Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Medicina » 2024 » Gegužės » 13

Gydytojai įvardijo produktą, kuris sumažina riziką mirti nuo demencijos

Gydytojai įvardijo produktą, kuris sumažina riziką mirti nuo demencijos

Naujas tyrimas rodo, kad į savo mitybą įtraukus daugiau alyvuogių aliejaus, gali būti skatinama kognityvinė sveikata ir ilgaamžiškumas.

Harvardo Čano visuomenės sveikatos mokyklos ir kitų universitetų mokslininkai išanalizavo daugiau kaip 92 000 suaugusiųjų sveikatos duomenis, gautus per 28 metų laikotarpį. Vidutinis tyrimo dalyvių amžius buvo 56 metai, nė vienas iš jų nesirgo širdies ir kraujagyslių ligomis ar vėžiu. Jie nustatė, kad žmonėms, kurie per dieną suvartodavo daugiau kaip 7 g alyvuogių aliejaus, rizika mirti nuo demencijos buvo 28 proc. mažesnė, palyginti su tais, kurie alyvuogių aliejaus vartojo retai arba niekada nevartojo. Tai įvyko nepriklausomai nuo asmens mitybos kokybės. Pasak tyrimo autorės, medicininės mitybos specialistės Lindsės Allan (Lindsay Allan), alyvuogių aliejaus vartojimo nauda susijusi su jo antioksidacinėmis savybėmis.

"Oksidacinis stresas yra viena iš pagrindinių ligų priežasčių. Todėl visada kalbame apie tai, kad reikia vartoti daug maisto produktų, kuriuose gausu antioksidantų, galinčių "numalšinti" tuos laisvuosius radikalus arba "oksidantus", kurie kenkia mūsų ląstelėms", - sakė ji "Fox News" ir pridūrė, kad pirmojo spaudimo šaltuoju būdu spaustas alyvuogių aliejus yra vienas iš tų maisto produktų, kuriuose yra labai daug fenolinių junginių, veikiančių organizme kaip galingi antioksidantai. Mokslininkai taip pat pažymėjo, kad alyvuogių aliejus yra puikus omega-3 riebalų rūgščių - maistingųjų riebalų, kurių daugelis žmonių vartoja nepakankamai - šaltinis. Ekspertai sutaria, kad vertinant demencijos riziką svarbūs daugelis veiksnių. Be alyvuogių aliejaus vartojimo, žmonės dar turėtų stengtis reguliariai sportuoti, užsiimti protą stimuliuojančiais pomėgiais ir vartoti kitus sveikus maisto produktus, kad maksimaliai apsisaugotų nuo demencijos išsivystymo, aiškino Amerikos "Alzheimerio ligos tyrimo asociacijos" ekspertai.

P.S. žinomą, reiktu pasakyti, kad tik kokybiškas aliejus, gali būti naudingas. O, kaip mes galime įsivaizduoti, Lietuvoje manau sunku būtų gauti, kokybiško aliejaus, už prekybos centruose kaina. 

Pasaulio naujienos kitaip su paranormal.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
11.09.2018 laikas 10:16 Receptai Liaudiški patarimai migrenos gydymui

Migrena liaudies medicinoje, migrena, liaudiškomis priemonėmis, receptai nuo migrenos, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis.

Skaityti daugiau

09.09.2019 laikas 20:06 Receptai Nuostabus pyragas su sūriu, kurį galima kepti kiekvieną dieną

Pasigaminkime skanų pyragą su sūriu. Receptas labai paprastas. Vaikai, šį pyragą mėgsta labiausiai!

Skaityti daugiau

21.09.2019 laikas 14:39 Receptai Pieniškos dešrelės bulvių tešloje

Tai nuostabi vakarienė, svečiams atradimas, jei jie netikėtai užsuks pas jus. Galimas dalykas, jums šis patiekalas bus antras iš mėgstamiausių patiekalų, po kiaušinienės. Žinoma, čia tik idėja, galite į bulves įdėti įvairius pr...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
24.05.2024 laikas 21:16 Su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai staiga atsidarė durys
Kartą šeštadienio vakarą mes su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai netikėtai atėjo nekviesta anyta. Pasirodo, ji vėl pasidarė mūsų buto raktų kopijas be leidimo.

Skaityti daugiau

24.05.2024 laikas 06:56 2024 m. gegužės 24 d. horoskopas visiems zodiako ženklams
Vakarykštė pilnatis Dvynių ir Šaulio ašyje jau praėjo ir mes įžengėme į silpstančio Mėnulio fazę. Jei Brėkštančio Mėnulio periodas skirtas naujiems darbams pradėti, tai Nykstantis Mėnulis sako, kad dabar palankus metas juos užbaigti....

Skaityti daugiau

23.05.2024 laikas 19:21 Nuostabi trauktinė nuo hipertonijos
Jau daug metų turiu aukštą Kraujospūdį. Nepamenu, kada gyvenau ramiai, be baimės, kad netrukus prasidės priepuolis. Užtenka pačios nekalčiausios priežasties, kad pakiltų kraujospūdis. Darbe laukėme audito komisijos, nervinomės visi, pergyvenome. Virš...

Skaityti daugiau