkiakampio formos. Ši vieta neoficialiai vadinama „Ground Zero“ („Sprogimo taškas“). Pasak legendos, Šaltojo karo metais sovietų karinė vadovybė manė, kad kavinė yra užmaskuotas įėjimas į pagrindinį požeminį bunkerį (šnipinėjimo palydovai užfiksavo įtartinai daug įeinančių ir išeinančių žmonių), todėl ji buvo pagrindinis branduolinio smūgio taikinys. 

Pentagono pastate yra 284 tualetai - dvigubai daugiau nei reikia. Iš pradžių, 1942 metais, buvo įrengti atskiri tualetai baltiesiems ir juoda-odžiams darbuotojams, tačiau vėliau prezidentas Franklinas Ruzveltas uždraudė šią segregaciją. 

Šiuo metu iš Pentagono pastato kasdien iškeliauja daugiau kaip 200 000 skambučių ir 40 000 elektroninių laiškų. Dėl nuolatinių įsilaužėlių atakų (iki 6000 per dieną! ) Gynybos departamento svetainė turi keletą veidrodinių kopijų, esančių skirtinguose serveriuose. 

Geometrijos ir aritmetikos mistika

Tyrimai (įskaitant darbuotojų psichologinius testus) parodė, kad Pentagono pastatas yra optimalus ergonominiu požiūriu, t. y. idealiai pritaikytas efektyviausiam darbuotojų darbui. Taip yra dėl taisyklingo penkiakampio savybių. Susikryžiavę įstrižainės koridoriai sudaro kitą tos pačios rūšies geometrinę figūrą, kuri savo ruožtu pasižymi tomis pačiomis savybėmis. Be to, kiekviename aukšte, abiejų kraštinių susikirtimo vietoje, patalpos taip pat yra penkiakampio formos. Šis pasikartojimas sukuria harmonijos jausmą, kuris padeda darbuotojams dirbti. 

Kadaise senovės graikų filosofas Platonas tobuliausią geometrinį kūną pavadino dodekaedru (briaunainiu, kurio visos dvylika sienelių yra penkiakampio formos), teigdamas, kad visata yra būtent tokios formos. Beje, šiuolaikiniai kosminiai tyrimai rodo, kad tai beveik tiesa, išskyrus tai, kad Visatos forma yra ne vienas, o begalinis dodekaedrų skaičius. 

Kai kurie alternatyvūs tyrėjai netgi kelia hipotezę, kad matoma Pentagono pastato dalis yra tik viena po žeme paslėpto dodekaedro sienelė. Žinoma, sunku tuo patikėti, tačiau pats JAV gynybos departamentas oficialiai nepaneigia šio teiginio.

Numerologai taip pat prisidėjo prie Pentagono paslapčių sprendimo. Apskaičiuota, kad pastatas buvo pastatytas per 491, dieną. Šį skaičių perskaičiavę į vienaženklį skaičių pagal Pitagoro metodą (4+9+1=14; 1+4=5), gausime pastato kraštinių skaičių. Pagal pitagoriečių mokymą skaičius 5 yra tobulo žmogaus simbolis, nes tai skaičių 2 ir 3 suma, išreiškianti moteriškąjį ir vyriškąjį pradus. Kitas derinys, sudarantis penketą, t. y. 4+1, reiškia materijos (skaičius 4) ir dvasios (skaičius 1) ryšį. Pitagoriečių mokykloje skaičius 5 buvo laikomas 1+4 suma ir buvo laikomas dvasios viršenybės prieš materiją skaičiumi. 

Senovės filosofams pentagrama (taisyklingas penkiakampis su prailgintomis iki susikirtimo įstrižainėmis) buvo harmonijos simbolis ir galėjo daryti įtaką aplinkiniam pasauliui. Šiuolaikinių numerologų skaičiavimais, mistinė tokio didžiulio pastato įtaka gali apimti visą planetą.

Pasikartojanti data

Pentagono pastato istorija neatsiejama nuo rugsėjo 11-osios datos. Būtent šią dieną 1941 metais buvo pradėta objekto statyba. 

Lygiai po 60 metų, 2001 metų rugsėjo 11 dieną, 9: 37 vietos laiku, savižudžių sprogdintojų grupės užgrobtas keleivinis lėktuvas „Boeing 757-200“ įsirėžė į kairįjį pastato sparną, kuriame buvo įsikūrusi JAV karinio jūrų laivyno būstinė. Tragedijos aukomis tapo 125 gynybos institucijų darbuotojai ir 64 lėktuvo keleiviai. 

