Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Pasaulis » 2023 » Liepos » 23

Escobaras: Neokonai nori karo su Kinija

Escobaras: Neokonai nori karo su Kinija

Tai buvo amžiams prilygstanti fotosesija: akivaizdžiai gerai nusiteikęs prezidentas Xi Jinpingas (Xi Jinping) Pekine priėmė šimtametį "seną Kinijos draugą" Henry Kissingerį (Henry Kissinger).

Dėl kruopštaus kinų dėmesio protokolui jie susitiko Diaoyutai valstybinių svečių namų 5-ojoje viloje - būtent ten, kur 1971 m. Kissingeris pirmą kartą asmeniškai susitiko su Zhou Enlai, ruošdamasis 1972 m. Nixono vizitui į Kiniją.

Saga "Ponas Kisindžeris vyksta į Pekiną" buvo "neoficialus", individualus bandymas bandyti pataisyti vis labiau pašlijusius Kinijos ir Amerikos santykius. Jis neatstovavo dabartinei Amerikos administracijai.

Štai čia ir yra problema.

Visi, kas susiję su geopolitika, žino legendinę Kisindžerio formuluotę: Būti JAV priešu yra pavojinga, būti JAV draugu - pražūtinga. Istorijoje gausu pavyzdžių - nuo Japonijos ir Pietų Korėjos iki Vokietijos, Prancūzijos ir Ukrainos.

Kaip privačiai teigė nemažai Kinijos mokslininkų, jei norima išlaikyti protą ir "gerbti šio šimtamečio diplomato išmintį", Xi ir Politbiuras turėtų išlaikyti tokius Kinijos ir JAV santykius, kokie jie yra: "lediniai".

Galų gale, samprotauja jie, būti JAV priešu yra pavojinga, bet tokiai suvereniai civilizacinei valstybei, kaip Kinija tai įmanoma. Taigi Pekinas turėtų išlaikyti "garbingą ir mažiau pavojingą statusą" būti JAV priešu.

Pasaulis Vašingtono akimis

Tai, kas iš tikrųjų vyksta dabartinės JAV administracijos užkulisiuose, atspindėjo ne aukšto lygio Kisindžerio taikos iniciatyva, o itin kovingas Edvardas Lutvakas (Edward Luttwak).

Aštuoniasdešimtmetis E. Lutvakas gal ir neturi tokios akivaizdžios įtakos kaip Kisindžeris, tačiau kaip užkulisių strategas jis daugiau kaip penkis dešimtmečius patarinėja Pentagonui įvairiais klausimais. Pavyzdžiui, jo knyga apie Bizantijos imperijos strategiją, kurioje gausiai remiamasi geriausiais Italijos ir Didžiosios Britanijos šaltiniais, yra klasika.

Lutvakas, apgaulės meistras, atskleidžia vertingų grynuolių, susijusių su dabartinių Vašingtono žingsnių kontekstualizavimu. Tai prasideda nuo jo teiginio, kad JAV, kurioms atstovauja Bideno komanda, nekantrauja sudaryti sandorį su Rusija.

Tai paaiškina, kodėl CŽV vadovas Viljamas Bernsas (William Burns), iš tikrųjų gabus diplomatas, paskambino savo kolegai, SVR (Rusijos užsienio žvalgybos) vadovui Sergejui Naryškinui (Sergey Naryshkin), kad šis tarsi išlygintų padėtį, "nes jums reikia rūpintis kažkuo kitu, kas yra labiau neribota".

Tai, kas "neribota", Špenglerio šmaikščiai pavaizduota Luttwako, yra Xi Jinpingo siekis "ruoštis karui". O jei kiltų karas, Lutvakas teigia, kad "žinoma" Kinija pralaimėtų. Tai sutampa su didžiausiu Strauso neokonų psichozių už Beltway'aus iliuzija.

Atrodo, kad Lutvakas nesupranta Kinijos siekio apsirūpinti maistu savarankiškai: jis tai kvalifikuoja kaip grėsmę. Tas pats pasakytina ir apie Xi, kuris naudoja "labai pavojingą" sąvoką - "kinų tautos atjauninimą": tai "Mussolini dalykai", sako Lutvakas. "Turi būti karas, kad Kinija atjaunėtų".

"Atjauninimo" sąvoka - iš tikrųjų geriau verčiama kaip "atgimimas" - Kinijos sluoksniuose skamba bent jau nuo Čingų dinastijos nuvertimo 1911 metais. Ją sugalvojo ne Xi. Kinų mokslininkai pažymi, kad jei pamatytumėte į Taivaną atvykstančius JAV karius kaip "patarėjus", tikriausiai taip pat ruoštumėtės kovai.

