Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Sveikatos Patarimai | Liaudies Medicina » 2023 » Gruodžio » 17

Temperatūra be simptomų. 37 laipsnių temperatūra - aukšta ar normali?

Temperatūra be simptomų. 37 laipsnių temperatūra - aukšta ar normali?

Pakilusi iki 38 °C kūno temperatūra gali perspėti apie įvairius žmogaus organizme vykstančius patologinius procesus. Kai kūno temperatūra pakilusi iki 38 °C, bet nejaučiate jokių simptomų, verta sunerimti. Ką daryti tokiu atveju? Pakilusi kūno temperatūra dažnai perspėja apie peršalimo ligas, tačiau tai ne vienintelė priežastis. Ypač sudėtinga būna tada, kai, pakilus aukštai kūno temperatūrai, jokių negalavimų nejaučiama, nes tuomet jos priežastis nustatyti būna žymiai sunkiau.

KOKIA TURI BŪTI NORMALI KŪNO TEMPERATŪRA? 

Suaugusių žmonių kūno temperatūra nėra stabilus rodiklis, nes per parą ji gali svyruoti 1 °C nuo 36, 4 °C iki 37, 4 °C. 

Maksimaliai kūno temperatūra pakyla tarp 17 ir 20 valandos, o minimaliai sumažėja - apie 4-6 valandą ryto. 

Taip pat kūno temperatūra pakyla dirbant sunkų fizinį darbą, sportuojant, susijaudinus, patyrus emocinį stresą. Tačiau tokiu atveju kūno temperatūra pakyla nežymiai ir greitai normalizuojasi.

Jau pačiame temos pavadinime pateiktas klausimas, j kurį vienareikšmiškai atsakyti negalima. Visi žinome, kad normali žmogaus kūno temperatūra yra 36, 6 °C. Tačiau nepamirškite, kad dienos bėgyje ji gali svyruoti nuo 35, 5 iki 37, 2 °C. Žemiausia temperatūra paprastai būna ryte, aukščiausia - vakarop. 

Tradiciškai dažniausia karščiavimo priežastis yra ūmios virusinės infekcijos. Kuo ryžtingiau gydysitės, tuo greičiau temperatūra grįš į pradinį lygį. Na, o jei jokių peršalimo požymių nėra, bet toliau jaučiatės blogai, turėtumėte sunerimti. 

Norint suprasti, ar 37 °C temperatūra jums yra aukšta ar normali, net jei nėra jokių nusiskundimų dėl sveikatos, rekomenduojama atlikti visus medicininius tyrimus. Po gydytojo apžiūros bus paimti kraujo ir šlapimo mėginiai įprastiniams tyrimams atlikti, taip pat bus patikrinta, ar nėra įvairių mikrobų. Nepamiršti ir tuberkuliozės, kuria kasmet vis dažniau užsikrečia įvairių socialinių sluoksnių gyventojai. Norint įsitikinti, kad šios ligos nėra, reikia atlikti skreplių tyrimą ir padaryti plaučių rentgeno nuotrauką. Beje, nepamirškite kas 2 metus atlikti plaučių fluorografiją! Labai aktuali mūsų laikais ir virusinių hepatitų bei ŽIV infekcijos problema. Jų taip pat nereikėtų nuvertinti. 

Nebus palikti nuošalyje ir instrumentiniai tyrimai: elektrokardiograma, širdies ir pilvo ertmės ultragarso tyrimai parodys gyvybiškai svarbių organizmo organų būklę. Siekiant atmesti lėtines infekcijas (anginą, haimoritą, burnos ertmės ligas), jus apžiūrės LOR gydytojas ir odontologas bei infekcinių ligų specialistas. Skydliaukė irgi gali pateikti siurprizų dėl temperatūros, todėl apsilankymas pas endokrinologą ir skydliaukės hormonų kraujo tyrimas suteiks tam tikros informacijos. Jei bus rastas ligos židinys ir nustatyta diagnozė, jums bus skirtas situaciją atitinkantis gydymas.