Tiesa, JAV yra daug žmonių, kurie abejoja, ar tai iš tiesų buvo teroristų išpuolis, nes pastatui padaryta per menka žala, o lėktuvo nuolaužų, kurios, kaip teigiama, visiškai sudegė gaisro metu, nerasta. Žurnalistai iškėlė prielaidą, kad į objektą dėl tam tikrų priežasčių pataikė „Tomahawk" raketa be branduolinės kovinės galvutės. Tačiau vargu ar JAV gynybos departamentas kada nors atskleis šią paslaptį. 

Po metų, 2002 metų rugsėjo 11 dieną, restauruotame sparne buvo atidengtas paminklas aukoms ir nedidelė vidaus koplyčia. Be to, prie pastato esančiame parke buvo pastatyti 184 atminimo suoliukai (tiek žmonių žuvo, neskaitant lėktuve buvusių teroristų). 

Kai kurie tyrėjai teigia, kad ateityje bus dar du įvykiai, susiję su rugsėjo 11-osios data ir JAV gynybos žinybos pastatu. Tada jų bus penki - ir galima sakyti, kad penkiakampio magija vėl bus pasireiškusi. 

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
26.08.2018 laikas 17:15 Receptai Vaistažolių mišiniai esant sąnarių skausmams
Sanarių skausmai liaudies medicinoje, Vaistažolių mišiniai esant sąnarių skausmams, receptai nuo sąnarių skausmo, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis uogomi...

Skaityti daugiau

11.11.2019 laikas 23:09 Receptai Traškūs šokoladiniai pyragėliai su zefyrais ir riešutų sviestu

Garų vonelėje juodąjį šokoladą ištirpdykite su sviestu. Į tirpinį berkite tirpios kavos miltelius, cukrų ir maišykite, kol masė atvės. Į dubenį su atvėsusiu šokoladu įmuškite kiaušinį, supilkite vanilės ekstraktą, kakavos milte...

Skaityti daugiau

04.07.2019 laikas 18:12 Receptai Kiaulienos kotletai su grikiais
Gaminame. Kiaulienos kotletai su grikiais. Kotletai patiekiami su bulvių koše arba virtomis bulvėmis ir mėgstamomis salotomis. Skanaus!

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.11.2024 laikas 08:16 Varnalėšų lapai: nauda, vartojimas ir atsargumo priemonės
Varnalėšos yra gerai žinomos dėl savo šaknų gydomųjų savybių, tačiau daugelis žmonių nežino, kad ir varnalėšų lapai gali pasiūlyti daugybę naudos sveikatai. Šiame straipsnyje išnagrinėsime, kaip šie lapai gali prisidėti prie jūsų gerovės, jų teikiama...

Skaityti daugiau

21.11.2024 laikas 08:00 Žemas kraujospūdis (hipotenzija): priežastys, simptomai ir gydymas
Žemas kraujospūdis, arba hipotenzija, dažnai yra ignoruojama sveikatos problema, tačiau ji gali turėti rimtų pasekmių. Nors dauguma žmonių žino apie aukšto kraujospūdžio pavojus, apie žemą kraujospūdį žinoma gerokai mažiau. Šiame straipsnyje išnagrin...

Skaityti daugiau

21.11.2024 laikas 07:44 Kaip greitai užmigti po naktinio prabudimo: patarimai
Naktinis prabudimas gali būti nemalonus ir varginantis, ypač jei po to sunkiai užmigsite. Daugelis žmonių patiria šią problemą, tačiau yra efektyvių būdų, kaip greitai ir neskausmingai grįžti į miegą. Gydytojas Michfelis Bruce'as pristato paprastus, ...

Skaityti daugiau

20.11.2024 laikas 21:36 Neįsižeiskite ant vaikų: tylos reikšmė ir tėvų palaikymas
Šiuolaikiniame pasaulyje, kai vaikai dažnai užimti savo reikalais, tėvams gali kilti klausimų, kodėl jų vaikai nebekontaktuoja taip dažnai, kaip anksčiau. Tačiau tylos užkulisiuose gali slypėti ne abejingumas, o gili emocinė dinamika. Šiame straipsny...

Skaityti daugiau

20.11.2024 laikas 13:57 Česnako nauda ir žala širdies sveikatai: kokias savybes žinoti?
Širdies ir kraujagyslių ligos išlieka viena iš pagrindinių suaugusiųjų mirties priežasčių, ypač Jungtinėse Amerikos Valstijose. Rūpindamiesi savo širdies sveikata, galime pasiekti puikių rezultatų, pasitelkdami ne tik subalansuotą mitybą ir fizinį ak...

Skaityti daugiau