Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Religija » 2024 » Kovo » 18

Kokias paslaptis saugo „išrinktųjų šventykla“, į kurią įleidžiami tik „ypatingi“ mormonai?

Kokias paslaptis saugo „išrinktųjų šventykla“

Į šiaurę nuo Meksikos sostinės, vos kelios minutės kelio automobiliu nuo vietinių lankytinų vietų - zoologijos sodo ir Aragono miško - stovi paslaptingas labai didelių matmenų objektas. Šviesus neįprastos formos pastatas smarkiai kontrastuoja su vietos kraštovaizdžiu. O pravažiuojantys turistai tik stebisi: kas tai?

Kokias paslaptis saugo „išrinktųjų šventykla“

Šventyklos statyba. Nuotrauka: Sala de Prensa Mormona.

Į šį klausimą gali atsakyti vietiniai gyventojai: šis keistas pastatas yra ne kas kita, kaip Pastarųjų dienų šventųjų Jėzaus Kristaus bažnyčios, geriau žinomos kaip Mormonų bažnyčia, šventykla (tiksliau, didžiausia jos atšaka). Meksika yra antroje vietoje pasaulyje po Amerikos pagal šio religinio judėjimo pasekėjų skaičių (čia jų yra daugiau nei milijonas), nors šalyje jis pradėjo veikti palyginti neseniai - užpraėjusio amžiaus antroje pusėje. Tad tokios įspūdingos šventyklos statyba tapo labai svarbiu įvykiu visiems šalies mormonams. 

Pastatas pasižymi ne tik baltumu, bet ir labai neįprasta architektūra: jis akivaizdžiai įkvėptas iki ispaniškosios Meksikos kultūros, todėl labai skiriasi nuo kitų mormonų šventyklų. Pavyzdžiui, vienas iš jos fasadų yra majų kultūros stiliaus.

Kokias paslaptis saugo „išrinktųjų šventykla“

Tačiau labiausiai į akis krinta pastato viršuje esanti Moronio figūra. Ji pagaminta iš bronzos ir yra mažiausiai šešių metrų aukščio bei, jos kūrėjų teigimu, sveria pusantros tonos. Moronis yra vienas žymiausių mormonų simbolių ir, galima sakyti, net prekės ženklas. Sis personažas laikomas pranašu ir angelu, kuris, kaip tiki mormonai, prieš daugelį metų pasirodė jų bažnyčios įkūrėjui Džozefui Smitui ir įteikė jam lenteles su informacija iš Mormono knygos - šventraščio, kuris šios bažnyčios pasekėjams yra toks pat šventas kaip Biblija.

Kokias paslaptis saugo „išrinktųjų šventykla“

Ikoniška mormonų figūra, sverianti toną. /Nuotrauka:lds.org

Didžiulė šventykla pradėta statyti 1979 m., o pašventinta 1983 m. Iš pradžių planuota, kad čia bus rengiamos vestuvės, krikštynos ir švietimo renginiai, tačiau galiausiai šventykla tapo labai privačia vieta. 

Vien žemės sklypas, ant kurio stovi šventykla, vertas dešimčių milijonų pesų, o tai rodo įspūdingą mormonų mokumą, nes projektą finansavo bažnyčios pasekėjai. Beje, didelės aukos gana įprastos panašių kultų ir sektų atstovams (pavyzdžiui, scientologams).

Kokias paslaptis saugo „išrinktųjų šventykla“

Šventykla kai kuriais atžvilgiais primena senovinę piramidę. /Nuotrauka:globalstoneinc.com

Ilgainiui šventykla tapo išskirtine aukščiausios hierarchijos mormonų vieta. Tai tie, kurie įnešė ir įneša didelius piniginius įnašus, arba tie, kurie mormonų bažnyčioje įvardijami kaip „labiausiai nusipelnę“. Šis „elitizmas“ ir nurodymas, kas vertas ar nevertas įžengti į šventyklos vidų, lėmė, kad apie šį pastatą ir jo slaptumą sklando įvairios legendos, taip pat gandai, kad jis stovi „ypatingoje“ vietovėje. Apskritai daug kas apie šią šventyklą lieka paslaptyje net ir paprastiems mormonų bažnyčios nariams. 

Tačiau turistai šį pastatą suvokia tiesiog kaip vietos architektūrinę įžymybę ir mėgsta jį fotografuoti įvairiais rakursais, nes jis atrodo gana įspūdingai. 

Kokias paslaptis saugo „išrinktųjų šventykla“

Mormonų šventyklos yra išrinktiesiems skirti pastatai, tačiau ši yra ypač paslaptinga. /Nuotrauka:lds.org

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: https://paranormal.lt/

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
31.10.2017 laikas 10:00 Receptai – Patiekalai Medus nuo širdies ligų

Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Širdies ligos. Ingredientai: medus.

Skaityti daugiau

19.09.2018 laikas 08:44 Receptai – Patiekalai Vaistažolių mišiniai nuo galvos skausmo

Galvos skausmas liaudies medicinoje, vaistažolių mišiniai nuo galvos skausmo, galvos skausmas, skausmas, receptai skausmui, galva, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis,...

Skaityti daugiau

25.08.2018 laikas 17:55 Receptai – Patiekalai Vaistažolių mišiniai sumušimams gydyti
Sumušimai liaudies medicinoje, Vaistažolių mišiniai sumušimams gydyti, receptai sumušimams gydyti, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis uogomis, kaip gydytis...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.05.2024 laikas 14:13 Mirtinas gėrimas ar panacėja? Ką mokslas mano apie arbatinį grybą

Arbatinio grybo pagrindu pagamintam gėrimui, arba kombučai, priskiriama daug naudingų savybių. Teigiama, kad jis padeda išlaikyti svorį, normalizuoja virškinamojo trakto veiklą, gerina odos būklę ir padeda kovoti su daugeliu ligų.

...

Skaityti daugiau

21.05.2024 laikas 06:55 2024 m. gegužės 21 d. horoskopas: žvaigždės atskleidžia visų Zodiako ženklų likimo paslaptis
Su jausmais ir emocijomis šiandien bus gerai, aistras-smurtą asmeniniame gyvenime daugeliui teikia Mėnulis Skorpione ir įtemptas aspektas su Plutonu.

Skaityti daugiau

20.05.2024 laikas 20:28 Finansinis horoskopas gegužės 21 2024 visiems Zodiako ženklams
Finansų srityje būkite pasirengę maloniems netikėtumams. Galbūt rasite slėptuvę senoje piniginėje arba pagaliau grąžinsite skolą, apie kurią jau buvote pamiršę.

Skaityti daugiau