- 20.01.2024
- 0.0 Reitingas
- 340 Peržiūros
- Komentarai
Ilgalaikiuose santykiuose žmonės dažnai susiduria su konfliktais, kurie gali kilti pagal įvairius scenarijus. Dažniausi problemų šaltiniai yra tokie destruktyvūs jausmai kaip pavydas ir neapykanta, o jų pasekmė - nesutaikomi nesutarimai ir, kaip taisyklė, išsiskyrimas. Todėl reikia būti atidiems neigiamoms mintims ir emocijoms, žinoti, kaip nuo jų apsaugoti save ir artimuosius. Pakalbėkime apie naudingus įpročius, padedančius atsispirti tokiems reiškiniams.
Kodėl būtina atkreipti dėmesį į negatyvumą santykiuose
Žmonių tarpusavio bendravimas - tai labai sudėtingi procesai, ypač vyro ir moters santykiuose. Jie kupini daugybės šviesių jausmų ir teigiamų emocijų, tačiau neišvengiamai egzistuoja ir negatyvas, kaip apversta medalio pusė.
Psichologai įsitikinę, kad neįmanoma apsaugoti santykių nuo negatyvumo, stengiantis jo nematyti ar kaip nors uždengti - tai sukelia priešingą efektą. Tokias emocijas reikia identifikuoti ir atpažinti, nors daugelį jų (liūdesį, nusivylimą, pyktį, pavydą, neapykantą ir t. t.) protas prastai kontroliuoja.
Rasti tinkamą sprendimą konkrečioje situacijoje padeda visų patiriamų jausmų analizė. Negalima jų ignoruoti, bet negalima jų ir ugdyti. Ką turėtume daryti?
Idealių santykių poroje pagrindai
Noras apsaugoti santykius nuo neigiamų reiškinių turėtų būti nuolatinis, ir iš abiejų pusių. Nelaukite, kol atsiradęs įtrūkimas taps neįveikiamas. Tai bloga strategija - paleisti situaciją, nekreipti dėmesio į smulkius ginčus, kandžias pastabas, pavydo apraiškas ir kitus destruktyvius jausmus.
Tik veiksmų ir jų motyvų (tiek savo, tiek aplinkinių žmonių) suvokimas leis padaryti teisingas išvadas apie konfliktų priežastis ir rasti būdų, kaip harmonizuoti santykius.
Kaip apsaugoti santykius nuo to, kas juos griauna
Štai 5 pagrindiniai "banginiai", į kuriuos galima atsiremti:
- Harmonija santykiuose yra svarbesnis prioritetas nei teisingumas (kaip jį įsivaizduojate šiuo metu). Taip, gali tekti ginti savo interesus ir pažiūras, tačiau nenorite dėl to nuolat įsivelti į mūšius! Kiekvieną kartą naudinga užduoti sau klausimą: "Kas svarbiau - taika šeimoje ar mano teisybė?". Toks įprotis sumažins kivirčų dėl nesąmonių skaičių ir bus paskata teigiamai santykių raidai.
- Klausytis ir girdėti yra skirtingi dalykai. Svarbu ne tik išklausyti partnerį, bet ir stengtis suprasti jo požiūrį į įvykius. Kito žmogaus veiksmų motyvų suvokimas, gebėjimas atsidurti jo vietoje leidžia kompetentingai spręsti įtemptas situacijas, išvengti visuotinių konfliktų.
- Pirmas žingsnis išmintingiems, o ne silpniems. Dažnai ginčas yra būdas žmogui atsikratyti viduje susikaupusio negatyvumo. Tai nėra tinkamas būdas tai padaryti! Psichologai rekomenduoja rasti jėgų gerumui ir rūpinimuisi ne tik savimi. Išmokite išmokti valdyti pyktį ir nebūti irzlūs.
- Gebėjimo vesti pokalbį ir tinkamos intonacijos. Konfliktai dažnai kyla dėl aukštų natų. Garsus, isteriškas, kaltinantis kalbėjimo būdas sukelia pasąmoningą oponento gynybinę reakciją. O ramus pokalbis užtikrina normalią atmosferą bendraujant. Todėl svarbu stebėti ne tik žodžius, bet ir savo balso tembrą bei intonaciją. Sužinokite, kas yra ekologiškas kivirčas arba kaip taikiai išspręsti konfliktą.
- Nesiginčydami nemiegokite. Konfliktai dažnai įvyksta vėlyvu metu, kai abi pusės būna pavargusios. Vis dėlto prieš einant miegoti būtina išsiaiškinti situaciją, nes naktinė pertrauka gali dar labiau "įsukti" neigiamus jausmus. Geriau užmigti pasitikint santykių normalizavimu, o ne atvirkščiai.
Stabilūs santykiai yra abiejų partnerių nuolatinio darbo su savimi rezultatas.
Tinkamas kelias į harmoniją santuokoje - ugdyti minėtus įpročius. Tačiau jei nesusidursite su destruktyviais jausmais ir emocijomis, jie gali sugriauti šeimą.
Kalbant apie kitų pavydą, sugebėkite nuo jo apsaugoti viską, kas jums brangu! Verta mažiau pasakoti apie save pašaliniams ir dalytis tuo, kas liečia tik jus ir artimiausius žmones. Venkite suteikti apkalbinėtojams ir žmonėms, mėgstantiems aptarinėti kitų žmonių problemas, priežastį kalbėti apie jus - tegul jūsų asmeninis gyvenimas jiems lieka paslaptimi.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau