Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Gamtos Paslaptys » 2024 » Balandžio » 21

Japonijos mokslininkai išsiaiškino, kodėl šunys turi rudas akis, o vilkai - ne

Japonijos mokslininkai išsiaiškino, kodėl šunys turi rudas akis

Japonijos Teike universiteto Gyvūnų mokslų fakulteto specialistai išsiaiškino, kodėl dauguma šunų turi rudas akis, o vilkai tokių akių beveik niekada neturi. Remiantis tyrimo rezultatais, paskelbtais žurnale "Royal Society Open Science", vykstant prijaukinimo procesui žmogus palaipsniui atsirinko individus tamsesnėmis akimis, nes jie jam atrodė geidžiamesni kompanionai.

Ekspertai pažymi, kad šviesi vilkų rainelės spalva yra adaptyvi. Jos geriau matomos tamsoje ir padeda laukiniams gyvūnams bendrauti - pavyzdžiui, medžiojant suprasti, kur žiūri gaujos narys.

Tyrėjai iškėlė hipotezę, kad žmonės galėjo sąmoningai veisti šunis tamsesnėmis akimis. Tai atitinka išsiplėtusius vyzdžius, kurie dažnai siejami su draugiškumu, taip pat su kūdikiais. Pasak mokslininkų, jei tokie samprotavimai teisingi, šunys tamsiai rudomis akimis turėtų atrodyti žmonėms simpatiškesni nei šunys šviesiomis akimis.

Dviejuose tyrimuose 142 japonų savanoriai vertino šešis specialiai atrinktus šunis pagal asmenybės bruožų rinkinį - draugiškumą, agresiją ir intelektą. Duomenys parodė, kad tamsiaodžių šunų snukiai buvo suvokiami kaip draugiškesni ir šuniškesni nei šviesiaodžių šunų atvaizdai. Be to, respondentai dažniau išreiškė norą bendrauti su tokiais asmenimis.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: https://paranormal.lt/

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
23.09.2018 laikas 14:36 Receptai – Patiekalai Liaudiški patarimai astmos gydymui

Astma liaudies medicinoje, astma, astmos gydymas, receptai astmai, liaudiškomis priemonėmis, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis

Skaityti daugiau

29.10.2019 laikas 22:56 Receptai – Patiekalai Saldumynų mėgėjams: šokoladinis pyragas su šokolado užpilu (video)
Orkaitę įkaitinkite iki 180 laipsnių. Apvalioje torto kepimo formoje išmaišykite visus birius produktus, supilkite, aliejų, actą, vanilės ekstraktą, karštą vandenį ir mentele maišykite iki vientisos masės. Tešlą dėkite į orkaitę i...

Skaityti daugiau

12.07.2019 laikas 19:15 Receptai – Patiekalai Ilgai ieškojau tokio recepto! Grikių ir pievagrybių kotletai

Gaminame namuose. Grikių ir pievagrybių kotletai. Lietuviški patiekalai tavo namuose. Į keptuvę dedame gabalėlį sviesto, pilame šlakelį aliejaus, dedame smulkintą svogūną, pievagrybius, tarkuotą morką ir pakepiname 8-10 minučių...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.05.2024 laikas 14:13 Mirtinas gėrimas ar panacėja? Ką mokslas mano apie arbatinį grybą

Arbatinio grybo pagrindu pagamintam gėrimui, arba kombučai, priskiriama daug naudingų savybių. Teigiama, kad jis padeda išlaikyti svorį, normalizuoja virškinamojo trakto veiklą, gerina odos būklę ir padeda kovoti su daugeliu ligų.

...

Skaityti daugiau

21.05.2024 laikas 06:55 2024 m. gegužės 21 d. horoskopas: žvaigždės atskleidžia visų Zodiako ženklų likimo paslaptis
Su jausmais ir emocijomis šiandien bus gerai, aistras-smurtą asmeniniame gyvenime daugeliui teikia Mėnulis Skorpione ir įtemptas aspektas su Plutonu.

Skaityti daugiau

20.05.2024 laikas 20:28 Finansinis horoskopas gegužės 21 2024 visiems Zodiako ženklams
Finansų srityje būkite pasirengę maloniems netikėtumams. Galbūt rasite slėptuvę senoje piniginėje arba pagaliau grąžinsite skolą, apie kurią jau buvote pamiršę.

Skaityti daugiau