Tačiau Lutvakui skirta misija: "Tai ne Amerika, ne Europa, ne Ukraina, ne Rusija. Čia kalbama apie "vienintelį diktatorių". Nėra jokios Kinijos. Yra tik Xi Jinpingas", - tvirtino jis.

Ir Luttwakas patvirtina, kad ES Josepas "Sodas prieš džiungles" Borrellas ir Europos Komisijos dominantė Ursula von der Leyen visiškai palaiko jo viziją.

Vos keliais žodžiais Lutvakas iš tikrųjų išduoda visą žaidimą: "Rusijos Federacija tokia, kokia ji yra, nėra pakankamai stipri, kad sulaikytų Kiniją tiek, kiek mes norėtume".

Taigi Bideno kombinacijos posūkis "įšaldyti" konfliktą Donbase ir pakeisti temą. Juk "jei tai [Kinija] yra grėsmė, juk nenorite, kad Rusija subyrėtų", - samprotavo Lutvakas.

Tiek daug apie Kissingerio "diplomatiją".

Paskelbkime "moralinę pergalę" ir bėkime tolyn

Kalbant apie Rusiją, Kissingerio ir Lutvako konfrontacija atskleidžia esminius plyšius, nes imperija susiduria su egzistenciniu konfliktu, kokio niekada nebuvo netolimoje praeityje.

Jau vyksta laipsniškas, masinis posūkis aukštyn kojomis - ar bent jau posūkio aukštyn kojomis regimybė. JAV didžioji žiniasklaida bus visiškai už šį posūkį. Ir naivios masės seks paskui ją. Lutvakas jau dabar išsako savo giliausią darbotvarkę: tikrasis karas vyksta su Kinija, o Kinija "pralaimės".

Atrodo, kad bent jau kai kurie ne ne neokonų veikėjai aplink Bideno kombinaciją - tokie kaip Burnsas - suprato didžiulę imperijos strateginę klaidą, kai ji viešai įsipareigojo Kijevo vardu pradėti amžiną hibridinį ir kitokį karą prieš Rusiją.

Tai iš esmės reikštų, kad Vašingtonas negali tiesiog pasitraukti, kaip tai padarė Vietname ir Afganistane. Vis dėlto hegemonai naudojasi privilegija pasitraukti: juk jie vykdo suverenitetą, o ne jų vasalai. Europos vasalai bus palikti pūti. Įsivaizduokite, kad tos Baltijos šalių čihuahuos pačios paskelbia karą Rusijai ir Kinijai.

Lutvako patvirtinta išeitis reiškia, kad Vašingtonas paskelbs kažkokią "moralinę pergalę" Ukrainoje - kurią ir taip jau kontroliuoja "BlackRock" - ir tada perkels ginklus į Kiniją.

Tačiau net ir tai nebus lengvas pasivaikščiojimas, nes Kinija ir netrukus išsiplėsiančios BRICS+ šalys jau puola imperijos pagrindą - dolerio hegemoniją. Be jo JAV pačios turės finansuoti karą su Kinija.

Kinų mokslininkai, be užrašų ir naudodamiesi savo tūkstantmečių senumo analitine patirtimi, pastebi, kad tai gali būti paskutinė Imperijos klaida per visą jos trumpą istoriją.

Kaip apibendrino vienas iš jų, "imperija suklydo dėl egzistencinio karo ir todėl tai yra paskutinis imperijos karas. Kai ateis pabaiga, imperija, kaip įprasta, meluos ir skelbs pergalę, bet visi kiti žinos tiesą, ypač vasalai".

Ir tai mus atveda prie buvusio patarėjo nacionalinio saugumo klausimais Zbignievo "Didžiosios šachmatų lentos" Bžezinskio (Zbigniew "Grand Chessboard" Brzezinski) posūkio 180 laipsnių kampu prieš pat mirtį, šiandien jį sulygindamas su Kisindžeriu, o ne su Liutvaku.

"Didžiojoje šachmatų lentoje", išleistoje 1997 m., dar prieš rugsėjo 11-osios erą, buvo teigiama, kad JAV turėtų valdyti bet kurį Eurazijoje kylantį lygiavertį konkurentą. Brzezinskis nesulaukė savo didžiausio košmaro - Rusijos ir Kinijos strateginės partnerystės - gyvo įsikūnijimo. Tačiau jau prieš septynerius metus - praėjus dvejiems metams po Maidano Kijeve - jis bent jau suprato, kad būtina "pertvarkyti pasaulinę galios architektūrą".

"Taisyklėmis grindžiamos tarptautinės tvarkos" griovimas

Esminis skirtumas šiandien, palyginti su tuo, kas buvo prieš septynerius metus, yra tas, kad JAV nesugeba, pasak Brzezinskio, "imtis iniciatyvos pertvarkyti pasaulinę galios architektūrą taip, kad smurtą (...) būtų galima suvaldyti nesugriaunant pasaulinės tvarkos".

