Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Istorijos Paslaptys » 2024 » Sausio » 1

Paslaptingoji 405 kilometrų ilgio 'Didžioji mongolų siena'

Paslaptingoji 405 kilometrų ilgio 'Didžioji mongolų siena'

Didžioji kinų siena neabejotinai yra vienas ikoniškiausių ir didžiausią baimę keliančių statinių pasaulyje. Tūkstančius kilometrų besitęsianti siena šimtmečius žavi istorikus, archeologus ir turistus. Tačiau mažiau žinomas sienos ruožas, besitęsiantis į Mongoliją ir vadinamas "Mongolijos lanku", iki šiol buvo apgaubtas paslapties šydu.

Naujame tyrime, paskelbtame žurnale "Journal of Field Archaeology", mokslininkai pagaliau atskleidė šią paslaptingą Didžiosios sienos dalį. Analizuodami palydovines nuotraukas, Kinijos atlasus, sovietinius žemėlapius ir tiesioginius lauko stebėjimus, jie gavo spėjamojo pobūdžio informacijos apie Mongolijos lanko istoriją ir paskirtį.

Mongolijos lankas tęsiasi 405 km (252 mylios) ir eina lygiagrečiai Kinijos ir Mongolijos sienai. Dėl savo išlenktos trajektorijos jis gavo unikalų pavadinimą. Tačiau, nepaisant jo masto ir sudėtingumo, mažai žinoma apie tai, kada jis buvo pastatytas, kas jį pastatė ir kokia buvo jo paskirtis. Tyrimo autoriai pastebi, kad esamose mokslinėse diskusijose ji beveik neminima.

Viena iš ryškiausių tyrimo išvadų yra ta, kad Mongolų lanke yra daug didelių spragų, rodančių, kad jis buvo pastatytas paskubomis ir niekada nebuvo iki galo sutvirtintas. Tai leidžia manyti, kad jis galėjo būti pastatytas kaip gynybinė priemonė nuo įsiveržusių mongolų kariuomenių paskutiniais Dzin dinastijos metais. Tyrėjai įspėja, kad jų išvados nėra galutinės ir turėtų būti laikomos teorijomis.

Dar viena tyrėjų pasiūlyta teorija - mongolų arka atliko ne karinę, o civilinę funkciją. Jie teigia, kad ji galėjo būti susijusi su žmonių ir jų bandų judėjimo kontrole, taip pat su mokesčiais. Šiai teorijai pritaria tai, kad daugelis atraminių punktų buvo įrengti neefektyviose vietose, iš kurių buvo ribotas aplinkinio kraštovaizdžio vaizdas.

Nepaisant šių prielaidų, tyrimo autoriai pabrėžia, kad jie negali daryti jokių galutinių pareiškimų apie mongolų lanko paskirtį. Siekdami toliau aiškintis šią Didžiosios sienos atkarpą gaubiančias paslaptis, jie planuoja ateinantį lauko sezoną atlikti didesnio masto kasinėjimus. Šių kasinėjimų tikslas - nustatyti sienos pastatymo datą, jos naudojimo trukmę ir atskleisti šiuose aptvaruose gyvenusių žmonių veiklą.

Mongolijos lanko tyrimas ne tik papildo mūsų supratimą apie Didžiąją kinų sieną, bet ir pabrėžia mažai žinomų istorinių paminklų atkarpų tyrinėjimo svarbą. Atskleisdami šių paslėptų dalių paslaptis, galime gauti vertingų įžvalgų apie praeitį ir įvertinti senovės civilizacijų išradingumą bei sudėtingumą.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
08.06.2019 laikas 15:08 Receptai | Patiekalai Gardūs pyragėliai su bulvių įdaru

Gardžių pyragėlių su bulvių įdaru receptas. Skanaus!

Skaityti daugiau

19.10.2019 laikas 14:24 Receptai | Patiekalai Tradicinis Apetitiškų Eklerų Receptas.
Eklerai magiškai ir stebuklingai veikia žmones – ir vaikus, ir senelius. Aš savo virtuvėje vis turiu sugalvoti kažką naujo. Esu žmogus be firminio torto, bet man taip smagu turėti svečiuose žmones, kurie ištobulinę savo vieną sald...

Skaityti daugiau

21.06.2019 laikas 06:57 Receptai | Patiekalai Vasariškas tortas su braškėmis

Gaivinantis nekeptas vasariškas tortas su braškėmis. Greitas ir skanus!

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
05.03.2024 laikas 10:42 Vienos žvakės šildomos vonios paslaptis. Isfahanas. Iranas
Pirtis buvo pastatyta vadovaujant šeichui Bahoi šacho Abaso Pirmojo dekretu 1025 m. pagal Mėnulio kalendorių. Šeichas Bahoi buvo žymus to meto mokslininkas, gerai išmanęs filosofiją, logiką ir matematiką.

Skaityti daugiau

05.03.2024 laikas 08:23 Milžinai. Magelano ekspedicija 1520 m.
1520 m. Ferdinandas Magelanas žiemojo Patagonijoje ir, anot jo kronikininko Antonio Pigafetos, vietiniai gyventojai, su kuriais jie susidūrė, buvo itin aukšti - jo skaičiavimais, jų ūgis siekė nuo 2,8 iki 3,7 metro....

Skaityti daugiau

05.03.2024 laikas 08:15 «Smitsono institutą pribloškė urvuose aptiktos 2,2-2,5 metro aukščio mumijos»
Straipsnis paskelbtas 1935 m. gruodžio 31 d. laikraštyje "San Jose News". Panašių publikacijų apie milžiniško dydžio mumijų, skeletų ir kt. atradimus XVIII ir XIX a. spaudoje būta daug.

Skaityti daugiau