Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Istorijos paslaptys » 2024 » Balandžio » 9

Sunaikinti senoviniai milžiniški miestai Grenlandijoje

Sunaikinti senoviniai milžiniški miestai Grenlandijoje

"Žurnalas apie kelionę į Grenlandiją", išleistas 1823 m. Londone, buvo parašytas Džordžo Viljamo Manbio (George William Manby). Jis nebuvo jūreivis, tačiau buvo išradėjas ir 1821 m. prisijungė prie banginių medžiotojų laivo įgulos, kad išbandytų savo harpūnų prototipus.

Tačiau įgulos nesužavėjo jo arogantiškas elgesys ir jie išvedė iš rikiuotės visą jo įrangą, todėl jis turėjo daug laiko rašyti dienoraštyje ir piešti pakeliui matytus stebuklus:

"Vėjas, visą praėjusią dieną pūtęs iš pietryčių, pasikeitė į šiaurės vakarų vėją ir vėl perėjo į gūsį su dideliu bangavimu. Audra nurimo apie šeštą valandą vakaro. Pusę septynių vakaro nuo denio matėsi glaudžiai surišta ledo srovė, kuri, mums priartėjus, įgavo karinio uosto išvaizdą ir tęsėsi iš pietvakarių į šiaurę, kiek tik akys užmatė. Jame taip pat matėsi aukšti laivai, bažnyčios su bokštais ir bokšteliais bei didingi pastatai. Devynioliktą valandą priartėjome prie neįveikiamos tankaus ledo užtvaros, sudarytos iš masyvių, kažkokio slėgio ar jėgos pakeltų gūbrių, primenančių uolų fragmentus."

"...ledo luitai priminė žmonių biustus, bokštus, lieknus bokštelius, masyvias piramides ir visas kitas įmanomas formas: nuo keturių iki dešimties pėdų aukščio ir nuo dešimties iki penkiasdešimties jardų ilgio".

"Kai praėjome tašką netoli šio gūbrio, ledo išvaizda buvo įdomi dėl netaisyklingų gabalų, kurie gulėjo visomis kryptimis, įvairių formų ir dydžių, tarsi kokio nors didžiulio miesto, kurį sugriovė gamtos sukrėtimas, griuvėsiai. Į vakarus nuo šio taško ne mažiau kaip trisdešimties pėdų aukščio, panašus į šventyklą daugiau kaip šimto penkiasdešimties pėdų ilgio ir penkiasdešimties pėdų aukščio virš vandens paviršiaus, su angomis, panašiomis į langus. Kitas bokštas, esantis atokiau, priminė bokštą, stovintį ant didžiulio ne mažiau kaip septyniasdešimties pėdų aukščio pagrindo, gražiausios berilio mėlynos spalvos ir beveik statmeną."

"Jūros ledas sudarė plačias piramides ir aukštą kupolą, kurį buvo galima įžiūrėti iš tam tikro atstumo. Dabar įplaukėme į ledo įlanką, pasižyminčią nesibaigiančia formų įvairove, tačiau tos, kurios labiausiai patraukė mano dėmesį, priminė sarkofagus, kromlechus (akmenų apskritimas) ir gražią senovės relikviją Solsberio lygumoje - Stounhendžą."

"Po pusryčių plaukėme pavėjui, per didžiulį ruožą, nusėtą įvairių groteskiškų formų sunkaus ledo luitų gabalais; ypač įdomus buvo vienas, panašus į didžiulį, mažiausiai dvidešimties pėdų aukščio lokį; kai plaukėme, atrodė, kad jis iškaltas iš geriausio skulptūrinio marmuro ir gražiai nupoliruotas bangų."

"Toliau keliavome į rytus per labai sunkų ledą, kuris buvo nepaprastai patrauklus dėl nepaprastos formų įvairovės, su tuščiavidurėmis ertmėmis, tarsi jos būtų suformuotos srovėms tekėti arba tarsi būtų skirtos kaimiškiems tiltams, paremtiems kolonomis su taisyklingais kapiteliais, pačiomis tobuliausiomis ir gražiausiomis formomis. Vienos iš šių neįprastų formų dalių taisyklingumas turėjo atsirasti iš karto virš paviršiaus. Jos matmenys buvo tokie: kolonos virš paviršiaus - šešių pėdų ilgio, kapiteliai - vienos pėdos ilgio, aukštai iškilusi masė - nuo aštuoniolikos iki dvidešimties pėdų ilgio ir net šimto pėdų pločio".

Ar gali būti, kad 1821 m. Džordžas Viljamas Manbis (George William Manby) matė ir aprašė tikrus Arktyje dingusios Hiperborėjos civilizacijos pastatų griuvėsius?

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: https://paranormal.lt/

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
24.11.2019 laikas 08:36 Receptai Makaronai Su Mėsa Ir Daržovėmis, Be Virimo

Greitas patiekalas. Skanūs makaronai pietums. Makaronai su mėsa ir daržovėmis. Kitą dieną jei nesuvalgote makaronai išlieka nesusilietę, atskirti vienas nuo kito ir tokie pat skanūs, tereikia juos pašildyti.

...

Skaityti daugiau

03.09.2018 laikas 13:31 Receptai Vaistažolių mišiniai peršalus

Peršalus liaudies medicinoje, Vaistažolių mišiniai peršalus, receptai peršalus, peršalimas, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis uogomis, kaip gydytis vai...

Skaityti daugiau

07.06.2019 laikas 11:50 Receptai Gardžių čeburekų receptas

Gaminame. Čeburekai Kiaušinių trynius dedame į didesnį dubenį, išplakame, beriame druską, pilame šiltą vandenį ir išmaišome. Į tą patį dubenį dalimis sijojame miltus ir užminkome tešlą Ji gali atrodyti kietoka, bet aliejus turė...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
24.05.2024 laikas 21:16 Su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai staiga atsidarė durys
Kartą šeštadienio vakarą mes su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai netikėtai atėjo nekviesta anyta. Pasirodo, ji vėl pasidarė mūsų buto raktų kopijas be leidimo.

Skaityti daugiau

24.05.2024 laikas 06:56 2024 m. gegužės 24 d. horoskopas visiems zodiako ženklams
Vakarykštė pilnatis Dvynių ir Šaulio ašyje jau praėjo ir mes įžengėme į silpstančio Mėnulio fazę. Jei Brėkštančio Mėnulio periodas skirtas naujiems darbams pradėti, tai Nykstantis Mėnulis sako, kad dabar palankus metas juos užbaigti....

Skaityti daugiau

23.05.2024 laikas 19:21 Nuostabi trauktinė nuo hipertonijos
Jau daug metų turiu aukštą Kraujospūdį. Nepamenu, kada gyvenau ramiai, be baimės, kad netrukus prasidės priepuolis. Užtenka pačios nekalčiausios priežasties, kad pakiltų kraujospūdis. Darbe laukėme audito komisijos, nervinomės visi, pergyvenome. Virš...

Skaityti daugiau