Na, jei gydytojai, kruopščiai ištyrę kiekvieną jūsų kūno ląstelę, padarys išvadą, kad jokių patologinių pokyčių nėra, belieka tik pripažinti, kad maždaug 37 °C temperatūra jums yra visiškai normali. Greičiausiai tai yra susiję su jūsų hormoninio fono, pagumburio ir nervų sistemos veikla, medžiagų apykaitos ypatumais. 

Priimkite tai kaip faktą ir gyvenkite visavertį gyvenimą kaip anksčiau! 

Ir tegul bus kuo mažiau priežasčių matuotis temperatūrą! 

KODĖL KŪNO TEMPERATŪRA PAKYLA IKI 38 °C? 

Iki 38 °C pakilusi kūno temperatūra gali perspėti apie įvairius organizme vykstančius natūralius ir patologinius procesus. Jei nėra kitų simptomų, kai žmogus jaučiasi pakankamai gerai, kūno temperatūra gali sumažėti pati.

• Pakilusi kūno temperatūra yra organizme vykstančių procesų atspindys bei apsauginė imuninės sistemos reakcija į išorės dirgiklius. 

• Nesant jokių simptomų, pakilusi kūno temperatūra gali būti išorinių faktorių poveikio pasekmė.

Kūno temperatūra iki 38 °C gali pakilti: 

  • persikaitinus saulėje; 
  • išgėrus alkoholio; 
  • dirbant sunkų bei intensyvų darbą; 
  • patyrus stresą; 
  • išgėrus kai kurių vaistų. 

Kūno temperatūra gali pakilti, kai kūnas perkaista būnant ne tik saulėje, bet ir tvankioje nevėdinamoje patalpoje. 

Tokiu atveju sutrinka šilumos apykaita, nes šiluma kaupiasi organizme ir iš jo nepasišalina. 

• Moterims kūno temperatūra gali pakilti menstruacijų metu ir ovuliacijos periodu. Jei tokiu atveju žmogus neserga jokiomis ligomis, po kurio laiko kūno temperatūra normalizuosis pati, todėl nieko daryti nereikia. 

• Tačiau kartais iki 38 °C pakilusi kūno temperatūra, nesant kitų simptomų, gali būti infekcijų, apsinuodijimų ar uždegiminių procesų pasekmė. 

Tokiu atveju kitų ligos simptomų dar nespėjama pajusti, pavyzdžiui, infekcinių ligų inkubaciniu periodu. 

• Pakilusi iki 38 °C besimptomė kūno temperatūra gali būti sukelta ir dėl žymiai rimtesnių priežasčių, pavyzdžiui: 

  • autoimuninių ligų; 
  • avitaminozės; 
  • termoreguliacijos sutrikimų; 
  • esant kontaktui su dirgliąja medžiaga. 

Kai kūno temperatūra pakyla po kontakto su dirgikliu ar svetimkūniu, tai požymis, jog imuninė sistema bando pati įveikti negalavimus. 

Jei tokiu atveju nesiimsite būtinų gydymo priemonių, aukšta kūno temperatūra gali išsilaikyti labai ilgai.

Sergant anemija aukšta kūno temperatūra dažnai pakyla nėščioms moterims, ypač, jei nėščioji rūko, dirba sunkų fizinį darbą, nešioja dvynukus ar ji jau buvo daug kartų gimdžiusi. 

KAIP VAIKAMS MAŽINTI AUKŠTĄ 38 °C KŪNO TEMPERATŪRĄ? 

Ką daryti, kai vaikui kūno temperatūra pakilo iki 38 °C, tačiau simptomų nejaučia? 

Gydytojai nepataria jau pirmąją dieną mažinti tokios kūno temperatūros, jei vaikas ją pakenčia gerai, nes taip veikia natūralios apsauginės organizmo savybės. 

Jam naudinga tik gulėti lovoje ir gausiai gerti įvairių skysčių: 

  • žaliosios arbatos; 
  • kompoto; 
  • pieno su medumi; 
  • negazuoto mineralinio vandens. 

Jei vaikas serga kokiomis nors lėtinėmis ligomis arba prastai pakenčia aukštą kūno temperatūrą, tai ją reikia mažinti.  Tokiu atveju reikia vaikams duoti gydytojo paskirtų vaistų ar sirupo. 

Į gydytojus būtina kreiptis, jei aukšta kūno temperatūra laikosi ilgiau nei parą laiko ir yra kitų simptomų, pavyzdžiui, skauda gerklę, vaikas kosti ir t. t. 

KAIP 38 °C KŪNO TEMPERATŪRĄ MAŽINTI SUAUGUSIEMS? 

Ar reikia mažinti aukštą suaugusio žmogaus kūno temperatūrą, priklauso nuo ligonio savijautos. 

Jei pakilus aukštai kūno temperatūrai nėra jokių kitų simptomų, o savijauta pablogėjo nežymiai, ją galima pabandyti sumažinti ir savarankiškai: 

  • gausiai gerti skysčių; 
  • vėdinti patalpas; 
  • rengtis lengvesniais rūbais; 
  • gulėti lovoje. 

Jei suaugęs žmogus serga kokiomis nors lėtinėmis ligomis, pavyzdžiui, plaučių ar širdies ir kraujotakos sistemos ligomis, aukštą kūno temperatūrą teks mažinti. 

Jei pakilus aukštai kūno temperatūrai nesijaučia jokių kitų ryškių simptomų, tai gali būti perspėjimas, kad liga vystosi palaipsniui. 

Taip dažniausiai nutinka sergant lėtinėmis uždegiminėmis ar infekcinėmis ligomis. 

Prieš mažindami aukštą kūno temperatūrą, pasitarkite su gydytoju ir vartokite jo paskirtų vaistų.

APIE MEDŲ Medus taip pat yra antiseptikas. Svarbu, kad meduje yra ir salicilo rūgšties, todėl ir jis skatina gausesnį prakaitavimą. Be to, medus stiprina imuninę sistemą, todėl naikina žalingąsias bakterijas ir virusus.

KĄ DARYTI, JEI ILGAI LAIKOSI AUKŠTA KŪNO TEMPERATŪRA? 

Pakilus aukštai kūno temperatūrai, organizme gaminasi interferonai - specialios medžiagos, apsaugančios organizmą nuo virusų, bakterijų bei nuo jų gyvensenos produktų. 

Pakilus aukštai kūno temperatūrai, organizme neleidžiama daugintis patogenams, todėl šie žūva. 

Todėl pakilus aukštai kūno temperatūrai, iš karto jos mažinti nevertėtų. 

Jei aukštesnė nei 38 °C kūno temperatūra laikosi ilgiau nei 2-3 paras, būtina kreiptis medicininės pagalbos. 

Atlikus būtinus tyrimus ir analizes, medikai nustatys tikslią diagnozę ir paskirs reikalingą gydymą. 

KUO PAVOJINGA AUKŠTESNĖ NEI 38 °C KŪNO TEMPERATŪRA? 

Suaugusių ir iš dalies sveikiems žmonėms tokia kūno temperatūra pati savaime nėra pavojinga (visai kas kita - jos priežastis). 

Išimtis - sergantys patologinėmis širdies ir kraujotakos sistemos bei plaučių ligomis, centrinės nervų sistemos sutrikimais, besiskundžiantiems nusilpusia imunine sistema, pagyvenusiems žmonėms. 

Reikia atidžiai stebėti šių žmonių savijautą, jiems reikia tuoj pat kviesti gydytoją ir pradėti vartoti aukštą kūno temperatūrą mažinančių vaistų.

Apie aukštos kūno temperatūros mažinimą liaudiškomis priemonėmis

Yra nemažai aukštą kūno temperatūrą mažinančių liaudiškų priemonių: kūno įtrynimai degtine, actu, spiritu, tačiau kai kurios jų nėra saugios, nes galima apsinuodyti šių lakiųjų medžiagų garais, todėl kūno temperatūra gali pakilti dar labiau. 

Pavyzdžiui, seniau buvo populiaru patarti norintiems mažinti aukštą kūno temperatūrą išgerti degtinės su pipirais, atsigulti į lovą, šiltai užsikloti ir gerai išprakaituoti. 

Deja, tokie patarimai gali sukelti sunkias komplikacijas, ypač sergantiems širdies ir kraujotakos sistemos bei inkstų ligomis, o taip pat ir pagyvenusiems žmonėms. 

Natūralios, aukštą kūno temperatūrą mažinančios priemonės

Natūraliai aukštą kūno temperatūrą gali mažinti įvairūs vaisiai, uogos ir vaistiniai augalai, kurie vadinami antipiretikais (nuo graikų kalbos žodžio „pyretos“ - karštis, karštinė). 

• Pirmieji tokių priemonių grupėje yra augalai, kuriuose yra salicilo rūgšties (tiesa, žymiai mažesne koncentracija). Tai braškės, avietės, vyšnios, juodieji ir raudonieji serbentai, apelsinai, džiovintos slyvos. Vartoti galima bet kokio pavidalo uogų ir vaisių, tačiau geriausia jų uogiene skaninti arbatą. 

• Antrajai antipiretikų grupei priklauso augalai, kurie skatina gausesnį prakaitavimą. Tai raudonėliai, beržų pumpurai, vaistinės medetkos, liepų žiedai, aviečių kambliai. 

Iš jų geriausia paruošti gydomuosius antpilus: 2 valgomuosius šaukštus džiovintos žaliavos užpilkite stikline verdančio vandens, leiskite nusistovėti 2 valandas, nukoškite. 

DĖMESIO! Bet kurio antipiretiko reikia vartoti saugiai, nes jis gali sukelti alerginę reakciją. 

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
12.12.2018 laikas 09:52 Receptai – Patiekalai Kokie augalai vartotini menopauzės metu?

Klausimas. Kokius augalus, turinčius fitoestrogenų, patariama gerti menopauzės metu? Ar tiesa, kad tam visai netinka nakvišų aliejus? Roma, 56 m.

Skaityti daugiau

19.06.2019 laikas 21:37 Receptai – Patiekalai Moliūgų blynai
Gardžių moliūgų blynų receptas. Skanaus!

Skaityti daugiau

29.08.2018 laikas 07:15 Receptai – Patiekalai Liaudiški patarimai Pūliuojančių akių gydymui
Pūliuojančios akys liaudies medicinoje, Pūliuojančios akys, receptas nuo pūliuojančių akių, liaudiškomis priemonėmis, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
02.05.2024 laikas 13:01 Santykiai. Ką reiškia būti suaugusiu?
Infantilus elgesys su partneriu – tai ne vien bejėgiškumas, čia pasireiškia ir atvirai vartotojiški interesai. Žmogus, kuris laikosi vaikiškos pozicijos, įsitikinęs, jog jo partneris privalo prisiimti sau visas bendras poros problemas, viskuo jį aprū...

Skaityti daugiau

02.05.2024 laikas 12:57 Tikro draugo požymiai. Patikrinkite save
Ne visi žmonės, kuriuos pavadiname ar laikome draugais, yra tikri draugai. Dauguma jų būna tiesiog geri pažįstami, laisvalaikio pasilinksminimų ir vakarėlių bendrininkai, kolegos ar šiaip žmonės, su kuriais kažkuriame gyvenimo etape suvedė likimas. P...

Skaityti daugiau

02.05.2024 laikas 07:26 „AstraZeneca“ pagaliau pripažino, kad jos vakcina COVID-19 sukelia trombozę su trombocitopenijos sindromu (TTS)
Nors „AstraZeneca“ ir kiti vakcinų gamintojai, prieš išleisdami visuomenei savo vakcinas COVID-19, privertė viso pasaulio vyriausybes pasirašyti nuostolių atlyginimo sąlygas, apsaugančias bendroves nuo atsakomybės, dešimtys šeimų, kurios galiausiai b...

Skaityti daugiau