Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Psichologija » 2024 » Sausio » 20

5 įpročiai, kurie apsaugos jūsų santykius nuo spragų ir pavydo

5 įpročiai, kurie apsaugos jūsų santykius nuo spragų ir pavydo

Ilgalaikiuose santykiuose žmonės dažnai susiduria su konfliktais, kurie gali kilti pagal įvairius scenarijus. Dažniausi problemų šaltiniai yra tokie destruktyvūs jausmai kaip pavydas ir neapykanta, o jų pasekmė - nesutaikomi nesutarimai ir, kaip taisyklė, išsiskyrimas. Todėl reikia būti atidiems neigiamoms mintims ir emocijoms, žinoti, kaip nuo jų apsaugoti save ir artimuosius. Pakalbėkime apie naudingus įpročius, padedančius atsispirti tokiems reiškiniams.

Kodėl būtina atkreipti dėmesį į negatyvumą santykiuose

Žmonių tarpusavio bendravimas - tai labai sudėtingi procesai, ypač vyro ir moters santykiuose. Jie kupini daugybės šviesių jausmų ir teigiamų emocijų, tačiau neišvengiamai egzistuoja ir negatyvas, kaip apversta medalio pusė.

Psichologai įsitikinę, kad neįmanoma apsaugoti santykių nuo negatyvumo, stengiantis jo nematyti ar kaip nors uždengti - tai sukelia priešingą efektą. Tokias emocijas reikia identifikuoti ir atpažinti, nors daugelį jų (liūdesį, nusivylimą, pyktį, pavydą, neapykantą ir t. t.) protas prastai kontroliuoja.

Rasti tinkamą sprendimą konkrečioje situacijoje padeda visų patiriamų jausmų analizė. Negalima jų ignoruoti, bet negalima jų ir ugdyti. Ką turėtume daryti?

Idealių santykių poroje pagrindai

Noras apsaugoti santykius nuo neigiamų reiškinių turėtų būti nuolatinis, ir iš abiejų pusių. Nelaukite, kol atsiradęs įtrūkimas taps neįveikiamas. Tai bloga strategija - paleisti situaciją, nekreipti dėmesio į smulkius ginčus, kandžias pastabas, pavydo apraiškas ir kitus destruktyvius jausmus.

Tik veiksmų ir jų motyvų (tiek savo, tiek aplinkinių žmonių) suvokimas leis padaryti teisingas išvadas apie konfliktų priežastis ir rasti būdų, kaip harmonizuoti santykius.

Kaip apsaugoti santykius nuo to, kas juos griauna

Štai 5 pagrindiniai "banginiai", į kuriuos galima atsiremti:

  1. Harmonija santykiuose yra svarbesnis prioritetas nei teisingumas (kaip jį įsivaizduojate šiuo metu). Taip, gali tekti ginti savo interesus ir pažiūras, tačiau nenorite dėl to nuolat įsivelti į mūšius! Kiekvieną kartą naudinga užduoti sau klausimą: "Kas svarbiau - taika šeimoje ar mano teisybė?". Toks įprotis sumažins kivirčų dėl nesąmonių skaičių ir bus paskata teigiamai santykių raidai.
  2. Klausytis ir girdėti yra skirtingi dalykai. Svarbu ne tik išklausyti partnerį, bet ir stengtis suprasti jo požiūrį į įvykius. Kito žmogaus veiksmų motyvų suvokimas, gebėjimas atsidurti jo vietoje leidžia kompetentingai spręsti įtemptas situacijas, išvengti visuotinių konfliktų.
  3. Pirmas žingsnis išmintingiems, o ne silpniems. Dažnai ginčas yra būdas žmogui atsikratyti viduje susikaupusio negatyvumo. Tai nėra tinkamas būdas tai padaryti! Psichologai rekomenduoja rasti jėgų gerumui ir rūpinimuisi ne tik savimi. Išmokite išmokti valdyti pyktį ir nebūti irzlūs.
  4. Gebėjimo vesti pokalbį ir tinkamos intonacijos. Konfliktai dažnai kyla dėl aukštų natų. Garsus, isteriškas, kaltinantis kalbėjimo būdas sukelia pasąmoningą oponento gynybinę reakciją. O ramus pokalbis užtikrina normalią atmosferą bendraujant. Todėl svarbu stebėti ne tik žodžius, bet ir savo balso tembrą bei intonaciją. Sužinokite, kas yra ekologiškas kivirčas arba kaip taikiai išspręsti konfliktą.
  5. Nesiginčydami nemiegokite. Konfliktai dažnai įvyksta vėlyvu metu, kai abi pusės būna pavargusios. Vis dėlto prieš einant miegoti būtina išsiaiškinti situaciją, nes naktinė pertrauka gali dar labiau "įsukti" neigiamus jausmus. Geriau užmigti pasitikint santykių normalizavimu, o ne atvirkščiai.

Stabilūs santykiai yra abiejų partnerių nuolatinio darbo su savimi rezultatas.

Tinkamas kelias į harmoniją santuokoje - ugdyti minėtus įpročius. Tačiau jei nesusidursite su destruktyviais jausmais ir emocijomis, jie gali sugriauti šeimą.

Kalbant apie kitų pavydą, sugebėkite nuo jo apsaugoti viską, kas jums brangu! Verta mažiau pasakoti apie save pašaliniams ir dalytis tuo, kas liečia tik jus ir artimiausius žmones. Venkite suteikti apkalbinėtojams ir žmonėms, mėgstantiems aptarinėti kitų žmonių problemas, priežastį kalbėti apie jus - tegul jūsų asmeninis gyvenimas jiems lieka paslaptimi.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
04.07.2019 laikas 17:53 Receptai Vištienos sparneliai saldžiarūgščiame padaže

Gaminame. Vištienos sparneliai saldžiarūgščiame padaže. Kol vištienos sparneliai keps, dubenyje sumaišome medų, kečupą, sezamo aliejų, actą bei išspaustą česnaką. Šiuo padažu užpilame tik iš orkaitės ištrauktus, dar karštus, sp...

Skaityti daugiau

20.08.2019 laikas 12:20 Receptai Virtinukai su bulvėmis ir šonine

Gaminame namuose. Virtinukai su bulvėmis ir šonine. Virtinukai su bulvių ir šoninės įdaru tiekiami su grietinės-sviesto arba grietinės-spirgučių padažais. Skanaus!

Skaityti daugiau

21.09.2019 laikas 14:39 Receptai Pieniškos dešrelės bulvių tešloje

Tai nuostabi vakarienė, svečiams atradimas, jei jie netikėtai užsuks pas jus. Galimas dalykas, jums šis patiekalas bus antras iš mėgstamiausių patiekalų, po kiaušinienės. Žinoma, čia tik idėja, galite į bulves įdėti įvairius pr...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
24.05.2024 laikas 21:16 Su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai staiga atsidarė durys
Kartą šeštadienio vakarą mes su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai netikėtai atėjo nekviesta anyta. Pasirodo, ji vėl pasidarė mūsų buto raktų kopijas be leidimo.

Skaityti daugiau

24.05.2024 laikas 06:56 2024 m. gegužės 24 d. horoskopas visiems zodiako ženklams
Vakarykštė pilnatis Dvynių ir Šaulio ašyje jau praėjo ir mes įžengėme į silpstančio Mėnulio fazę. Jei Brėkštančio Mėnulio periodas skirtas naujiems darbams pradėti, tai Nykstantis Mėnulis sako, kad dabar palankus metas juos užbaigti....

Skaityti daugiau

23.05.2024 laikas 19:21 Nuostabi trauktinė nuo hipertonijos
Jau daug metų turiu aukštą Kraujospūdį. Nepamenu, kada gyvenau ramiai, be baimės, kad netrukus prasidės priepuolis. Užtenka pačios nekalčiausios priežasties, kad pakiltų kraujospūdis. Darbe laukėme audito komisijos, nervinomės visi, pergyvenome. Virš...

Skaityti daugiau