Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Istorija » 2024 » Gegužės » 20

Faraono auksinės kaukės paslaptis

Faraono auksinės kaukės paslaptis

Senovės civilizacijų istorijoje kartais slepiasi nuostabios paslaptys, kurios gali sukrėsti net pačius išrankiausius tyrinėtojus. Viena iš tokių paslapčių - faraono Tutanchamono auksinė kaukė. Ilgą laiką buvo manoma, kad ši kaukė buvo nukaldinta iš vieno aukso luito, simbolizuojančio senovės Egipto valdovo didybę ir turtus. Tačiau, kaip paaiškėjo, tiesa pasirodė esanti kur kas žavesnė.

Auksinė kaukė, ištirta rentgeno spinduliais, nustebusiems mokslininkams atskleidė savo paslaptis. Vietoj laukto vientiso aukso lydinio, bloko jie aptiko ką kita - kaukę sudarė kelios dalys, sujungtos visiškai nematomomis siūlėmis, pagamintomis neįtikėtinu tikslumu. Šis atradimas pasaulio archeologų ir tyrėjų bendruomenei sukėlė tikrą šoką.

Senovės Egiptas visada garsėjo savo žiniomis ir įgūdžiais tauriųjų metalų apdirbimo srityje. Tačiau net ir patyrusiems specialistams buvo neįtikėtina sužinoti, kokio aukšto lygio techninius įgūdžius turėjo meistrai, kūrę auksinę faraono kaukę.

Ši kaukė buvo ne tik Tutanchamono galios ir turtų simbolis, bet ir unikalių senovės egiptiečių įgūdžių lydinių ir metalo apdirbimo srityje liudijimas. Kaukės dalių sujungimas suvirinimo būdu buvo toks preciziškas, kad net šiuolaikinės technologijos negali atkartoti tokio sudėtingumo ir nepriekaištingumo.

Kaip dažnai mes, žvelgdami į senovės artefaktus, stebimės, kaip žmonės prieš tūkstančius metų sugebėjo sukurti kažką tokio nuostabaus? Faraono Tutanchamono auksinė kaukė yra tik vienas iš pavyzdžių, ką gali žmogaus protas, siekdamas tobulumo.

Lygindami senovės technologijas su šiuolaikiniais pasiekimais, matome, kad virtuoziškas senovės meistrų meistriškumas kartais pranoksta mūsų supratimą. Kiekviena faraono auksinės kaukės detalė tampa laiko liudijimu, nukeliančiu mus į senovės Egipto didybę ir kultūrą.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
26.09.2018 laikas 12:42 Receptai Vaistažolių mišiniai nuo alergijos
Alergija liaudies medicinoje, vaistažolių mišiniai nuo alergijos, alergija, alergijos gydymas, alergijos receptai, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis uogom...

Skaityti daugiau

10.12.2019 laikas 10:42 Receptai Įdaryti Kiaušiniai: Chorizo Ir Sūrio Įdaras
Kiaušinius dedame į šaltą vandenį ir kai užvirs verdame ant silpnos ugnies 10 minučių. Virtus kiaušinius paliekame atvėsti šaltame vandenyje. Nulupame chorizo dešros odelę, supjaustome ją smulkiau ir truputį pakepiname keptuvėje ...

Skaityti daugiau

22.09.2019 laikas 15:04 Receptai Bulvių duona
Bulves su lupenomis išvirkite pasūdytame vandenyje. Mieles ištrinkite su cukrumi. Į šią masę įdėkite 2 arbatinius šaukštelius miltų, išmaišykite ir atidėkite. Nulupkite lupenas ir sutrinkite bulves ir t.t. Skanaus!...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
14.06.2024 laikas 20:02 Oficialu: Žemės vidinio branduolio sukimasis tikrai lėtėja
Naujas tyrimas patvirtino, kad Žemės vidinio branduolio sukimasis iš tiesų sulėtėjo, todėl kyla klausimų apie tai, kas vyksta planetos centre ir kaip tai gali mus paveikti.

Skaityti daugiau

14.06.2024 laikas 10:41 Indija siekia mirties bausmės PSO mokslininkui, užkirtusiam kelią prieigai prie ivermektino

Indijos advokatų asociacija (IBA) pradėjo teisminį procesą prieš Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) vyriausiąją mokslininkę daktarę Soumyą Swaminathan, kaltindama ją sukėlus Indijos piliečių mirtį, apgaudinėjant juos dėl ivermektino veiksmingu...

Skaityti daugiau

14.06.2024 laikas 08:27 Santykiai niekada neatneš jums laimės, jei nesilaikysite vieno punkto
Iš tikrųjų poroje svarbi kiekviena smulkmena. Taip galima teigti praktiškai viską. Tačiau norėčiau pabrėžti vieną dalyką, kurį daugelis žmonių ignoruoja.

Skaityti daugiau