Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Istorija » 2024 » Gegužės » 28

Hipokausto istorija

Hipokausto istorija

Senovėje, Senovės Romos teritorijoje, pirtyse ir visuomeniniuose pastatuose vyravo ypatinga šildymo sistema, kuri šiandien būtų ekologiškumo ir apgalvotumo pavyzdys. Šis būdas, žinomas kaip hipokaustas, ne tik teikė komfortišką šilumą, bet ir buvo įspūdingas to meto inžinerinis pasiekimas.

Hipokaustas - tai ne tik šildymo būdas, bet ir visa sistema, skirta efektyviai paskirstyti šilumą į patalpas. Jos esmė - karšto oro perdavimas po kambario grindimis ir palei sienas specialiais vamzdžiais.

Šią naujovišką sistemą virš žemės iškėlė pilastrai - kolonos, kurios ne tik laikė plytelių sluoksnį, bet ir sukūrė erdvę oro cirkuliacijai. Po to, kai buvo paklotos plytelės, sekė betono sluoksnis, o po to - kambario grindų plytelės.

Hipokaustą galima įsivaizduoti kaip didžiulę krosnį, iš kurios karštas oras per molio plyteles buvo paskirstomas į aukščiau esančias patalpas. Toks metodas užtikrino, kad visa erdvė būtų šildoma tolygiai, todėl gyventojams buvo jauku ir patogu.

Šis šildymo būdas ne tik rodė senovės Romos techninę pažangą ir inžinerinį meistriškumą, bet ir pasižymėjo ekologiškumu. Hipokaustas naudojo natūralias medžiagas ir efektyviai paskirstydavo šilumą, be reikalo nenaudodamas išteklių.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
14.11.2017 laikas 11:32 Receptai Arbata mažinantį karščiavimą (blindė, šalpusnis, raudonėlis)
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: karščiavimas. Ingredientai: blindės žievė, šalpusnio lapai, raudonėlis.

Skaityti daugiau

06.12.2017 laikas 19:52 Receptai Nuoviras skrandžio darbui palengvinti (sidabražolės, gyvatžolės)
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Skrandis. Ingredientai: sidabražolės, paprastosios gyvatžolės šaknų.

Skaityti daugiau

05.07.2019 laikas 19:49 Receptai Auksinis sklindžių receptas
Svarbiausia – išsirinkti šių blynų kepimui pačią geriausią keptuvę. Pageidautina kepti ant sausos keptuvės, nepridedant riebalų: tame glūdi purių amerikietiškų blynų – pankeikų – ruošimo paslaptis. Paruošti blynai ilagai neužsibūn...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
14.06.2024 laikas 20:02 Oficialu: Žemės vidinio branduolio sukimasis tikrai lėtėja
Naujas tyrimas patvirtino, kad Žemės vidinio branduolio sukimasis iš tiesų sulėtėjo, todėl kyla klausimų apie tai, kas vyksta planetos centre ir kaip tai gali mus paveikti.

Skaityti daugiau

14.06.2024 laikas 10:41 Indija siekia mirties bausmės PSO mokslininkui, užkirtusiam kelią prieigai prie ivermektino

Indijos advokatų asociacija (IBA) pradėjo teisminį procesą prieš Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) vyriausiąją mokslininkę daktarę Soumyą Swaminathan, kaltindama ją sukėlus Indijos piliečių mirtį, apgaudinėjant juos dėl ivermektino veiksmingu...

Skaityti daugiau

14.06.2024 laikas 08:27 Santykiai niekada neatneš jums laimės, jei nesilaikysite vieno punkto
Iš tikrųjų poroje svarbi kiekviena smulkmena. Taip galima teigti praktiškai viską. Tačiau norėčiau pabrėžti vieną dalyką, kurį daugelis žmonių ignoruoja.

Skaityti daugiau