Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Istorija » 2024 » Gegužės » 29

Senovės Egipto paslaptis: mumija, suvyniota į svetimos knygos puslapius

Senovės Egipto paslaptis: mumija, suvyniota į svetimos knygos puslapius

Archeologijos ir egiptologijos metraščiuose pasakojimai apie neįprastus atradimus dažnai persipina su intrigos ir paslapties elementais. Viena iš tokių paslapčių susijusi su netikėtu mumijos, suvyniotos į svetimos knygos puslapius, atradimu - anomalija, kuri dešimtmečius glumino ekspertus ir audrino entuziastų vaizduotę.

Istorija prasidėjo nuo senovės Egipto kapavietės kasinėjimų, kur archeologai aptiko mumifikuotą kūną, papuoštą laidojimo apklotais su užrašais ne tradiciniais hieroglifais, o svetimais rašmenimis. Atidžiau įsižiūrėjus paaiškėjo, kad apsiaustai buvo pagaminti iš perdirbto papiruso, ant kurio buvo užrašytos teksto ištraukos, atkeliavusios iš tolimos šalies, esančios toli už Egipto ribų.

Šis įdomus radinys sukėlė daugybę klausimų: kas buvo šis žmogus, palaidotas tokiu unikaliu būdu? Kokią reikšmę svetimšalis tekstas turėjo egiptietiško laidojimo kontekste? Ir bene labiausiai jaudinantis klausimas: kaip ši knyga pateko į senovės egiptiečio rankas?

Tyrėjai, gilindamiesi į šią paslaptį, aptiko jaudinančių užuominų, kurios leido įžvelgti galimus paaiškinimus. Kai kurie iš jų teigė, kad žmogus, palaidotas su svetima knyga, galėjo būti keliautojas ar diplomatas, kuris keliavo už Egipto ribų, užmegzdamas ryšius su tolimomis kultūromis ir pakeliui įsigydamas svetimų artefaktų.

Kiti siūlė ezoteriškesnius aiškinimus, teigdami, kad užsienio tekstas gali būti susijęs su religiniais ar dvasiniais įsitikinimais ar net magija ir mistika senovės Egipte.

Nepaisant dešimtmečius trukusių tyrimų ir spėliojimų, tikroji mumijos, įvyniotos į svetimą knygą, reikšmė išlieka neaiški. Tai liudija senovės kultūrų sudėtingumą, civilizacijų tarpusavio sąsajas ir neblėstančias paslaptis, kurios ir toliau mus intriguoja ir įkvepia.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
06.11.2019 laikas 16:12 Receptai Cukinijų Blynai Su Morkomis
Cukinijas ir morką sutarkuojame burokine tarka. Česnaką pjaustome labai smulkiai. Viską dedame į dubenį, mušame kiaušinius, išmaišome. Beriame miltus, druską, smulkintus žalumynus ir išmaišome. Cukinijų blynus kepame keptuvėje įka...

Skaityti daugiau

13.09.2019 laikas 17:33 Receptai Citrininis pyragas
Dosniai patepkite ir pabarstykite kepimo formą Nieko nėra apmaudžiau, kaip iškepti pyragą, bandyti išversti jį iš formos ir tą darant kepinį sugadinti. Tad jei recepte sakoma, jog kepimo formą reikia ištepti sviestu ir pabarstyti ...

Skaityti daugiau

06.12.2017 laikas 20:01 Receptai Šlapimą varantis nuoviras (kadagio, dirvinio)
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Inkstus. Ingredientai: kadagio uogų, dirvinio asiūklio.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
17.06.2024 laikas 12:06 Pasaulio naujienos trumpai 2024-06-17

Pirmadienį Kinija atsakė po to, kai G7 lyderiai perspėjo Pekiną nustoti siųsti ginklų komponentus Rusijai, ir pareiškė, kad jų pareiškimas dėl susitikimo pabaigos buvo "kupinas arogancijos, išankstinių nusistatymų ir melo". (Pasaulio įvy...

Skaityti daugiau

17.06.2024 laikas 09:45 Iš liaudies medicinos nuo kasos (pankreatito) problemų
Jei skauda kasą, tai gali reikšti pankreatito vystymąsi. Kasos gydymas ne visada yra greitas ir efektyvus. Todėl verta išmėginti ir liaudies receptus, kurie padeda malšinti šią nemalonią būklę.

Skaityti daugiau

17.06.2024 laikas 08:04 Iš gyvenimo: kaip kolegė pamokė savo nedirbančius sūnus, išeidama į pensiją
Turiu kolegę, kuri vasarą išėjo į pensiją. Pasiėmė apmokamas atostogas ir dar savo sąskaita dvi savaites pridėjo, o vaikams pasakė, kad išėjo iš darbo dėl…

Skaityti daugiau