Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Kosmosas » 2024 » Sausio » 29

Mėnulio ekvatoriuje esančiame krateryje rasta "įmagnetintų" riedulių

Mėnulio ekvatoriuje esančiame krateryje rasta "įmagnetintų" riedulių

Europos ir arabų planetologai Mėnulio krateryje Reiner-K aptiko didelių riedulių, pasižyminčių unikaliomis magnetinėmis savybėmis, kurios daro įtaką Mėnulio dulkių judėjimui netoli šių riedulių. Tai pranešė Vokietijos Miunsterio universiteto spaudos tarnyba.

"Šiuos riedulius aptikome iš karto po to, kai apžiūrėjome pirmąją šio Mėnulio regiono nuotrauką. Jie smarkiai skiriasi nuo visų kitų greta esančių riedulių, nes šviesą sklaido daug silpniau nei kiti netoliese esantys rieduliai. Darome prielaidą, kad jų neįprasta išvaizda susijusi su tuo, kaip šie akmenys sąveikauja su dulkėmis ir su šių dulkių dalelių struktūra", - aiškino Miunsterio universiteto mokslininkas Ottaviano Rueschas, kurio žodžius cituoja universiteto spaudos tarnyba.

Šį atradimą mokslininkai padarė nagrinėdami aukštos kokybės Audrų vandenyno nuotraukas, gautas naudojant orbitinio zondo LRO kameras. Šiose nuotraukose mokslininkai ieškojo didelių Mėnulio akmenų, suskilusių į gabalus veikiant karščiui ir kitiems gamtos veiksniams. Spėjama, kad tai yra senųjų Mėnulio plutos ir mantijos uolienų fragmentai, todėl jie įdomūs Mėnulio formavimosi istorijos tyrimo kontekste.

Pradėję ieškoti panašiai suskilusių uolienų Reiner-K kraterio apylinkėse, mokslininkai pastebėjo, kad nedidelė, bet nemaža dalis vietinių riedulių atrodo visai kitaip nei kiti panašaus dydžio rieduliai Mėnulio paviršiuje. Tam tikru žiūrėjimo kampu jie atrodė gerokai tamsesni už savo kaimynus - taip buvo todėl, kad šie rieduliai išsklaidė saulės šviesą unikaliu būdu, nebūdingu visoms kitoms Mėnulio uolienų nuolaužoms.

Vėliau ištyrus šių suskilusių uolienų nuotraukas paaiškėjo, kad šie Mėnulio rieduliai buvo padengti storu dulkių sluoksniu. Jo dalelių dydis, taip pat fizinės savybės ir išsidėstymas "tamsiuose" rieduliuose labai skyrėsi nuo įprastų kaimyninių riedulių. Vėlesni skaičiavimai ir stebėjimai parodė, kad šie skirtumai atsirado dėl to, kad šie rieduliai pasižymi anomaliomis magnetinėmis savybėmis.

Tam ypač palankus faktas, kad Reiner-K kraterio viduje ir artimiausioje jo apylinkėje yra viena iš Mėnulio magnetinių anomalijų, kurios prigimtį mokslininkai tyrinėja jau kurį laiką. Vėlesni šio kraterio stebėjimai, taip pat NASA planuojamas Mėnulio roverio siuntimas į šį Audrų vandenyno regioną padės atskleisti šių riedulių "įmagnetėjimo" ir kitų anomalių savybių prigimtį, apibendrino mokslininkai.

P.S. O, ką jūs manote? Palikite komentarą.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: https://paranormal.lt/

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
31.01.2018 laikas 11:31 Receptai Žirnelių kaukė
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Įvairių tipų odą. Ingredientai: Virtų žirnelių, Grietinėlė

Skaityti daugiau

07.08.2019 laikas 22:07 Receptai Skanūs blynai iš cukinijos ir varškės
Skanūs ir naudingi blyneliai su traškia plutele, kurie patiks visai šeimai. Yra daugybė jų paruošimo receptų, šiandien mes norime pasiūlyti savąjį. Paprasta ir skanu.

Skaityti daugiau

11.06.2019 laikas 09:43 Receptai Pyragėliai su bulvių įdaru
Keptuvėje kepti pyragėliai su bulvių įdaru. Skanaus!

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
24.05.2024 laikas 21:16 Su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai staiga atsidarė durys
Kartą šeštadienio vakarą mes su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai netikėtai atėjo nekviesta anyta. Pasirodo, ji vėl pasidarė mūsų buto raktų kopijas be leidimo.

Skaityti daugiau

24.05.2024 laikas 06:56 2024 m. gegužės 24 d. horoskopas visiems zodiako ženklams
Vakarykštė pilnatis Dvynių ir Šaulio ašyje jau praėjo ir mes įžengėme į silpstančio Mėnulio fazę. Jei Brėkštančio Mėnulio periodas skirtas naujiems darbams pradėti, tai Nykstantis Mėnulis sako, kad dabar palankus metas juos užbaigti....

Skaityti daugiau

23.05.2024 laikas 19:21 Nuostabi trauktinė nuo hipertonijos
Jau daug metų turiu aukštą Kraujospūdį. Nepamenu, kada gyvenau ramiai, be baimės, kad netrukus prasidės priepuolis. Užtenka pačios nekalčiausios priežasties, kad pakiltų kraujospūdis. Darbe laukėme audito komisijos, nervinomės visi, pergyvenome. Virš...

Skaityti daugiau