Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Istorija » 2024 » Sausio » 16

Setas - paslaptingiausias Egipto dievas

Setas - paslaptingiausias Egipto dievas

Senovės Egipto dievų išvaizda visada kėlė nuostabą ir susidomėjimą. Tačiau pažvelgę į dievo Seto atvaizdus, susiduriame su paslaptimi, kurią mokslininkai jau daugelį metų bando įminti. Kokį gyvūną vaizduoja šis senovės dievas? Nepaisant daugybės teorijų ir spėjimų, atsakymas į šį klausimą vis dar neaiškus.

Setas, vienas seniausių senovės Egipto panteono dievų, buvo garbinamas dar priešdinastiniu laikotarpiu. Pirmasis jo atvaizdas rastas ant Amrato laikotarpio raižyto dramblio kaulo herbo. Tačiau nei šis atvaizdas, nei kiti iki mūsų dienų išlikę atvaizdai nepadėjo mokslininkams nustatyti, koks gyvūnas buvo Seto galvos pagrindas.

Pagal senovės egiptiečių mitologiją Setas buvo audrų, dykumų smėlio, smurto ir bendro chaoso dievas. Jis taip pat buvo žinomas kaip Tifonas, Tifoninis gyvūnas arba Tifoninis žvėris. Tačiau koks gyvūnas galėjo įkvėpti vaizduoti šį dievą?

Mokslininkai, bandydami įminti šią mįslę, pasiūlė keletą teorijų. Viena jų sieja Seto galvą su šakalo, lapės ar hienos atvaizdu. Tačiau visuose Seto atvaizduose jis turi stipriai išlenktą snukį, kuris šiems gyvūnams nebūdingas. Kyla klausimas: jei egiptiečiai savo dievams neiškraipydavo kitų gyvūnų veidų, kodėl jie tai darė būtent Setui?

Kita teorija teigia, kad Seto galva priklauso išgalvotam gyvūnui, kuris iš tikrųjų niekada neegzistavo. Tačiau ši prielaida abejotina, nes kitų egiptiečių dievų galvos buvo sukurtos pagal tikrus gyvūnus.

Vienas įdomiausių argumentų - Seto galvos palyginimas su kurtų veislės šuns galva. Nors kurtai turi savitų bruožų, pavyzdžiui, kitokią ausų formą, kai kurie tyrinėtojai įžvelgia panašumų tarp Seto galvos ir šios senovinės šunų veislės.

Nepaisant to, Seto galvos paslaptis lieka neatskleista. Galbūt atsakymo į šį klausimą dar teks paieškoti. Daugelis tyrėjų ir toliau tyrinėja senovės Egipto mitologiją, archeologinius radinius ir lygina juos su to meto gyvūnų pasauliu, kad rastų raktą į šią paslaptį.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
03.06.2019 laikas 20:58 Receptai Dabar kepu šį mėsos pyragą kiekvieną sekmadienį!

Mėsos pyrago receptas. Pats skaniausias m4so pyragas. Labai greitas paruošimas, kai neturime laiko.

Skaityti daugiau

04.11.2019 laikas 21:36 Receptai Super drėgnas šokolado pyragas be kiaušinių
Minimalus produktų kiekis, laiko ir ant stalo turite nuostabų drėgną šokoladinį pyragą be kiaušinių!

Skaityti daugiau

04.09.2019 laikas 22:00 Receptai Pyragaičiai su kumpiu ir sūriu prie arbatos!

Aš myliu skanius ir paprastus receptus! Išsamų maisto gaminimo receptą rasite trumpame vaizdo įraše

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
13.06.2024 laikas 07:47 Auginau savo sesers dukrą, o ji mane išdavė…
Mano sesuo Kristina pagimdė vaiką ir tiesiog išnyko, palikusi jį mums. Nei žinutės, nei pinigų, tik vienas raštelis: „Ne tokio gyvenimo aš norėjau!“ Mes su mama rūpinomės jos dukra. Pavadinome ją Marija.

Skaityti daugiau

13.06.2024 laikas 07:31 Siuntimai pas gydytojus specialistus: ką reikia žinoti?
Valstybinė ligonių kasa (VLK) gyventojams primena šiais metais įsigaliojusias siuntimų pas gydytojus specialistus išdavimo naujoves: prasiplėtė siuntimus išduodančių gydytojų ir kitų specialistų ratas, daugėja išimčių, kai siuntimo konsultacijai nebe...

Skaityti daugiau

13.06.2024 laikas 07:24 Miško įveisimas ne miško žemėje: ką svarbu žinoti?
Keletą pastarųjų metų yra pastebima, kad vis daugiau žmonių savo privačioje žemėje nori įveisti mišką. Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) atkreipia dėmesį, kad asmenys, norintys įveisti mišką savo turimoje ne miškų ūkio žemėje (pvz., žemės ūkio žemėje, ...

Skaityti daugiau