Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Technologijos, Mokslas » 2025 » Sausio » 1

Bilo Geitso finansuojami mokslininkai sukūrė uodus kaip ‘skraidančius švirkštus’ slaptam vakcinų pristatymui

Naujasis tyrimas, vykdomas Leideno universiteto Medicinos centre, atskleidžia revoliucinį, bet prieštaringai vertinamą vakcinų pristatymo būdą – genetiškai modifikuotų uodų naudojimą. Šie "skraidantys vakcinatoriai" gali keisti mūšį su maliarija, tačiau kelia ir rimtų etinių ir saugumo klausimų.

Skiepijimas GMO uodais buvo apibūdintas kaip „toks pat kaip įprastinis skiepijimas, tik be skausmo ir išlaidų“.

Leideno universiteto Medicinos centro mokslininkai, finansuojami Bilo ir Melindos Geitsų fondo, pristatė naują nerimą keliantį vakcinų pristatymo būdą - genetiškai modifikuotus uodus, kurie veikia kaip „skraidantys vakcinatoriai“, suleidžiantys vakcinas su tiriamojo sutikimu arba be jo žinios.

Tyrime, paskelbtame žurnaleNew England Journal of Medicine“, mokslininkai pademonstravo, kaip Gateso biologiškai modifikuoti uodai gali būti naudojami maliarijos vakcinoms įskiepyti.

Užkrėsti genetiškai modifikuotais parazitais (GA1 ir GA2), šie uodai sustiprina imuninę sistemą, nesukeldami sunkių ligų, o GMO parazitai užprogramuoti sustabdyti vystymąsi tam tikroje stadijoje.

Tyrimo metu uodai, pernešantys šiuos modifikuotus parazitus, kontroliuojamoje aplinkoje sukandžiojo bandomuosius žmones, veiksmingai juos „paskiepydami“.

Nors tyrėjai teigė, kad tai yra naujas kovos su maliarija metodas, tačiau Gateso uodų, kaip vakcinos nešiotojų, panaudojimo koncepcija sukėlė nemažai etikos ir saugumo problemų.

Bilo Geitso finansuojami mokslininkai sukūrė uodus kaip ‘skraidančius švirkštus’ slaptam vakcinų pristatymui

Skiepijimas GMO uodais buvo apibūdintas kaip „toks pat kaip įprastinis skiepijimas, tik be skausmo ir išlaidų“.

Tyrimo metu 43 suaugusieji nuo 19 iki 35 metų amžiaus, anksčiau nesirgę maliarija, buvo suskirstyti į tris grupes. Pirmajai grupei 50 kartų įkando uodai, nešiojantys GA2 parazitą, antrajai grupei 50 kartų įkando uodai, nešiojantys GA1 parazitą, o placebo grupei įkando neužkrėsti uodai. Dalyviai buvo skiepijami tris kartus, 28 dienų intervalu.

Praėjus trims savaitėms po paskutinio seanso, visi dalyviai užsikrėtė maliarija įkandus infekuotiems uodams. Rezultatai buvo stulbinantys: aštuoni iš devynių GA2 grupės narių buvo apsaugoti, palyginti su tik vienu iš aštuonių GA1 grupės narių ir nė vienu placebo grupės nariu.

Šis proveržis, Gateso ir jo mokslininkų vadinamas technologiniu šuoliu, kelia gilius klausimus apie sutikimą, kontrolę ir galimas nenumatytas pasekmes visuomenės sveikatos srityje.

Idėja, kad bioinžinerijos būdu sukurti uodai savarankiškai tiekia vakcinas, atveria kelią daugybei sudėtingų teisinių ir etinių dilemų, kurias dar reikia išspręsti.

Tačiau tai, atrodo, nekelia rūpesčių Bilui Geitsui ir profesoriams, kuriuos jis šiandien finansuoja.

Atrodo, kad vienintelis jų dėmesys sutelktas į tai, kaip spręsti vakcinų abejingumo ir skepticizmo problemą, kurią daugiausiai paskatino pražūtingas COVID-19 mRNA vakcinos įdiegimas.

Idėja naudoti uodus kaip „skraidančius skiepiklius“ nėra nauja. 2010 m. japonų mokslininkas Šigeto Jošida (Shigeto Yoshida) sukonstravo uodų seiles, vakcinoms pelėms tiekti, pažymėdamas, kad skiepijimas vabzdžiais yra „toks pat kaip įprastinis skiepijimas, bet be skausmo ir išlaidų“.

Neseniai paskelbtame tyrime mokslininkai pademonstravo, kad GMO uodai gali veiksmingai skiepyti žmones, pernešdami modifikuotus parazitus, kurie stiprina imuninę sistemą. Tačiau šis metodas sukėlė intensyvų visuomenės diskursą dėl sutikimo ir etikos.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: https://paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

avatar
0
1 Paranormal • 21:04, 01.01.2025
Ar kada nors pagalvojote apie tai, kaip genetiškai modifikuoti uodai gali pakeisti vakcinų tiekimo praktiką? Sužinokite, kaip šis revoliucinis metodas gali išspręsti maliarijos problemą, tačiau kartu kelia etikos klausimų – pasidalinkite savo nuomone!
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
26.07.2018 laikas 20:56 Receptai Ką reikia daryti jei yra pariebėjusi kasa ir būna rytinis atsirūgimas be skonio burnoje? Gal esat kas nors susidūrę?

Ką reikia daryti jei yra pariebėjusi kasa ir būna rytinis atsirūgimas be skonio burnoje? Gal esat kas nors susidūrę? Mišinys mažina ir naikina visceralinius riebalus.

Skaityti daugiau

07.06.2019 laikas 17:47 Receptai Tokio niekur negirdėjau. Dabar „Napoleoną“ gaminu tik ant keptuvės

Šuo receptu su manimi pasidalino mano draugo mama! Iki to karto bandžiau įvairius receptus, kaip pasigaminti nuostabų „Napoleoną“ , bet visada grįžtu prie šio recepto! Tuoj suprasite kodėl!

Skaityti daugiau

11.07.2019 laikas 09:15 Receptai Mielinės spurgos su džemu
Gaminame namuose. Mielinės spurgos su džemu. Konditerinio švirkšto ar maišelio pagalba pro skylutę prileidžiame džemo. Dar šiltas spurgas apibarstome cukraus pudra. Skanaus!

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
23.01.2025 laikas 19:19 Nemyliu savo vyro, nuolat galvoju apie skyrybas. Jis sako, kad tai tik etapas, o aš galvoju, kad tai pabaiga
Šiandien vis daugiau žmonių susiduria su sunkumais, kai jų santuokos nepateisina lūkesčių. Ši istorija pasakoja apie 30 metų moterį, kuri po dukters gimimo pradėjo suvokti, kad jos santykiai su vyru niekada nebuvo paremti meile. Ką daryti, kai supran...

Skaityti daugiau

23.01.2025 laikas 18:56 Mano vyras ir dukra mane išdavė. Mano vyras mane apgaudinėjo, o dukra viską žinojo
Gyvenimas dažnai pateikia išbandymų, kurių nesitikime. Ši istorija pasakoja apie moters patirtį, kurią sukrėtė vyro išdavystė ir šeimos santykių pokyčiai. Per savo gyvenimą ji patyrė džiaugsmų ir skausmų, tačiau niekas negali paruošti jos tokiai skau...

Skaityti daugiau

23.01.2025 laikas 18:07 Astronomai pirmą kartą aptiko ledu padengtų žvaigždžių. Kaip tai įmanoma?
Kosmosas visada buvo pilnas paslapčių, tačiau naujausi atradimai dar labiau praplečia mūsų supratimą apie žvaigždžių formavimo procesus. Astronomai neseniai aptiko du neįprastus objektus, kurie, nors ir primena žvaigždžių formavimosi etapus, skiriasi...

Skaityti daugiau

23.01.2025 laikas 07:24 Putinas ‘reikalauja išduoti Fauči dėl nusikaltimų žmoniškumui’ kaip Ukrainos taikos susitarimo dalies

Šis straipsnis nagrinėja V. Putino teiginius apie daktarą A. Faučį, kurie, pasak Rusijos prezidento, esą turi įtakos pasaulinei COVID-19 pandemijai. Nors kaltinimai atrodo neaiškūs, jie atskleidžia gilesnę geopolitinę taktiką, kuri gali paveikti J...

Skaityti daugiau

22.01.2025 laikas 20:36 Turite problemų su regėjimu? Pamilkite žalius burokėlius!
Burokėliai, šiandien vis labiau populiarėjanti daržovė, turi gilias šaknis Viduržemio jūros regione, kur jie auginami jau daugiau nei keturis tūkstančius metų. Šiame straipsnyje panagrinėsime ne tik burokėlių istoriją ir kulinarines savybes, bet ir j...

Skaityti daugiau