Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Civilizacijos Paslaptys » 2024 » Kovo » 2

Aramu Muru (Dievų vartai)

Aramu Muru (Dievų vartai)

Pietinėje Peru dalyje, prie vaizdingų Titikakos ežero krantų, yra nuostabi istorinė vietovė, šimtmečius traukusi tyrinėtojų dėmesį. Ši paslaptinga vieta, žinoma kaip Aramu Muru arba "Dievų vartai", - tai į duris panaši struktūra, iškalta tvirtoje uoloje, apipinta paslaptimis ir senovinėmis legendomis.

Aramu-Muru atsirado senovės inkų civilizacijos laikais ir, pasak vietinio folkloro, yra ne tik pažangios to meto mūro technologijos liudijimas, bet ir vartai į kitą karalystę.

Tikslus Aramu-Muru amžius nežinomas, tačiau oficialioji istorija mano, kad jį sukūrė inkų civilizacija, klestėjusi regione XIII-XVI a.

Žinomi dėl savo išskirtinio akmens meistriškumo, inkai šį monumentalų statinį sukūrė preciziškai tiksliai ir simetriškai. Maždaug 7 metrų aukščio ir pločio, su nedidele niša centre, Aramu-Muru demonstruoja inkų meistriškumą akmens drožyboje.

Aramu Muru (Dievų vartai)

Legenda byloja, kad Aramu-Muru, gerbiamas inkų vadas, dingo atsiveriančiame portale, kai į specialią angą vartuose įkišo auksinį Saulės diską, vadinamą "Septynių spindulių dievų raktu". Šis paslaptingas dingimas davė vietai pavadinimą "Vartai" arba "Dievų vartai". Aramu-Muru dingimo istorija sužadino daugelio vaizduotę, todėl atsirado daugybė teorijų apie šio senovinio statinio paskirtį ir reikšmę.

Tikroji Aramu-Muru paskirtis tebėra istorikų diskusijų objektas. Vieni mano, kad tai buvo šventa vieta, naudota ritualams ir apeigoms, o kiti teigia, kad tai buvo portalas į kitą dimensiją arba požeminį "žemesnįjį" pasaulį.

Dėl to, kad žiemos saulėgrįžos metu statinys yra priešais besileidžiančią saulę, spėjama, kad Aramu-Muru buvo naudojamas astronominiams stebėjimams. Tačiau konkrečių įrodymų, patvirtinančių šią hipotezę, nerasta. Be to, sudėtinga nustatyti objekto datas, nes tradiciniai radiokarbono datavimo metodai akmeninėms struktūroms netaikytini.

Vietoj to archeologai, norėdami nustatyti jo amžių, remiasi stilistiniais palyginimais su kitais inkų paminklais ir istoriniais įrašais.

Nepaisant atokios vietos, Aramu-Muru tapo populiaria turistų ir dvasinių ieškojimų vieta. Daugelis lankytojų pasakoja, kad šioje vietoje jaučia nepaaiškinamą energiją, o kai kurie teigia patyrę vizijų ar kitų paranormalių reiškinių.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
19.06.2019 laikas 16:58 Receptai – Patiekalai Lietuviškas kugelis
Skanus lietuviško kugelio (plokštainio) receptas. Skanaus!

Skaityti daugiau

20.09.2019 laikas 20:38 Receptai – Patiekalai Varškės keksas prie arbatos

Kiaušinius suplakame su cukrumi, įdedame vaniliną, ištirpdytą sviestą ir gerai išmaišome. Įdedame sodą, paskui varškę ir suplakame iki vientisos masės. Tada įdedame miltus ir dar kartą gerai išplakame. Masę sudedame į kepimo fo...

Skaityti daugiau

10.09.2018 laikas 09:07 Receptai – Patiekalai Vaistažolių mišiniai nuo nudegimų

Nudegimai liaudies medicinoje, Nudegimai, Vaistažolių mišiniai nuo nudegimų, receptai nuo nudegimų, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis uogomis, kaip gyd...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
19.04.2024 laikas 20:16 Finansinis horoskopas visiems Zodiako ženklams 2024 m. balandžio 20 d.
Astrologai parengė 2024 m. balandžio 20 d. prognozę visiems Zodiako ženklams. Šią dieną gali kilti noras pasislėpti nuo bet kokių problemų ir sudėtingų užduočių.

Skaityti daugiau

19.04.2024 laikas 06:52 Treji pernelyg skubotų santykių spąstai
Susipažinote prieš tris savaites, o jau planuojate gyventi kartu? Svajojate, kaip sensite kartu, auginsite vaikus, pasistatysite namą su sodu? Norite, kad šis vyras ar ši moteris būtų su jumis visą likusį gyvenimą? Tai reiškia, kad santykiai, tikslia...

Skaityti daugiau

19.04.2024 laikas 06:48 Kam merginai reikalingas princas gelbėtojas?
Gražioji princesė įkalinta bokšte. Ją saugo drakonas. Reikia gelbėti! Šią istoriją nuo vaikystės žino kiekvienas, tačiau šio archetipo reikšmė mažai kam suvokiama. Į bėdą patekusios merginos personažas sutinkamas visur: kine, literatūroje ir net rekl...

Skaityti daugiau