- 17.11.2023
- 0.0 Reitingas
- 654 Peržiūrų
- Komentarai
Karas kaip karas - narcizo gailėti nereikėtų ...
Raktą į narcisistinio asmenybės sutrikimo supratimą galima rasti susiformavusiame klaidingu savivaizdžiu pagrįstame savęs vertinime. Dėl šios priežasties jie pernelyg idealizuoja savo fantazijų vaizdinį, kuris apsaugo jų realybę. iš esmės tai yra gynybinė narciziškos savimonės reakcija į tikrovės keliamą grėsmę, dėl kurios jie supranta, kad gyvena iliuzijoje, o tai sukelia pažeminimo jausmą ir gali sukelti tikrą narcizišką krizę.
1. Taktika - ignoruoti idealizuotą vaizdą
Narcizas laiko save nepajudinamu, pranašesniu už kitus, protingiausia ir patraukliausia būtybe. Todėl, numetęs šią krištolinę dekanteriją su trenksmu - sudūžta. Narcizo įsivaizdavimas apie save kaip svarbiausią visatos centrą, gundantį ir patraukliausią sudūžta.
Jūs paprasčiausiai nustojate teikti jiems tą grįžtamąjį ryšį ir palaikyti jų iliuziją - nustojate juos sekti, neatsakote į jų skambučius ir ignoruojate jų žinutes. Taip aiškiai parodote, kad jie nebedaro įspūdžio ir jums jų visai nebereikia. Parodote jiems, kokie jie nereikšmingi.
Ir tai narcizui yra stipriausia trauma - būtent taip vaikystėje elgėsi "mirusi motina". Narcizai niekada nebūna pasiruošę tokiai prievartai - tai žemas smūgis.
2. Taktika - sugriauti lūkesčius
Narcizas turi nusistovėjusią nuomonę apie jus - sugriaukite ją. Narcizai yra labai nelankstūs, užsispyrę, turintys nelankstų požiūrį į pasaulį. Jūs esate to nusistovėjusio vaizdo dalis.
Narcizai nemato jūsų kaip atskiro asmens. Narcizų pasaulyje yra tik vienas gyvas žmogus - jie patys; visa kita yra jų vidinio narciziško teatro dekoracijos, o jūs esate tik rekvizitas.
Turėdami nemažai laiko, pastebėsite šį požiūrį, prieštaraujantį tikrajam jums. Jis pasiekia tokį lygį, kai jie pradeda kurti jūsų skonį ir priskirti jums mintis, kurių niekada nemanėte ir neišsakėte.
Pradedate suvokti, kad jie žiūri į jus, bet jūsų nemato - jūs neegzistuojate, esate tik skudurinė lėlė, kalbanti narcizo balsu jo vidinėje narciziškoje reprezentacijoje. Taigi jie turi netikrąjį "aš", kuris saugo juos nuo aplinkinio pasaulio, bet kartu jie turi iliuzinį vaizdą apie jus kaip savo intymųjį partnerį, sutuoktinį, vaiką ar tėvą, ir tai yra pramanas.
Taigi, kai parodote, kad jie yra iliuzionistai, elgdamiesi ne pagal jų griežtą, supaprastintą, fiksuotą požiūrį į jus - tai taip pat gali sukelti narcizišką mortifikaciją - pažeminimą.
! Atminkite, kad šis vaiko spalvotais pieštukais nupieštas statiškas jūsų įvaizdis - tai jaunesnio nei dvejų metų vaiko iliuzinė pasaulėžiūra. Taigi šie vaizdiniai yra labai stereotipiniai ir panašūs daugumai narcizų, ir tai gana karikatūriška.
3 Taktika - sugriauti narcizo planą
Tai yra veidrodinė taktika. Jei dar nebuvote nuvertintas, tai būtinai būsite. Tad kam to laukti, jei galite tai padaryti dabar! Pirmasis suduokite šį labai žiaurų smūgį - įvertinkite savo narcizo bandymų siekti didybės, grožio ir intelekto karikatūriškumą.
Visų narcizų taktika yra trys pagrindiniai žingsniai: idealizuoti, nuvertinti, perdirbti. Jokių variantų - kitaip tai ne narcisizmas. Taigi galutinis tikslas visada bus šalinimas - būsite išmesti, nes esate nereikalingi. Ir jums bus nepaprastai skaudu. Tad kodėl turėtume gailėtis narcizo?! Karo metu, kaip ir kare!
Narcisizmas yra labai vaikiškas ir labai jautrus asmenybės sutrikimas. Šis sutrikimas nėra itin protingas, išmintingas ar gerai mokantis bendrauti su žmonėmis, todėl jis yra neadaptyvus ir dėl jo kyla tiek daug problemų, tačiau jie tikrai labai gerai moka metakomunikuoti.
Metakomunikacija - tai ne tiek tai, ką sakote, kiek tai, kaip tai sakote, t. y. balso tonas, registras, garsumas, kūno kalba, veido mikromimikrija. Taigi, jei iš tikrųjų juos nuvertinsite - tai turės įtakos jūsų bendravimui.
Čia svarbu suprasti, kad nuvertinimas - tai pažeminimas ir savivertės sumažinimas, o ne meilė prieš meilę, pasireiškianti neapykanta, žiauriu atmetimu, noru žudyti, pasiutusiu pykčiu, - visa tai tik paskatins juos jaustis gerai, nes suteikia jiems išteklių.
Tačiau jei balsu, veido išraiška, gestais parodysite jiems jų menkumą, kad jie nėra tokie protingi, kaip įsivaizduoja, mažai ką išmano, yra nevykėliai, - čia net nereikia išgalvoti, nes tai tiesa tikrovėje.
Viskas, kas daro narcizą nereikšmingą, veda prie jo sumenkėjimo - jo netikrasis "aš" netenka energijos, jis puola į paniką, nes galvoja, kad miršta, nes viskas, ką jis turi, yra netikrasis iliuzinis "aš".
4. Taktika - nurodykite jų klaidas
Labai paprasta - nurodykite visas jų klaidas, išsakykite jas, hiperbolizuokite viską, kur jie klysta. Narcizai paprastai būna visažiniai ir turi iliuziją, kad jie visada teisūs - sugriaukite šią iliuziją. Narcizui tai taip pat gana skausminga, tačiau jūs ginate savo gyvenimą, todėl turite pilną teisę tai daryti.
Pati mintis, kad jie gali klysti, meta iššūkį netikrajam "aš" ir sukelia narcizišką sumenkėjimą. Tačiau būkite pasirengę audringai agresyviai reakcijai - tai pagrindinis ženklas, kad pataikėte į jų skaudžią vietą.
5. Taktika yra pilkasis akmuo
Ši strategija tiesiogiai išjungia narcizo netikrąjį "aš". Jei norite tiesiogiai paveikti narcizo netikrąjį "aš", sumažinti jo galią, turite nustoti jį energizuoti.
Tai nereiškia, kad nuo garbinimo, šlovinimo ir pagarbos pereisite prie grubumo, pasibjaurėjimo, nepagarbos ir paniekos. Tai kur kas paprasčiau ir ekologiškiau - tiesiog išjunkite bet kokią emociją. Atsisakote bet kokio emocinio turinio - tai gerai žinoma ir labai veiksminga "pilkojo akmens" taktika.
Narcizai yra linkę į mini pasirodymus, kaip standup komikas, tik su kalbomis apie savo mėgstamą "aš" - jūs į tai reaguojate visiškai abejingai. Kai reaguojate susijaudinę, kai maldaujate pasigailėti, kai verkiate, kai piktinatės, kai grasinate jiems skaudžiomis pasekmėmis, kai visa tai jus sukrečia - tai yra emocinis turinys, kurio reikia narcizui.
6. Taktika - toliau gyventi savo gyvenimą
Tai dar žalesnė ir sveikesnė strategija, kai pradedate gyventi savo gyvenimą. Bet kokiuose traumuojančiuose santykiuose yra pavojinga tendencija prarasti save kaip asmenybę - jums plaunamos smegenys.
Jums taip išplaunamos smegenys, kad tampate panašus į saulėgrąžą, kuri vis atsisuka paskui saulę. Taigi išgyvenate regresiją ir grįžtate į vaikišką būseną, kai visada turėjote prieš akis tėvus, nes jie yra reikšmingumo šaltinis ir atsakingi už jūsų išlikimą.
Tai tikslinga smegenų plovimo technika, kuria siekiama sugriauti jūsų Ego ribas ir pakeisti jį vidiniu narcizo balsu. Norint atsikratyti smegenų plovimo, reikia padirbėti su savimi ir įdėti šiek tiek pastangų, todėl visada geriausia kreiptis pagalbos į psichologą.
Net jei jau seniai nebendraujate su narcizu - jo balsas vis tiek valdo jūsų elgesį ir gyvenimą. Jei su juo nebus dirbama, vėliau jis turės įtakos visam likusiam jūsų gyvenimui. Tai pati ekologiškiausia rekomendacija, bet ir sunkiausiai įgyvendinama - iš asmeninės patirties galiu pasakyti, kad be išorinės pagalbos tai padaryti sunku.
Priimkite savo gyvenimą be išorinės įtakos - net jei ji nesusijusi su narcizu.
7. Taktika - suaugusiųjų ir individuali
Tai pats galingiausias ir sveikiausias dalykas, kurį galite padaryti savo gyvenime. Kai narcizas ilgą laiką plovė jums smegenis, nusileisite iki jo narciziško, vaikiško mąstymo lygio.
Ir jūs būsite tokie: "O, jie pavogė iš manęs mano mėgstamiausią žaislą, sulaužė jį, dabar aš turiu pavogti iš jų žaislus, du žaislus, tris žaislus ir juos sulaužyti". Iš tikrųjų - tai ne jūsų mintys, tai narcizo, esančio jumyse, mintys. Jei jums kyla keršto troškimas - tai ne jūs, nebent, žinoma, pats esate narcizas.
Kas gali būti priešinga norui atkeršyti ir parodyti, kad esate didesnis ir geresnis už jį? Tai neturi prasmės. Viskas, ką jums reikia daryti, tai tapti suaugusiu žmogumi, didinti savo sąmoningumą, individualizuoti save ir išnaudoti tai kaip galimybę savo gyvenime jau dabar tapti emociškai brandesne asmenybe.
Būtent ši krizė suteikia naujų galimybių tapti tuo, kuo norite būti - tapti emociškai brandžiu, suvokiančiu save, savo galimybes ir savo vietą pasaulyje. Narcizą tai visiškai išves iš proto, bet jei esate tikrai brandus žmogus, būsite tam abejingi.
Kai atrasite save ir savo gyvenimą, nustosite reaguoti į kitų požiūrį, ir narcizas jums taps tik epizodu jūsų gyvenime, nesukeliančiu jokios emocinės reakcijos - iš viso jokio žodžio, išskyrus tam tikrą gailestį žmogui, uždarytam savo paties kalėjime, iš kurio nėra išėjimo.
Įdomiausia tai, kad po to visi (beveik parašiau "vampyrai"), visi žmonės, turintys asmenybės sutrikimų, jūsų vengs, jie jūsų bijos taip, kaip saulės šviesos bijo tie patys vampyrai, jie vengs su jumis bendrauti - tai iš asmeninės ir mano klientų patirties.
Taip, narcizui tai gali būti didžiausia trauma, bet ar mums tai dabar svarbu?
Ernestas Hemingvėjus yra pasakęs, kad mes visi esame sulaužyti, ir būtent sulaužymo vietose esame stipriausi.
Iliustracija: pexels.com
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau