- 19.09.2023
- 0.0 Reitingas
- 384 Peržiūrų
- Komentarai
Nedaug moterų nusprendžia tapti motinomis po keturiasdešimties. O tos, kurios tampa mamomis sulaukusios tokio amžiaus, svarsto, iš kur semtis jėgų? Neužtenka veiklos ir išteklių, kad suteiktų vaikui viską, ko reikia, ir neprarastų savęs.
Kiekviena mamos diena primena ankstesnę. Trumpai tariant, tai daug kasdienybės. Ir lyg ir norisi po 40-ies atsipalaiduoti ir ramiai pasėdėti prie židinio, bet Dievas davė dar vieną kūdikį. Ir ką daryti? Ką daryti, kai nesinori nieko daryti ir rankos nusvyra?
Iš kur semtis jėgų būti gera mama?
Vienu metu ateina suvokimas, ir tu nebenori švaistyti savo gyvenimo energijos. O aš, tiesą sakant, tos energijos neturiu. Vyresni vaikai nelabai padeda. Vyras visada užsiėmęs. O vargšė moteris nežino, ką daryti. Ji stengiasi, kad svarbiausiems dalykams užtektų energijos.
Mūsų svetainės redakcija parengė jums keletą patarimų. Jie padės jums pertvarkyti gyvenimą ir susiorganizuoti save taip, kad ir vėliau motinystė teiktų džiaugsmą. Jei teisingai susidėliosite prioritetus, gyvenimas nušvis naujomis spalvomis ir pradėsite jį suvokti visiškai kitaip.
Patarimai toms, kurios nusprendė tapti mama po 40 metų.
1. Mažiau nervinkitės.
Emocinė pusiausvyra ir sveikata - pagrindų pagrindas. Jei būsite prislėgtos būsenos, negalėsite rasti jėgų vaikui. Kai jaučiate susierzinimą ar apmaudą, pasistenkite išsiaiškinti priežastį ir ją pašalinti. Jei negalite jos ištaisyti, kam jaudintis? Daugelis dalykų gyvenime visai neverti mūsų nervų.
2. Perduokite įgaliojimus.
Nebūkite Julijumi Cezariu. Negalite vienas susitvarkyti su visomis savo pareigomis. Turite pilną teisę prašyti vyro ir vyresnių vaikų pagalbos. Ir nesigailėkite jų! Tai nereiškia, kad turite mesti visas savo pareigas. Tačiau nieko baisaus nenutiks, jei jūsų vyras išeis pasivaikščioti su vaiku, vaikai tvarkysis, o jūs pailsėsite. Vyras neturi laisvo laiko? Tada ieškokite auklės, nes taip iki perdegimo netoli.
3. Jokių konfliktų.
Ginčytinų situacijų kyla tomis akimirkomis, kai tenka ginti savo poziciją. Ar jums tikrai svarbu įrodyti, kad esate teisus ar neteisus? Pasistenkite sumažinti ginčų skaičių, kad neišprovokuotumėte konfliktų. Niekas nesako, kad neturėtumėte ginti savo ribų, tačiau geriau nesiginčyti be reikalo.
4. Darykite dalykus, kurie jums teikia malonumą.
Na, ir atvirkščiai - nešvaistykite laiko tam, kas nesuteikia jums teigiamų emocijų. Tai raktas į psichinę harmoniją ir pusiausvyrą. Venkite konfliktų, nepersitempkite ir nebendraukite su toksiškais žmonėmis. Ir patikėkite manimi: jausitės daug geriau. Bus ir nuotaikos, ir jėgų, ir gyvybingumo.
5. Susitvarkykite su tuo, kas jus vargina, ir atleiskite.
Jums nereikia laikyti nuoskaudų ir rūpesčių. Jei reikia, pasikalbėkite apie tai. Kartais žmogui tereikia pasikalbėti apie tai, kas jį vargina, ir jam iškart pasidaro lengviau. Nereikia likti su savo problemomis ir rūpesčiais vienam. Jei paprasti pokalbiai iš širdies į širdį nepadeda, geriau pasikonsultuoti su psichologu. Apskritai bet kokiu atveju reikia atsikratyti to, kas jus traukia žemyn.
Patarimas
Neatidėliokite svarbių sprendimų "vėlesniam laikui". Leiskite sau pailsėti ir tinginiauti. Kad įgautumėte jėgų, pakeiskite aplinką. Atostogos buvo sugalvotos ne veltui. Jų reikia ir mamoms.
Ir svarbiausia: nespauskite savęs. Kad paskui negalvotumėte, iš kur semtis jėgų, pasistenkite atkreipti dėmesį į tai, kas iš tiesų svarbu. Nepersistenkite sau ir klausykite savo širdies.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau