Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2024 » Vasario » 26

Inhaliacijos namų sąlygomis: įsidėmėkite keletą taisyklių

Inhaliacijos namų sąlygomis: įsidėmėkite keletą taisyklių

Susirgus peršalimo ligomis neretai griebiamasi inhaliacijų, o ypač mėgstama tokias procedūras daryti mažiems vaikams, kuriems dar sunku išpūsti nosį ar norisi palengvinti kvėpavimo takų užgulimą. Kaip saugiai atlikti inhaliacijas namuose, ar tam būtini specialūs prietaisai, o gal tinka ir „senovinis“ būdas virš garuojančio puodo, ar galima inhaliacijoms naudoti eterinius aliejus – atsako sveikatos specialistai.

Dauguma žmonių mano, kad inhaliacijos gali palengvinti bet kokio tipo kvėpavimo takų simptomus, tokius kaip kosulys, dusulys, švokštimas ar kvėpavimo pasunkėjimas. Pasak vaistininkės, inhaliacijos yra naudingos ir rekomenduojamos tiek vaikams, tiek suaugusiems, tik prieš pradedant tokias procedūras verta pasikonsultuoti su gydytoju ir išsiaiškinti, kurią kvėpavimo takų dalį reikia gydyti.

„Inhaliuojant į kvėpavimo takus smulkios dulksnos pavidalu įvedami tam skirti vaistai. Žinant ligos simptomatiką yra lengviau pritaikyti inhaliuojamas medžiagas, taip pat yra labai svarbu, kuo tas vaistines medžiagas reikia skiesti, pavyzdžiui, ar inhaliacijoms bus naudojamas paprastas vanduo iš čiaupo, ar fiziologinis tirpalas, ar mineralinis vanduo. Nesant tikriems, kas geriausiai tinka, verta pasikonsultuoti su medikais ar vaistininkais“, – sako vaistininkė.

Garuojantis puodas tinka ne visada

Dažnai kvėpavimo takų ligomis besiskundžiantys žmonės į pagalbą pasitelkia inhaliavimą namų sąlygomis – jie tai daro „senoviniu“ būdu, kvėpuodami virš indo su karštu vandeniu. Druskininkų pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) šeimos gydytoja sako, kad nors karšto vandens garų inhaliacijos gali būti naudingos, tačiau jos dažnai nėra rekomenduojamos dėl didelės nudegimų rizikos. Ypač tai pavojinga, jei karšto vandens garais inhaliuoja vaikai.

„Vandens garų inhaliacijos gali būti skiriamos, jei dėl ūminės kvėpavimo takų ligos yra paburkę kvėpavimo takai, pavyzdžiui, sergant laringitu. Tai gali būti puiki pagalbinė gydymo priemonė, jei inhaliacijos atliekamos teisingai. Reikia žinoti, kad į tokį vandenį nei lašinti eterinių aliejų, nei pilti arbatžolių arbatų negalima, nes įvairios medžiagos gali dirginti kvėpavimo takus, o vaikams, ypač mažiems, gali sukelti ir ligos paūmėjimą“, – pataria šeimos gydytoja.

Jos teigimu, geriausia inhaliacijoms naudoti specialius inhaliatorius, kuriuose naudojamas kambario temperatūros vanduo ir kurie generuoja vėsius garus. Vertėtų naudoti tokį inhaliatorių, kurio komplekte yra specialios kaukės, pritaikomos pagal dydį vaikui arba suaugusiam – tai leidžia inhaliuoti efektyviau.

Gydytoja atkreipia dėmesį, kad jeigu bet kokio tipo inhaliacija kelia diskomfortą, kosulį ar kitus nemalonius pojūčius, ji turi būti nedelsiant nutraukiama.

„Taip pat reikėtų nepamiršti, kad ir sergant galima eiti į lauką, jei ligonio būklė tą leidžia. Jeigu pacientas nekarščiuoja, jaučiasi gerai, kartais pasivaikščiojimas miške gali suveikti geriau nei bet koks kitas vaistas“, – teigia šeimos gydytoja.

Svarbu parinkti tinkamus preparatus

Vaistininkė pasakoja, kad gyventojai domisi prietaisais, skirtais inhaliacijoms namuose atlikti, labiausiai dėl jų patogumo – inhaliatoriai gali būti nešiojami arba kompresoriniai stacionarūs, atsižvelgiant į naudotojo poreikius ir aplinkybes, ar jie bus skirti intensyviam naudojimui ar tik retkarčiais.

„Visada rekomenduojame prieš naudojant inhaliatorių įsitikinti, kad žinote, kaip teisingai sudėti visas dalis, kada jas reikia pakeisti ir kaip dažnai tai daryti. Aparatą būtina išvalyti po kiekvieno naudojimo, nes bet koks jame likęs skystis gali tapti palankia terpe daugintis bakterijoms. Taip pat niekada negalima naudoti kito asmens jau naudoto kandiklio ar kaukės, nes šios dalys taip pat gali būti užkrėstos kvėpavimo takų infekcijomis ir ore esančiomis bakterijomis. Naudojant kompresorinius aparatus, į juos negalima pilti eterinių aliejų ir sirupų“, – patarė vaistininkė.

Nusprendus atlikti inhaliacijas savarankiškai namuose, rekomenduojama paskaityti medicininių priemonių aprašymus ar vaistų anotacijas, kad būtų aišku, ar tokias priemones tikrai galima saugiai inhaliuoti ir ar jos yra skirtos tokioms procedūroms atlikti.

„Pasitaiko atvejų, kada tėvai savo negaluojančių vaikų inhaliacijoms parenka vaistus, skirtus ūmioms bronchų ligoms gydyti, nors vaikas skundžiasi tik sloga ir gerklės skausmu. Tokiu atveju iš inhaliacijos ne tik nebus naudos, bet galima sukelti ir daugiau žalos“, – sako vaistininkė.

Ne visada, bet inhaliacijos turi ir šalutinį poveikį: padidėjęs širdies plakimas, nerimas, drebulys, pykinimas, dirginimas gerklėje ar kosulys.

Inhaliacijas reikėtų atlikti po valgio praėjus ne mažiau kaip 1 valandai ir likus bent kelioms valandoms iki miego. Taip pat tokias procedūras rekomenduojama pradėti vos pajutus pirmuosius simptomus, kol virusas dar nėra labai aktyvus.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
14.06.2019 laikas 22:43 Receptai Švelnus tortas su varškės kremu, plakta grietinėle ir persikais

Ką šiandiena pas mus prie arbatos? Švelnus, aromatinis, skanus varškės-vaisių pyragas su persikais! Nuostabus desertas, su kuriuo susidoros net virėjas naujokas.

Skaityti daugiau

03.11.2017 laikas 13:37 Receptai Vitaminų kaukė iš varškės įvairių tipų odai
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Įvairių tipų odą. Ingredientai: Varškė, Citrinų sultys, Apelsino skiltelė.

Skaityti daugiau

16.06.2019 laikas 20:43 Receptai Minkštos varškės spurgos

Senas labai skanių, minkštų varškės spurgų receptas. Gaminame. Varškės spurgos.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
14.06.2024 laikas 10:41 Indija siekia mirties bausmės PSO mokslininkui, užkirtusiam kelią prieigai prie ivermektino

Indijos advokatų asociacija (IBA) pradėjo teisminį procesą prieš Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) vyriausiąją mokslininkę daktarę Soumyą Swaminathan, kaltindama ją sukėlus Indijos piliečių mirtį, apgaudinėjant juos dėl ivermektino veiksmingu...

Skaityti daugiau

14.06.2024 laikas 08:27 Santykiai niekada neatneš jums laimės, jei nesilaikysite vieno punkto
Iš tikrųjų poroje svarbi kiekviena smulkmena. Taip galima teigti praktiškai viską. Tačiau norėčiau pabrėžti vieną dalyką, kurį daugelis žmonių ignoruoja.

Skaityti daugiau

13.06.2024 laikas 19:09 Finansinis horoskopas birželio 14 2024 visiems Zodiako ženklams
2024 m. birželio 14 d. žvaigždės ir planetos išsidėstys taip, kad kiekvienam Zodiako ženklui suteiks unikalių patarimų.

Skaityti daugiau