Būtent Rusijos ir Kinijos strateginė partnerystė imasi iniciatyvos - po jos seka pasaulinė dauguma - suvaldyti ir galiausiai sugriauti hegemoninę "taisyklėmis grindžiamą tarptautinę tvarką".

Kaip apibendrino nepakeičiamasis Maiklas Hadsonas (Michael Hudson), svarbiausias klausimas šiuo įkaitusiu momentu yra toks: "Ar ekonominė nauda ir efektyvumas lems pasaulio prekybą, modelius ir investicijas, ar poindustrinės JAV ir NATO ekonomikos pasirinks galų gale atrodyti kaip sparčiai depopuliuojančios ir deindustrializuojančios posovietinės Ukraina ir Baltijos šalys arba Anglija."

Taigi ar šlapias sapnas apie karą su Kinija pakeis šiuos geopolitinius ir geoekonominius imperatyvus? Duokite mums -Fucidido - pertrauką.

Tikrasis karas jau vyksta, bet tikrai ne tas, kurį įvardijo Kisindžeris, Bžezinskis, o juo labiau ne Liutvakas ir įvairūs JAV neokonai.

Maiklas Hadsonas (Michael Hudson) dar kartą apibendrino: kalbant apie ekonomiką, JAV ir ES "strateginė saviizoliacijos nuo likusio pasaulio klaida yra tokia didžiulė, tokia visiška, kad jos padariniai prilygsta pasauliniam karui".

 Autorius Pepe Escobar,

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
04.01.2018 laikas 10:18 Receptai Baltymų kaukė
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: riebios veido odos. Ingredientai: Baltymas, Citrinų sulčių.

Skaityti daugiau

24.09.2018 laikas 07:45 Receptai Vaistažolių mišiniai nuo ausų uždegimų
Ausų uždegimas liaudies medicinoje, Vaistažolių mišiniai nuo ausų uždegimų, Ausų uždegimas, ausys, ausų gydymas, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis uogomis...

Skaityti daugiau

14.11.2017 laikas 13:25 Receptai Svogūnas nuo kosulio
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Kosulys. Ingredientai: svogūnas, pienas.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.01.2025 laikas 22:10 Astrofizikai mano, kad Žemė paėmė Mėnulį iš kitos planetos
Tradiciškai manoma, kad Mėnulis atsirado po didelio susidūrimo su Žeme, tačiau naujas tyrimas, atliktas Pensilvanijos universiteto mokslininkų, siūlo alternatyvų požiūrį. Jie teigia, kad Mėnulis galėjo kilti iš kitos Saulės sistemos vietos ir vėliau ...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 21:55 Gyvenamos planetos galėjo atsirasti anksčiau nei galaktikos, mano mokslininkai
Ilgą laiką astronomai buvo įsitikinę, kad galaktikos atsirado prieš formuojantis planetoms. Tačiau naujausi tyrimai, vadovaujami Danielio Valeno iš Portsmuto universiteto, atskleidžia, kad gyvybės galimybės galėjo egzistuoti ankstyvosios Visatos stad...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 07:29 Dukra ištekėjo už vyro, kuris ją tempia žemyn ir manipuliuoja ja, kaip jam patinka
Jaunos šeimos gyvenimas su tėvais gali atrodyti kaip patogus sprendimas, tačiau tai dažnai atneša nesusipratimų ir įtampų. Šiame straipsnyje nagrinėsime iššūkius, su kuriais susiduria poros, kai tėvai nori padėti, o jaunųjų šeimos nariai nesuvokia, k...

Skaityti daugiau

20.01.2025 laikas 07:40 Mano vyro tėvai nenorėjo mums padėti įsigyti butą, tačiau patys nusipirko naują automobilį

Šeimos dinamikos dažnai yra sudėtingos, ypač kai kalbama apie finansinę paramą. Mano vyro tėvai, nors ir gyvenantys gerai, atsisako padėti mums nusipirkti nuosavą būstą. Tai sukėlė daug klausimų ir iššūkių mūsų santykiuose. Šiame straipsnyje pasid...

Skaityti daugiau

20.01.2025 laikas 07:14 Senovės kinų horoskopas: stichijų įtaka jūsų charakteriui
Senovės kinų horoskopas, pasiremiantis penkiomis stichijomis – ugnimi, vandeniu, žeme, medžiu ir metalas – siūlo unikalų požiūrį į asmenybės bruožus ir likimo iššūkius. Šiame straipsnyje sužinosite, kaip gimimo metų paskutinis skaičius gali atskleist...

Skaityti daugiau